Misja Wszechthiefów

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Najlepsza misja trylogii Thief to:

Return to the Cathedral
16
27%
Assasins
3
5%
Undercover
1
2%
Life of the Party
11
18%
First City Bank and Trust
5
8%
Precious Cargo
4
7%
Robbing the Cradle
17
28%
House of the Widow Moira
2
3%
Of Brethen...and Betrayers
1
2%
 
Liczba głosów: 60

Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: McLusky »

Nie do wiary! Jestem pierwszą osobą, która zagłosowała na "House of the Widow Moira". :shock:

Oczywiście zarówno powrót do katedry, jak i obrobienie banku, czy domostw było rewelacyjnym przeżyciem. Każde z tych misji miało swój unikalny klimat. Ciężko jest wybrać misję wszechthiefów, bo to jak wybieranie między schabowym a pierogami ruskimi. Dlatego ja postanowiłem wyróżnić jedną misję.

Jest nią oczywiście misja w posiadłości wdowy Moiry. W zwyczaju mam nikogo nie zabijać, ale lubię sobie wyczyścić misję, ogłuszając wszystkich, ile się da. ;) Lecz kiedy udało mi się dotrzeć do wieży, w której odpoczywa wdowa, nagle zrobiło mi się jej tak bardzo przykro, że jej prawie całą służbę wykosiłem. To było wprawdzie kilka lat temu, ale do dziś mam wyrzuty sumienia. ;) W ogóle cała misja niezwykle nastrojowa, wręcz melancholijna.

Dlatego się zrehabilitowałem i zagłosowałem na "House of the Widow Moira".
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Łe? Nie ma Bonehoardu. To w takim razie Katedra, bo klimatem najbardziej zbliżona. Czemu tak lubię Bonehoard pisałem już w wielu tematach :) To ciągle aktualne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Zaratul »

Hehe,mój głos przeważył i Katedra wygrywa jednym głosem. :)
Dlaczego Katedra?Bo jestem tak zwanym "undead loverem" i po prostu ta misja jest najlepsza jeśli chodzi o nieumarłych.Spidi,nie bój nic,Bonehoard też uwielbiam.Jest ona u mnie na drugim miejscu. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: dario »

Jak w wielu podobnych tematach minimalnie wygrywa Robbing the Cradle :)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: waldeq »

Mój głos na Robbing the Cradle. Za lokalizację, ścieżkę dźwiękową, klimat, fabułę. :)
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: speede »

Life of the Party - mój tym na dziś, bo wcześniej bywało różnie.
Nie oglądaj się za siebie, z przodu czai się brutalna rzeczywistość.
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Marcin.B.Black »

Wybór jest trudny, głównie ze względu na to, że nie bardzo wiem jakimi kryteriami się kierować... W zasadzie jak dla mnie to jest kilka misji wszechthefów ;) -Return To Cathedral, Life Of The Party, First City Bank And Trust i Robbing The Cradle.

Każda z nich ma to "coś", np. Cradle typuję za klimat, oprawę i pomysł, Katedra w sumie podobnie, chociaż tu plusem jest większy obszar, Life Of The Party - swoboda, rozległy obszar, Bank - stanowi prawdziwe wyzwanie dla złodzieja.

Po namyśle stwierdziłem, że misja wszechthiefów to taka, w której najlepiej spełnia się definicja nazwy/zawodu - złodziej. Takim to sposobem wybór pada na... First City Bank And Trust. Dlaczego? Bo możemy się tam poczuć jak prawdziwy złodziej- artysta. Włamywanie się do skarbca, niczym w najlepszych filmach, mnóstwo zabezpieczeń. W sumie wahałem się między tym a Life Of The Party, ale tamta to jednak nie to samo... Pozostałe - Przytulisko i Katedra zaś są świetne jeśli chodzi survival.

Takie jest moje stanowisko :).
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Artass »

LIFE OF THE PARTY! Zdecydowanie! Jest w tej misji coś, co sprawia, że ją kocham. Trochę to wspomnienia z dzieciństwa, kiedy zagrywałem się w demo T2, ale po prostu... ta misja to cała esencja Thiefa! Czy to nie wystarczy? Wspaniały klimat, Miasto nocą - możemy poczuć się jak prawdziwi złodzieje. ;)

A wy idźcie się schować z tymi swoimi katedrami i mdłymi zombiakami.

