Life of the Party - dyskusja

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: taffer »

Nie pamiętam dokładnie... ale jedni obrażają "Lady" tamtych, ci obrażają "Lorda" tamtych... i tak wyszło... ;)
Awatar użytkownika
awesta
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 13 lipca 2006, 22:23
Lokalizacja: Łabiszyn/Bydgoszcz KUJAWY

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: awesta »

Pigov, Ty chyba za wiele oczekiwałeś od tej misji, ja tak miałem np z filmem Shrek. Każdy go zachwalał o jaki świetny, jaki śmieszny, a jak go obejrzałem to sie zawiodłem. Bo zły? Nie, bo za wiele oczekiwałem. A Life of the Party jest dla mnie najlepiej zaprojektowaną mapą całej serii. Chodzenie po dachach - klimacik, poczucie wolności, a AngelWatch zrobiło na mnie piorunujące wrażenie, tak z zewnątrz (spodziewałem sę budowli mniejszych gabarytów) jak i wewnątrz (ta sla balowa na szczycie wieży)
Le vent nous portera
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Sama wieża przyznam, na mnie nie zrobiła wrażenia. Po prostu :/
Ale maga tego poziomu wg mnie jest w piewrszej części misji, czy chodzeniu po dachach. To był rewelacyjne, chyba najlepsza misja w T2, ewentualnie konkurująca z ostatnią
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: krystyn-a »

Przypomnę, że fanmisja Lord Fishkill's Curse oparta jest na bazie lokacji z tej misji, chodzimy nie tylko po dachach i nie wchodzimy do Angelwatch. Myślę, że większość grała, a kto nie grał, polecam, szczególnie miłośnikom Life... :P
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Utero
Bełkotliwiec
Posty: 24
Rejestracja: 19 maja 2003, 16:59

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Utero »

Przypomnijcie mi bo zapomnialem. W wiezy alchemika/maga w ognisku jest przycisk ale nie moge namierzyc co otwiera. Wiem ze pod "winda" jest ukryte pomieszczenie ale nie moge go otworzyc, glupio mi bo gralem w ta misje mase razy i nagle zapomnialem jak sie tam dostac. :oops:
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: moser »

hmm masz racje... otwiera cos pod winda (chyba to byla sala tortur o ile sie nie myle)
musisz wyslac widne na gore i wtedy mozna wskoczyć do dziury ktore sie jest pod winda - faktycznie ... zawsze mialem problemy z ta winda - za kazdym razem spedzalem chyba z 1 minute az sie znalazlem w tej sali.

A zreszta niedługo sam sobie odświeże tą mape bo (wczoraj) zacząłem przechodzić od początku wszystkie serie T poczynając od Golda.
T1>T2>T3>T4
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Bruce »

Jest chyba jeszcze książka w regale piętro niżej.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: moser »

1.o właśnie... książka też jest (i to właśnie z jej powodu trochę dłużej się zatrzymywałem w tym miejscu - bo za każdym razem mam kłopot z jej odnalezieniem - faktycznie jest tam tylko ze 2 szafki książek na krzyż, ale i tak zawsze za pierwszym razem nieudawało mi się jej wcisnąć (niewiem co mi się w tedy dzieje :roll: ) - chociaż wydaje się to takie proste i oczywiste.)

Aha i na górze jest z kartka z zaklęciem... Czy ona jest poprostu o tak o...? Tzn jest pułapką tylko z 2 niepełnosprawnymi :?: :-D

2. W tej misji jest też takie miejsce gdzie się wchodzi po drabinie na dach i na końcu jest taka wielka metalowa wnęka. Otwieramy metalowe drzwiczki i widzimy jak woda spływa z góry - nie raz próbowałem się tam dostać za pomocą strzały linowej ale gdy tylko chce się podciagnąć to zsuwam się.
Ktoś wie jak się tam dostać i czy się da?

PS. Ale i tak ten klimacik szwędania się po dachach jest the best.
Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2008, 14:00 przez moser, łącznie zmieniany 1 raz.
T1>T2>T3>T4
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Paweuek »

@moser -> Byćmoże chodzi Ci o ten wielki zbiornik na wodę? Ten, z którego wyjście jest niedaleko balkonu gdzie słyszymy dialog "But's just not fair..." Wejście do zbiornika jest w innym miejscu. Niedaleko zrujnowanego budynku gdzie czycha duuuuży pająk jest pewien drewniany parapet i drabina prowadząca w górę do jakiegoś długiego metalowego szybu... ;)
Obrazek
moser
Bełkotliwiec
Posty: 34
Rejestracja: 02 kwietnia 2007, 18:43
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: moser »

Właśnie znalazłem to wejście :-D.

Ale nadal nie mam pojęcia gdzie mogę znaleść tego dużego pająka.
Pierwsze słysze żeby w tej misji był pająk :roll: Tzn jest ale mały w tym pomieszczeniu z roślinami obok zbrojowni.

