T2 - Masks

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

T2 - Masks

Post autor: Edversion »

Gram po raz pierwszy w tą misję. Narazie na hardzie.
Mam kilka pytań:
- Gdzie są maski? Czy te w tak jakby muzeum są tymi maskami, które muszę odnaleźć?
- Gdzie jest miejsce wspominane przez Karrassa w liście?
- A co z tym przejściem w misji Casing the Joint? Po co fatykowałem się by je odnaleźć i otworzyć?
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T2 - Masks

Post autor: Bruce »

Edversion pisze:Gdzie są maski? Czy te w tak jakby muzeum są tymi maskami, które muszę odnaleźć?
Są w posiadłości. Przeszukaj całą, a na pewno je znajdziesz.
Edversion pisze:Gdzie jest miejsce wspominane przez Karrassa w liście?
Nie za bardzo rozumiem. Chodzi ci o wystawę? Jest na trzecim piętrze.
Edversion pisze:A co z tym przejściem w misji Casing the Joint? Po co fatykowałem się by je odnaleźć i otworzyć?
Żeby zaliczyć misję. Proste, nie?
Na przyszłość zadawaj pytania tylko wtedy kiedy natrafisz na coś trudnego, a nie nabijasz sobie posty takimi pierdołami. Jakoś nikt nie miał takich problemów co ty. Trochę pogłówkuj podczas gry, a nie jakiś drobny kłopot i już piszesz na forum.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: Kurak »

(szukałem po różnych tematach, ale nic nie znalazłem, więc zdecydowałem isę napisać tutaj)
co robi młotodzierżca w posiadłości lorda Gerwazjusza w misji Masks (14.)? stoi sobie na parterze, w pomieszczeniu ze schodami dla służby w północno-zachodniej części siedziby razem z jakimś służącym. problem w tym, że nie rozmawiają, a gdy próbuję wejść przez drzwi na parterze, znajdują mnie. ktoś wie, skąd się tam znalazł?
edit: moja wersja T2 to ta z Antologii...
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: Kurak »

cóż, nikt nic nie mówi, to zamieszczę skriny:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T2 - Masks

Post autor: Bruce »

Nie jestem pewien, ale chyba w jednym z pism jest coś napisane o młotku. Ale czy konkretnie o nim to nie wiem.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: Kurak »

ja nic takiego nie znalazłem... ponadto dziwię się, że ci dwaj nie prowadzili żadnej rozmowy. a może prowadzili, ale jej nie usłyszałem? mam tu na myśli buga: takie pomieszczenia, w jakim oni stali, są 2 na tym piętrze. ja wszedłem najpierw do tego bardziej na południu na mapie, ale gdy włączyłem mapę, zaznaczony miałem obszar z ich pomieszczeniem na żółto, mimo, że jeszcze tam nie byłem :/
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2 - Masks

Post autor: eLPeeS »

Yup! To jest babol. W którejś z pierwszych wersji T2 konwersacja faktycznie miała miejsce. Nie pamiętam na jaki temat, ale jak powiedziałem na maturze: "dam sobie rękę uciąć" (co prawda o mało nie straciłem wtedy ręki, ale... ;)) że miała miejsce.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wybaczcie, że pisze na taki stary topic, ale nie chciałem zakładać nowego, a tutuał tutaj pasuje.
W tej misji oraz w "Rekonesansie" jest Nawiedzona biblioteka. Chyba najbardziej klimatyczne i przerażające miejsce w historii Thiefa... właśnie! Za pierwszym razem spotykamy
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 - Masks

Post autor: timon »

ad 1
Poczytaj listy/książki rozłożone w bibliotece
ad 2
Zadaj pytanie bo ....
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Niestety, jakoś z książek nie udało mi sie wysnuc żadnych satysfakcjonujących wniosków... może nie znalazłem wszystkich albo czytałem je w złej kolejności.
Pytanie drugie jest u góry: do czego prowadzą te ukryte przejścia, które opisałem.
Z góry dzięki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T2 - Masks

Post autor: Bruce »

Ad 1. Wszystkie książki znajdują się na parterze, z tym, że jedna jest sekretem i otwiera ukryte pomieszczenie. Aby ją "przeczytać" musisz wejść do tego pomieszczenia.
Ad 2. Żeby obejść strażników.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Aha, dzięki... poszukam jeszcze raz.
Obrazek
Wojownik1988
Bełkotliwiec
Posty: 17
Rejestracja: 17 kwietnia 2008, 19:38
Lokalizacja: Z Mazur

Re: T2 - Masks

Post autor: Wojownik1988 »

Edversion pisze:Gram po raz pierwszy w tą misję. Narazie na hardzie.
Mam kilka pytań:
- Gdzie są maski? Czy te w tak jakby muzeum są tymi maskami, które muszę odnaleźć?
- Gdzie jest miejsce wspominane przez Karrassa w liście?
- A co z tym przejściem w misji Casing the Joint? Po co fatykowałem się by je odnaleźć i otworzyć?
Maki są na trzecim piętrze. Fatygowałeś się by odnaleźć sekretne przejście za zegarem w misji 13, bo właśnie ono prowadzi na trzecie piętro. Tam są maski i miejsce opisywane przez Karrasa w liście do Gervasiousa. W tym miejscu jest urządzenie o nazwie Cultivator. Trzeba je też wykraść.
Wszystko jest w pomieszczeniach typu Exhibition. 3 na południu i 4 na północy. Uważaj, bo są tam takie dywany, że jak się na nich stanie, to rozpylają trujący gaz. W każdym takim pokoju są na takim dywanie 3 stoliki i na nich stoją maski i inne kosztowności, a w ostatnim - Cultiuvator.
Za pomocą strzał z liną, spuszczaj się na linie i bierz przedmioty. Na korytarzach chodzą roboty bojowe. Ale można przechodzić z jednego do drugiego pokoju w inny sposób - górą po drewnianych stropach.
Jednak do 4 pomieszczenia na północy z Cultivatorem trzeba się dostać przez drzwi z korytarza, więc musisz unicestwić robota, najlepiej strzałami wodnymi, albo ognistymi.
"...Welcome Young Garret..."
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: marek »

Zacząłem grać teraz w tą misję. Otóż we wcześniejszej misji (Casing...) zdobyłem 2 maski prekursorów, jednakże teraz nie mam ich przy sobie. Czy to jakiś błąd i jeszcze raz będę musiał je kraść?

