Sierociniec

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Sierociniec

Post autor: Leming »

A może macie różne wersje gier? Jeden ma polską a drugi angielską i stąd ten problem (chyba, że to nie ma znaczenia?).
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Iblis
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 12 listopada 2007, 14:03

Re: Sierociniec

Post autor: Iblis »

A ja mam problem w sierocincu na końcu - mianowicie zrobiłem już wszystko o co mnie poprosiła, doprowadziła mnie do wyjścia, ale nie moge ukończyć misji bo mam w zadaniach jeszcze znaleźc informacje na temat wiedźmy, ale GDZIE?!?!
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Sierociniec

Post autor: Mixthoor »

O ile dobrze pamietam - to musisz przeniesc sie w "przeszlosc" i w II czesci lokacji, gdzies po prawej stornie od recepcji (stojac centralnie na przeciwko recepcji) znajduje sie pomieszczenie ze schodami prowadzacymi na I pietro. W czasie rzeczywistym schody sa zawalone. I tam wlasnie znajdziesz to czego szukasz...
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Sierociniec

Post autor: Bruce »

Notatka o wiedźmie jest w pokoju na piedestale. W tym samym gdzie był pamiętnik Lauren.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
mac412
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 01 listopada 2007, 21:35

Re: Sierociniec

Post autor: mac412 »

dawno nie zagladałem nawet nie miałem czasu pograć w gierke. Nie wiem czy to ma znaczenie jaka wersja(mam wersje angielską z polskimi napisami-dla ułatwienia ta gra była ostatnio w cd action)
venom
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 22 listopada 2007, 13:21

Re: Sierociniec

Post autor: venom »

Witam, mam mały problem. Siedzę w sierocińcu i jestem już przy końcu misji, tylko muszę jeszcze znaleźć jakieś serum i usunąć krew.Wie ktoś może gdzie znajdę to serum i w jakim czasie to się robi, no i jak wyjść z tego sierocińca? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Sierociniec

Post autor: eLPeeS »

Serum jest w Treatment Rooms (Sala Zabiegów bodajże po polskiemu) - tam gdzie były srebrne narzędzia chirurgiczne. Używasz go w przeszłości. Co do wyjścia to pierw zmyj krew. Z wydostaniem sie nie powinieneś mieć problemów. Jeśli jednak to pisz.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
venom
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 22 listopada 2007, 13:21

Re: Sierociniec

Post autor: venom »

Dzięki wielkie, bardzo mi to pomogło. Teraz tylko muszę się wydostać:)
Fakirr
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 12 stycznia 2008, 08:31

need help

Post autor: Fakirr »

Już prawie koniec i problem. Nie mogę przejść do teraźniejszości.
Odprowadziłem duszka tej dziewczynki na zewnątrz. Poszedłem do piwnic gdzie znalazłem wcześniej fiolkę z jej krwią, wchodzę do tej klatki i nic.
Wszystkie zadania mam wykonane, no oprócz tego że muszę wydostać się na zewnątrz.

Czy trzeba zrobić coś specjalnego w tej klatce po jej zamknięciu ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Sierociniec

Post autor: Mr.MaaD »

Musisz zamknąć klatke i iść powoli do wyjścia. Potem tylko do wieży personelu na sam szczyt i skok przez okno... I po zabawie...
Obrazek
Fakirr
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 12 stycznia 2008, 08:31

Re: Sierociniec

Post autor: Fakirr »

Jednak coś jest nie tak.
Rozumiem, że w dalszym ciągu muszę być nie zauważony przez duchy pracowników.
Tak jak wspomniałem wcześniej mam wszystkie zadania wykonane oprócz wyjścia z Lauryn na zewnątrz.
Myślałem, ze jeszcze muszę dodatkowo zrobić coś z generatorem prądu aby uruchomić tą klatkę ale to chyba nie ten trop.
W poradniku jest napisane, że trzeba zamknąć się w tej klatce. Wchodzę, zamykam i nic się nie dzieje.
Hmmm...
pozdrawiam
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Sierociniec

Post autor: Łucznik »

spróbuj wyjść z sierocińca może wtedy lauryl powie że musisz użyć klatki?
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Sierociniec

Post autor: Mr.MaaD »

Aaaaa... No tak. Spróbuj pójść za nią. Ona poczeka w poczekalni(od czegoś jest) potem razem do wyjścia i dalej tak jak mówiłem. Banał.
Obrazek
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Sierociniec

Post autor: Łucznik »

Mr.MaaD pisze:Ona poczeka w poczekalni
xD
Za pomoc chętnie przyjmę link do save tuż po sierocińcu ^^.
Awatar użytkownika
Mr.MaaD
Skryba
Posty: 347
Rejestracja: 22 października 2007, 15:56
Lokalizacja: Już niedługo Poznań :)
Kontakt:

Re: Sierociniec

Post autor: Mr.MaaD »

Napisz do mnie na gg. Przejde przytulisko i Ci wyśle. Tylko nie zapomnij sie przypomnieć. Bo ja zapomne ^^
Obrazek
Fakirr
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 12 stycznia 2008, 08:31

Re: Sierociniec

Post autor: Fakirr »

Łucznik pisze:spróbuj wyjść z sierocińca może wtedy lauryl powie że musisz użyć klatki?
dzięki pomogło :-D
pozdrawiam
Selm
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 27 lutego 2008, 23:57

T3 - Robbing The Caddle, końcówka...

