Gdzie jest Kusy?

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Gdzie jest Kusy?

Post autor: Mauuury »

Jestem w misjii Więzienie Rozpadlin. Doszedłem do czwartego bloku więziennego. Mam jakiś czerwono-pomarańczowy klucz, który gwizdnąłęm Młotodzierżcy, kiedy przechodził koło mnie. Sprawdzam wszystkie cele i nie mogę znaleźć Kusego. Widziałem tylko jakiegoś dziadka i kogoś w rodzaju sługusa, a pozostałe cele są puste, lub tak ciemne że nic nie widać. Wszedłem nawet na pięterko. Klucz nie działa do żadnych drzwi. Pomocy!
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: waldeq »

Nie pamiętam dokładnie ale wiem, że Kusy na pewno był w jednej z cel. Nie wiem czy to nie czasem wspomniany wyżej dziadek. Trzeba do niego podejść on ci tam powie parę rzeczy i padnie .
Ostatnio zmieniony 12 sierpnia 2007, 21:08 przez waldeq, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: marek »

oj, coś za mało tych cel - byłeś w obu blokach więziennych?
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Black_Fox »

Kusy jest w bloku więziennym numer 4 w celi numer 6. Musisz otworzyć jego celę, wejść do niej, a potem... sam zobaczysz. ;)

[ Dodano: Nie 12 Sie, 2007 15:18 ]
waldeq pisze:Trzeba do niego podejść on ci tam powie parę rzeczy i padnie.
Cieszę się, że nie jestem na miejscu Mauuurego. Nie chciałbym, aby ktoś zdradzał mi wątków fabularnych. W sumie nic wielkiego, ale zaufany paser, przyjaciel, a ty od razu "padnie"... :/
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Mauuury »

W "ważnej podpowiedzi" było napisane że Kusy jest w bloku 4 i tam się udałem. Co do ilości cel, to jest ich dużo, tylko większość wygląda na puste. Jeśli chodzi o tego dziadka, to jego cela jest na końcu dolnego poziomu, ale pogadać się z nim nie da.

EDIT: Żadnej celi nie da się otworzyć. Próbowałem tym kluczem i nie można. Jeszcze popróbuję.
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Edversion »

W Bloku Więziennym 4 na samym końcu Poziomu Pierwszego są dwie cele, po prawej i po lewej. Po lewej jest zakonnik Młota (napewno go poznasz - jest w czerwonym stroju i ma wyrytą na koszulce młot) a po prawej nasz Kusego. Aby móc z nim "porozmawiać" musisz wejść na Poziom 2 i otworzyć taką małą budkę z przełącznikami. Potem pobaw się w poszukiwanie odpowiedniego przełącznika, który otworzy ci drogę do Kusego.
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Mauuury »

A gdzie ta budka?
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: eLPeeS »

Budka jest piętro wyżej niż cele z więźniami. Stojąc między celami spójrz do góry a na pewną ją zobaczysz. Młota który stoi w środku też. Schody na piętro są zaraz za zakrętem. Poszukaj a na pewno znajdziesz.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Mauuury »

To jest to okienko z młotem u góry? Ale tam są drzwi. Jak je otworzyć?
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: eLPeeS »

A czym się drzwi otwiera? Kluczem albo wytrychami ;) W tym przypadku o ile dobrze pamiętam chodzi o klucz. Któryś ze strażników na terenie więzienia powinien go mieć przy sobie jeśli jeszcze go nie masz.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Mauuury »

Mam już klucz, ale nie działa. :cen
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: eLPeeS »

Widzę tu dwie możliwości:
- albo masz zły klucz
- albo klikasz bezpośrednio na drzwi a tu trzeba użyć klucza na zamku, który jest gdzieś na ścianie obok drzwi
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Mauuury »

Dobra, już mam. Zaraz... Kusy umarł i mi nie zapłacił! A to wredna świnia! Za to co ja się namęczyłem u Bafford'a! ;)
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: waldeq »

Mauuury pisze:Dobra, już mam. Zaraz... Kusy umarł i mi nie zapłacił! A to wredna świnia! Za to co ja się namęczyłem u Bafford'a! ;)
No nie miej niczego za złe Kusemu bo to nie jego wina, że mu młotodzierżcy taką przysługę zrobili. Trzeba być wyrozumiałym. :cwa
Black_Fox pisze:Kusy jest w bloku więziennym numer 4 w celi numer 6. Musisz otworzyć jego celę, wejść do niej, a potem... sam zobaczysz. ;)

[ Dodano: Nie 12 Sie, 2007 15:18 ]
waldeq pisze:Trzeba do niego podejść on ci tam powie parę rzeczy i padnie.
Cieszę się, że nie jestem na miejscu Mauuurego. Nie chciałbym, aby ktoś zdradzał mi wątków fabularnych. W sumie nic wielkiego, ale zaufany paser, przyjaciel, a ty od razu "padnie"... :/
Sorry ale zupełnie zapomniałem o spoilerze. Może to dlatego, że ja sam przeważnie zawsze je czytam. :czyt
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Black_Fox »

