Fan Missions - Polecane

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Spidey »

candlestick pisze:Witam. Poszukuję fanmisji o klimacie podobnym do książki lub filmu "Lśnienie", czyli nawiedzony hotel, itp.
Rose Cottage,
Deceptive Perception 2: Phantasmagoria,
Eclipsed
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Michal »

http://www.keepofmetalandgold.com/komagdvds.htm
Ciekawy torrent Komaga. 34GB materiałów w większości związanych z Thiefem. Sporo pierdółek ale też prawie 1000 fanmisji w jednym miejscu. Niedawno pobrałem :)
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: eLPeeS »

Dawno nie grałem w FMki a w coś bym pyknął ;) Ostatnie co mam w Darkloaderze to The Last Lighthouse Keeper. Wyszło coś godnego polecenia po tej produkcji?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: dario »

Milhorn Manor
Day Worker

p.s. ten rok jest wyjątkowo ubogi w fan misje :P
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Kapitan Smith »

A to dlatego, że wielka liczba budowniczych przeszła na ciemną stronę DarkModa, którego właśnie przez to traktuję jako konkurencję :evil:
Mam nadzieję, że po krótkim okresie fascynacji trend się odwróci i znów będzie coraz więcej misji pod T2, bo tak źle jak w tym roku chyba jeszcze nie było.
Inna sprawa, że coraz więcej doświadczonych twórców przechodzi na emeryturę, a nowych jakoś nie przybywa. To się zapewne zmieni po premierze T4, kiedy to nastąpi boom na wszystko co thiefowe ;)

BTW znacie ten site? http://www.ttlg.de/de/download/navigati ... wnload.xml
Jak dla mnie spokojnie następca thiefmissions i do tego dużo bardziej obszerny.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: dario »

Bluu pisze:Czy ktoś mógłby mi podać tytuły fanmisji w których są obszary te same co w OM, albo zmodyfikowane w mniejszym lub większym stopniu? Mam po prostu coś takiego, że lubię modyfikacje.
Wicked Webs We Weave
Soulforge Revisited
Thief RELOADED Contest
• Complicated Cargo
• Snowball Fight!
• The Deadly Triangle
• The Revenge of Lt. Hagen
• To The End With Nothing

Więcej na ten moment nie kojarzę ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: brzeszczot »

Cześć
Mam ochotę na powrót na THIEFowe podwórko (pozdr dla starych i nowych kompanów). Zagrałbym w jakieś rzeczywiście bardzo dobre FM.
Pomożecie?
Może polecicie te kilka absolutnych perełek (za rok, dwa lata wstecz), które po prostu trzeba znać... (bardzo dobre po każdym względem - fabuła, klimat, architektura, tekstury, sekrety, nowe rozwiązania)
Nowe, czy stosunkowo nowe FM to dla mnie czarna dziura (wiem jedynie, że The Den, King's Story jest ponoć dobre...) , ale jeśli chodzi o THIEFA, to nie próżnowałem tak całkiem. Ostatnio przeszedłem raz jeszcze jedynkę i dwójkę, a teraz przechodząc po raz kolejny 3 utknąłem... (ciekawe dlaczego, ;)
Ma taką zagwozdkę jeszcze, pytanie jakie mnie naszło po tifowych wspominkach - (sam już nie pamiętam) czy grafika w pierwszym i drugim złodzieju była w dniach premiery prima sort jak na tamte czasy? Wiadomo, podejście do rozgrywki z pewnością, a grafika?
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: eLPeeS »

Bondźiorno!
Jeśli chodzi o perełki FMkowe z ostatnich 2 lat to myślę, że w poszukiwaniu upragnionego spokojnie możesz się podpierać dwoma wątkami:
- Najlepsza fan misja 2010 roku (T2) !!!
- Najlepsza FM T2 2009 Roku !!!
Zwycięskie FMki są jak najbardziej godne zdobytych tytułów. Był też końkurs na najlepszą FMkę ever. Jest tam masa staroci (czyli inaczej mówiąc klasyki), ale coś nowego też się znajdzie.