Post autor: Selm »

Tiaa, sprawdziłem całe forum, i chociaż jest kilka takich tematów, w żadnym nie znalazłem odpowiedzi. Bardzo możliwe że jestem głupi i nie rozumiem.
Sprawa jest taka - sama końcówka misji. Już miałem wyjść wraz z Lauryl, gdy okazało się że Przytulisko mnie pamięta. Powiedziała mi że muszę dostać się do wieży personelu ( znajduje się w zewnętrznym przytulisku, o ile dobrze rozumiem ), i wyskoczyć z okna.
Rzecz w tym że znajdują się tam drzwi przez które nie mogę przejść. Słyszę całe to "mam przeczucie że już nie będzie powrotu...". Faktycznie, nie wykonałem części zadania mówiącej o znalezieniu informacji o wiedźmie.
Pytanie - skąd mam wziąść te informacje? Ludzie piszą o jakiejś książce w pokoju dziecinnym, ale niczego takiego tam nie ma ( owszem, był pamiętnik Lauryl, który już spaliłem ).
Całe to zadanie ( pomimo tego że baardzo klimatyczne ) mocno mnie już zmęczyło. Proszę o konkretną odpowiedź ( bądź bana jeśli faktycznie okaże się że jestem głupi ).

[ Dodano: Czw 28 Lut, 2008 00:33 ]
PS. Tak, mam wyjątkowy przedmiot ( nawet dwa, nie odnalazłem butelki wina, ale nie zależy mi na niej ).
Nie znalazłeś odpowiedzi, ale chwała ci za to, że szukałeś. Na przyszłość nie zakładaj nowych tematów, tylko pisz w istniejących. Nie będzie wielkiego bałaganu ->Bruce
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2008, 17:20 przez Selm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Sierociniec

Post autor: Kurak »

musisz przeczytać książkę/dziennik w dużej sali, gdzie kiedyś spały dzieci. łatwo ją poznać - jest tam dużo łóżek w 2 rzędach i patroluje ją co najmniej 1 opiekun
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Sierociniec

Post autor: Łucznik »

Tam gdzie był pamiętnik jest karteczka z opisem zdarzenia(ataku wiedźmy) ale trzeba tą kartkę przeczytać W PRZESZŁOŚCI
Selm
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 27 lutego 2008, 23:57

Re: Sierociniec

Post autor: Selm »

Hmm... jestem w przeszłości, ale tą karteczki nie bardzo mogę odnaleźć. Nie ma tam żadnego podestu, jedynie skrzynia na końcu pomieszczenia ( były tam jakieś błyskotki ). A podejrzewam że skoro to sam koniec misji i walczę z całymi tymi opiekunami, to jest to PRZESZŁOŚĆ.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Sierociniec

Post autor: Kurak »

Head east and south from the Hall of Records to find that the rubble blocking the Nursery is gone. Head up the stairs to the top. Watch the staff member's patrols and sneak around behind him. Lauryl's Diary is in the southeast corner of the room on the floor. While you're here, read the note on the podium:
OBJECTIVE COMPLETE: Search for more information about the "Hag" who attacked you.

źródło: gamefaqs.com
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Selm
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 27 lutego 2008, 23:57

Re: Sierociniec

Post autor: Selm »

Wszystko fajnie, tylko że w tamtym Nursery nie ma podium z żadną kartką/książką, itepe.
Coś mi się kołacze że takie podium widziałem gdy byłem tam pierwszy raz, jeszcze jako pacjent, po jej pamiętnik. To znaczy że schrzaniłem, muszę wczytać poprzedniego sejwa i wtedy przeczytać o wiedźmie?
Ps. Przepraszam, jakby co to się nie powtórzy, a jak się powtórzy to mnie :shoot: .

[ Dodano: Czw 28 Lut, 2008 17:53 ]
Gdyby ktoś mógł podać screena z dokładnym położeniem niułsa o wiedźmie, byłoby najlepiej.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Sierociniec

Post autor: marek »

nie musisz robić wcześniejszego loada - ja tam też poszedłem na samym końcu, bo wcześniej nie zauważyłem.

Powiem ci tak: jest to pomieszczenie dostępne tylko i wyłącznie w przeszłości (w normalnym czasie przejście jest zawalone). Znajduje się tam pełno metalowych łóżek, jeden opiekun, na końcu sali w oświetlonym miejscu jest księga. Na pewno tam byłeś, bo był tam jeden z celów misji (pamiętnik?).
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Selm
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 27 lutego 2008, 23:57

Re: Sierociniec

Post autor: Selm »

Koniec sali... oświetlony podest... metalowe łóżka wydaje mi się że wiem o które pomieszczenie chodzi... to tam był pamiętnik, tak. Tyle że ja widzę tam na końcu nie oświetlony modest tylko nieoświetloną skrzynkę. Ale mam pewien pomysł, sprawdzę.
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Sierociniec

Post autor: Kurak »

link
01:30 widać podest mniej więcej na środku okna filmu...
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
ODPOWIEDZ