Konkurs Komaga część 4

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: timon »

jericho pisze:Odnosnie "A Mother's Love", na TTLG jest opis co zrobic, zeby poprawic i zeby misja ruszyla.

Misja jest niewlasciwie sportalizowana. Nalezy odpakowac plik .mis, otworzyc w Dromedzie. Jest tam zaznaczona "Area" jako "Me Only". Nalezy to zdjac. ("Not Me Only"), nastepnie sportalizowac i nagrac, a nastepnie zzipowac i dodac do pakietu .zip. Powinno dzialac.
zamiast portalizować lepiej optymalizować i dokonać innych kroków w dromedzie
Nie trzeba po zachowaniu misji missXX.mis tworzyć nowego zipa. Powinno juz działać. Oczywiście nowy zip przyda sie na póżniej. :D
Tak na boku , szczęściarze jesteście. Ja nawet nie mogę ściągać narazie - jestem w kawiarence, Takie warunki będę mai do soboty :(
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Xyś
Bełkotliwiec
Posty: 35
Rejestracja: 06 września 2002, 14:00
Lokalizacja: PL, W-Wa (lewy brzeg)
Kontakt:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: Xyś »

Autor tej FM (lub Komag) powinien zrobić update'a skoro problem został wyjaśniony... Sporo grających może sobie nieporadzić i ominąć tą misję, a przecież nie o to chodzi :?
. .. ...transmission complete... .. .
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: PiotrS »

Mam prośbę. Napiszcie dokładnie krok po kroku, co trzeba zrobić i dajcie to do http://members.lycos.co.uk/thiefage//vi ... .php?t=258
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
jericho
Akolita
Posty: 157
Rejestracja: 24 stycznia 2003, 13:43
Kontakt:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: jericho »

Z tego co pisali na TTLG, to Komag juz ma dobra wersje na swojej stronie. Notabene Mothers Love to genialna misja!!! Super stwory sa zrobione. Frobowalem krystale, bestie walczyly, a ja sie nie moglem napatrzec. Ciekawe czy tam jest jakas zaleznosc, czy jest okreslona grupa zdefiniowanych stworow, czy tez one dostaja na przyklad losowe skory...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: Bukary »

Właśnie ukończyłem ESCAPE FROM APOCALYPSE PRISON. To wspaniała misja. I przykład na to, że pierwsze wrażenie może być mylne. :) Jak znajdę czas, to napiszę recenzję. Ta misja awansowała u mnie na 3 miejsce (po Thief Noire i Amnesia)... Muszę jednak przyznać, że była CHOLERNIE trudna...

Spróbujcie też THIEVERY. Misja nie jest może najlepsza, ale na pewno jest ORYGINALNA... :lol:
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: PiotrS »

Bukary pisze:Właśnie ukończyłem ESCAPE FROM APOCALYPSE PRISON. To wspaniała misja. I przykład na to, że pierwsze wrażenie może być mylne. :)
E... :? w porządku spróbuje przezwyciężyć pierwsze wrażenie :lol:
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: Bukary »

PiotrS pisze:
Bukary pisze:Właśnie ukończyłem ESCAPE FROM APOCALYPSE PRISON. To wspaniała misja. I przykład na to, że pierwsze wrażenie może być mylne. :)
E... :? w porządku spróbuje przezwyciężyć pierwsze wrażenie :lol:
Uprzedzam: misja jest trudna. Przynajmniej dla mnie była (a grałem na najwyższym poziomie trudności)... Ale było warto.

Moi faworyci (z wyłączeniem misji Timona) to:
1. THIEF NOIRE
2. AMNESIA
3. ESCAPE FROM APOCALYPSE PRISON
4. A MOTHER'S LOVE lub FATHER HIRVAKIA'S PORTAL (zwłaszcza cz. 3 i 4)
5. THE BURICK'S HEAD INN lub NIGHT OF THE SINGING POTION

Zwycięzcą w kategorii "ORYGINALNOŚĆ" jest dla mnie THIEVERY! :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: PiotrS »

Misje typu "Breakout From Apocalypse Prison" czy "A Thief Nonetheless" to dla mnie nieporozumienie, sprawiają wrażenie jakby przez max utrudnienie autor chciał ukryć niedociągnięcia, podnieść atrakcyjność misji.
Jeżeli chce być upokarzany, wole zagrać np. w Thievery UT, tam przynajmniej wiem, że pokonał mnie żywy człowiek, który jest lepszy. A tu co? walczę z przeciwnikiem, która ma przewagę, ale przewaga jest sztuczna, wynikająca z możliwości technicznych gry. Zastanówmy się, co by zostało z tych misji, gdyby przeciwnik był mniej wymagający, śmiem twierdzić - nic :wink:
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: Bukary »

