Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Który Thief najlepszy?

Thief: Gold
40
39%
Thief: The Metal Age
31
30%
Thief: Deadly Shadows
31
30%
 
Liczba głosów: 102

Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ponadto szukaj na tym forum ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Mjodek »

moser pisze:ps. zna ktoś może strone z filmami które pokazują jak przejść misje?
http://thief.nov.ru/catalog/index.php?parent=iD73DA4BD
Ktoś już podawał tego linka na forum...
Z tej strony można pobrać filmiki z cyklu "jak przejść Thief Gold". Wprawdzie nie ma tam dwóch misji (z tego co pamiętam to "Thieves Guild" i "Into the Maw" nie ma), ale jest reszta :P
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: marek »

tutaj jest mój filmik z Maw of chaos:
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 3629988449
słabej jakości, ale styknie ;)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: moser »

Mjodek pisze: http://thief.nov.ru/catalog/index.php?parent=iD73DA4BD
Ktoś już podawał tego linka na forum...
Z tej strony można pobrać filmiki z cyklu "jak przejść Thief Gold". Wprawdzie nie ma tam dwóch misji (z tego co pamiętam to "Thieves Guild" i "Into the Maw" nie ma), ale jest reszta :P
Akurat tego linka znalazłem już kiedyś na forum. Zamiast najpierw sprawdzić czy działają te wszystkie linki do misji (da się ściągnąć tylko misje 6 the sword) to dajesz mi strone która już dawno nie funkcjonuje. Szukałem już po forum.

Dlatego ponawiam prośbę o kolejne tym razem poprawne linki. Wiem że ciężko je w necie znaleśc ale jeśli komuś się to udało to mógłby się podzielić.

PS. te filmy z youtube są strasznie słabej jakości, bez dźwięku i jest ich niewiele.
A może ktoś (jakiś mistrz złodziejskiego fachu :)) ) nagrałby kiedyś swoje zmagania i wstawił gdzieś do neta. :czyt Napewno wielu graczom, a szczególnie tym początkującym wielce by to pomogło.
T1>T2>T3>T4
Awatar użytkownika
Mjodek
Poganin
Posty: 707
Rejestracja: 12 kwietnia 2008, 16:25
Lokalizacja: Zadupie

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Mjodek »

moser pisze:Zamiast najpierw sprawdzić czy działają te wszystkie linki do misji (da się ściągnąć tylko misje 6 the sword) to dajesz mi strone która już dawno nie funkcjonuje.
Sprawdzałem i mi działa więc nie wiem o co ci chodzi. Sam sobie przedwczoraj Katedrę ściągnąłem z tej strony bom ciekaw był jak ten koleś sobie poradził, bo trzeba przyznać, że gra bardzo dobrze.
Nie mam pojęcia czemu ty nie możesz niczego z tej strony pobrać.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Może blokady systemowe/antywira?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Mr.MaaD »

Nie. Z reguły nie sprawdzają filmików. Może przeglądarka/download booster nie może sobie poradzić?
Obrazek
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: moser »

Ooo :-D Niewiem czemu ale teraz mogę pobierać te filmiki. Dzieki.

PS. A istnieją może takie filmy tylko że z T2 :?:
T1>T2>T3>T4
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Zaratul »

To chyba jest oczywiste że część pierwsza Thiefa jest najlepsza. :P
Ma największe zróżnicowanie misji i najlepszy klimat ze wszystkich części.
Dwójka jest świetna ale za dużo w niej misji z ludźmi i robotami.
Co do trójki to wkurza w niej to że misje w porównaniu do poprzednich części są naprawdę małe.No i jest trochę za prosta.
Bruce ma rację,wódki mu dać. :))
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mithrandir
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2008, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Mithrandir »

Jak dla mnie

T1=T2 >> T3 ;]

Dlaczego?

