Najlepsza misja w T:DS według was?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Najlepsza misja w T:DS według was?

End of the Bloodline
0
Brak głosów
St. Edgar's Eve
2
2%
Into the Pagan Sanctuary
3
3%
House of the Widow Moira
22
25%
The Sunken Citadel
1
1%
Killing Time
4
5%
Of Brethren... And Betrayers
2
2%
Robbing the Cradle
51
59%
Still Life with Blackjack
2
2%
 
Liczba głosów: 87

Awatar użytkownika
Dark Alphadron
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 13:02
Lokalizacja: Prawdziwy złodziej nie podaje położenia kryjówki.

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dark Alphadron »

Mnie zaciekawił pacjent z maską. Inteligentny, myślę, to będzie trudny orzech... a jak wszedłem do pokoju z maską to zauważyłem go - jak się telepał w kuckach... klimat to ma, nie powiem.
Podpis ktoś podwędził. Nie zostawił śladów.
Awatar użytkownika
awesta
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 13 lipca 2006, 22:23
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz KUJAWY

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: awesta »

Przytulisko. Takiej misji, gęstego klimatu i psychodelicznych przeciwników nie powstydziłoby się nawet Silent Hill. I jeszcze moja pierwsza przygoda z tymi elektrycznymi kolesiami. Schodziłem sobie po drabinie gdy zobaczyłem jednego z nich po raz pierwszy. Stanąłem w cieniu, niepewny czy stwór mnie nie zauważył na początku, czy też może jest niegroźny (na wszelki wypadek nie zamierzałem sprawdzać na własnej skórze). Drugie spotkanie nie było już tak pokojowe. Otwieram sobie drzwi wytrychami, a tu nagle coś mnie atakuje. Jak wygląda walka z wszelkimi "nadprzyrodzonymi" przeciwnikami w Thiefie, wiece pewnie sami. Chaotyczne szamotanie sie i ucieczka, i przewracanie w broniach, żeby znaleść tę odpowiednią, a tymczasem włos się na ciele jeży, a serce omal nie rozsadzi nam klaty. W końcu dobrałem się do strzały ogniowej i strzelam. Kilka poszło i stwór padł. Podszedłem bliżej by mu przyjrzeć, a to bydle nagle wstaje!!! Uciszyłem go dopiero wodą święconą. Musiał wystapić jakiś błąd w grze, bo później uśmiercałem te stwory metodą "konwencjonalną", no ale pierwsze spotkanie niezapomniane:)
Le vent nous portera
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Mjodek »

Ja jednak zagłosowałem na dom wdowy. Głównie ze względu na muzykę :P I taki dziwny nastrój, nie wiem jak go opisać ... taki lekko nostalgiczny ? I te rozmowy domowników... Każdy w zasadzie chciał jakoś na złość wdowie zrobić, a ona taka biedna... ;p

Ale Cradle też niezłe, klimat głównie moim zdaniem (oprócz wspomnianych już dźwięków) tworzyły wszystkie te rzeczy które czytaliśmy ... i sposób poruszania się tych zombi, jak np. próbowały zdjąć te kraty z dłoni i głów. Fajna rzecz. Ale aż tak się nie bałem. Może to dziwne ale bardziej bałem się powrotu do Katedry ...
Papa_Giorgio
Bełkotliwiec
Posty: 25
Rejestracja: 09 stycznia 2007, 18:08

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Papa_Giorgio »

Może to dziwne ale bardziej bałem się powrotu do Katedry ...
ja też ;)
Awatar użytkownika
Kowal
Bełkotliwiec
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2008, 21:31
Lokalizacja: Z drugiego końca internetu.

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Kowal »

House of the Widow Moira. Dlaczego ??
Fajny klimat. No i taki motyw z tą wdową jest ciekawy.

