Czy da się zmienić...

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Darmus
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 2009, 21:26

Czy da się zmienić...

Post autor: Darmus »

Witam posiadam grę Thief 3 DS i mam pytanie odnośnie poziomu trudności misji. Czy po treningowej misji jak wybiorę poziom to na całą grę, czy tylko na daną misję i co zadanie to będę mógł zmienić sobie poziom. :wst Proszę o szybką odp.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: marek »

Z tego co pamiętam to wybiera się poziom co misję, ale poziom trudności podczas chdzenia po mieście to już nie jestem pewien, chociaż też powinno dać się go zmienić.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Darmus
Bełkotliwiec
Posty: 2
Rejestracja: 24 września 2009, 21:26

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: Darmus »

to najlepiej jak przejdę 2 misje na najtrudniejszym... zeby w mieście mieć hardcore:p zajmie mi to z 20 minut bo już wiem gdzie co:p i może znajdę przedmiot co mi brakowało :p bo 100 $ mi brakło do max:/
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: Daweon »

Owszem trzeba co level zmieniać poziom gdyż sugerowany to normalny. Poziom w mieście się chyba nie zmienia i cały czas jest normalny. Ale da się zmienić to pierwsze w pewnym patchu. Gdzieś go widziałem, ale teraz już zapomniałem gdzie on jest. Jak go znajdę to dam znać.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Poziomy trudności różnią się tylko ilością łupów do zebrania. Te teksty o większej czujności przeciwników... to propaganda :L
Obrazek
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: waldeq »

Większymi wymaganiami co do łupów no i większą ilością przeciwników. A czujność strażników? Sam nie wiem, jeśli jest różnica to niewielka.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: eLPeeS »

waldeq pisze:no i większą ilością przeciwników
W sumie to nie grałem nigdy na niższych poziomach trudności ale "nie wydaje mje siem". Liczba przeciwników jest chyba zawsze taka sama.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: Colin »

Z tego co pamiętam, a pamiętam całkiem dobrze w T:DS liczba przeciwników się zwiększa np. pierwsza misja u młotków: na łatwym przed wejściem jest pusto tylko jakiś koleś na balkonie(który i tak nic nie widzi :? ) na normalu kręci się jakiś (jak smród po gaciach :)) ) na hardzie jakiś koleś stoi obok drzwi, a na expercie chyba już nikogo więcej nie ma ale nie jestem pewien. A co do czujności to nie wiem, na łatwym mnie widzieli(bo grałem pierwszy raz w Thiefa ) a na expercie już nie, jak grałem któryś tam raz, ale też wydaje mi się, że się nie zwiększa.
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: Spidey »

Co do AI w T3 to zmienia się tylko poziom ich obrażeń (maleje). Jednocześnie Garrett traci więcej życia. Co do czujności - także nie zauważyłem różnicy (przeszedłem grę na normalu i expercie).
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Daweon
Arcykapłan
Posty: 1344
Rejestracja: 06 lipca 2009, 19:15
Lokalizacja: Tarnów

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: Daweon »

A ja będę wyjątkiem i powiem, że widziałem różnicę. Grałem na trzech poziomach zaczynając od normalnego i z poziomu na poziom trudniej mi się grało (i tak było łatwo, ale różnica była). Może powiem dlaczego tak uważam. Pewnego razu gdy grałem na hardzie w katedrze pamiętam jak jeden kapłan mnie szukał. Byłem w całkowitej ciemności i naprawdę nie było wielkiej odległości jednak zrezygnował. Pamiętam też drugą scenkę tym razem na expercie w clocktower. Gość normalnie patrolował. Ja się ukryłem w jakimś koncie. Kapłan nawet mnie nie szukał, zauważył mnie z metra, a ja byłem właśnie całkowicie zakryty. Ta sama jednostka, ten sam poziom ukrycia, a inna reakcja mimo większej odległości.
Człowiek żyje by być szczęśliwy
Szczęście zaś to tylko chęć życia
Jesteśmy więc po to by chcieć tu być
Bo oprócz trwania nie mamy nic innego
Awatar użytkownika
ERH+
Kurszok
Posty: 530
Rejestracja: 14 sierpnia 2009, 04:34
Lokalizacja: Kadath... ...w okolicach poduszki przed trzecią w nocy

Re: Czy da się zmienić...

Post autor: ERH+ »

Ale pamiętaj że jest wiele parametrów których nie widzisz jako gracz, a które są jedynymi "oczyma" SI: mianowicie ścieżki po których się poruszają oraz bryły okalające każdy obiekt, mające inną geometrię niż to co widzisz. Zapewne dochodzą też jakieś przeliczenia widoczności dla różnych miejsc, które nie muszą mieć odzwierciedlenia w krysztale widzialności. Powinien się wypowiedzieć ktoś kto posługuje się wprawnie edytorem T3 (ja dopiero raczkuję).
Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem.
ODPOWIEDZ