- and...
- Remember to pick pocket the party guests?
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: dario »

Artass pisze:A wy idźcie się schować z tymi swoimi katedrami i mdłymi zombiakami.
Ja nie wiem... Czy Ty zawsze musisz wyszydzać i krytykować zdanie innych :kwa ? :znu
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Artass »

Mogło tak zabrzmieć, ale jeżeli w ten sposób odebraliście to przepraszam. ;) Nie miałem na myśli wyśmiać Waszych przekonań, bo je bardzo szanuję i staram się być kulturalnym użytkownikiem, a przecież wiem, że "o gustach się nie dyskutuje".
Obrazek
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: racaz »

Chwila!A the sword tu niema?Na niego bym właśnie zagłosował...Po za the sword jak dla mnie najlepsze jest przytulisko.Dlaczego?Bo nawiedzona katedra jest
► Pokaż Spoiler
:dobani Tak się na tą misję nastawiałem a tu lipa :suc Małe i ciasne lokacje, idiotycznie duża ilość zombiaków oraz ta niby przygoda z bratem Murusem.Przytulisko to co innego.Te dziwne odgłosy, łażące
niedorozwoje oraz ta psychoza...Espace jest też dobre.No, chyba że przechodzi się tą misję z mieczem w ręku.
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: matilon »

Ja miałem tak samo. TG przechodziłem jako ostatniego, więc czytając wasze komentarze napaliłem się na Katedrę. A tu okazuje się, że to normalna, nie wyróżniająca misja. Owszem, ma swój klimat, ale oczekiwałem na coś większego. Może to dzięki temu, że jako pierwszego grałem w TDS, więc i Przytulisko wywarło na mnie większe wrażenie.
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Artass »

Powiem więcej - może i jestem dziwny, nawet bardzo... ale Katedra mi się ledwie podobała. :)
Za to katakumby Bonehoard były wspaniałe.
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: BodomChild »

matilon pisze:TG przechodziłem jako ostatniego
To wszystko wyjaśnia :) .

Co do katedry to ja zamiast Return to the Cathedral wolę pierwszą część, czyli The Haunted Cathedral, jakoś się bardziej bałem przy niej jak pierwszy raz grałem a klimat ruin można ciąć nożem.

Przytulisko jest fajne, ale według mnie za mało tam Thiefa a za dużo horroru.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Mithrandir
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2008, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Mithrandir »

Dokładnie, BodomChild, miałem takie same odczucie co do Cradle .. ; ] Zupełnie nie pasowała mi klimatem do innych misji,aczkolwiek taki eksperyment z elemenetem horroru w Thiefie bardzo miło mnie zaskoczył,a sama misja jest bardzo ciekawie zrobiona, choć, bądź co bądź, przenosząc się w przeszłość spodziewałem się, że tak powiem, odrestaurowanych lokacji, a nie tylko zielonej poświaty, no ale to jest szczegół.

Ciężko się zdecydować z takiego ogromu świetnych misji, jeśli jednak chodzi o te z ankiety, to będę nieco oryginalny. Najbardziej spodobała mi się przygoda w banku. Budynek jest ogromny, ładnie skonstruowany, i co najważniejsze, nie jest ona prosta, dużo strażników, kamer, robotów, skarbiec ; ]. To chyba najbardziej klasyczne miejsce to obrabowania ; ].
Life of The Party również mi się podobało, ale właśnie działanie w Angelwatch, skakanie po dachach średnio już odczułem, będąc szczerym.

Z innych misji cenię sobie przede wszystkim posiadłość szeryfa Truarta, jakoś mi ta misja zapadła w pamięć i darzę ją sympatią ; ].

Reasumująć, pierwsze miejsce przypadnie bankowi, aczkolwiek wybór trudny, gdyż każda misja w Thiefie ma w sobie coś ; ]
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: matilon »

BodomChild pisze:matilon napisał(a):
TG przechodziłem jako ostatniego


To wszystko wyjaśnia :) .
Może i masz rację, bo co pierwsze przyjdzie (przejdzie) to bardziej wrywa się w pamięć. A TG przechodziłem najwięcej razy. :-D
ODPOWIEDZ