Misja Wszechthiefów

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Najlepsza misja trylogii Thief to:

Return to the Cathedral
16
27%
Assasins
3
5%
Undercover
1
2%
Life of the Party
11
18%
First City Bank and Trust
5
8%
Precious Cargo
4
7%
Robbing the Cradle
17
28%
House of the Widow Moira
2
3%
Of Brethen...and Betrayers
1
2%
 
Liczba głosów: 60

Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Gregorius »

Ja nie mam zamiaru głosować. Każdy Thief jest trochę inny, nie mogę się zdecydować która z najlepszych misji jest najlepsza...
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Jacek »

Sutriw pisze:logiczne zachowanie w grze, nie przeczące prawom fizyki
Sutriw pisze:nie przypadała mi zbytnio do gustu, nawet trochę zirytowała
Sutriw pisze:nie należy go dyskwalifikować. Nie zawsze trzeba iść po sznurku tak jak zaplanowali to projektanci poziomu, jeżeli możliwe są inne rozwiązania to czemu nie?
Tylko gdzie tu istota grania?
Sutriw, chodzi o to że misję "ukończyłeś" ale jej nie "przeszedłeś" :-D Z takim podejściem nie widzę sensu zaczynać gry. Dyskutujemy o najlepszej misji tzn. która nam się najbardziej podobała, zapadła w pamięć, wywarła największe wrażenie a nie którą można przejśc najszybciej. Bafforda też podobno da się przejść w 58 sekund ale gdzie tu sens i przyjemność z gry? Dla mnie przejście RTTC z czaszką jest równoznaczne z wciśnięciem alt ctrl shift end. Cheat nie jest to tylko z nazwy ale ze swej natury :-D
W sumie: przechodząc w ten sposób można stwierdzić że nie znasz klimatu misji na tyle by się o niej wypowiadać.
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Ozi »

Absolutnie Kołyska.
Awatar użytkownika
Sutriw
Mechanista
Posty: 386
Rejestracja: 03 sierpnia 2005, 08:48
Lokalizacja: Piła

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Sutriw »

Jeżeli chodzi o misje "powrót do katedry" to choć nie wypełniłem wszystkich zadań (nazywając to dyplomatycznie ;) ), jednak myślę, że jej klimat poznałem dość dobrze. Grałem w nią dość długo, sporo rzeczy zrobił i myślę, że przy końcu nie jest diametralnie różna od tego co widziałem.
Także stwierdzam, że mnie tak bardzo jednak mimo wszystko nie urzekła.

Gdy ponownie przejdę TDS (jestem w trakcie) planuję zabrać się znowu za TTP (ale my thiefomaniacy mamy urozmaicone życie jeżeli chodzi o gry: Thief, a jak skończe Thiefa to Thief, a potem może jeszcze Thief ;) ) i tym razem spróbuję dotrwać do końca.

Najlepsza z dostępnej tu listy? Szczerze powiedziawszy nie pamiętam ich wszystkich dokładnie po nazwach. :oops:
Podobała mi się "First City Bank and Trust".
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Bandit »

Po wyjściu z katedry drugim wyjściem klimat misji zmienia się diametralnie - przynajmniej w moim odczuciu...
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Leming »

Kethoth pisze:Assassins sie pisze przez 4 "s".
Ile razy bym nie liczył, zawsze wychodzi mi 5 "s" ;D
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: eLPeeS »

Dwa dni temu przeszedłem raz jeszcze "Return to the Cathedral" i muszę stwierdzić że jak dla mnie to straszniejszą misją była "Robbing the Cradle". W samej ankiecie zaś zagłosowałem na najbardziej IMAO złodziejską misję - "Life of the party" bo daje wolność.... wolność i swobodę :-)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Vrael
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 31 stycznia 2006, 15:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Vrael »

Sutriw, Bandit, Jacek! Zachowujecie się jak dzieci! To, że Sutriw grał, jak chciał, to jego sprawa! W końcu to on na tym traci, nie wy! Widział co chciał, i tyle! Co do ulubionej misji to Return To The Cathedral stoi akurat u mnie na 2. miejscu.

