Wasza ulubione misje...

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Jakie są twoje ulubione misje?

Kradzieże w rezydencjach.
37
50%
Kradzieże w ponurych miejscach. (typu kopalnia młotodzierżców)
13
18%
Kradzieże na otwartej przestrzenii.
7
9%
Misje specjalne. (takie jak uwolnienie Kusego z więzienia)
6
8%
Inne.
3
4%
Misje z nieumarłymi
8
11%
 
Liczba głosów: 74

Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Bruce »

Justi pisze:Przeszukałam wszystko co napotkałam i zawsze coś zostawało
Dlatego, że część lootów (o ile się nie mylę to 300) jest poza rezydencją. Jeden jest w kanałach, drugi w zalanej piwnicy pod rezydencją.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Black_Fox »

Justi pisze:Niestety nigdy nie udało mi się zebrać wszystkich kosztowności. Przeszukałam wszystko co napotkałam i zawsze coś zostawało.
Gdy zaczynasz misje wejdz do pierwszego kanalu jaki napotkasz, pomyszkuj tam troche, az trafisz na drzwi, za nimi znajdziesz dzwignie otwiarajaca krate, a na ziemi... sama zobaczysz. ;)

Do Bafforda najlepiej sie dostać przez studnie, jak wiadomo Lord uzywa wlasnego zrodla wody gdy dopłyniemy do ow zrodla i spojrzymy pod wode mozna zobaczyc tunel ktory prowadzi do... ;)

W jednym z pokoi na pietrze (niedaleko berla) mozna znalezc pierscien, wartosciowy pierscien, ale obraczka jest na tyle mala, ze praktycznie nie do zobaczenia. Lezy on na szafce.

Przed sala tronowa jest 'wanna', a za nia korytarz ktory prowadzi tez do wartosciowej rzeczy. Nic wielkiego, ale zawsze cos. ;)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Justi
Miastolud
Posty: 57
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 23:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Katowice

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Justi »

Faktycznie, w tych kanałach nie działałam. W studni pod wodą znalazłam tajemną "komnatę". Pilnowały jej pająki.
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: taffer »

Kocham Blackmail - te domki przed siedzibą Truarta - to esencja klimatu Thief'a, gdy wbijamy się przez okno i przemykamy obok grzecznie śpiących mieszkańców.
:evil:
fylyp
Bełkotliwiec
Posty: 11
Rejestracja: 17 lutego 2007, 14:07
Lokalizacja: Głowno

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: fylyp »

A ja zaznaczyłem misje specjalne. Lubie jak jest do wykonania coś innego niż tylko kradzież konkretnego przedmiotu.
np.: rytuał 'pogrzebowy' z Murusem, czy wrabianie porucznika ?Hagena? we Framed
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: krystyn-a »

Postawiłabym na misję Life of the Party, szczególnie pierwsza część, lubię chodzenie po dachach (normalnie mam lęk wysokości), wspinanie, szukanie przejścia, kiedy wydaje się, że go nie ma, no i oczywiście szukanie fantów w odwiedzanych mieszkaniach. Gdzie to zaznaczyć? Druga część jest w pomieszczeniach. Powiedzmy kradzieże w rezydencjach, bo jednak chodząc po dachach też do nich trafiam.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: taffer »

Świetne jest również włamanie się do banku poprzez dach - choć samego banku nienawidzę :x
Awatar użytkownika
Kurak
Mechanista
Posty: 359
Rejestracja: 10 marca 2007, 22:14
Lokalizacja: z Przyszłości
Kontakt:

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Kurak »

to da się włamać do banku przez dach? o_O jak?
Wymyśliłem sobie na to sposób: będę udawał głuchoniemego.
J. D. Salinger, "Buszujący w zbożu"
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Edversion »

Jeżeli chodzi o bank(?) w Life on the Party to da się wejść do niego przez balkon.

A o przejściu przez dach do First City Bank to nigdy nie słyszałem. :(
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: eLPeeS »

Wejść przez dach jest banalne tylko na początku zamiast w prawo (do piwnicy) trzeba iść w lewo (kawał drogi). Ładujemy się na skrzynie i w końcu na sam dach. Potem już tylko znajdujemy otwarty świetlik , strzała z liną i jesteśmy. Fajne wejście (to chyba z tego etapu wzorce czerpali twórcy SCCT tworząc misję w Panamie), ale niepraktyczne bo i tak musimy dymać (znaczy się iść, żeby nie było, że demoralizuję ;)) do piwnicy żeby odblokować sejf.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
taffer
Młotodzierżca
Posty: 876
Rejestracja: 09 kwietnia 2007, 13:43

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: taffer »

No właśnie... może przez to tak nie wspominam miło tej misji... z dachu tyle drogi w dół... :? no ale widoki były piękne :evil: ;)

Kurde... czy Karras wymyślił radary i anteny - bo skąd te mrugające czerwone światełka na masztach na wieżowcach w oddali? :)) The City wygląda w tej grze jak jakiś cholerny NYC czy LA :))
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Fajny temat, warto odświeżyć.