PiotrS pisze:Misje typu "Breakout From Apocalypse Prison" czy "A Thief Nonetheless" to dla mnie nieporozumienie, sprawiają wrażenie jakby przez max utrudnienie autor chciał ukryć niedociągnięcia, podnieść atrakcyjność misji.
Misja jest trudna, ale nie tylko ze względu na przeciwników. Trudne, ale i świetne, są również zagadki. ESCAPE to misja ze znakomitym scenariuszem i wspaniałym rozplanowaniem przestrzeni (choć architektuta nie jest najlepsza). A przeciwnicy (w właściwie jeden - DEATH) są trudni, bo to JEŹDŹCY APOKALIPSY! :)
BTW, jak ci się podoba sposób zabicia GŁODU?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: PiotrS »

Czas na podpowiedzi, chce to mieć za sobą :wink: Mój angielski jest fatalny, dlatego nie rozumiem wielu rzeczy.
Co wiem:
► Pokaż Spoiler
Co do błędów, to mam jeszcze dwa w celach. Mam zdobyć wytrychy, ale cel jest zaliczany już po znalezieniu jednego. Mam nie zabijać nikogo, ale zdarzyło mi się, że Wojna zabiła Pogana i zakończyłem misje.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: Bukary »

PiotrS pisze:
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
Jak widać, do ukończenia misji nie potrzeba wielu strzał wodnych. :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: PiotrS »

Bukary pisze:Jak widać, do ukończenia misji nie potrzeba wielu strzał wodnych. :)
I do ukończenia misji nie trzeba "prosić" o pomoc czarodziejki a może trzeba :)
► Pokaż Spoiler
A teraz wyjaśnij jak mam się dostać do czarodziejki?
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: Bukary »

PiotrS pisze:A teraz wyjaśnij jak mam się dostać do czarodziejki?
Przy jej celi znajduje się kartka. Przeczytaj uważnie.
Jeśli wciąż nie wiesz, oto dokładniejsze wskazówki:
► Pokaż Spoiler
Co zaś do tzw. błędów: to misja konkursowa, nie było czasu na długie testy. Przechodź ją "po Bożemu", wedle wskazówek w tekstach. Tak jest najłatwiej (i najprzyjemniej)... :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
jericho
Akolita
Posty: 157
Rejestracja: 24 stycznia 2003, 13:43
Kontakt:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: jericho »

Powiem szczerze, ze nie mam swojego faworyta. Wszystkie misje maja cos, do czego sie mozna przyczepic. Nie ma jakiejs jednej, ktora by wyprzedzala reszte o mile.

Moi faworyci to:

Amnesia (poprawna, ma wszystko co trza)
Burrick Head Inn (bardzo fajna, bez niepotrzebnych fajerwerkow, fajna historyjka)
Father Hirvakia's Portal (zupelnie inna, robi wrazenie)
Mother's Love (niezla, fajne stwory)
Unfortunate Formulae - Niezla, troche przekombinowana, ale chyba najlepsza jesli chodzi o wystroj i tekstury. (dobra robota, chlopaki *wink wink*)

Ale moge sie przyczepic do:
Amnesia - ja wiem?... Czegos mi brakuje. Lockpiki mnie nie biora, a misji brakuje tego czegos, co by sprawilo ze bym padl na kolana.
Father Hirvakia - Eeee... wielkie wodotryski robione jakos tak na sile. Masa bledow, przeoczen. Na sile to wszustko... Ktos za bardzo chcial wygrac

W sumie chyba najbardziej jestem za Burrick Head Inn. Fajna prosta i mila.

Pozostale kontrowersyjne misje:
Thief Noire - Dajcie spokoj!!! Co we w tym widzicie? Misje przeszedlem w 3 minuty, a chyba krocej ja pamietalem. Nic w niej nie ma.
Break from Apocalypse Prison - Niestety, pierwsze wrazenie zostalo na dobre. :)
Thievery - Nedzna proba podrobienia gry sieciowej.

Pozostale misje nie biore pod uwage jako kandydata na zwyciezce, niektore sa fajne, zabawne (na przyklad misja Basic), ale nie sadze, zeby wygraly.