Mauuury pisze:Dobra, już mam. Zaraz... Kusy umarł i mi nie zapłacił! A to wredna świnia! Za to co ja się namęczyłem u Bafford'a!
Ale za to Ci zdradził tajemnicę z której będziesz miał większy zysk!
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Mauuury »

Chodzi wam o to że nie zrobiłem tego zakreślenia? No cóż... Gdybym wiedział jak to się robi to bym zasłonił. Ale niestety nie wiem. Może mi wytłumaczycie?
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
Bruce
Strażnik Glifów
Posty: 3834
Rejestracja: 06 maja 2003, 17:58
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Bruce »

Cholera chłopie, ile masz lat? 5? Sam nie umiesz grać? To dopiero druga misja, a już masz dziesiątki pytań. Strach pomyśleć co będzie dalej. Kusy umiera zawsze, co byś nie robił. Po prostu rób to co masz napisane w celach misji.
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown
Obrazek
Awatar użytkownika
Mauuury
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 10:02

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Mauuury »

Czego się czepiasz? Jestem początkującym graczem i mam prawo zadać pytanie dotyczące przejścia którejś misji, skoro nie znalazłem odpowiedzi w poradniku. I czy ja powiedziałem że nie chcę żeby Kusy umarł? Nie przypominam sobie. Co do tamtego posta, którego napisałem zaraz po rozmowie z Kusym, to nie napisałem go z wściekłością, lecz żartobliwie. W końcu postawiłem odpowiednią ikonkę na końcu. Szkoda że mnie nie zrozumiałeś. Ale nie chcę się dalej kłócić. W końcu wszyscy wszyscy popełniamy błędy... :roll: nawet ty.
PS: Jakby co mam 10 lat. ;)
Okazji, do perfekcyjnych kradzieży jest wiele... ...perfekcyjny złodziej jest natomiast tylko jeden.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Black_Fox »

Bruce pisze:Strach pomyśleć co będzie dalej.
Tutaj się zgadzamy. Bo kusego łatwo jest znaleźć.
Jak jak byłem początkującym to nie wiedziałem jak strzelać z łuku... pamiętam to do dziś. Ale po jakimś czasie jakoś sam do tego doszedłem, zresztą do wszystkiego w Thiefie sam dochodzę, żadnych poradników itp. Po misji sprawdzam ile popełniłem błędów. Mauuury - Tobie też tak radzę. Nie wyjdzie Ci - spróbuj jeszcze raz, znów nie wyjdzie - jeszcze raz, znów nic - i aż tak do usrania. Aż w końcu Ci się uda. Zobaczysz. Ja w którejś misji utknąłem, bo nie zauważyłem przełącznika na ścianie, albo wchodziłem do gry "na zmułe" i próbowałem. Aż w końcu się udało go zauważyć po czym miałem się z czego pośmiać. ;)

Miłego tafferowania. ;)
Pzdr.

PS. Jakbyś miał jeszcze jakieś problemy związane z grą to wal na PM. :)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: marek »

Black_Fox pisze:Jak jak byłem początkującym to nie wiedziałem jak strzelać z łuku...
też tak miałem :) chyba z godzinę albo półtorej się męczyłem aby przejść ten jeden kawałek treningu, gdzie trzeba strzelać ;) Podobnie z dużym zamachem mieczem (o dziwo przeszedłem trening, a myślałem, że po prostu jakoś wyszedł mi cios z góry).
Black_Fox pisze:Nie wyjdzie Ci - spróbuj jeszcze raz, znów nie wyjdzie - jeszcze raz, znów nic - i aż tak do usrania.
bardzo dobra metoda - szczególnie przydatna w misjach wymagających ghostowania, albo śledzenia. I pamiętaj też o najpotężniejszych czarze dostępnym w niemal każdej grze: Load/Save ;)
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Łucznik »

Black_Fox pisze:Jak jak byłem początkującym to nie wiedziałem jak strzelać z łuku
ja też :oops:
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Leming »

Nie zapominajmy, że wielu z nas utknęło na problemie w jaki sposób pokonać wysoką przeszkodę. Kto tam wtedy wiedział, że trzeba było przytrzymać klawisz podskoku, żeby Garrett zaczął się wspinać. :shock:
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Łucznik »

to akurat wiedziałem ale myślałem że do strzelania z łuku trzeba mieć łuk :oops:
no bo nie wiedzialem żę trzeba przytrzymać żęby naciągnąć cięciwe :oops:
Awatar użytkownika
Justi
Miastolud
Posty: 57
Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 23:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Katowice

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Justi »

Ja przyznam się szczerze dotarłam własnymi siłami do chyba 7 misji The Dark Project.

Była dla mnie trudna kopalnia (proszę się nie śmiać) i katakumby (to dopiero koszmar).

Doszłam do misji z zombiakami i duchami. Nie pamiętam tytułu ale dotarłam do wielkiej katedry i nie mogę znaleźć klucza aby do niej wejść.

Misja dość upiorna.
Awatar użytkownika
Black_Fox
Szaman
Posty: 1015
Rejestracja: 23 września 2006, 11:54
Lokalizacja: The City

Re: Gdzie jest Kusy?

Post autor: Black_Fox »

Zaczyna sie caly smaczek Thiefa. ;)
- And...
- Remember to pick pocket of the party guests?
ODPOWIEDZ