Lubię wszystkie te typy misji, lecz naprzód wybijają się te w rezydecjach. Złote dywany, obrazy na ścianach, loot w postaci kasy i kosztowności... to moje klimaty. Do czołówki zaliczyłbym Lord Bafford's Manor, House of Widow Mora i "Przecierając Szlak". Ewentualnie operę. No i bym o mało zapomniał o domu Constantina!
Obrazek
Awatar użytkownika
Samira
Akolita
Posty: 135
Rejestracja: 01 lipca 2007, 12:24
Lokalizacja: Mroki

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Samira »

Ja osobiście uwielbiam te wszystkie ponure miejsca. Lubie taki klimat. :D
"I have the power to take everything from you. Including your life"
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Dex »

Ja mam problem, dlatego nie głosuję w ankiecie. Dlaczego? Ano, dlatego, że wybrałbym dwie opcje: Kradzieże w rezydencjach i kradzieże w ponurych miejscach - uwielbiam ten klimat i czy w rezydencjach, czy w ponurych miejscach - w obu się odnajduję najlepiej.
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Pigov »

Ja wolę misje z nieumarłymi i innymi stworami, a szczególnie misje z hauntami. Wcześniej ich nienawidziłem, ale po przejściu T1 nawet nie chcę patrzeć na T2 (dobrze że go ukończyłem przed jedynką), który prawie wogóle nie ma takich misji. Faworyty to definitywnie Bonehoard oraz RTHC.

Po prostu niesamowity klimat i uczucie zagrożenia, a zwykle w tych misjach brak cienia, i trochę pułapek. Misje takie jak np Bafford czy Bank and Trust, są dobre, ale to coś całkiem innego, pełno cienia, no i oczywiście nie ma strachu, w najgorszym wypadku walczymy z ludźmi.
Awatar użytkownika
Mithrandir
Bełkotliwiec
Posty: 22
Rejestracja: 21 listopada 2008, 01:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Mithrandir »

Na pierwszym miejscu stawiam ponure miejsca, typu właśnie kopalnie, katakumby, kościoły itp, acz oczywiście również bardzo lubię misje kradzieży w rezydencjach.


Natomiast nie lubiałem zbytnio misji w tym lesie z małpami w T2(świat poganów), jakiś takie dziwaczne to było ; D
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Zaratul »

Kradzieże w ponurych miejscach...czyli Return to Haunted Catedral,to co tygryski lubią najbardziej.
Takie misje są moimi ulubionymi bo zawsze lubiłem się bać w grach. :)
Oczywiście inne rodzaje misji też są świetne takie jak klasyczne włamania do dworków i rezydencji ale jednak misje z undeadami najbardziej zapadły mi w pamięć. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Hadrian »

Głosuje na otwarte przestrzenie.
Uwielbiam life of party, szczególnie chodzenie po dachach. Wchodzenie do otwartych mieszkań. W rezydencjach też są fajne tylko trochę czuję się zamknięty między murami.
:chase:
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: BodomChild »

Oczywiście ponure miejsca :twisted:

Mroczne więzienia, zatęchłe kopalnie, śmierdzące zgnilizną grobowce, nawiedzona katedra, odhumanizowana Kuźnia Dusz, przytulisko... mmm :prz

Rezydencje też lubię, zresztą wszystko po trochu.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Carnage »

Ja stawiam na kradzieże w rezydencjach. :-D Na przykład w Posiadłości Lorda Bafforda.

Oczywiście kradzieże w ponurych miejscach też lubię.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: dario »

Preferuje misje z nieumarłymi. Ale głównie rozchodzi mi się o takie w których wkraczamy do opuszczonych lokacji tj. Katedra czy Sierociniec. Ciekaw jestem zawsze takich miejsc co się wydarzyło w przeszłości, że dane miejsce wyglada tak a nie inaczej. Wtedy tylko chłone każdą możliwą notatke by zaczerpnąc informacji o danym miejscu jego latach świetności jak i dniu upadku :ok
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: speede »

Obstawiam rezydencje, głównie za ukryte pomieszczenia i często porozrzucane łupy. Fajnie się tego wszystkiego szuka.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Spidey »

Ja podobnie jak darioSS wolę odludne (za to nie odzombione :)) ) miejsca. W takich lokacjach także nie brakuje łupów, czuję się grozę (czasem), a ukrytych miejsc też jest niemało. To oczywiście nie znaczy, że nie lubie okradać lordów. Po prostu klimat katakumb/opuszczonych sierocińców bardziej mi odpowiada. :)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: Black_Fox »

Wcześniej znacznie preferowałem okradanie posiadłości i pałaców. Dzisiaj dochodzę do wniosku, że opuszczone katakumby etc. to jest to... 8-) Obecnie oba tryby: tj. lordowie i nawiedzone miejsca są na równi.

Problem w tym, że czasami za bardzo tę grozę czuję i... W dodatku jak coś zajdzie mnie od tyłu to może być nieciekawie. :))
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
conceinted
Ożywieniec
Posty: 113
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 17:57
Lokalizacja: Darłowo

Re: Wasza ulubione misje...

Post autor: conceinted »

Ja nic nie zaznaczyłam, bo tak naprawdę lubię wszelkiego rodzaju misje. Nawet te z umarlakami. Myślę, że to kwestia sentymentalna, dajcie mi wszystko co jest związane z Thiefem byleby było ciekawe i dobre.

Tia. Napisałam :oops:
"Keep your friends close, but keep your enemies closer" V.Corleone
www.zgoda.eu/ekogroszek
ODPOWIEDZ