Chyba nic nie przeoczylem...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: Bukary »

jericho pisze:Powiem szczerze, ze nie mam swojego faworyta. Wszystkie misje maja cos, do czego sie mozna przyczepic. Nie ma jakiejs jednej, ktora by wyprzedzala reszte o mile.
Dla mnie misjami, które "wyprzedzają resztę o milę", są: THIEF NOIRE i AMNESIA.
Unfortunate Formulae - Niezla, troche przekombinowana, ale chyba najlepsza jesli chodzi o wystroj i tekstury. (dobra robota, chlopaki *wink wink*)
Pewna osoba na forum się ucieszy, że podobała ci się ta misja. :) A swoją drogą. czy ktoś z was odnalazł (w czasie gry) wskazówkę, komu dedykowana jest ta misja? Bardzo to smutna dedykacja. :( Autorze "Unfortunate Formulae", mam nadzieję, że jakoś dajesz sobie z tym wszystkim radę...
Father Hirvakia - Eeee... wielkie wodotryski robione jakos tak na sile. Masa bledow, przeoczen. Na sile to wszustko... Ktos za bardzo chcial wygrac.
Zgadzam się.
W sumie chyba najbardziej jestem za Burrick Head Inn. Fajna prosta i mila.
Bardzo mi w tej misji przeszkadzała nienaturalnie pomniejszona skala tekstur. No i każde piętro było podobne. Ale w końcu to hotel, nie? :)
Thief Noire - Dajcie spokoj!!! Co we w tym widzicie? Misje przeszedlem w 3 minuty, a chyba krocej ja pamietalem. Nic w niej nie ma.
Dla mnie jest w niej wszystko, co najlepsze. Zresztą pisałem o tym w swojej recenzji. Zakochałem się w tej misji od pierwszego wejrzenia. :oops:
Break from Apocalypse Prison - Niestety, pierwsze wrazenie zostalo na dobre. :)
Ja też na początku wzbraniałem się przed graniem w tę misję. Ale zagrałem. I uważam, że - pomimo błędów i niedoskonałości, o których wspominałem w recenzji - powinna zająć co najmniej trzecie miejsce.
Thievery - Nedzna proba podrobienia gry sieciowej.
No tak, ale zobacz jakich cudów programistycznych dokonał autor. To naprawdę godne podziwu!
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: PiotrS »

Bukary pisze:
jericho pisze:W sumie chyba najbardziej jestem za Burrick Head Inn. Fajna prosta i mila.
Bardzo mi w tej misji przeszkadzała nienaturalnie pomniejszona skala tekstur. No i każde piętro było podobne. Ale w końcu to hotel, nie? :)
Wg mnie główny przeciwnik UF w walce o pierwsze miejsce :P
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
jericho
Akolita
Posty: 157
Rejestracja: 24 stycznia 2003, 13:43
Kontakt:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: jericho »

PiotrS pisze:
Bukary pisze:
jericho pisze:W sumie chyba najbardziej jestem za Burrick Head Inn. Fajna prosta i mila.
Bardzo mi w tej misji przeszkadzała nienaturalnie pomniejszona skala tekstur. No i każde piętro było podobne. Ale w końcu to hotel, nie? :)
Wg mnie główny przeciwnik UF w walce o pierwsze miejsce :P
Zgadzam sie.

Wedlug mnie powinna wygrac jedna z 3 misji:

Burrick Head Inn
Unfortunate Formulae
Amnesia

(Kolejnosc wedlug moich preferencji)

Ja jestem za Burrick Head Inn, zgadzam sie, ze misja ma troche podobnie wygladajace pokoje, co moze sprawiac wrazenie monotonnosci (chociaz ja tak tego nie odebralem). Ale fakt, to w koncu hotel. Mnie w tej misji urzekl klimat. Widzieliscie list (chyba w pokoju 3) od goscia do mamy, jeden w koszu, drugi na stole? hehehe niezle sie usmialem. Podoba mi sie, ze misja mimo morderstw (wlasciciel zajazdu, scena walki Ravika z ta babeczka), ma w sobie cos cieplego. Troche mi przypomina misje Christine Schneider. A poza tym ciekawe to bylo, ciagle depczesz Ravikowi po pietach i cos sie dzieje. No i ta muzyka!!! Odlot! Tu 4 pory roku, tu nagle bardziej alternatywa...

