T4 - Milczenie jest złotem

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

T4 - Milczenie jest złotem

Post autor: Maklo »

Bukary pisze:MISJE POBOCZNE!

"Milczenie jest złotem" i "Wesoła wyrocznia".

Wreszcie coś, co przypomina Thiefa. Misje krótkie, ale w starym, dobrym stylu. Nareszcie.
"Milczenie jest złotem" mnie niesamowicie zdenerwowało, bo chciałem je przejść na ducha, a nie da się tego zrobić w trybie gry, w której gram.

Gram na mistrzu, bez strzał ostrych i gazowych. Są dwa wejście do domu Perry'ego, jedno dołem, gdzie zobaczą nie ma jak przejść, bo strażnicy stoją w przedpokoju. Drugie przez drzwi wejściowe, ale przy wejściu uruchamia się skrypt i strażnik zauważa otwarte drzwi. Można aktywować skrypt idąc przez piwnicę i potem wracając do drzwi, ale żeby to zrobić, trzeba zrzucić skrzynie, a gra uznaje szczekającego psa za "zauważonego".
Męczyłem się z tym 20 minut i w końcu uznałem, że przejdę na spryciarza.

Nie podoba mi się to...
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: T4 - Milczenie jest złotem

Post autor: PiotrS »

Wszystko zależy od oświetlenia. Przechodziłem ją kilka razy, tu mamy przykład, że sam silnik gry ma duże możliwości, można tak ustawić strażników, że pewne drogi są bardzo trudne do przejścia. Co prawda miałem 78% łupów i 2/3 unikaty, ale przeszedłem nie zauważony.

Pierwsza rzecz. Zgasiłem wszystkie światła przed budynkiem, ale tak żeby strażnik ich ponownie nie zaświecił. Jeżeli zgasisz mu przed oczami on je zawsze zaświeci ale w innych sytuacjach zostawi zgaszone, tak samo w środku z oświetleniem na parterze. Droga ucieczki z budynku to okno na pietrze, strażnik po otwarciu drzwi wejściowych zawsze reaguje.

Druga rzecz. Trzeba ściągnąć jednego strażnika do piwnicy i zanim wróci, wyjść na piętro, zgasić oświetlenie (ale tak żeby je nie zaświecili ponownie) i wyjść na górę, żeby wyłączyć alarm. Strażnik zejdzie na dół, gdy otworzysz skrzynie albo zadziała pułapka - nie wiem. Ale musisz to zgrać z drogą drugiego strażnika na parterze - u mnie kilka prób, musisz przemknąć obok strażnika i zgasić światło zanim obaj wrócą. W piwnicy można uniknąć obrażeń, zasłaniając się otwartymi drzwiami szafki. Po zejściu Perryego udać się na górę i wyskoczyć oknem, ale uda się tylko wtedy gdy będzie ciemno na parterze i przed budynkiem.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T4 - Milczenie jest złotem

Post autor: Flavia »

Albo można zwabić stacjonarnego strażnika gaszonym światłem i zanim je zapali - zajść od tyłu i bach :twisted:
Ja tak zrobiłam, miałam wszystkie łupy zwykłe i specjalne, do tego pozostałam niezauważona. Jak już wszyscy spali nie było komu mnie zauważać :roll:

Co do misji, nie zachwyciła mnie. Nie dość, że domek mały to jeszcze pełen nieotwieralnych drzwi, no do chuja pana... Już wolałam misję u krawca, tam przynajmniej dostaliśmy kompletną mapę a nie taki ogryzek. Nawet kolorystyka była jakaś taka ciekawsza...
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: T4 - Milczenie jest złotem

Post autor: Maklo »

PiotrS pisze: Pierwsza rzecz. Zgasiłem wszystkie światła przed budynkiem, ale tak żeby strażnik ich ponownie nie zaświecił.
Jeeeeeny, zapomniałem o strzałach wodnych... Prawie w ogóle ich nie używam w grze i zdążyłem wyrzucić je z pamięci. Przeszedłem tak jak Flavia i też miałem 100% łupów i 3/3 unikaty.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: T4 - Milczenie jest złotem

Post autor: Aen »

Jak mam
► Pokaż Spoiler
? W ekwipunku mam tępe strzały które nie działają, wg tego co widzę u sprzedawcy niedaleko celu mam też strzały ostre (w zakładce sell mogę je sprzedać), ale nie mogę ich wybrać, zupełnie jakbym ich po prostu nie miał. O co tu chodzi? Nie chcę drałować pół miasta do innego sprzedawcy,
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Maklo
Paser
Posty: 195
Rejestracja: 19 lipca 2012, 00:07
Lokalizacja: "Piła Bojowa"

Re: T4 - Milczenie jest złotem

Post autor: Maklo »

Jeżeli wybrałeś w poziome trudności "Własne", że używasz tylko specjalnych strzał, czy coś takiego, to nie powinieneś móc używać ostrych, ząbkowych, gazowych i wybuchowych.
Tępe strzały powinny Ci działać i nie wiem dlaczego nie. Musisz po prostu strzelić tępą strzałą w podświetlony element nad wisielcem.
Przemoc jest wizytówką amatorów... i Mechanistów.

Fáilte, Sláinte, Póg mo thóin!
ODPOWIEDZ