Raz w tej misji pokazałem się strażnikom. Zdaje się że było ich dwóch. Gdy uciekałem ich ilość wzrosła trzykrotnie. Gdy nareszcie uciekłem i schowałem się w cieniu. Oni mnie nadal szukali. No i tu wystąpił błąd w grze. Zapomnieli o tym że po jakimś czasie mają mnie przestać szukać. Stałem w jednym miejscu przez ok. godzine a oni biegali po całym domu jakby mieli robaki nie powiem gdzie. Jeden to się nawet zabił jakimś cudownym sposobem. :shock:
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Moira »

Shaledbridge Cradle - zdecydowanie. Nie wiem, mam jakiś sentyment do tej misji... jestem jakby do niej... przywiązana? To jest pierwsza taka misja, która sprawia że adrenalina mało nie rozrywa mi żył :P Kocham tę misję za klimat, za muzykę,( za pacjentów :-D) ZA WSZYSTKO!
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Zaratul »

Oczywiście Robbing the Cradle. :) Misja w której naprawdę się boisz i która ma najlepszy design ze wszystkich misji w T:DS.
Tylko szkoda że pozostałe misje mimo iż bardzo dobre nie są tak świetne jak w poprzednich częściach.
Jednak sentyment do 1 i 2 się ma. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Acolithus
Mechanista
Posty: 424
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:35
Lokalizacja: Myślenice

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Acolithus »

Moje dwie ulubione to Kołyska i Katedra Św. Edgara
głosuję na tą drugą bo ma bardzo mało głosów.
Uzasadnienia wyboru :arrow: http://thief-forum.pl/viewtopic.p ... 592#103592
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Carnage »

A moja najlepsza to misja która jest najstraszniejsza. :shock:
Domyślacię się pewnie :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: dario »

Carnage pisze:A moja najlepsza to misja która jest najstraszniejsza.
Domyślacię się pewnie

Nie. Still Life with Blackjack :shock: :?: :-)

Robbing the Cradle. Wiadomo :ok
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dominik »

Według mnie wszystkie misje były fajne, ale nie ma punktu z napisem wszystkie, więc wybrałem jedną która jest o niewiele lepsza od innych a mianowicie Przytulisko przedmościa. Jedynym minusem jest ta zieleń w przeszłości.
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Fakt. Mi przeszłość kojarzy się z sepią, a nie z zielenią. Pamiętacie w Syberii II był epizod we wspomnieniu Hansa... niezwykle klimatyczne!
Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dominik »

Pamiętam w 2 części Kate przenosi się z wioski Jukoli do Valadilajne. Przeszedłem 2 części.
Ale zieleń czy sepia trudno zejść w takich ciemnawych barwach z izolatki.
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: BodomChild »

Dom wdowy jest zdecydowanie najlepszy, trochę z klimatu misji w rezydencjach z T2 + szczypta mroku z T1.

Kołyska też genialna, chociaż jak dla mnie to nieco zbyt "horrorowata".
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: dario »

BodomChild pisze:Dom wdowy
Tu najbardziej podobał mi się sound. Pamiętam moment w którym po raz pierwszy grałem w tą misje. I w pewnym momencie "wchodzący" dźwięk fortepianu...i ten magiczny uplifting...cudo :ok
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Shocker
Bełkotliwiec
Posty: 29
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 22:23

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Shocker »

Zagłosowałem na Dom wdowy. Te spiski jej podwładnych, muzyka itp. Można się "rozsmakować". Do teraz mam wyrzuty sumienia, że zabrałem jej te pieniądze z kufra w ukrytym pomieszczeniu :oops: Nie rozumiem ludzi głosujących na sierociniec :P Mi ta misja posuła tylko klimat Thiefa za dużą dawką horroru. Chodź i tak przez pierwszą część sierocińca ciągle biegałem i spidem wbiegłem do wieży dziecięcej odrazu otwierając drzwi, troche przerażały mnie opowiadania Lauryl np. o pacjentach. Dodatkowo głupie troche było to, że sierociniec uwięził Garreta kratami xD Skąd one tam się wzięły. Powinna być jakaś aura czy coś. Teraz do rzeczy. Chodź zagłosowałem na Dom wdowy, to i tak najbardziej podobało mi się MIASTO. Tak, tak. To nie w misjach poczułem się jak złodziej, lecz wykonując misje poboczne w mieście i okradając tam sklepy, tawerny, domy. Mhmm, to wchodzenie do sklepów szybem, kradzieże za plecami właściciela. Ahh :)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Zaratul »