....Nikt prócz mnie nie głosuje na Cargo? :roll:
- And...
- Remember to pickpocket the party guests?
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Bańan »

Vrael pisze:Sutriw, Bandit, Jacek! Zachowujecie się jak dzieci! To, że Sutriw grał, jak chciał, to jego sprawa! W końcu to on na tym traci, nie wy! Widział co chciał, i tyle! Co do ulubionej misji to Return To The Cathedral stoi akurat u mnie na 2. miejscu.

....Nikt prócz mnie nie głosuje na Cargo? :roll:
Nie ty jeden ;)
Cargo: za krajobrazy :)

A tam dzieci ;)
Sutriw oszukujesz :!: :?
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Henry »

Nie dam głosu w tej ankiecie, ponieważ każda z części Thiefa polega na czymś innym,
nie potrafię porównać czy "Bidul" jest lepszy niż "Powrót do Katedry" lub "Life of de Party". W każdej części Thiefa jest misja, która wybija sę ze wszystkich, ale która misja z trzech części Thiefa jest najlepsza... nie potrafię powiedzieć.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Nivellen »

W moim osobistym rankingu:
1. Shalebridge Cradle (T3) - za klimat i niesamowitą dawkę emocji
2. Cragscleft Prison (T1) - to co wyżej + niemal wyczuwalny smród lochów
3. Return to the Cathedral (T1) - za ciągłe uczucie zagrożenia i konstrukcję samej katedry
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Kapitan Smith »

Dziś właśnie przechodziłem misję "Return to the Cathedral" i przyznam, że nie żałuję, iż to własnie na nią oddałem głos...
Odkryłem tylko jeszcze jeden sposób na uproszczenie misji:

Walka z zombiakami w dużej ilości jest sama w sobie trudna.Po co walczyć z trzema na raz? Wystarczy wejść do katedry, wybawić z niej zombiego, potem przebiec na ten podest, gdzie w "Haunted Cathedral" słuchało się oka i tam się z nim na osobności rozprawić... To samo z resztą
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Henry »

Jak zombiaki są w kupie, to mniej zużywasz pocisków, bo jedna strzała poświęcona, czy granat błyskowy razi kilku umarlaków.
Kapitan Smith pisze:Walka z zombiakami w dużej ilości jest sama w sobie trudna.Po co walczyć z trzema na raz? Wystarczy wejść do katedry, wybawić z niej zombiego, potem przebiec na ten podest, gdzie w "Haunted Cathedral" słuchało się oka i tam się z nim na osobności rozprawić... To samo z resztą
A jak ich wyciągasz przez zamknięte drzwi :?:
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Kapitan Smith »

Mówię o tych w katedrze, jeszcze przed zabraniem Oka, kiedy drzwi są otwarte :)
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: 3dfx »

Bruce pisze:Bezapelacyjnie Return To The Cathedral. Tego klimatu nic nie przebije.
Kurde, dopiero wczoraj zaczalem w nia grac :) Wczesniej zastawilem drzwi klamotami i ukonczylem od razu po ukradnieciu oka, bez dodatkowych obiektywow. Teraz jestem na etapie znajdowania fabryki. Bardzo dlugo nie gralem w T1i2 wiec jestem przyzwyczajony do kaszaniastego klimatu z TDS gdzie biega sie kolo straznikow jak sie chce i robi sie z nimi co sie chce bo i tak sie zmecza i po chwili przestaną szukac, wiec jak w w piwnicach katedry pod nieobecnosc ducha i zombiaka przeszedlem sobie kilka pomieszczen biegiem zamiast w kucki to tak sie nieziemsko zdziwilem i przestraszylem jak zobaczylem na schodach trzy, szukajace mnie haunty. W ogole jak wspaniale jest chodzenie przy scianie co 2m, jakie klimatyczne i wciagajace jest uwazanie na kazdy swoj ruch! Te biedne, brzydkie, rozmazane a mimo to piekne tekstury! Ten wszechogarniający mrok! W ogole ta zimna, nieprzyjemna grafika! Te dzwieki! To uczucie osaczenia! Jeszcze ta wspaniala architektura! TDS tak smierdzi konsolą i swoim "przeznaczeniem dla przedszkolakow", ze ten poziom trudnosci w katedrze mnie przygniotl! Bylbym pod wrazeniem przechodząc ją od razu, a tu jeszcze to mile zaskoczenie! Super misja! W samym budynku katedry gdzie jest dostepnych moze z 10 pomieszczen na krzyz, otrzymalem taką dawke emocji, jakiej nie dostarczyl mi chyba caly TDS! Ale jak mowilem jestem dopiero na etapie odnajdywania fabryki wiec - mam nadzieje - jeszcze sporo wrazen przede mną. Szkoda, ze juz zaglosowalem na Bank, bo chyba jednak oddalbym glos na katedre :) Ide szukac tej fabryki bo cos nikt nie chce mi pomoc :P
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Michal »

