Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windows 7

Wstąp tutaj, jeśli utknąłeś w którejś misji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię i podzielić się przemyśleniami na temat OMs z poszczególnych części Thiefa: 1, Gold, 2, T:DS oraz 4.

Moderator: Bruce

Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

@up Niestety nie

@Keeper in Taraining Sama gra chyba płyty nie wymaga. Wyświetla mi się taki komunikat po zamienieniu THIEF.exe na ten, który mam mi pomóc naprawić błąd lub też instalując patche podesłane przez boba.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

Więc może by tak od nowa - deinstalacja poprzednich rzeczy, instalacja z linku (TopSecret) - instalacja gry w trybie Full, później łatka angielska i łatka polonizacyjna?
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

Też próbowałam. Chodziło mi o to, że po samej instalacji patch'y też wyświetla się komunikat o płycie.
Podsumowując (pisząc"misja" mam na myśli "trening"):
-Po czystej instalacji i uruchomieniu bez trybu zgodności gra uruchamia się ale filmiki nie działają i po losowym czasie grania w misję gra zawiesza się
-Po czystej instalacji i uruchomieniu w trybie zgodności gra uruchamia się, filmiki działają ale po uruchomieniu misji mam blackscreena
-Po zainstalowaniu DDfix sytuacja nie zmienia się
-Po zainstalowaniu patch'y od boba lub zamienienu pliku .exe na pobrany z tej strony http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... 6#thiefrun (problem traktujący o blackscreenie) wyświetla się komunikat, który prosi o włożenie płyty. Nie pomaga ani włożenie oryginalnej płyty, ani zamontowanie podesłanej od boba do wirtualnego napędu
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Keeper in Training »

Miszla pisze:-Po czystej instalacji i uruchomieniu bez trybu zgodności gra uruchamia się ale filmiki nie działają i po losowym czasie grania w misję gra zawiesza się
-Po czystej instalacji i uruchomieniu w trybie zgodności gra uruchamia się, filmiki działają ale po uruchomieniu misji mam blackscreena
O jakim trybie dokładnie mówisz? Podaj proszę wszystkie konfiguracje, jakie już wypróbowałaś. To trochę kwestia prób i błędów. U mnie też trzeba było po kolei sprawdzić wszystkie kombinacje, ale działa. Nic się nie martw, w końcu się nam uda ;).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

@up Tryb zgodności z Windows95
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: bob »

A czy nadesłany przeze mnie plik ISO został zamontowany programem np. Virtual CloneDrive jako wirtualna stacja?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Keeper in Training »

Miszla pisze:@up Tryb zgodności z Windows95
Próbowałabym raczej XP i tryb administratora. Tak zawsze działało u mnie, tylko z rozdzielczością i kolorami pewnie trzeba będzie poczarować (inaczej na każdej maszynie). Zacznij od odpowiedzi na pytanie Boba :).
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

bob pisze:A czy nadesłany przeze mnie plik ISO został zamontowany programem np. Virtual CloneDrive jako wirtualna stacja?
Zamontowałam go w najpopularniejszym DAEMON Tools

@up Rozumiem, że mam to ustawić i popróbować z różnymi plikami, które dotychczas zostały nadesłane?
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Keeper in Training »

Miszla pisze:@up Rozumiem, że mam to ustawić i popróbować z różnymi plikami, które dotychczas zostały nadesłane?
Dobra, okażę się ignorantką i przyznam, że nie bardzo wiem, co masz na myśli z "@up". Natomiast tak, musisz wypróbować różne konfiguracje (np. XP Service Pack 3 z trybem administratora; to samo plus ograniczone kolory etc.), sugeruję też robić notatki w Excelu, żeby nie powtarzać tych samych ustawień kilkakrotnie (kombinacji wyjdzie sporo i można się pomylić). Oprócz tego łatki podlinkowane w temacie.

A tak na marginesie, jaką masz kartę graficzną? Bo sądząc po objawach, gryzie się przede wszystkim grafika.
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Miszla
Bełkotliwiec
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2014, 18:33

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Miszla »

"@up" sugeruje odpowiedź skierowaną do osoby wyżej
Dobra popróbuję. A karta to GeForce 520MX
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Thief - The Dark Project - problem z instalacją na Windo

Post autor: Mixthoor »

Ale Wy się z tym sracie...
@All: http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=8&t=3116
@bob: nie polecaj ddfixa, to archaizm
@miszla: pomogę Ci zdalnie. napisz mi, kiedy masz wolne terminy. zgadamy się.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
ODPOWIEDZ