wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

wasza najtrudniejsza misja???

Running Interference
1
4%
Shipping ... and Reciving
1
4%
Framed
0
Brak głosów
Ambush!
0
Brak głosów
Eavesdropping
0
Brak głosów
First City Bank and Trust
4
14%
Blackmail
1
4%
Trace the Courier
0
Brak głosów
Trail of Blood
1
4%
Life of the Party
0
Brak głosów
Precious Cargo
1
4%
Kidnap
1
4%
Casing the Joint
1
4%
Masks
2
7%
Sabotage at Soulforge
15
54%
 
Liczba głosów: 28

szybcior
Miastolud
Posty: 40
Rejestracja: 23 listopada 2006, 19:10
Lokalizacja: Poznań

wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: szybcior »

tak jak w temacie.mozecie wymienic powody
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2006, 20:16 przez szybcior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Gregorius »

Po pierwsze: przydała by się ankieta
Po drugie: w tytule wątka jest brzydka literówka

Najtrudniejsza misja? Zdecydowanie Sabotage at Soulforge. Bardzo długa i skomplikowana, ale za to jaką daje satysfakcję 8-) przynajmniej za pierwszym razem...
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: eLPeeS »

Zgadzam się Gregoriusem. Sabotage jest chyba najtrudniejszą misją. Mało sprzętu na starcie, małe sprzętu w trakcie misji a zawsze przydałoby się wygasić kilka większych dzieci Karrassa ;) Pamiętam że pierwszy raz wtedy posiłkowałem się minami które notabene sam zrobiłem przy pomocy tych dziwnych maszyn.

PS I faktycznie przydałaby się ankieta.
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Monsieur
Mechanista
Posty: 351
Rejestracja: 05 stycznia 2006, 18:57

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Monsieur »

Gdy pierwszy raz grałem w T2 , największą trudność sprawiła mi "Casing the joint" ze względu na niemożliwość użycia rympała . Jednak misja ta jest wg mnie jedną z najlepszych w dwójce i zawsze miło mi się na niej gra. Zgadzam się z kolegami , że najcięższą jest mimo wszystko "Sabotage at Soulforge" , poza tym jest taka zimna i nieprzyjemna ze względu na wszechobecną blachę :x
eLPeeS pisze:Pamiętam że pierwszy raz wtedy posiłkowałem się minami które notabene sam zrobiłem przy pomocy tych dziwnych maszyn.
Ja też szeroko korzystam w tej misji ze środków przeciwpancernych :)
diego pisze:ak jak w temacie.mozecie wymienic powody
Ty też mógłbyś coś napisać i wymienić powody zamiast nas ciągnąć za język ;)
szybcior
Miastolud
Posty: 40
Rejestracja: 23 listopada 2006, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: szybcior »

w sumie jak kazdy ostatnia misja z dwóch powodów po pierwsze uzbrojenie tak skromne ze mogę tylko utłuc kilka mechów.po drugie w tej misji aż się roi od mechów więc trzeba analizować każdy ruch jaki sie robi.13 misja oczywiście niemożnosć wykorzytania niektórych gadżetow nawet pałki.i tak trochę 3 misja bo jak sie gra na trudnym bądz na ekpercie to nieżle trzeba przymysleć kogo tu można by ogłuszyć.na ekspercie to nikogo nie można ogłuszać ani zabijać
Pigov
Paser
Posty: 207
Rejestracja: 24 października 2006, 22:37

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Pigov »

Bank był na pewno jedną z ciekawszych, ale również trudniejszych misji, choć całej gry jeszcze nie przeszedłem. Doszedłem do końca misji Life of the Party, potem zmieniłem komputer, i na razie nie mogę uruchomić T2 :/
Awatar użytkownika
Kerte
Paser
Posty: 193
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:16

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Kerte »

Life of the Party, ileż ja się nabiegałem za tymi grającymi wiadomościami. Chociaż Kidnap też dał mi się we znaki, myślałem że ją nie ukonczę.
"Omnis Homo Mendax"
Awatar użytkownika
Acolithus
Mechanista
Posty: 424
Rejestracja: 12 maja 2003, 18:35
Lokalizacja: Myślenice

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Acolithus »

Głos idzie na Sabotage at Soulforge, zdecydowanie sprawiła mi najwięcej kłopotów, szczególnie wieża 7 - tor przeszkód, wieża 6 za turret room, i wieża 5 za computer room, a także fabryka pełna robotów i metalowych nawierzchni (bez mossów ani rusz) trudna misja i jedna z moich ulubiononych
Trudne były także Casing the Joint – wymuszony ghosting, zagadka z zegarem oraz Bank pełny strażników i robotów.
Awatar użytkownika
marek
Garrett
Posty: 4775
Rejestracja: 09 grudnia 2003, 08:52
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: marek »

