Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Dziarsky »

Spidey pisze:Chłopie - zgadzam się z Tobą w 100%. Nic dodać, nic ująć.
Era metalu... phi...
Nie zgadzam się z Wami w 100% 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: helmutt »

"Lost City" z T1. Jak to powiedział inż Mamoń - "dłużyzna, panie, nic się nie dzieje". Myślałem, że dostanę rozwolnienia miotając się po terenie przypominającym zabawę edytorem z "kopiuj-wklej", jedyna misja w Thiefach w ktrórej po prostu ugrzęzłem na cały tydzień i musiałem wspomóc się save'em...
Myślałem jeszcze nad "Gildią" - jest olbrzymia ale to w sumie różnorodny teren i przynajmniej się nie nudziłem.
"Hammerite - na metal!"
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Kapitan Smith »

helmutt pisze:"dłużyzna, panie, nic się nie dzieje"
helmutt pisze:Myślałem, że dostanę rozwolnienia miotając się po terenie przypominającym zabawę edytorem z "kopiuj-wklej"
Doskonały opis Lost City 8-) :ok
Ogólnie właśnia taka budowa niektórych misji, w połączeniu z masą umarlaków i potworków, IMO całkowicie rozkłada TDP.

T2 FTW! 8-)
Awatar użytkownika
helmutt
Skryba
Posty: 273
Rejestracja: 27 września 2006, 07:49
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: helmutt »

Kapitan Smith pisze: Ogólnie właśnia taka budowa niektórych misji, w połączeniu z masą umarlaków i potworków, IMO całkowicie rozkłada TDP.
Tego nie twierdzę, bardzo lubię TDP, no ale ta misja zasysya na całego.
"Hammerite - na metal!"
Pionek
Bełkotliwiec
Posty: 24
Rejestracja: 31 sierpnia 2008, 11:03

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Pionek »

W Lost City jest chyba najmniej skradania ze wszystkich misji. Bo kto powie mi że chdził ciagle od cienia do cienia skoro tam nie było przed czym sie ukrywać? Bełkotliwce? Taaa te opary dymu rzeczywiscie leca na nas w z taka "szybkoscią" że nie ma jak sie ukryć. Magowie? Akurat w miejscach gdzie wystepuja było duzo cieni i lokacje z nimi były ciekawsze. Zywiołaki? Ukrywanie przed nimi jest bez sensu bo wszedzie cie znajdą jest pełno i w dodatku rozświetlają cały teren wokół siebie (i ciebie).
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

O... ja nigdy tam nie miałem aspiracji, by się ukrywać. Toteż to nie wydawało się bolesne 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Carnage »

Ja nie dawno grałem w Powrót do katedry.
Jakoś mi się nie spodobała ta misja. :?
To moja jedna z trudnych misji.
Obrazek
Obrazek
Adam
Bełkotliwiec
Posty: 38
Rejestracja: 04 maja 2009, 14:08

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Adam »

Moje najgorsze misje to:
T1 - Thieves Guild
T2 - Ambush
T3 - End of Bloodline
Awatar użytkownika
Keeper Gurgul
Paser
Posty: 236
Rejestracja: 12 lipca 2009, 00:47
Lokalizacja: Stonemarket
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Keeper Gurgul »

T2 -

- Kidnap - jak dla mnie zmarnowanie potencjału drzemiącego w motywie Lost City - zamiast atmosfery starożytnych tajemnic serwuje się graczowi pościg się za gościem w masce przeciwgazowej z równoczesnym slalomem-gigantem pomiędzy patrolami mechanistów :)

- Podwójna wizyta w posiadłości Gervasiusa pod koniec gry - można było to wszystko zawrzeć w jednej misji, a tak tylko niepotrzebnie spowolniono akcję tuż przed finałem.
"Nobody expects the Hammerite Inquisition-!!!-"
Wesoła TFU-rczość własna - http://doctorgurgul.deviantart.com/
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: bob »

