Najlepsza misja w T:DS według was?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Najlepsza misja w T:DS według was?

End of the Bloodline
0
Brak głosów
St. Edgar's Eve
2
2%
Into the Pagan Sanctuary
3
3%
House of the Widow Moira
22
25%
The Sunken Citadel
1
1%
Killing Time
4
5%
Of Brethren... And Betrayers
2
2%
Robbing the Cradle
51
59%
Still Life with Blackjack
2
2%
 
Liczba głosów: 87

Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Bootlicker »

Moim zdaniem jest to House of the Widow Moira. Bardzo mi się ona podoba. Muzyka najbardziej. :)

Wahałem się między Robbing the Cradle, która też jest świetna, ale Dom Wdowy wygrał. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: marek »

Ja zagłosowałem na Robbing the Cradle - nastrój i klimat sa tam tak gęste, ze można by je ciąć nożyczkami. A jeszcze to zaskoczenie, kiedy zobaczyłem obraz dziewczynki :shock: . I chociaż klimat ten czuć głównie kiedy sie gra pierwszy raz (bo potem nie ma już zaskoczenia, a i wiemy już, że pierwszy poziom jest całkiem bezpieczny mimo sugestywnych odgłosów)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Gregorius »

Oczywiście jedyny słuszny The Cradle :twisted:
Takiego poziomu nie ma w żadnej innej gierce na świecie i basta!
Brothers in arms & beer...
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Monsieur »

marek pisze:jeszcze to zaskoczenie, kiedy zobaczyłem...
Miałem podobnie , wbiło mnie w krzesło jak zobaczyłem ten obraz i zjeżyła mi się czupryna a po plerach przebiegły ciarki , nie wspominając o wielkich oczach :shock: . "Robbing the Cradle" to najlepszy horror jaki znam :ok

A tak zupełnie na marginesie : słyszałem , że gra "Silent Hill" jest równie straszna , niestety zupełnie nie przypadło mi do gustu dziwne sterowanie (widok postaci z różnych ujęć straszliwie mnie męczy , żeby to było przynajmniej klasyczne TPP wchodził bym w to , mimo , że raczej apriori odrzucam gry TPP)
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: _OskaR »

Mnie miło zaskoczyły elektrozombie, czy jak to ustrojstwo się nazywało. Faceci w czerni tacy straszni już nie byli. Przypomniał mi się psychiatryk w Painkillerze.
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Kerte »

Wybrałem Robbing the Cradle, chociaż nieźle mi się grało w więzieniu Pavelock.
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: _OskaR »

I tak byś nie wybrał Pavelocka, bo nie ma go na liście :))
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Kerte »

Dlatego wybrałem najbardziej klimatyczną misje.
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
Bootlicker
Ożywieniec
Posty: 108
Rejestracja: 17 lutego 2006, 18:29
Lokalizacja: Kraków

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Bootlicker »

kerte, przecież więzienie to nie misja :)
Awatar użytkownika
_OskaR
Poganin
Posty: 736
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 16:07

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: _OskaR »

Bootlicker pisze:kerte, przecież więzienie to nie misja Smile
Ale na pewno jest czymś więcej niż zwykłą częścią miasta.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: marek »

więzienie jest misją - przecież mamy tam jakieś zadanie (odzyskać sprzęt i zwiać) - niby niewiele ale jest
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
[you]
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 03 października 2006, 19:52

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: [you] »

marek pisze:więzienie jest misją - przecież mamy tam jakieś zadanie (odzyskać sprzęt i zwiać) - niby niewiele ale jest
Ale niedostępną dla zwykłych śmiertelników, choćz drugiej strony to samo można powiedzieć o "Bloopers" z TG.
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Gregorius »

[ you ] pisze:Ale niedostępną dla zwykłych śmiertelników, choćz drugiej strony to samo można powiedzieć o "Bloopers" z TG.
Że niby jak? Jak to niedostępną? Przecież wystarczy dać się złapać :roll:
Bloopers jest niedostępna bez modyfikacji plików konfiguracyjnych, widzisz różnicę?
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Kerte »