Co do grafiki to o ile mnie pamięć nie myli to była, swojego czasu, na optymalnym poziomie. Nie była nigdy przełomowa, ale też nie kuła w oczy. Inna spraw, że stała zawsze niejako na drugim planie (do czasów TDSa ;)) więc nikt się nią za bardzo nie przejmował. W każdym razie ja nie ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: brzeszczot »

Ok, dzięki. Skorzystałem. Już zerknąłem do kilku FM. Poszwendałem się trochę na próbę po lokacjach. Trzeba powiedzieć, że jestem pod wrażeniem.... ( When Still, Seven Shadows of Mercury, Eclipsed, Whispers in the Desert )

No nic. Teraz tylko grać, smakować...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Nie wiem czy grałeś w Last Lighthouse Keeper, to jest zeszłoroczne. Jedna z najlepszych FMek mojego żywota.
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: dario »

Finals at the Academy - warte zagrania ;) chociaż osobiście nie dokończyłem bo sesja :-D
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Zaratul »

http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=138277

Nowa misja Sensuta Better off dead właśnie wczoraj wyszła z bety.Jak ktoś jeszcze nie zagrał to polecam bo ta misja tak samo jak Beign Thief trzyma poziom.
I nie sugerujcie się pierwszymi 30 minutami misji które są liniowe,po tym początku zabawa się rozkręci. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Mixthoor »

Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Zaratul »

Bluu pisze:Mam pytanie: czy ktoś zna jakąś bardzo straszną fanmisję pokroju Deceptive Perception 2?
http://www.ttlg.com/forums/showthread.p ... se+cottage

Zagraj w Rose Cottage. IMO najlepsza horror FMka dla Thiefa. :)
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Paweuek »

Zdecydowanie najstraszniejszą misją do Thiefa [konkretniej do jedynki] jest Broadsword of Sheol, część kampanii Shadow of Doubt [Filmik]
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Flavia »

Dawno dawno temu, w początkach działalności fanowskiej narodziło się wiele fanmisji do T1, charakteryzujących się mrocznym klimatem, skomplikowaną fabułą koncentrującą się wokół działalności złych magów/nekromantów, obfitujących w magiczne przedmioty, łamiące głowę zagadki i pokawałkowane (koniecznie!) zwłoki. Misji takich jak Calendra's Cistern czy Mystery Man. Potem nadszedł Wiek Metalu i stare sposoby odeszły w zapomnienie. Groza weszła na inny poziom, za to magowie stali się jakby bardziej ugrzecznieni.

Moje pytanie: czy kojarzycie może podobne misje, ale do T2? Najbliższe, co mi przychodzi do głowy to The Tower Lady Roweny, ale to nie do końca to.


Bluu: Shadows of Eidolon i Legend of Four Elements 3 są całkiem klimatyczne. Down with the Mechanist trochę przypominało mi pierwsze Deceptive Perception. No i niedawno wydane Betterr Off Dead, absolutny must-play. I jeszcze nowsze - Dire Return, może nie do końca straszak, ale klimat ma, a do tego całkiem widowiskowe zakończenie.
Paweuek pisze:Zdecydowanie najstraszniejszą misją do Thiefa [konkretniej do jedynki] jest Broadsword of Sheol, część kampanii Shadow of Doubt
Skończyłam tę misję w 10 minut, zachodząc miecz "od tyłu" i omijając większość mapy. Klimatyczne to może i było, ale raczej słabo zaprojektowane. :(
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Hadrian »

adriannn pisze:Jakaś fmka do T1 lub T2 w klimatach Shadow Politics?
W Shadow Politics przyjdzie nam włamać się do ambasady Blackbrook, która wykonana jest w stylu Opery z TG. Przedtem pochodzimy po ulicach i poskaczemy po gzymsach Wysokiego Miasta oraz włamiemy się do kilku jedno-dwupokojowych posiadłości i sklepów.