Ta grafika starych thiefów ma coś w sobie, po prostu ;] (i klimat bardziej mi odpowiada z pierwszysz części jakoś)
Zaratul pisze:No i jest trochę za prosta.
W ogóle Thief jest za prosty, powinien być jeszcze IMO 4 poziom trudności - Hardcore. ;D

Nie możesz się w ogóle ujawniać(tutaj w sumie by można, ale byłaby to prawie pewna śmierć), strażnicy zaczynają coś podejrzewać, nawet jeśli zgasisz pochodnie czy otworzysz drzwi (jeśli to widzą lub słyszą), słyszą Cię jak gonisz po zwykłej nawierzchni, czy cokolwiek ukradniesz co jest na widoku. ;D + nie możesz sejwować ; D

A tak btw. W misji "Złodziejska Gilidia" jest taki jeden NPC, który jest "super czuły'(nawet jeśli zgasisz pochodnię to wpada w panikę) i, o ironio, jest to cywil ; D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ilekroć zagram w którąś cześć, to ona wydaje mi się najlepsza L:
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Katharsis13 »

SPIDIvonMARDER pisze:Ilekroć zagram w którąś cześć, to ona wydaje mi się najlepsza L:
Mam to samo, dlatego jeszcze nie zagłosowalam :-D Aczkolwiek największy sentyment mam do T1, a najmniejszy do T3
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: BodomChild »

Lubię Deadly Shadows, ale nie ukrywam, że to nie był mój wymarzony Thief 3.

Wkurza mnie niekonsekwencja w nawiązaniach do starych części, niby klimat filmów ten sam, klimat gry też, sporo nawiązań fabularnych, a jeśli chodzi o pozostałe elementy autorzy czasami aż za bardzo chcieli odciąć się od dzieł Looking Glass.

Zupełnie inny wygląd części wyposażenia, młotodzierżcy wyglądają jak zwykli strażnicy (tylko młoty ich wyróżniają), brak tych buczących latarni, miejscami Miasto wcale nie wygląda jak Miasto itp.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Moira
Skryba
Posty: 319
Rejestracja: 04 listopada 2008, 21:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Moira »

T3, dlatego, że < Moira się wzrusza> grałam w niego po raz pierwszy... <smark, smark> dzisiaj przeszłam go 21 raz... i... nadal mi się nie znudził, i chętnie przejdę go po raz 22!
Tak!
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: BodomChild »

Na szczęście u mnie pierwszy raz to nie był Deadly Shadows, bo być może nie stał bym się aż tak wielkim fanem tej serii. Tak w ogóle to lubię T3.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Artass
Egzekutor
Posty: 1539
Rejestracja: 07 października 2006, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Artass »

Moira pisze:dzisiaj przeszłam go 21 raz... i... nadal mi się nie znudził, i chętnie przejdę go po raz 22!
Tak!
Niezły wynik. :shock: Ja najwięcej razy przeszedłem Gothica 2 (teraz już 20) :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Bruce »

Moira pisze:dzisiaj przeszłam go 21 raz... i... nadal mi się nie znudził, i chętnie przejdę go po raz 22!
Ja tylko raz i to mi wystarczy. Może za kilka miesięcy coś mnie na niego natchnie.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Katharsis13 »

Bruce pisze:Ja tylko raz i to mi wystarczy. Może za kilka miesięcy coś mnie na niego natchnie.
Mnie właśnie teraz natchnęło i gram w TDS drugi raz po...rocznej przerwie (dla porównania w T1 i T2 zagrałam drugi raz od razu jak skończyłam pierwszy :-D ). Stwierdziłam, że muszę sobie odświeżyć pamięć :-D
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: MackaN »

Bardzo ciężko mi podjąć decyzję, czy TDP czy TMA wolę bardziej, bo obie cześci grywalne są tak samo. Różnią się jedynie klimatem. Dlatego kwestia czy lubię ten z jedynki: ciężki straszny; czy bardziej złodziejskie miejskie skradanie.... Hmm, na dzień dzisiejszy wybiorę Thief'a 2. Głównie za większe (czyli mi bardziej odpowiadające) i klasycznie złodziejskie misje.

TDS jest na ostatnim miejscu. Dlaczego?
1. Brak budujących klimat odpraw (ładna grafika to nie wszystko).
2. Prostota gry - w poprzednich odsłonach Thiefa, złodziej wydawał zawsze jakieś odgłosy, a tutaj przy pochyleniu jesteśmy bezszelestni na każdej powierzchni (ogromny błąd). Dodatkowo cały loot się błyszczy ułatwiając znacznie zabawę...
3. Lokacje podzielone na strefy wbijają kolejny nóż w klimat tej gry.
4. Paskudny (ale to już moje bardzo subiektywne odczucie) efekt podświetlania przedmiotów. W poprzednich odsłonach był on jakoś tak bardziej stonowany i nie przeszkadzał.