Jesli chodzi o Casing the Joint: misję zdecydowanie ułatwia wyłączanie twarzyczek na korytarzach. Po prostu strażników jest dużo mniej niż w nastepnej misji, m.in. nie ma żadnego w pokojach straży.
ObrazekObrazek
"No one reads books these days"
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kidnap: kamer, wieżyczek i Metali od cholery...
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: dario »

Zdecydowanie Sabotage at Soulforge. Niebywale trudna misja a zarazem najlepsza (pomimo tego, że jestem przeciwnikiem Metal Age, ale dla każdego znajdzie się coś miłego :-) jak np. dla przeciwników T3 - Shalebridge Cradle). To jednak Kuźnia mnie urzekła pod każdym względem. Rewelacyjny klimat gdzie ma się wrażenie gry na czas. Multum robotów bojowych, pająków (robotów), kamer - to wszystko powoduje, że poprzeczka jest postawiona wyżej niż się wydaje 8-)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Carnage »

Prawię wszystkie misję w Thiefie2 są trudne (chodzi mi o cele). :(
Thief 2 jest najtrudniejszy ze wszystkich części Thiefa.
Awatar użytkownika
speede
Skryba
Posty: 302
Rejestracja: 05 lutego 2009, 10:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: speede »

Sabotage at Soulforge - zdecydowanie, masa robotów wszelakiej maści i jeszcze te posadzki ze stali nierdzewnej (w kuchni to fajnie wygląda, ale żeby to zaraz kłaść na podłogę?).
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Dziarsky »

Maski - trudne było zrozumieć, dlaczego trzeba na nowo tyle czasu poświęcić na te samą misję i to oficjalnie, na polecenie twórców.

Załadunek.. Odbiór - Zaczynałem Thiefa od dwójeczki, bez filmików wprowadzających i druga w grze misja, rozbudowana i wielozadaniowa mnie rozłożyła. Na niej uczyłem się w ogóle Thiefa więc po dziś dzień mam przed oczyma wspomnienie totalnego chaosu i fascynacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Spidey »

Dziarsky pisze:po dziś dzień mam przed oczyma wspomnienie totalnego chaosu i fascynacji.
Ale nie będziecie się śmiać? Ja ominąłem trening w T1, bo nie umiałem go ukończyć. :oops: Wróciłem do niego dopiero, jak ukończyłem grę.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Dziarsky »

Spidey pisze:Ale nie będziecie się śmiać?
Nie będziemy :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Tak na poważnie. Thiefa dorwałem jak byłem młody i nie za bardzo skupiałem się na angielskim w grach więc nie dziwie się, że nie wiedząc co zrobić, można się zagubić. Grałem bardziej intuicyjnie niż na zrozumienie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Carnage
Kurszok
Posty: 560
Rejestracja: 11 kwietnia 2009, 15:49
Lokalizacja: Bytom

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: Carnage »

Spidey pisze:
Ale nie będziecie się śmiać? Ja ominąłem trening w T1, bo nie umiałem go ukończyć. :oops: Wróciłem do niego dopiero, jak ukończyłem grę.
Ja też nie umiałem przejść treningu, nie wiedziałem co robić dalej, dopiero jak zauwarzyłem klucz na stoliku... :-) :-)
Obrazek
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: bob »

Trudności dodaje mi również taki "strach" do gry.Sabotage at Soulforge jest według mnie najtrudniejsza.
Awatar użytkownika
waldeq
Kurszok
Posty: 517
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 22:12
Lokalizacja: Południowa Dzielnica

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: waldeq »

Zagłosowałem na "Sabotage at Soulforge". Duży teren i sporo robotów. Trzeba dobrze zaplanować, które wyeliminować bowiem sprzętu na wszystkie nie starczy. "First City Bank and Trust" też jest dość trudny oraz "Casing the Joint".
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: wasza najtrudniesza misja w Thiefie 2

Post autor: bob »

bob pisze:Trudności dodaje mi również taki "strach" do gry.Sabotage at Soulforge jest według mnie najtrudniejsza.
Poprawiam siebie samego, ostatnia misja na pewno nie jest najtrudniejsza, można zapędzić roboty bojowe do wody przy pomocy bloku pałki wraz z kucnięciem i problem z głowy. Trudna misja to Masks, jednak najtrudniejsza jest poprzedniczka, czyli Casing the Joint. Misja 13 wymaga niełatwego ghostingu to wiem, na poziomie trudności Hard i Expert jeszcze jestem w stanie zrozumieć potrzebę odkrycia iluś sekretów, ale odkrycie przynajmniej połowy mapy na poziomie trudności Expert nie jest tak policzalne jak odkrycie sekretów, więc jest mało logiczne jak na oryginalne misje.
ODPOWIEDZ