Może być? Szukałem na Darkfate i znalazłem do T1 Calendra's Cistern - czy warto? Po za tym pamiętam, że kiedyś grałem w Circle of Strain 3 czy jakoś tak - czy poprzednie misje są warte uwagi?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Calendra Cistern to najlepsza FMka pod T1. Zagraj koniecznie! Miasto, klimat, zagadki i questy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Flavia »

Marzec pisze:Najpierw przejrzyj ten dział, a potem pogadamy :)
Linki nieaktywne, stronka nieaktualizowana, ale jak się sesja skonczy to ruszy ponownie ;) W tym dziale dosyć spora część trzyma poziom T1 :)
Akurat wszystkie "polecane" i "top 10" już przerobiłam po dziesięć razy (ten blog chyba też się w temacie pojawiał). Poza tym "poziom" to niedokładnie to samo co "klimat" :P
SPIDIvonMARDER pisze:Calendra Cistern to najlepsza FMka pod T1. Zagraj koniecznie! Miasto, klimat, zagadki i questy.
Potwierdzam. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Dajcie mi jeszcze trochę magii i mogę umrzeć szczęśliwa. I jeszcze zjawę, która załatwi moich wrogów :twisted:

Adriannn: nie grałam w Shadow Politics, bo fanmisje do T1 to zUo (ale może się przełamię), ale jeśli idzie o miasto to polecam Bad Debts i Disorientation Melana. Obie mocno w klimatach T1, z wieloma okazjami do podróżowania zarówno ulicami, jak Złodziejskim Traktem i włamywania się do jedno-dwupokojowych posiadłości i sklepów.

Swoją drogą, brakuje mi nieco tematycznych dyskusji o fanmisjach :( Ten dział ogranicza się do polecania, w aktualnościach są dyskusje o poszczególnych misjach, ale nie ma gdzie pogadać np. o wyższości misji X nad misją Y i misji Z nad wszystkimi innymi.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Marzec »

adriannn pisze:Calendra's Cistern - czy warto? Po za tym pamiętam, że kiedyś grałem w Circle of Strain 3 czy jakoś tak - czy poprzednie misje są warte uwagi?
Jaaa :D Nie spodziewałbym się po Tobie takiego pytania :) Ale wystarczającej odpowiedzi udzielił już SPIDI, ja tylko dodam, że wg mnie CoS1 i CoS2 warto :), ale czy są takie fajne jak trójka to juz kwestia imo gustu :) - dla mnie to klasyka T1 :)
Flavia pisze:Akurat wszystkie "polecane" i "top 10" już przerobiłam po dziesięć razy (ten blog chyba też się w temacie pojawiał). Poza tym "poziom" to niedokładnie to samo co "klimat" :P
Doskonale Cię rozumiem :)
Flavia pisze: fanmisje do T1 to zUo (ale może się przełamię), ale jeśli idzie o miasto to polecam Bad Debts i Disorientation Melana. Obie mocno w klimatach T1, z wieloma okazjami do podróżowania zarówno ulicami, jak Złodziejskim Traktem i włamywania się do jedno-dwupokojowych posiadłości i sklepów.
Teraz już tak doskonale Cię nie rozumiem :P
Skoro szukasz fanmisji w klimatach T1, to dlaczego tak z T1 FMki do zUa porównujesz? :P

Nie wiem już, jak sobie coś przypomnę z T2, to dam znać. Jedyne, co mogę Ci teraz na pewno polecić to:
http://thieved.blogspot.com/2010/04/eve ... hrock.html
"niestety" z T1 :) lecz znów klasyka - ciężko tak wyczuć w co jeszcze mogłaś nie grać, ale chciałaś miasto, chciałaś magę - ja tak właśnie tą misję wspominam :) Ale nic nie będę zdradzał - ściągnij i zagraj, chyba że już grałaś, na co liczę :)
Flavia pisze:Swoją drogą, brakuje mi nieco tematycznych dyskusji o fanmisjach :( Ten dział ogranicza się do polecania, w aktualnościach są dyskusje o poszczególnych misjach, ale nie ma gdzie pogadać np. o wyższości misji X nad misją Y i misji Z nad wszystkimi innymi.
Zakładaj :) Po to jest magiczny przycisk "Nowy temat" :) Można założyć temat ogólny, można zakładać odrębne, byleby tylko nie narobić spamu - nikt Cię nie broni :) Proponuję temat: Misje w klimacie TDP :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Kurhhan »

Witam.