Shocker pisze:Nie rozumiem ludzi głosujących na sierociniec :P Mi ta misja posuła tylko klimat Thiefa za dużą dawką horroru.
Że co?Undeadzi i strach zawsze były integralną częścią Thiefa a to że kilka osób tego nie rozumie to ich problem.Shalebridge Cradle rox...co prawda nie aż tak bardzo jak katedra w TDP ale i tak jest świetna. :)
Shocker pisze:najbardziej podobało mi się MIASTO. Tak, tak. To nie w misjach poczułem się jak złodziej, lecz wykonując misje poboczne w mieście i okradając tam sklepy, tawerny, domy. Mhmm, to wchodzenie do sklepów szybem, kradzieże za plecami właściciela. Ahh :)
Miasto było cienkie bo nic tam nie było do robienia oprócz okradania tych samych miejsc co noc co i tak było niepotrzebne bo miałeś kasy jak lodu i nie miałeś tego na co wydawać.Jednak T1 i T2 ze swoimi zamkniętymi misjami są najlepsze.
Tak czytając to forum i forum T4 jak widzę że dzieci złowieszczych cieni dochodzą do głosu to OMG....
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Shocker
Bełkotliwiec
Posty: 29
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 22:23

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Shocker »

Ja tam zdania nie zmienie :P Miasto jest zdecydowanie lepsze w T:DS niż lądowanie pomiędzy misjami w sklepie w T:DP i T:MA. Lubie sobie pochodzić po mieście, wydając "przychodzącą" w ogromnych ilościach kase i podsłuchiwać co gadają strażnicy lub mieszczanie lub też jak wcześniej napisałem pookradać.
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dominik »

Lubię chodzenie po mieście, misje z zombie i te z willami też, w T3 wszystkie były fajne niektóre bardziej niektóre mniej mi się podobały, ale wybrałem 3 najlepsze według mnie Przytulisko :ok , Muzeum :ok , i dom Moiry :ok Pozostałe też są fajne ale te mi się najbardziej podobały.
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2009, 18:59 przez Dominik, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Edversion »

Dominik pisze:niektóre
Dominik pisze:nie które
O boziu, powiem mi teraz, Dominiku, która wersja jest poprawna?
Awatar użytkownika
Dominik
Paser
Posty: 243
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:41
Lokalizacja: Przytulisko Przedmościa, cela nr. 103 (Bytom)

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Dominik »

Wiesz co, Nie mam zielonego pojęcia, mimo iż mam Mozillę to nie podkreśliło się żadne z nich. a jak jest poprawnie?
Pozdro Dla Wszystkich I Całej Reszty

http://miasteczka.tk/918/dominiz
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: marek »

I dlatego właśnie uważam, że aspell w Operze jest o wiele lepszym rozwiązaniem.
Jak Ci nie podkreśliło "niektóre", to pewnie to jest wersja prawidłowa. Słowa "nie" oraz "które" napisałeś przecież poprawnie.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Edversion »

Razem. Niektóre.
Widzisz, już wiesz coś nowego i pożytecznego.
PS. Próbuję uchronić cię przed Brucem "Wszechbędącym" ;)

Edit. Marek mnie wyprzedził. :P
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: marek »

Coś mi nie pasuje z tym spisem misji: ich było chyba więcej, prawda? Nie brakue czasem misji w kryjówce wiedźmy? Ogólnie lista powinna wyglądać chyba tak:

Checking Inn, Cashing out
End of the Bloodline
Pavelock Prison
St. Edgar's Eve
Into the Pagan Sanctuary
Abysmal Gale
House of the Widow Moira
The Sunken Citadel
Killing Time
Of Brethren... And Betrayers
Robbing the Cradle
Gamall's Lair
Still Life with Blackjack
Ostatnio zmieniony 03 lipca 2009, 19:17 przez marek, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Najlepsza misja w T:DS według was?

Post autor: Spidey »

Niektóre misje nie są zaliczane jako misje. Np. okradając Gamall nie wybieramy poziomu trudności, ne ma tam wyjątkowych przedmiotów, itp.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
ODPOWIEDZ