Możesz dokładniej sprecyzować jego lokalizację :?: :-D
T1>T2>T3>T4
Dylan
Bełkotliwiec
Posty: 8
Rejestracja: 25 października 2008, 20:14

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Dylan »

Tiaa, to jest super misja! Fakt, duża, ale dzięki temu jest swoboda. :P A sam Angelwatch zrobił na mnie świetne wrażenie. Jedna z najlepszych misji w serii.
Thief Rulez! :))
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Paweuek »

Pająk jest w miejscu, gdzie znajduje się zrujnowany budynek - jest w nim jeden albo dwóch strażników [ lub złodzieji ], a wchodzi się do niego wybijając szybę albo przez już wybitą. Przed tymi oknami jest kawałek tarasu, w którym jest spora wyrwa, przez którą widać pająka i skrzynię ze strzałami z liną.

EDIT

Znalazłem skrinszot z wewnątrz:

http://www.mobygames.com/game/windows/t ... otId,7666/
Obrazek
Zdenek
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 11 października 2008, 15:42

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Zdenek »

Nie rozumiem tylko jednego co Pająki dają i jak je pokonać (Bo ja się Śmiertelnie Boje pająków jak grałem i zobaczyłem pająka to myślałem że zawału dostane).
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Bruce »

Zdenek pisze:Nie rozumiem tylko jednego co Pająki dają
A co mają dawać? Nagłą śmierć.
Zdenek pisze:jak je pokonać
Najprościej strzałami. Można też i mieczem, ale to z zaskoczenia. Czerwonych od frontu nie ma sensu :))
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Papa_Giorgio
Bełkotliwiec
Posty: 25
Rejestracja: 09 stycznia 2007, 18:08

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Papa_Giorgio »

Te pająki mimo że zrobione z trzech pkseli ma krzyż mają coś takiego w sobie że włos się jeży XD
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: BodomChild »

Paweuek pisze:Pająk jest w miejscu, gdzie znajduje się zrujnowany budynek - jest w nim jeden albo dwóch strażników [ lub złodzieji ], a wchodzi się do niego wybijając szybę albo przez już wybitą. Przed tymi oknami jest kawałek tarasu, w którym jest spora wyrwa, przez którą widać pająka i skrzynię ze strzałami z liną.
Znam to miejsce doskonale ale pająka nigdy tam nie widziałem, dziwne.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Paweuek »

BodomChild pisze:Znam to miejsce doskonale ale pająka nigdy tam nie widziałem, dziwne.
Hmm... możliwe że za dużo piję i już zaczynam widzieć "kosmate pająki" XD
Obrazek
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: BodomChild »

Paweuek pisze:Hmm... możliwe że za dużo piję i już zaczynam widzieć "kosmate pająki" XD
Ok, po imprezie zagram w Party to może znajdę tego pająka ;) . A może po prostu masz kosmate myśli ? :-D Takie czarne i kosmate :P .
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
sharvampire
Ożywieniec
Posty: 87
Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 15:17
Lokalizacja: Zapomniana Cytadela
Kontakt:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: sharvampire »

Wielki plus dla sławnej czwóreczki! :)
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Keeper in Training »

Styl Mechanistów jest porównywalny do "wczesnego Gierka". Jednak chodzenie po dachach jest przyjemne. Dlatego pomysł wolnego Miasta w Deadly Shadows był taki dobry! Jeśli robicie ranking misje w rezydencjach, domkach czy zamkach, słowem - w Mieście vs misje w lasach, jaskiniach, katakumbach czy Zaginionym Mieście, to raczej wolę te bardziej "cywilizowane". W świetnej fanmisji Broken Triad najbardziej brakowało mi gadaniny strażników ;) .
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jest temat o tym, poszukaj ;)
Obrazek
Thrashmetalowiec
Miastolud
Posty: 54
Rejestracja: 05 lipca 2011, 00:41
Lokalizacja: Nawiedzona katedra, Stara Dzielnica ( Zamurze )

Re: Life of the Party - dyskusja

Post autor: Thrashmetalowiec »

A ja bardzo lubię tą misję. W Angelwatch na 5 piętrze kilku strażników zwabiam do jakiegoś pokoju i zamykam ich tam na klucz. Tak też robię ze złotym dzieckiem, które pojawia się w pokoju z zapiskami na temat "new spectre of master builder" po przeczytaniu tego. Po prostu szybko wychodzę i zamykam. To najlepszy sposób bo złote dziecko jest niezniszczalne i może zawiadomić strażników ( a większość omijam, nie unieszkodliwiam ).
Ze strażnikiem to łatwo - otwieram na oścież drzwi do jakiegoś pokoju, wyciągam klucz do tego pokoju, pokazuję się strażnikowi, zaczyna mnie gonić, biegnę do tego pokoju, on wbiega za mną, zawracam i zanim zdąży wybiec, zamykam drzwi na klucz.
"Skóra i dżinsy, to my - źli metale !"
ODPOWIEDZ