Interesują mnie najlepsze misje w T1 czy T2 w klimacie - DOWN IN THE BONEHOARD.

Trochę poszukałem , coś tam wiem ale chciałbym jeszcze przeczytać wasze typy.

Podsumowując, tylko katakumby , kurhany , mogiły, cmentarze , mauzolea i przeciwnicy najlepiej tylko zombie. Bez jakichś szurniętych małpiszonów ; )

W ostateczności ludzie mogą przeplatać się z zombie jak w BREAK FROM RAGSCLEFT PRISON. Kierować ich na siebie itd ; ) Same więzienia z zombie i ludźmi też mogą być.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Flavia »

Jak krypty, to tylko Dance With the Dead Yandrosa, Duke Nukem Style :twisted:

Oraz Unholy Vivid Innocence Haplo.

Co prawda w żadnym nie ma zombie, ale i tak to najlepsze, co w dziedzinie cmentarnej wyszło, moim skromnym zdaniem :?

Z mniejszych, ale ciekwych: Keyhunt Eshaktaara, Escape from Blackstone Crypt Hit Deity, Hedgerows and Hammerites Gumdropa, The Kindred Vault eepcata, The Crypt of Saint Lucian Lost Soul. Każda na 15 minut, więc tak czy inaczej polecam.

Szybki przegląd uświadomił mi, jak niewiele jest krypt z zombiakami. Zwykle jak krypty to zjawy i zagadki, jak zombie - to przeklęte miasteczka. Jeśli Ci to odpowiada: Bad Hangover Brethena, Undead Reckoning Johna Denisona czy druga część Dark Messiah Schattengilde.

Na śmierć bym zapomniała. The Inverted Manse Sledge'a.
SPIDIvonMARDER pisze:Zobacz też parę wrzucanych przeze mnie misji do "Aktualności". Zajmuję się teraz uzupełnianiem naszej biblioteki o FM do T1 i ich recenzowaniem.
Nie wiem, czy to do mnie, niemniej z tego, co widziałam, więcej tam odradzania, niż doradzania :))
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Bo tamte FMki są zwyczajnie kiepskie :P
Escape from Blackstone Crypt - ta też :P


Gracz06:
-Sepulchre and Sinistral - dobry Bonehoard, dużo zagadek i trupów. Podobna architektura.
-Mask of Agamemnon - przeszukiwanie grobowca, ale nie ma nieumarłych
-Brawl in the Tombs - dużo grobowców, trochę klimatu Bonehoardu
-Whispers in the Desert - egipski grobowiec, są nieumarli
-The Item - znacznie gorsza od powyższych, ale coś w sobie niby ma...
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Hadrian »

Co do Calendry, to doszedłem na razie do posiadłości. Miasto nie wykonane jakoś super, ale jak na tamte czasy ;) Dzięki wielkie też za pozostałe misje, Flavia :)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: GRACZ GRACZOWI POLECA, CZYLI W CO GRAĆ I SKĄD ŚCIĄGAĆ

Post autor: Flavia »

SPIDIvonMARDER pisze:Escape from Blackstone Crypt - ta też :P
Jak na 15-minutową fanmisję, w której autor próbował zmieścić wszystko, co mu przyszło do głowy, naprawdę nie jest zła. Ciekawe rozwiązanie na końcu, nieźle ukryte sekrety. Jedyny mój zarzut to potworna klaustrofobiczność, ale to chyba wynik ograniczeń konkursu.
Ostatnio zmieniony 25 czerwca 2012, 21:07 przez Flavia, łącznie zmieniany 1 raz.
Heroes are so annoying.
ODPOWIEDZ