Ale to moje preferencje. Z punktu widzenia technicznego pewnie dwie pozostale misje sa najlepsze. Amnesia ma dialogi, filmik, czerwony miecz, ale mimo to Unfortunate Formulae jaklos bardziej do mnie przemawia, gdyz sprawia wrazenie bardziej skonczonej. Jej wystroj w Dromedzie jest bardzo dobry, tekstury sa niesamowite, duze bogactwo architektury. Przyznam sie, ze nie przepadam za "masa chorych przyciskow", ale zauwazylem, ze autor misji ma do tego slabosc. :wink:
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: PiotrS »

jericho pisze:Wedlug mnie powinna wygrac jedna z 3 misji:

Burrick Head Inn
Unfortunate Formulae
Amnesia
Tak, dołożę do tego Thief Noir, pomimo zastrzeżeń do koloru.
Zwróćcie uwagę na rozmieszenie pomieszczeń, ich proporcje, w tej misji nie czuje się ograniczenia, jakie wymagał regulamin konkursu. A np. w The Burrick's Head Inn już to widać, misja jest rozciągnięta max w pionie, ale w poziomie czuje się nienaturalne małe odległości, może z wyjątkiem 6-tego piętra.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
jericho
Akolita
Posty: 157
Rejestracja: 24 stycznia 2003, 13:43
Kontakt:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: jericho »

Nadal sie upieram, ze Thief Noire nic w sobie nie ma. :biggr :rad5: Aczkolwiek, uwaga dotyczaca przestrzeni jest sluszna, faktycznie po Thief Noire biega sie, jak po normalnej duzej misji, podczas gdy w Burric Head ma sie wrazenie ograniczen. Tylko, ze na przyklad tenze Burrick Head ma fajna historyjke, ciagle sie cos tam dzieje, podczas gdy w Thief Noire jest przyniesc, podnies, pozamiataj. :cool

To jesli Thief Noire... to ja pytam, czym on sie rozni od chociazby takiego Cashing In??? :smut1: Czytalem recenzje bukarego, ale czy ktos moze mi powiedziec w kilku slowach? Przekonajcie mnie! :diab9:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: Bukary »

jericho pisze:Przekonajcie mnie!
Niemożliwe. Żaden z nas cię nie przekona, że jakaś dziewczyna jest ładniejsza od tej, która się tobie podoba, prawda? To się albo czuje, albo - nie. ;)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
jericho
Akolita
Posty: 157
Rejestracja: 24 stycznia 2003, 13:43
Kontakt:

Re: Konkurs Komaga część 4

Post autor: jericho »

Bukary pisze:Niemożliwe. Żaden z nas cię nie przekona, że jakaś dziewczyna jest ładniejsza od tej, która się tobie podoba, prawda? To się albo czuje, albo - nie. ;)
To fakt. :D Nie wiedzialem, ze w Thief Noire jest dziewczyna... :wink:

Ale na powaznie, bukary, tak jak piszesz... Mnie Thief Noire po prostu nie bierze. PRzyznaje, ze misja nie wyglada zle. Ale jak dla mnie oprocz "opakowania" brakuje jej "duszy".

Jesli juz porownujesz do kobiet to.. hmm... podchwyce watek. Dla mnie:

Thief Noire - ladna modelka, z ktora nie da sie o niczym pogadac, chyba ze o rozwiazywaniu krzyzowek

Amnesia - Ladna studentka, ma rozne hobby, fajnei sie z nia gada, ale cos jej brakowalo. Jak wracasz do domu, to nie czujesz tego dreszczyka.

Unfortumate Formulae - Ladna, powazna, niesamowity makijaz, piekne stroje. Powazna, perfekcjonistka. Troche sie jej boje, bo nie wiem, co mam przy niej powiedziec, zeby nie dac plamy. I jak ja obszukuje, to te najciekawsze rzeczy sa tak gleboko pochowane (te guziki)

Mother's Love - Szalona imprezowiczka, z ktora sie nigdy nie nudzisz.

Burrick's Head Inn - Fajna i ciepla dziewczyna, bardzo dobra przyjacolka, zawsze mozesz z nia o wszystkim porozmawiac i ona jest taka "po prostu".

Father Hirvakia's Portal - Ma diabliki w oczach i bardzo, ale to bardzo agresywny makijaz i takiez stroje. Przeraza cie i fascynuje zarazem, ale za bardzo sie stara. Poza tym, pod pozorem dzikosci czai sie cos niedoskonalego.

hehe Fajna zabawa. Jak sie wam to podoba? :D :D :D
ODPOWIEDZ