PS: swoją drogą poprzednia misja była lekko masakryczna jeśli chodzi o loot: po dokładnym obejściu 2 dolnych pięter miałem tylko połowę kasy :o . Myślałem, że jest na najwyższym, ale tam jest chyba tylko 2 strażników, maski oraz kłopoty z powrotem na dół :/ Nawet zważywszy na to, że kilka sakiewek ominąłem, mnóstwo loota gdzieś po drodze zostało.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3835
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: T2 - Masks

Post autor: Bruce »

marek pisze:Zacząłem grać teraz w tą misję. Otóż we wcześniejszej misji (Casing...) zdobyłem 2 maski prekursorów, jednakże teraz nie mam ich przy sobie. Czy to jakiś błąd i jeszcze raz będę musiał je kraść?
Niestety tak.
marek pisze:PS: swoją drogą poprzednia misja była lekko masakryczna jeśli chodzi o loot: po dokładnym obejściu 2 dolnych pięter miałem tylko połowę kasy :o . Myślałem, że jest na najwyższym, ale tam jest chyba tylko 2 strażników, maski oraz kłopoty z powrotem na dół :/ Nawet zważywszy na to, że kilka sakiewek ominąłem, mnóstwo loota gdzieś po drodze zostało.
Urok tej misji. Tak jak napisałeś połowa lootu jak nie więcej jest w postaci monet, które leżą dosłownie wszędzie. Na parapecie, ołtarzu itp.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Kriss9332
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2010, 10:59

Re: T2 - Masks

Post autor: Kriss9332 »

Mam pytanie:Gdzie można znaleść Kultywator :?:
(mam Thiefa z Antologii) :kwd
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: bob »

Szukałeś wszędzie? To nie powinno przynosić problemu.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

bob, widze że mu dobrze poradziłeś, teraz na pewno skończą się problemy kolegi.


Kultywator jest na najwyższym piętrze. Dotrzeć tam można tylko poprzez windę koło pokoju Strażników, bodajże w NE rogu budynku... naprzeciwko biblioteki.
Obrazek
Kriss9332
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 15 maja 2010, 10:59

Re: T2 - Masks

Post autor: Kriss9332 »

Dzięki sam znalazłem :?
aki
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 30 lipca 2007, 14:57

Re: T2 - Masks

Post autor: aki »

Witam. Byłby ktoś tak uprzejmy i podał mi save do kolejnej ostatniej misji? Trzeba zebrać 2800 loota a mam 2670 i latam i latam i szukam i szukam i znaleźć nie mogę. Męczę się z tym już za długo...
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 - Masks

Post autor: dario »

Podczas gry wciśnij alt+ctrl+lewy shift+end.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: Hattori »

Chyba nie będę zakładać osobnego tematu z tego powodu.

Słuchajcie, w Tipsomaniaku 2008 znalazłem kiedyś taką informację:
1 - to numer na liście gier, w których naprawdę przekroczyłem barierę monitora. Nikt, powtórzę, nikt, kto nie przeżył Return to the Haunted Cathedral z The Dark Project, Masks z The Metal Age czy Robbing the Cradle z Deadly Shadows nie wie, co znaczy "być w grze"!
No i fajnie, nawet pomijam błąd w nazwie misji z jedynki. Tylko, do łachera, o co chodzi z The Masks?
► Pokaż Spoiler
Moje pytanie więc: o co mogło chodzić autorowi z CD-Action? Czy to możliwe, że pomylił tytuły misji?
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2012, 15:09 przez Hattori, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5184
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Błąd to zwykła literówka (brak "to")... nic strasznego ;)
Moim zdaniem wie co pisze. W The Metal Age nie było żadnej misji nastawionej na strach, no może poza "Trail of Blood", ale też tylko początek i koniec., dlatego musieli wziąć coś innego. Zarówno Casing the Joint jak i Masks są:
-przerażające dzięki bibliotece;
-relaksujące dzięki klimatycznemu ambientowi i spokojnej atmosferze
-no i to oczywiście porządna OMka :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Hattori
Młotodzierżca
Posty: 939
Rejestracja: 18 listopada 2011, 16:40
Lokalizacja: The Keepers' Chapel (Zamurze)
Kontakt:

Re: T2 - Masks

Post autor: Hattori »

A widzisz. Sam zrobiłem błąd, przepisując z Tipsomaniaka :) "To" tam jest, już poprawiłem, ale generalnie chodziło mi, że w nazwie nie powinno być "Haunted" (są tylko The Haunted Cathedral i Return to the Cathedral). To marginalne niedopatrzenie, ale obraża mnie to jako fana. :evil:
Nie no żart. Ale lubię przykładać wagę do szczegółów, zwłaszcza jako fan.

Co do Masks, to możliwe. Choć mnie osobiście nie wzruszyła jakoś dobitnie.
Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2012, 22:31 przez Hattori, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