Może więzienie nie jest misją oficjalną, a szkoda. Wypadało dodać filmik jak straż łapie Garretta i prowadzą go, a on ze stoickim spokojem uśmiecha się.
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dziarsky »

Robbing The Cradle!
Jak ktoś zauważył to jednorazowy horror najwyższej klasy. Kolejne podejścia już tak nie straszą. To co przeżyłem pewnego wieczora będę pamiętał pewnie lata.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Gregorius »

Dziarsky, masz rację, The Cradle zostawia ślad na psychice do końca życia i jeden dzień dłużej ;)
Brothers in arms & beer...
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: maeglin »

My tutaj gadu gadu o Kołysce, a nowsi użytkownicy być może nie wiedzą, że na tym forum są dwa świetne artykuły o fenomenie Kołyski :) Szukajcie, a będzie wam dane ;) (he he, pozwoliłem sobie tutaj dokonać kontaminacji)

IMHO Kołyska to misja, która spycha w cień nawet Powrót do Katedry, niemniej warto też dostrzeć misję Of Brethren... And Betrayers (za budowanie atmosfery doprowadzającej do zaskakującego finału)
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Henry »

Jak przeszedłem " Kołyskę"( złe słowo, przeczołgałem się) to " Powrót do Katedry" to powinien być dla mnie pryszcz, ale i ta misja, i ta, to arcydzieła.
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Ozi »

Kołyska przebiła klimatem wszystko co było wcześniej.

Pewność siebie straciłem, gdy tylko wszedłem do Kołyski.
Na strych wchodziłem na pół żywy... trwało to wieczność. Otwarcie drzwi jeszcze dłużej. 8-)
Odpalenie generatora... tego już nawet komentować nie trzeba :roll:
W drugiej części budynku (gdzie już napięcie sięgało zenitu po części pierwszej) otwierałem zamek wytrychami i w pewnym momencie naszło mnie, żeby się rozejrzeć. Zobaczyłem biegnącego w moją stronę "psychola", z odległości takiej, że nie zdążyłem sie nawet ruszyć a ten już mnie dopadł. To był mój pierwszy kontakt z zombim z kołyski. Włosy stanęły mi dęba kiedy widziałem go nadbiegającego i gdy zaczął mnie okładać. Trochę oprzytomniałem kiedy Garrett leżał już martwy (w tym momencie przypomniałem sobie, że to przecież gra :roll: ). Tego było juz za wiele jak na jedną misję. Wyłączyłem Thiefa i dopiero wtedy przeszły mnie dreszcze. Musiałem ochłonąć. Nigdy wcześniej nic tak mnie w grach nie wystraszyło. Żadna gra nie sprawiła, żebym ją ze strachu wyłączył...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dziarsky »

Ozi pisze:Żadna gra nie sprawiła, żebym ją ze strachu wyłączył...
Miałem tylko raz wcześniej przygodę z wyłączeniem gry przy AvP :). Wtedy to od razu listwę wyłączyłem i wyszedłem z pokoju na chwile :).

Z kołyską nie było lepiej. Gdy włączałem wspomniany generator to myślałem, że cały budynek już wie, że jestem tu na dole i zaraz zejdą się setki przeciwników. Aż do końca pierwszej mapy spodziewałem się towarzystwa.

ps. Czy na początku mapy drugiej zauważyliście na wprost w tle recepcji przejście "psychola"? Miga nam przed oczami tylko na chwilkę. Za którymś razem wziąłem save i z rozmachem pobiegłem za gościem. Nic nie znalazłem. To tylko taki zabieg twórców by podniesć napięcie :). Cóż udało im się :P
Obrazek
maeglin
Strażnik Glifów
Posty: 743
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 15:13

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: maeglin »

