TG - więzienie rozpadlin

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Diax
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2009, 22:16

TG - więzienie rozpadlin

Post autor: Diax »

Zacząłem grać na expercie i tam gdzie powinna być mapa Feliksa to jej nie ma, sprawdzilem obydwa schowki otwierane srebrnym kluczem. Błąd gry?? jak tak to czy jest jakis fix naprawiający to bo nie chce mi się powtarzać poziomu.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: brzeszczot »

Wróciłem do kapliczki i stamtąd udałem się korytarzem prowadzącym na prawo. Skręciłem w prawo i wspiąłem się po schodach. Prześliznąłem się przez niestrzeżoną salę i dotarłem do poprzecznego korytarza z dwojgiem drzwi na jego krańcach. Podszedłem do tych po lewej.

Otworzyłem je i natychmiast, słysząc złowieszcze kroki, przeszedłem przez te znajdujące się obok, po prawej. Przemknąłem korytarzem do kolejnych drzwi. Przeszedłszy przez nie, znalazłem się na galeryjce, na zewnątrz budynku. Zza narożnika po lewej od wyjścia dochodziły mnie miarowe kroki strażnika. Podkradłem się do narożnika i wychylając się ostrożnie, wyczekałem momentu, gdy począł iść w przeciwną stronę, wybiegłem i ogłuszyłem go. Przy jego pasie znalazłem niezbędny mi srebrny klucz. (Istnieje również inna możliwość podejścia strażnika: po przejściu galeryjką najdalej w prawo zeskocz do wody na dole, następnie podpłyń do końca schodów i tam zaczekaj...) Wróciłem do miniętego w pośpiechu pokoju. Odnalazłem ukryty w alkowie schowek w ścianie i otworzywszy go pozyskanym przed momentem kluczem, zebrałem leżące w nim klejnoty i wspomniane przez nieszczęsnego Cutty'ego plany Felixa.


http://www.extragry.pl/solucje/tytul/th ... oject.html
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: brzeszczot »

A najlepiej to tutaj zobacz - obrazek nr 14.

http://www.thief-thecircle.com/guides/k ... ragscleft/
Diax
Bełkotliwiec
Posty: 4
Rejestracja: 05 maja 2009, 22:16

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: Diax »

o to chodziło dzięki
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: McLusky »

Niby człowiek tyle razy przechodził jedynkę, ale znowu się złapałem na tym, że nie wiedziałem gdzie zabrać Bazyla. :D

Dobrze, że link Brzeszczota jeszcze działa. 😅

edit: jakby ktoś też szukał, to zabieramy go do punktu strażniczego przy blokach 3-4 (tam gdzie strażnik i kamera), następnie siup do wody i płyniemy z prądem aż do miejsca gdzie z lewej strony będzie wagonik z węglem. Wychodzisz w kopalni, odnajdujesz tor, idziesz nim mijając tego szkieletora-pułapkę. Lewą stroną mijasz martwego Młotodzierżcę, i idziesz do windy. Naciskasz górny przycisk, a trzeci zaprowadzi cię do poziomu, z którego się przybyło czyli do wejścia.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Swoja drogą to taki znam czasów... kiedyś zablokowanie się w jakimś poziomie to był autentyczny zgrzyt i bez solucji z CD-Action czy innego pisma, był klops. Dopiero następnego dnia najszybciej dało się uzyskać poradę od kolegi ze szkoły lub pracy.

A teraz filmiki z neta i dokładne instrukcje. No i TTLG, gdzie też chyba przerabiają z reguły każdy problem.

Kiedyś to było, człowiek musiał wiedzieć i umieć, a teraz wszystko na tacy dostaje! Pfff xD
Obrazek
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: McLusky »

Niby tak, jednakże w praniu okazało się, że znalezienie w necie odpowiedzi też nie było łatwe.

Sprawdzałem poradniki w Centrum Społeczności na Steam, a tam głównie techniczne poradniki jak odpalić grę w 2022. Wpisałem więc w Google "thief gold where to take basil" i o dziwo wyniki też miałem z łokcia - wyskoczyły jakieś artykuły z The Guardian, BBC czy The Times. Ostatecznie przypomniało się to forum, więc korzystam z wyszukiwarki - wpisałem "uczieczka, escape, basil, bazyl" etc. i nadal nie szło znaleźć odpowiedniego wątku. Dopiero ręcznie przeklikowując się doszedłem do właściwej podstrony, a tam: "TG - więzienie rozpadlin"...

Przez chwilę byłem na tyle zrezygnowany, że chciałem szukać Action Plusa z solucją, albo Tipsomaniaka... :D
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: raven4444 »

Polecam te poradniki, nie raz uratowały dupala gdy człowiek już zapomniał co gdzie się robiło w danej misji.
https://thief.fandom.com/wiki/Guide:Keepers_Chapel
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: SPIDIvonMARDER »

McLusky pisze: 27 marca 2022, 14:57 Niby tak, jednakże w praniu okazało się, że znalezienie w necie odpowiedzi też nie było łatwe.

Sprawdzałem poradniki w Centrum Społeczności na Steam, a tam głównie techniczne poradniki jak odpalić grę w 2022. Wpisałem więc w Google "thief gold where to take basil" i o dziwo wyniki też miałem z łokcia - wyskoczyły jakieś artykuły z The Guardian, BBC czy The Times. Ostatecznie przypomniało się to forum, więc korzystam z wyszukiwarki - wpisałem "uczieczka, escape, basil, bazyl" etc. i nadal nie szło znaleźć odpowiedniego wątku. Dopiero ręcznie przeklikowując się doszedłem do właściwej podstrony, a tam: "TG - więzienie rozpadlin"...

Przez chwilę byłem na tyle zrezygnowany, że chciałem szukać Action Plusa z solucją, albo Tipsomaniaka... :D
A sprawdzałeś walkthrough? Chociażby Civii wrzucał.
Obrazek
Awatar użytkownika
McLusky
Skryba
Posty: 320
Rejestracja: 12 maja 2006, 20:31
Lokalizacja: North Ashfield
Kontakt:

Re: TG - więzienie rozpadlin

Post autor: McLusky »

Ogarnięte, dzięki za linka Raven!
ODPOWIEDZ