Najgłupsza śmierć

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Dagaen
Bełkotliwiec
Posty: 10
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Dagaen »

Aktualnie ghostuję sobie T:DS i ciekawy bug mnie zabił:) Otóż, w domku Moiry zapisałem grę wchodząc na drabinkę. Jakoś tak wyszło, że się chwilę później natknąłem na strażnika, więc zrobiłem reloada i.. Garrett wtopił się w podłogę :-D Jeszcze trochę się szamotałem, w rezultacie czego przeleciałem przez podłogę i znalazłem się w niebycie, skąd miałem piękny panoramiczny widok na Miasto i na sam dom, tyle, że widziany z dołu;) Popodziwiałem, zrobiłem parę kroków i roztrzaskałem się o niewidzialną podłogę:)

Screen 1

Screen 2

Cóż. misję od początku trza było przejść.
Awatar użytkownika
Orest Reinn
Paser
Posty: 181
Rejestracja: 23 lipca 2007, 17:10

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Orest Reinn »

W misji Ambush! mamy mieszkanie Garreta, w którym ma on tajną skrytkę. Przekręcam hak-dźwignię, skrytka się otwiera, a ja wchodzę do środka. Siedząc cały czas w środku wychylam się i przekręcam hak. Przejście się zamyka, a ja pozostaję uwięziony w klitce 1x1m.
Dlaczego to zrobiłem? Nie mam pojęcia.
Dylan
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 25 października 2008, 20:14

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Dylan »

Mnie raz w pierwszej misji T1 fajnie ubiło :)) Wychylałem się przez drzwi, gdy nagle wykatapultowało mnie na środek pomieszczenia i przy okazji zabiło...
Thief Rulez! :))
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Katharsis13 »

Dagaen pisze:.. Garrett wtopił się w podłogę Jeszcze trochę się szamotałem, w rezultacie czego przeleciałem przez podłogę i znalazłem się w niebycie, skąd miałem piękny panoramiczny widok na Miasto i na sam dom, tyle, że widziany z dołu;) Popodziwiałem, zrobiłem parę kroków i roztrzaskałem się o niewidzialną podłogę:)
:-) Miałam taką samą sytuację! Już nie pamietam szczegółów ale motyw był taki sam. Pomimo nerwów, że straciłam zapis, takie sytuacje mnie rozwalają :ok
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Pablito »

Złośliwiej jest jak Garretta przygryzie ściana - bo jak spadniemy pod podłogę i zginiemy to można od razu wczytać a jak ściana przygryzie to się człowiek szamocze z nią 5 minut i potem z frustracją daje wczytaj :P
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zdarza mi się to non stop:
-Wskakuję na dopiero co spuszczoną linę. Nagle wybijam się 30 metrów w górę i przy wielkim szczęściu złapię się liny spadając. Inaczej KILL.
PS: dobry sposób, by dostać sie na wysoko zawieszone, niedostępne miejsca ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Bruce »

Dzisiaj zagrałem w misję "The Mage Towers" i przypomniała mi się moja pierwsza wizyta w wieży ognia. Wchodzę i widzę lawę. Patrzę, a tu koleś chodzi w niej jak w wodzie. No to pomyślałem, że to jest atrapa i hop do lawy. Chyba nie muszę pisać, co było dalej.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Dex »

Oj wiele takich było. Przytoczę te, które pamiętam:
- schowałem się za beczką i nagle.. w niej się znalazłem. Po próbie skoku - zginąłem.
- będziecie się śmiali - wpadłem do wanny i nie mogłem się z niej wydostać (G. nie skakał), aż nagle zginął.
- zdecydowanie najgłupsze: idę sobie po mieście.. i ginę. LOL.
- przytrzaśnięty klapą od kanału na pół - oczywiście, ginę.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bruce pisze:Dzisiaj zagrałem w misję "The Mage Towers" i przypomniała mi się moja pierwsza wizyta w wieży ognia. Wchodzę i widzę lawę. Patrzę, a tu koleś chodzi w niej jak w wodzie. No to pomyślałem, że to jest atrapa i hop do lawy. Chyba nie muszę pisać, co było dalej.
Nie ty jeden byłeś optymistą :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Mithrandir
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2008, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Mithrandir »

Wychylam się stojąc w progu drzwi z napiętym łukiem by zgasić pochodnię, a tu nagle... dosłownie odlatuję i z impetem uderzam w ścianę i nara. ; D (taki bug jakiś)
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Zaratul »

W T1 ginąłem niezliczoną ilość razy przez ten denerwujący błąd z rope arrowami.
Wspinasz się a tu nagle gwałtownie wznosi cię do góry i z impetem spadasz w dół ginąc.
Na szczęście w T2 zostało to poprawione.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: waldeq »

