FM Treasury i Death of Garrett

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Martin
Bełkotliwiec
Posty: 31
Rejestracja: 22 sierpnia 2002, 09:20
Lokalizacja: Tuchola, kujawsko-pomorskie

FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Martin »

Znajduję się w jaskiniach prowadzących do skarbca, w pomieszczeniu z zapadającą sie podłogą pod którą znajduje się pomieszczenie z kolcami. Przeszedłem na drugą stronę zapadni i dźwignią uruchomiłem kratę otwierającą drogę do niebieskiego klucza: znajduję po drugiej stronie przepaści (pomieszczenia) w której chodzi potwór plujący muchami-jak on się nazywa? :lol: Po wejściu przez tunel krata wejściowa w podłodze zamknęła się i nie moge jej otworzyć ani wytrychami ani posiadanymi kluczami (złotym i srebrnym). Misja nie przewiduje strzał z liną a skok po ścianie na dno pułapki lub do pomieszczenia z "zielonym świerszczem" :wink: zawsze kończy się tragicznie. Jak się stąd wydostać? Próbować skoków do skutku? Pomocy, nie chcę na zawsze zostać w tej jaskini!!!
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Bukary »

Hmmm... NIe pamiętam już tego dokładnie, ale czy przypadkiem nie trzeba tam czegoś zrobić z pochodniami (zapalić?)... :?:
Martin
Bełkotliwiec
Posty: 31
Rejestracja: 22 sierpnia 2002, 09:20
Lokalizacja: Tuchola, kujawsko-pomorskie

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Martin »

Problem w tym że się już palą! To może je wszystkie zagasić? :wink:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Bukary »

Z tymi pochodniami to sobie pomyliłem. To bylo w misji ASYLUM (tam tez jest bugbeast).
Co do twojego problemu. Rozwiązanie jest proste.
Naciśnij jeszcze raz przycisk, który otwiera kratę. Wielki metalowy blok powróci na swoje miejsce. Przejdź się troche w bok i zauważ, że nad przepaścią jest drewniana belka. To twoja droga ucieczki. Naciśnij jeszcze raz przycisk. Blok zacznie się ruszać w kierunku ściany. Biegnij czym prędzej na tę kładkę i przejdź na drugą stronę zanim blok dojedzie do ściany. Ot i wszystko. Refleks... :)
Martin
Bełkotliwiec
Posty: 31
Rejestracja: 22 sierpnia 2002, 09:20
Lokalizacja: Tuchola, kujawsko-pomorskie

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Martin »

Dzięki Bukary! Refleksu to mi nie brakuje, ale chyba wzrok juz nie ten :wink: .Jak mogłem nie zauważyc tej kładki :oops: Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd... Ale za to w skarbcu obłowiłem się ponad miarę. Teraz chyba wypiszę sie z funduszu emerytalnego i rzucę pracę. Tylko jaka to waluta???
Gość

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Gość »

W jaki sposób należy otworzyć kratę w jednej z baszt? Mam klucz znaleziony za sztandarem ale on nie pasuje. Co robić.
M.
M.

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: M. »

Zqagląda tu czasem ktoś? Może mógłby mi ktoś udzielić jakiejś porady, będę bardzo wdzięczny. Już czekam i czekam.
Gość

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Gość »

Ja jestem początkujący złodziej i mam problem z dwoma nisjami.
Jedna to "Death of Garet". Jestem w pomieszczeniu gdzie po drugiej stronie jest kielich a dzieli mnie od niego przepaść z kolcami. Jak wziąśc tem kielich?
druga misja to "treasury". Podobny problem ktos tu pisał ale nie nikt nie odpisał. W wieży jest krata i nie wiem jak ja otworzyć. Mam klucz zza banera ale on nie pasuje. Chuba coś przeoczyłem - znowu? Ja to dopiero jestem złodziej amator.
Wiem,że to są misje do T1 a Ty już pewnie czekasz na T3 ale ja dopiero niedawno odkryłem tę wspaniałą grę.
Jeżeli mógłbys mi dac jakieś wskazówki, będe bardzo zobowiązany.
Korzystając z okazji pragne złożyć Ci świateczne życzenia i wszystkiego naj... na nowy rok.
Pozdrawiam i czekam noa odzew.
Mike
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Paweuek »

Co do Deth of Garrett:

W sali gdzie jest kieliszek, opada sufit. Zaradźmy temu. Wróć do sypialni lorda i z półki zabierz tą dużą wazę. Wróć do pokoju z sufitem i przy pierwszych drzwiach (widać tylko krawędź w ścianie) połóż kielich tak, by przy ewentualnym uruchomieniu pułapki waza zablokowała drzwi. Łap za kielich i wróć do korytarza. Wciśnij guzik jakieś 2 metry przed drzwiami. Idź po uciekający kielich. Jeśli oglądałeś Matrixa to po prostu oczyść swój umysł :-) (duży rozbieg i hop)

Co do Treasury
to nie obejżałeś dokładnie pomieszczenia obok pokoju gdzie znalazłeś klucz za bannerem. Na górnej półce jast skrzynka. Jest tam klucz do kraty. Ja już zszedłem na dół ale po zabraniu niebieskiego klucza utknąłem. Wiem, że jest tam wejście do skarbca, ale jest ono pod wodą i nie da się tamtędy wejść, bo wir wciąga w pułapkę. Jeśli uda Ci się dowiedzieć czegoś nowego, to pisz.
Obrazek
Mike

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Mike »

Dzięki Paweuek za odzew. W Death of Garet poradziłem sobie - zwinołem kielich. Opadajacy sufit mozna powstrzymać kamieniem, który wyciaga się ze ściany.

W Treasury nie potrafie wziąść niebieskiego klucza, który jest za kratą. Możesz mi dać jeszcze jakąś wskazówkę.
Pozdrawiam
Mike
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: FM Treasury i Death of Garrett

Post autor: Paweuek »

Pewnie widziałeś korytarz ze szczurkiem. Jest tam drabina i zamknięta krata. Pod drabiną jest płyta. Połóż na niej ciało szczura. Krata się otworzy. Młoty i czaszki to zagadka. Sam dojdź o co chodzi.
Obrazek
ODPOWIEDZ