T1-Strange Bedfellows
T2-Casing the Joint

Najbardziej nudzą mnie te misje przy przechodzeniu ich.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: eLPeeS »

Właśnie pykam sobie znowu w TDSa i muszę w związku z tym zamieścić małe sprostowanie. Pisałem wcześniej że najgorsza IMBO misją w T3 jet Kurshok Citadel. Otóż już nie ;) Ten zaszczytny tytuł przypada teraz Killing Time. Ile się karwa namęczyłem przed chwila skacząc po tych zakichanych bebechach zegara żeby dopaść ostatni loot w pierwszej części misji. Jeszcze pół biedy gdyby G zechciał łaskawie jakoś normalnie wspinać się na ściany. No ale niestety chyba jakieś cegły były śliskie. Pieprzona zręcznościówka :evil:
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Daweon »

eLPeeS pisze:Ten zaszczytny tytuł przypada teraz Killing Time.
Ta misja jest najlepsz w TDS (oczywiście według mnie) , żeby się dostać na górę trzeba pogówkować. Trzeba mieć sposób. Choć jedna misja w grze, która sprawia jakieś trudności.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: eLPeeS »

Daweon pisze:żeby się dostać na górę trzeba pogówkować
O ile pamiętam to schodzimy cały czas w dół. Jeśli zaś chodzi o wspinaczkę w celu zdobycia tego ostatniego lootu to faktycznie trzeba się ostro namyśleć czemu G nie wspina się tam gdzie teoretycznie powinien.
Daweon pisze:Choć jedna misja w grze, która sprawia jakieś trudności.
No ta. Jedyna rzecz która sprawia trudności w całym TDS jest to że nie można trafić w elementy zegara i z hukiem spada się na ziemię. To już wolałem zagadki z poprzednich części ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Daweon »

eLPeeS pisze:No ta. Jedyna rzecz która sprawia trudności w całym TDS jest to że nie można trafić w elementy zegara i z hukiem spada się na ziemię. To już wolałem zagadki z poprzednich części ;)
Lepszy rydz niż nic. Nie bądź taki wybredny.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: eLPeeS »

Ja tam już bym wolał "nic" niż takiego przegniłego i robaczywego rydza co to najwyżej teściowej mogę dać na obiad ;) Poza tym boli mnie że z gry która stanowiła, powiedzmy, wyzwanie umysłowe zrobili niemal zręcznościówkę. Jeszcze jakbym miał do dyspozycji strzały linowe a nie te zakichane rękawice to pewnie bym to przebolał ale w takim układzie rzeczy nie mogę przejść koło tego obojętnie.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Daweon »

eLPeeS pisze:nie te zakichane rękawice to pewnie bym to przebolał ale w takim układzie rzeczy nie mogę przejść koło tego obojętnie.
Z tymi strzałami to faktycznie ból. Rękawice też są ok (można używać w nieskończoność razy), ale nic nie przebije strzał. W sumie to w tej misji strzały linowe za wiele by nie pomogły, bo wszystko jest z metalu. Napiszmy petycję do Eidosu, ja się na pewno podpiszę.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Zaratul »

T:DS jest prawie tak dobry jak T1 i T2.

Ale jak wiadomo prawie robi wielką różnicę. :-D Tak naprawdę Cradle jest naprawdę świetne,reszta misji jest co najwyżej dobra.Tak naprawdę nie potrafiłbym teraz wymienić misji w T3 bo one po prostu nie zapadają w pamięć.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Bandit
Strażnik Glifów
Posty: 4357
Rejestracja: 08 października 2002, 18:23
Lokalizacja: Szczytno

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Bandit »

Daweon pisze:Napiszmy petycję do Eidosu.
Teraz to już chyba tak się nie nazywa.
:chase: :shoot: :guard:
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Zaratul »

Daweon pisze:strzały linowe za wiele by nie pomogły, bo wszystko jest z metalu.
Strzały z winoroślą już tak. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Daweon »