Mithrandir pisze:Wychylam się stojąc w progu drzwi z napiętym łukiem by zgasić pochodnię, a tu nagle... dosłownie odlatuję i z impetem uderzam w ścianę i nara. ; D (taki bug jakiś)
Drzwi się zamknęły. Też to przeżywałem będąc w nawiedzonej katedrze w T1. Lekko denerwujące.
Zaratul pisze:W T1 ginąłem niezliczoną ilość razy przez ten denerwujący błąd z rope arrowami.
Wspinasz się a tu nagle gwałtownie wznosi cię do góry i z impetem spadasz w dół ginąc.
To było już dla mnie prawdziwym apogeum.
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Makao »

hmm w T3 w drugiej misji zabiła mnie winda gdy zjeżdżała na dół.
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Dex »

^ wydaje mi się, że to raczej bardzo rzeczywista śmierć ;) stań pod windą i czekaj aż zjedzie, zobaczymy, czy jeszcze coś napiszesz na forum ;)
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Makao »

Ale to była Głupia śmierć bo ja widziałem że winda jedzie ale nic nie zrobiłem żeby uciec a potem..... wiadomo.


więc zastanów się człowieku co piszesz
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Dex »

Spokojnie, wyluzuj.
Wiem, co piszę - chyba każdy jest świadom tego, że skoro jedzie Ci na głowę winda, to raczej nie połechta Cię po włosach? ;)
Awatar użytkownika
Makao
Paser
Posty: 244
Rejestracja: 13 grudnia 2008, 17:49

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Makao »

Ja jestem Koksem.jakbym walnął z pięści tą windę to by poleciała na górę



Sorry(Muszę się na kimś wyżyć bo mam kijowy dzień)
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Bandit »

Mu chyba chodzi o taką sytuację, że podchodzi do dźwigni, używaj jej, słyszy dźwięk jakiegoś mechanizmu, ale nie zmienia swojego położenia i nagle bęc! Trup. ;)

Mój brat czasami tak ma, że jak coś opowiada to trzeba domyślać się tego, o czym on myśli, bo jemu wydaje się, że jego opis wydarzeń jest wystarczający do tego, aby ktoś mógł sobie to wyobrazić, stąd moje domysły i skill... ;)
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Leming »

Wasza dyskusja przypomniała mi jedną z inskrypcji znajdującą się na nagrobku w Naskel w grze Baldurs Gate (kto grał, ten załapie o co chodzi):

"Tu leży John, który włożył głowę do szybu chcąc sprawdzić czy wózek z rudą zjeżdża... i zjeżdżał". ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Marzec »

Bandit pisze:Mój brat czasami tak ma, że jak coś opowiada to trzeba domyślać się tego, o czym on myśli, bo jemu wydaje się, że jego opis wydarzeń jest wystarczający do tego, aby ktoś mógł sobie to wyobrazić, stąd moje domysły i skill...
No to jesteś ziomek po fachu :-D
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Zdarzyło wam się kiedyś dostać od strażnika (oddalonego o dobre kilkadziesiąt metrów) prosto w oko?
Obrazek
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: waldeq »

SPIDIvonMARDER pisze:Zdarzyło wam się kiedyś dostać od strażnika (oddalonego o dobre kilkadziesiąt metrów) prosto w oko?
A skąd wiesz, że dostałeś w oko? :))
Jeszcze mi się chyba nie zdarzyło by strażnik zestrzelił mnie z łuku.
mystics
Paser
Posty: 234
Rejestracja: 11 listopada 2008, 12:38
Lokalizacja: Czeluści piekła

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: mystics »

waldeq pisze:
SPIDIvonMARDER pisze:Zdarzyło wam się kiedyś dostać od strażnika (oddalonego o dobre kilkadziesiąt metrów) prosto w oko?
A skąd wiesz, że dostałeś w oko? :))
Jeszcze mi się chyba nie zdarzyło by strażnik zestrzelił mnie z łuku.
Może rzucił nożem/patykiem/kamykiem w oko Garretta. :)) :))

hahahah ^^
Życie ciągle uświadamia nas, jak mało o nim wiemy..
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2565
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: Leming »

Rozumiem, że chodzi tu o to, żeby dostać strzałą w sam środek ekranu. Tak zdarzyło mi się. Przy czym jak leciała centralnie grotem do mnie, to jej nie widziałem (coś tam z daleka widziałem jak strażnik się rusza, ale żeby wypuszczał strzałę to skąd). Spostrzegłem ją zbyt późno jak już całkiem "urosła".
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najgłupsza śmierć

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Własnie nie centralnie na środek (bo to nos), lecz leciutko z prawej strony, akurat na miejsce oka (dlatego widziałem strzałę)
Obrazek
ODPOWIEDZ