Jak dla mnie to zdecydowanie "Life of the party". Byc może dlatego, że od niej zaczęła się moja przygoda z Thiefem. Do numeru 3/2000 czasopisma "ENTER" dołączona była płytka a na niej min. demo Thiefa. Przechodziłem tę misję w kółko i za każdym razem odkrywałem coś nowego. Z począku nie wiedziałem co to jest kryształ ukrycie i że można się chowac w cieniu. :roll: A co do misji to jest cudowna. Jest w niej esenscja wszystkiego co najlepsze w Thiefie. :)
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Pigov »

Akurat przeszedłem House of widow Moira, niesamowity klimat. W jadalni siedział sobie strażnik i sługa, w żaden sposób nie mogłem obok nich przejść. Zabiłem więc (niestety, cierpliwości mi brak) strażnika, sługa zaczyna biegać wokoło, wiec ją też musiałem uciszyć.

Po zrobieniu tego, podchodzę do ciała sługi, podnosze je (leżało ono w korytarzu), zanoszę w ciemne miejsce. Odwracam się, a przede mną stoi jeszcze jeden służacy, wpatrujący się we mnie, akurat gdy uderzył piorun (czyli cały ekran był biały). Wystraszyło mnie to więcej niż zombiaki z poprzedniego levelu :(

Niesamowity klimat, ale daleko do końca, więc jeszcze nie głosuje
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: 3dfx »

Pigov pisze:House of widow Moira, niesamowity klimat
Ja nie wiem gdzie go dostrzegacie...
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Monsieur »

3dfx pisze:Ja nie wiem gdzie go dostrzegacie...
A jednak dostrzegamy. Wg mnie, obok "kołyski" to jedna z najlepszych OM. Ambient w czasie misji w domu wdowy Moiry też jest wg mnie świetny. Podoba mi się cała lokacja, sposób wejścia do posiadłości, układ pomieszczeń, same wnętrza. Klimat misji przypomina mi najlepsze chwile spędzone w rozmaitych willach i pałacach z T2 i z wielu fanmisji. Wyczuwa się tam smutek po niedawnej śmierci domownika , klimat spotęgowany burzą z piorunami i niezwykle trafnie dobranym tłem muzycznym.
Jedyne co mnie tam wkurzało to doładowywanie się obszaru , ale mówi się - trudno.
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: 3dfx »

Jak juz wczesniej gdzies napisalem - po drugim przejsciu TDSa doszedlem do wniosku, ze nawet wieza zegarowa jest lepsza od domu Kapitana :)
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Marzec »

Moim zdaniem najlepsze są Assasins i Life of the Party, wachałem się którą wybrac i...
nie powiem którą wybrałem, bo obie cenie tak samo :P
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Dreen »

Ja odmawiam glosowania bo nie ma tu misji ktore lubie najbardziej :P
Awatar użytkownika
3dfx
Skryba
Posty: 286
Rejestracja: 06 marca 2005, 21:31
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: 3dfx »

Dreen pisze:bo nie ma tu misji ktore lubie najbardziej
Az jestem ciekawe jakie lubisz 8-)
ZDEPTAJMY BEZECNE!
Awatar użytkownika
Dreen
Kurszok
Posty: 550
Rejestracja: 12 sierpnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Żywiec/Kraków/Londyn

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Dreen »

Break From Cragscleft Prison, Down in the Bonehoard, The Lost City, The Haunted Cathedral :-D

ew. Lord Bafford's Manor
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Misja Wszechthiefów

Post autor: Pigov »

Dobra, teraz zagłosuje na najlepszą T3, bo już przeszedłem. Bezkonkurencyjnie Cradle, podobał mi się również Into the lair of the hag, oraz House of widow Moira.
ODPOWIEDZ