Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

bc30se
Miastolud
Posty: 50
Rejestracja: 02 listopada 2013, 22:16

Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: bc30se »

Witam

Dziękuje za umożliwienie mi napisania tutaj. Wróciłem po latach do THIEF, grałem w niego za łebka zaraz po premierze jeszcze na voodoo... Mając lat 16 bodajże po drugiej misji wymiękłem, pikawa siadała....

Teraz podchodzę do tematu niemniej podekscytowany i chyba mam szczęście że mogę przeżyć wspaniałą przygodę po raz pierwszy tym bardziej że na rynku gier nie ma dosłownie nic godnego uwagi :|

Ale do rzeczy.... gram na wersji z antologii ściągniętej z move.pl. Z grą sobie juz poradziłem, jest tam wersja gold, zainstalowałem patcha oraz TFIX w najnowszej wersji, poprawiajacego tekstury i inne. Powiem wam, że po tylu latach THIEF wygląda nadal świetnie, nie zawiodłem się, bo niektóre gry straszą (ale i tak są lepsze niż nowe badziewie)

Również odpalilem sterowniki OPENAL dla mojej karty dźwiękowej asus, ale szczerze powiem... nie jest to dobrze rozegrane, echa oczywiście są i efekty, odgłosy... ale strasznie się wyciszają odgłosy kroków co jest kluczowe więc zdecydowałem się grać bez tego.


Jaki jest zaś mój problem z którym sobie poradzić nie mogę, po zainstalowaniu tego TFIX nie mam polskich znaków w książkach i zwojach i jest to irytujące. Szukałem odpowiedzi w jakich plikach znajdują się te znaki, nawet ściągnąłem spolszczenie do GOLD ale o dziwo... paczka ma w ogóly inny rozkład katalogu niż moja gra na dysku twardym..

Proszę o pomoc, jak odzyskać polską czcionkę?
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: raven4444 »

Trzeba 2 pliki z czcionkami podmienić, jutro będę mieć dostęp do kompa z thiefem.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: bob »

Ja przywracałem polskie znaki poprzez edycję pliku EP.CRF w programie 7z, a następnie zmianę nazwy folderu Books na inną (dowolną).
bc30se
Miastolud
Posty: 50
Rejestracja: 02 listopada 2013, 22:16

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: bc30se »

Witam....

Jeżeli chodzi o pliki CRF to... w katalogu RES mam plik books.crf, oraz w katalogu MODS mam plik EP.crf.

Rozpakowując EP, tak jak mówisz kolego jest katalog BOOKS, czy możliwe że Tfix podmienił te pliki?

Bo dalszego opisu już nie rozumiem.... co i jak na co mam zamienić, przydałby się gotowy plik, nie zajmuje dużo ok 2 mb
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: bob »

Należy zmienić nazwę w lokalizacji: (Plik Thiefa)\MODS\EP.CRF
bc30se pisze:Bo dalszego opisu już nie rozumiem.... co i jak na co mam zamienić, przydałby się gotowy plik, nie zajmuje dużo ok 2 mb
Prawym przyciskiem myszy na EP.CRF i otwórz archiwum. Następnie prawym na katalog Books i Zmień nazwę, i to wszystko. Testowałem to z patchem TFix_1.17b2.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: Mixthoor »

Jak już bawisz się w dodatkowe mody i paczki to zebrałem wszystko do jednego wora, kompatybilnego z polskim wydaniem - http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=6&t=5791

----------

Co do polskich znaków po instalacji TFixa (EP) lub samego EP:
http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php ... 62#p140862
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bc30se
Miastolud
Posty: 50
Rejestracja: 02 listopada 2013, 22:16

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: bc30se »

Dzięki za pomoc z tymi polskimi znakami, wszystko działa jak należy, paczki z dodatkami przejże...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: Jacek »

Może ktoś to jasno opisać?

Zmiana nazwy katalogu books w pliku Ep.crf nic nie daje. Trzeba coś jeszcze edytować? Nic nigdzie nie przenosić?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: Mixthoor »

Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Problem z polską czcionką w zwojach oraz książkach

Post autor: Jacek »

Dzięki, działa ;)
ODPOWIEDZ