T2 Level 7 - Blackmail

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Jaszczur
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2003, 21:01

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Jaszczur »

Wybaczcie, że odnawiam tak stary wątek. Ale po bardzo długiej przerwie postanowiłem sobie zagrać w Thief 2. NO i właśnie w misji Blackmail mam problem.
Szeryf nie żyje, ponoć jakaś babka ma to ogłosić słowami, ponoć wtedy mają się pojawić nowe cele u mnie nic takiego nie ma miejsca. Jednym słowem mała lipa:) Pomocy:) Wersję mam z Clicka.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: marek »

już to gdzies było, ale jeszcze raz: idź do korytarza kończącego się schodami - jeśli nic nie bezie(nie zaczną krzyczeć) to zrób wcześniejszego loada, albo zacznij od nowa misjęmożesz też spróbować wykonać zadanie po informacji o śmierci - weź do łapy klucze leżące przy zwlokach, ale nie sądzę aby to coś dało
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Jaszczur
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2003, 21:01

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Jaszczur »

Próbowałem:)
Kurczę załamany jestem, macie może save w następnej misji, albo czy da się to jakoś przeskoczyć?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Dziarsky »

Trzeba by ci zrobić savea z chwili później po twoim błędzie albo przed końcem misji.
Akurat nie mam czasu by to przechodzić. Nie pomogę :(
Obrazek
Jaszczur
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2003, 21:01

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Jaszczur »

W sumie może być w następnej misji jakikolwiek, cóż misję mogę uznać za "zaliczoną". W pokoju szeryfa byłem, okradłem całe piętro, kwestia zaniesienie jeszcze Truarta do grobu. Save w misji Trace the Courier wystarczy całkowicie, dam restart i szafa gra:) Hmm, a nie ma jakiegoś cziterskiego sposobu na przeskoczenie misji?
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Pablito »

ctrl+alt+shift+end
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Dziarsky »

Masz dwie opcje.
Sejwy ( http://208.49.149.120/Files/thiefseries ... egames.zip ).
Albo przytrzymanie klawiszy: ALT+SHIFT+END - Przenosi do następnej misji ale z tego co pamiętam nie uzupełnia kasy o zdobyte looty.
Obrazek
Jaszczur
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 12 listopada 2003, 21:01

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Jaszczur »

Dziękuję, zczitowałem już:) No i w końcu będę się mógł dalej pobawić:) Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Daweon »

Nigdy nie sądziłem, że się o coś zapytam w tym dziale, ale co robić. Chodzi o to: żeby dostać się do drzwi które prowadzą na górę trzeba mieć zębatkę. Ja znalazłem dwie zębatki przy strażnikach i bezsensownie dwie złużyłem choć nie musiałem. I teraz pytanie czy jest jeszcze jedna zębatka, a może da się wyciągnąć ją z zamka i czy będę musiał zaczynać misję od początku?
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Leming »

Daweon pisze:Ja znalazłem dwie zębatki przy strażnikach i bezsensownie dwie złużyłem choć nie musiałem. I teraz pytanie czy jest jeszcze jedna zębatka...
Po pierwsze nie da się bezsensownie zużyć zębatki, bo ona ma status klucza i po prostu do innego mechanizmu nie będzie pasowała. A co do brakującej, to nie wiem na jakim poziomie trudności grasz, ale zgaduję, że wiem o którą zębatkę chodzi.
Miejsce jej zagubienia opisuje jedna z notatek. A jeśli nie chce Ci się czytać, to szukaj na dnie w basenie.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Daweon »

Bezsensownie złużyłem, bo są dwa drzwi zamknięte tym sposobem prowadzące do tych samych korytarzy.

Wielkie dzięki, czytałem wszystkie notatki, a jednak tego nie doczytałem :roll:
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Leming »

Daweon pisze:Bezsensownie złużyłem, bo są dwa drzwi zamknięte tym sposobem prowadzące do tych samych korytarzy.
Ale nie rozumiesz. Nic Ci to nie da. Alternatywą jest przejście misji z "niezużytą" zębatką w ekwipunku, jednakże będziesz musiał chodzić na około, skoro nie chcesz otworzyć tych drzwi na korytarz. To tak jakbyś w jakiejś misji miejskiej wchodził do budynku zawsze z drugiej strony, bo by Ci było żal zmarnować klucza do drzwi głównych.
A zaoszczędzonej w ten sposób zębatki i tak nie użyjesz na mechanizmie zamka o który Ci chodziło, bo po prostu nie będzie pasowała.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
aki
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 30 lipca 2007, 14:57