Głównie trzy pierwsze rażące mnie mocno wady zaważyły na tym że TDS jest na ostatnim miejscu. Gdyby dorobić odprawy, takie jak były w poprzednich Thiefach (filmikowe) poprawić odgłosy, wywalić sfery to gra była by o niebo lepsza. I wraz ze swoją grafiką, cieniami, oświetleniem to mogła by konkurować z TDP oraz TMA. A tak jest po prostu zdeklasowana przez swoje poprzedniczki.

PS: Czy tworząc fan misje w edytorze do TDS jestem jakoś ograniczony rozmiarem levelu, na tyle, że gdybym chciał stworzyć coś wielkości misji z TMA, to musiał bym podzielić na strefy mimo że mam 4GB ramu? Czy ten podział oryginalnych misji z Thiefa 3 rzeczywiscie wynika z ograniczeń Xboxa i silnik spokojnie udźwignie niepodzielone fanowskie mapy?
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: peter_spy »

MackaN pisze:Czy ten podział oryginalnych misji z Thiefa 3 rzeczywiscie wynika z ograniczeń Xboxa i silnik spokojnie udźwignie niepodzielone fanowskie mapy?
Tak :) Mam nadzieję, że wkrótce reszta ekipy The Cabal skończy swoje misje to będziesz mógł zobaczyć na czym rzecz polega. Ewentualnie ściągnij sobie The Bridge Str8g8'a, z tego co pamiętam ma ona dwie części, ale każda z nich jest o wiele większa niż typowa mapa w TDS.
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Carnage »

Ja lubię wszystkie części Thiefa :!:

Najbardziej T1,a najmniej T2 bo za dużo jest tych robotów :(
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Bruce »

Kilka rzeczy:
1. Gdyby wszystkie posty były jak ten twój post tutaj, to byś dwukrotnie nie wyleciał. Sam miej do siebie pretensje. Najpierw pisałeś posty typu: wiem coś, ale napiszę to dopiero, jak ktoś napisze, że chce to wiedzieć. Potem zacząłeś stosować jakiś nieznany język i zacząłeś grozić (chyba mi), a potem to już spamowałeś.
2. Nie możesz liczyć na żadne ułaskawienie. Jeśli będziesz się odpowiednio zachowywał, to zachowasz trzecie konto. A jak i tym razem mi podpadniesz, będę banował każde twoje nowo powstałe.
3. Rozmawiałem z Piotrem (administratorem) o twoim przypadku. Tak więc módl się o to, żebyś tutaj w ogóle został.
Ostatnio zmieniony 25 kwietnia 2009, 18:54 przez Bruce, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: dario »

Dla mnie najlepszą częścią jest Deadly Shadows. Wydaje mi się, że powodem nie jest grafika czy jak to się mówi "fajerwerki" ale niesamowita fabuła. Jak i to, że pierwsza wpadła mi w ręce niż pozostałe części, dlatego bardziej poczułem TEN klimat thiefa niż pozostali którzy grali za kolejnością i czują nie smak dla DS. Bardzo podoba mi się Dark Project, ale ten bez Golda gdzie choćby w misji The Lost City zamiast magów mamy "tradycyjnych przeciwników". Jeżeli chodzi o Metal Age...hm...nie specjalnie mi sie podoba ten pomysł z wiekiem metalu...te roboty i kamery..rozumie - neośredniowiecze i inna era..ale nie przekonuje mnie do dzisiaj ta część..Mój typ T:DS i delikatnie słabszy Dark Project :ok
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Carnage »

darioSS pisze:Dla mnie najlepszą częścią jest Deadly Shadows.powodem nie jest grafika czy jak to się mówi "fajerwerki" ale niesamowita fabuła.
W Thief 1 też jast super fabuła. :ok

Szachraj był świetny i te fajne miejsca np.w misji The Sword, te duże ogrody Konstantyna i tajemnicze przejście o którym mówił już wcześniej BUKARY.
Ja w tych ogrodach się gubiłem i nie umiałem znaleść drogi do wyjścia z tych długich korytaży.
Albo bardzo fajna muzyka w Katakumbach i jęki od ożywieńców. :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Acolithus
Mechanista
Posty: 424
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:35
Lokalizacja: Myślenice

Re: Która częśc Thiefa jest najlepsza?

Post autor: Acolithus »

Jak dla mnie bezkonkurencyjnie TDP/TG. Te misje! Ta fabuła! Ten klimat! Gra kultowa
ODPOWIEDZ