Dziarsky pisze: ps. Czy na początku mapy drugiej zauważyliście na wprost w tle recepcji przejście "psychola"? Miga nam przed oczami tylko na chwilkę. Za którymś razem wziąłem save i z rozmachem pobiegłem za gościem. Nic nie znalazłem. To tylko taki zabieg twórców by podniesć napięcie :). Cóż udało im się :P
Owszem, mignął w drzwiach i tyle... Dla mnie to była zapowiedź początku PRAWDZIWEGO koszmaru. Pod koniec musiałem tam wrócić - zapomniałem odczytać ważnej notki w wieży dziecięcej. Czułem, jak mi się nogi uginały...
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Ozi »

Dziarsky pisze:
Ozi pisze:Żadna gra nie sprawiła, żebym ją ze strachu wyłączył...
Miałem tylko raz wcześniej przygodę z wyłączeniem gry przy AvP :). Wtedy to od razu listwę wyłączyłem i wyszedłem z pokoju na chwile :).
AVP tez ma gęściutki klimaaaat :-D Tutaj też nie raz mojemu sercu popierdolił się rytm, ale udało mi się nerwowo wytrzymać tę grę.
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: pejo »

Kołyska. Oddstaje zresztą wyraźnie od całości. Nie pytany, powiem że najgorsze to Into the Pagan Sanctuary i The Sunken Citadel - syf po prostu ledwo przeżyłem.
A tak zupełnie na marginesie : słyszałem , że gra "Silent Hill" jest równie straszna , niestety zupełnie nie przypadło mi do gustu dziwne sterowanie (widok postaci z różnych ujęć straszliwie mnie męczy , żeby to było przynajmniej klasyczne TPP wchodził bym w to , mimo , że raczej apriori odrzucam gry TPP)
Silent Hill to nie gra tylko symulacja obłędu, piekła, grobu, depresji, opętania i samobójstwa. Wszystkie 4 częsci dostępne na PC. Polecam. Potem na kwestię straszenia w grach patrzy się ..hhhhmmm powiedzmy z zadumą nad ludzkim uporem.
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dziarsky »

pejo pisze:Silent Hill to nie gra tylko symulacja obłędu, piekła, grobu, depresji, opętania i samobójstwa. Wszystkie 4 częsci dostępne na PC. Polecam. Potem na kwestię straszenia w grach patrzy się ..hhhhmmm powiedzmy z zadumą nad ludzkim uporem.
Z godzinę temu obejrzałem film Silent Hill. Nawet Niezły. Ktoś mi powie czy wątek z filmu jest na bazie gry?

Wracając do tematu. Może misja u pogan była nudna ale same wykonanie poziomu jest świetne. Ani sekundy nie myślałem, że za murem czy drzewem kończy się ten świat.
Za to Cytadela faktycznie słaba. Ma swój klimat ale mimo to przynudza.
Obrazek
pejo
Paser
Posty: 224
Rejestracja: 16 czerwca 2006, 13:17

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: pejo »

Z godzinę temu obejrzałem film Silent Hill. Nawet Niezły. Ktoś mi powie czy wątek z filmu jest na bazie gry?
Aha, na bazie. Części pierwszej. Faktycznie nienajgorszy, a jako adaptacja gry to wręcz opus magnum. Oczywiście wszystko spłycone - trzeba było zadowolić i graczy i tych co gry nie widzieli. Pewnie będzie część druga. Może na podstawie części 2 gry - najbardziej psychologicznej?
Za to Cytadela faktycznie słaba. Ma swój klimat ale mimo to przynudza.
Jak będę następnym razem grał w TDS to odpalę jakieś sejwy albo kody do właściwych misji bo od Cytadeli i Sanktuarium gorsze było tylko szlajanie się po mieście. Tylko że pewnie nieprędko się to stanie bo właśnie odkryłem świat FM. Dlaczego nikt mi nie powiedział, że istnieje coś takiego jak Cospiracies in the Dark albo 7th Crystal?!! Ja myślałem że FM to jakieś popierdóły, a to jest... A zresztą jaki tam dedli szadołs.
ODPOWIEDZ