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: aki »

Witam. Mam takie pytanie odnośnie problemu technicznego gry. T2 działał bez zarzutu od pierwszej misji aż do tej (blackmail). Początek misji wszystko działa jak należy, płynnie. Jednak kiedy gram dłużej to gra zaczyna coraz bardziej i bardziej przycinać aż w końcu wyskakuje to co najbardziej lubimy error :wsc
Kiedy rozpocznę misję od początku gra znów działa jak należy jednak jak poprzednio po jakimś czasie to samo i kiszka.
Mam oryginalną grę Thief antologia i nie wiem jak się pozbyć problemu. Może ktoś pomóc?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: eLPeeS »

Skoro poza tym gra działa normalnie bez problemów to ja bym podejrzewał instalację która najwyraźniej jest skopana. Zrób sobie backup saveów i przeinstaluj grę.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
aki
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 30 lipca 2007, 14:57

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: aki »

Niestety reinstal nie pomógł ciągle to samo. Jak dla mnie zjawisko dziwne. Pewnie format i nowa instalacja systemu by pomogła ale tego nie mogę teraz zrobić :( A może jakieś inne pomysły?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: eLPeeS »

Generalnie to gdybyś nie napisał że masz oryginalną grę to bym podejrzewał że się "kopia zapasowa" źle ściągnęła ;) No, ale że wszystko cacy to nic innego póki co mi do głowy nie przychodzi. Napisz może dokładnie jaki błąd wyskakuje + przy okazji jaki masz sprzęt to może coś z tego wyjdzie.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
aki
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 30 lipca 2007, 14:57

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: aki »

Komputer:
P4 3,2 GHz HT
pamięć ram 2 GB
grafika geforce 9800 gt
dźwięk SB Audigy
Coś takiego.

Chciałbym dodać że ominąłem tą misję i zacząłem następną. Gra działa poprawnie. Może tylko ta jedna jest jakaś trefna. Zobaczymy co będzie dalej w następnych misjach. Błąd klasyczny "program wykonał nieprawidłową operacje". Można by powiedzieć że to wina sterowników albo jeszcze czego innego tylko że jak na razie ta jedna misja sprawiała problemy a reszta działa wzorowo.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Możesz ją najwyżej ściagnąć (te jedną misję).
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Ezet »

Wracając do zębatek...czuję buga. Mianowicie zębatka którą posiał ten ciamajda oficer znajduje się...gdzie? Basen calutki przeszukałem, trzy flary spaliłem na włóczeniu się po korytarzach sądząc że może gdzieś w kącie...a tu lipa x( chyba że jest gdzie indziej niż w basenie..ale gdzie? :zdz
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Hadrian »

W basenie na samym dole, chyba na kratce. Przynajmniej u mnie tam jest ;)
Awatar użytkownika
Ezet
Ożywieniec
Posty: 88
Rejestracja: 05 grudnia 2010, 17:42
Lokalizacja: Ankh-Morpork

Re: T2 - Misja 7 "Blackmail"

Post autor: Ezet »

Hm..muszę się przyjrzeć z bliska ...możliwe że nie zobaczyłem jej od razu...te zębatki małe są.... :rad
Right player on the wrong server can make all different in net... so connect mr. Player... connect and... fell the lag..
lenny666
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 22 sierpnia 2023, 16:57
Płeć:

T2 Level 7 - Blackmail

Post autor: lenny666 »

Mam pytanie. Jestem na trzecim piętrze, właśnie zabito Truarta. W solucji jest napisane by skęcić w lewo, ale drzwi są tam zamknięte. Gdzie jest klucz? W prawo przejść się nie da (do pokoju gdzie leży Truart), za dużo strażników. Wie ktoś?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2 Level 7 - Blackmail

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A przy jego zwłokach nie ma?
Obrazek
lenny666
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 22 sierpnia 2023, 16:57
Płeć:

Re: T2 Level 7 - Blackmail

Post autor: lenny666 »

jeszcze do jego zwłok nie dotarłem, bo drzwi do jego pokoju są mocno strzeżone. Chodzi mi o klucz do tych drzwi po drugiej stronie, do "Apartamenty sypialne" na mapie.
lenny666
Bełkotliwiec
Posty: 5
Rejestracja: 22 sierpnia 2023, 16:57
Płeć:

Re: T2 Level 7 - Blackmail

Post autor: lenny666 »

ok, juz sobie poradzilem klucz mial jeden ze sluzacych na pierwszym pietrze
ODPOWIEDZ