Bandit pisze:Teraz to już chyba tak się nie nazywa.
Tak w ogóle to powinniśmy napisać do firmy wykonującej (czyli ion storm czy jakaś tam inna firma ) eidos (czy jak to się nazywa) ma tylko testerów.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Kriss9332
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2010, 10:59

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Kriss9332 »

Ja tam nie lubie:
T1Gold:Song of the Caverns (nie ten klimat)
T2:Casing the Joint (strażnicy :zdz )
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Daweon »

Według mnie zaś najgorsze misje to:

T1 - Tutaj się zastanawiałem. Myśl jednak, że Song of the Caverns było najgorsze. Misja bardzo dużo przez co łatwo się zgubić, dosyć uboga, mało klimatu. Po prostu męczyłem się grając w nią.

T2 - Tutaj nie miałem wątpliwości. Zdecydowanie najpaskudniejsza w całej serii. Mówię tu o First City Bank and Trust. Trudność wymuszona na ogromnej ilości robotów, strzał wodnych mało. Bank jest olbrzymi, a kasy (mimo, że to w końcu bank) brak. W sejfach albo nic nie ma, albo grosze. Gubiłem się tam strasznie tym bardziej, że nie miałem pojęcia co robić, niby mapa jest, ale zadania tak jakoś nie jasno postawione. Możecie nie brać tego dosłownie, bo to tylko wspomnienia i na pewno przesadzam, ponieważ tylko to zapadło mi w pamięci.

T3 - Tutaj mi się wszystkie misje podobały, ale jakbym miał wybrać wybrałbym Of Brethren... and Betrayers. Po prostu najmniej przypadła mi do gustu.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Marcin.B.Black
Paser
Posty: 188
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 16:41

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: Marcin.B.Black »

T1: Escape! Nie znoszę tej misji. Nie wiem, co mnie tak w niej irytuje, ale po prostu jej nie lubię. W zasadzie można tu olać skradanie i eliminować poszczególnych przeciwników... (to ja już wolę Burricki od tych dziwadeł Szachraja)

T2: Tu w zasadzie wszystkie mi się podobały, ale jeśliby się uprzeć to... hmm... Casing The Joint?

T3: The Sunken Citadel. Mało ciekawa i brakuje tajemniczości jak na takie... sekretne miejsce.
"Some people in the City are just too rich for their own good... lucky they have me to give them a hand".

https://www.deviantart.com/marcinbblack
https://www.youtube.com/channel/UCnL6k1 ... XeCGfP7UWA
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: BodomChild »

Marcin.B.Black pisze:T1: Escape!
Na expercie to jest jedna z tych naprawdę trudnych misji, mało zdrowia na początku i sprzętu, początkujący gracz naprawdę czuje ciągłe zagrożenie. Fajna bo dziwna jest i ciekawie wypada jej końcówka w porównaniu z "The Sword" :) . Według mnie w T1/Gold nie ma naprawdę tragicznej misji, jeśli miałbym wybierać to pewnie "Mage Towers", pomysł był fajny ale wykonanie takie na odpierdziel trochę.
Marcin.B.Black pisze:Casing The Joint
Może i sam pomysł z rozpoznaniem terenu był dobry, ale nie da się ukryć, że twórcy trochę poszli na łatwiznę robiąc dwie misje na tym samym terenie, bo w "The Masks" nie ma zbyt wiele nowego.
Podobnie jak Daweon nie przepadam za bankiem, zbyt kolorowy, wymuskany i w ogóle coś z nim jest nie tak, kolorki i cukierkowe wnętrza to akurat problem całego Thiefa 2 (dobrze, że w trójce powrócili do bardziej surowych wnętrz), ale bank jest zdecydowanie najgorszy.
Ostatnio zmieniony 18 września 2010, 16:33 przez BodomChild, łącznie zmieniany 1 raz.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Najgorsza misja wszystkich thiefów.

Post autor: matilon »

T1: Thieves Guild - Z nią się najdłużej męczyłem.
T2: Kidnap
T3: Pagans Sanctuary
ODPOWIEDZ