T2: Zamkowa misja

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Hadrian »

Nivellen, robisz jeszcze tą misje? Super wygląda i chciałbym poskradać się w tym zamku! Jeśli ją skończysz to będzie to polskie ,,King's Story''!
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Paweuek »

Nie przesadzałbym z tym entuzjazmem ;) a cierpliwość jest cnotą, karwasz twarz...
Obrazek
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Marzec »

Misja może będzie w ciągu kilku miesięcy jak dobrze pójdzie ^_^ Ale nie ręczę, bo musi się wypowiedzieć sam Niv. Ja zakładam z tego co mi wiadomo :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Nivellen »

Ja również nie przesadzałbym z entuzjazmem, co wyjdzie - zobaczymy. Wciąż pracuję nad misją w miarę możliwości i czasu. Ostatnio zaprosiłem do pomocy Marca, który już opracował jedno z kilku występujących w misji zdarzeń (niespodziewanych i podnoszących adrenalinę :hyh ).
Zdałem sobie sprawę, że sam nie będę w stanie skończyć tej misji, jest zbyt duża (400x400x400), aby walczyć z tym wszystkim w pojedynkę. Muszę podzielić zadania i pracę nad poszczególnymi elementami tworzenia tak, żeby praca posuwała się szybciej.
Przy okazji - jeśli ktoś z czytających ten post jest osobą mająca odpowiednią wiedzę i sprzęt do tworzenia muzyki/dźwięków/ambientu i dysponuje "wolnymi mocami przerobowymi", proszę o kontakt na PW.
Dawno temu miałem dać jakieś zrzuty z nowymi obiektami komnatą, ale walczę teraz z moim nowym/starym kompem (stary pentium IV, GF TI500, bez żadnych ddfixów), tak aby zrzuty były czytelne z poziomu Dromeda. Jak coś wywalczę, wrzucę kilka fotek.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: eLPeeS »

Super! Dobrze wiedzieć że prace posuwają się do przodu. Keep up the good work :oki

PS Marzec ty nie masz za dużo wolnego czasu? "The City Online", blog, prace nad tą FMką i kto wie co jeszcze. Tak się więc zastanawiam - nie napisałbyś za mnie magisterki? :luk
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Colin
Skryba
Posty: 268
Rejestracja: 28 stycznia 2009, 16:47
Lokalizacja: Lubin

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Colin »

eLPeeS pisze:"The City Online"
A to jeszcze istnieję? Zdawało mi się, że gdzieś pisał, że zawiesił pracę nad tym.
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. ~ Mark Twain
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Marzec »

eLPeeS pisze:Marzec ty nie masz za dużo wolnego czasu? "The City Online", blog, prace nad tą FMką
Co do TCO to kolega Colin ma rację.
Blog nie zajmuje mi na dobrą sprawę zbyt wiele czasu ;)
Praca nad FMką to nic takiego, a właściwie przyjemność ^^ poza tym ostatnio miałem cholernie mało czasu, więc jednego dnia tylko usiadłem i zrobiłem Nivellenowi jeden przykład :)
eLPeeS pisze:i kto wie co jeszcze.
Hmm, dziewczyna, fotografia, dom/rodzina, samo granie w Thiefa, Spore: Kosmiczne Przygody :wst ;)
eLPeeS pisze:nie napisałbyś za mnie magisterki?
Może i jestem zajebongo, ale "I have other uses for those skills" j/k ;)

Co do mojego wkładu to w ciągu kilku dni powinienem zrobić o co prosiłeś, Niv :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Hadrian »

O fajnie, mam nadzieję że doczekam się tej fm jeszcze przed Thi4fem :-D Nie wiem czy wiecie że w średniowiecznych zamkach jadalnia była daleko od kuchnii, żeby goście nie czuli zapachów potraw przygotowywanych w kuchnii :-D A posiłek już był zimny gdy służba go doniosła :)) Wiem bo gdzieś o tym czytałem.
Awatar użytkownika
Shad0whide
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 30 lipca 2010, 15:27

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Shad0whide »

:prze
Oh my god ! This is one of the best architecture thats I ever seen in thief fan missions !
This is one of the best screenshots thats I ever seened so far !!!

I hope to play this mission sometime
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: matilon »

Nivellen, co tam z (fan)misją?
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Spidey »

Shad0whide pisze::prze
Oh my god ! This is one of the best architecture thats I ever seen in thief fan missions !
This is one of the best screenshots thats I ever seened so far !!!

I hope to play this mission sometime
Dude, you're English or what? Why won't you visit TTLG? :nip
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
racaz
Paser
Posty: 221
Rejestracja: 02 maja 2009, 20:08

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: racaz »

adriannn pisze:O fajnie, mam nadzieję że doczekam się tej fm jeszcze przed Thi4fem :-D Nie wiem czy wiecie że w średniowiecznych zamkach jadalnia była daleko od kuchnii, żeby goście nie czuli zapachów potraw przygotowywanych w kuchnii :-D A posiłek już był zimny gdy służba go doniosła :)) Wiem bo gdzieś o tym czytałem.
To chyba było w którejś strrrasznej historii.
Jeśli ktoś chętny do gry w T2 multi pisać!
Moje GG:25888157
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Nivellen »

Siemacie :wes
Ostatni tydzień urlopu upłynął mi na forsownym siedzeniu przy misji (scenariusz, obiekty, architektura, tekstury). W chwili obecnej, z uwagi na scenariusz, misja musiała zostać powiększona o dodatkowe tereny, co niestety znów przedłuży oczekiwanie.
Zmieniłem również otoczenie, czy na lepsze - oceńcie sami:
Przed
Obrazeksalakx5 by Nivellen67, on Flickr

Po
Obrazeksala_ryc01 by Nivellen67, on Flickr

I jeden nowy zrzut:
Komnata
Obrazekkomnata01 by Nivellen67, on Flickr
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2015, 23:51 przez Nivellen, łącznie zmieniany 3 razy.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Heh, nawet jakbyś tam wstawił różowe słonie, to i tak to będzie świetna FMka :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Shad0whide
Bełkotliwiec
Posty: 6
Rejestracja: 30 lipca 2010, 15:27

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Shad0whide »

This is best architecture I ever seen in computer game

and dont forget to add this properties to weapons (sword,blackjack) in dromed

Weapon->Collides with terrain->true
matilon
Młotodzierżca
Posty: 851
Rejestracja: 23 grudnia 2009, 13:41
Lokalizacja: Lublin

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: matilon »

Ładne, bardzo ładne. :-D
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: eLPeeS »

No ładne cacko :-D Robi się coraz bardziej klimatycznie. Wal pan teraz na chorobowe i kończ FMkę - naród czeka :hyh
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Elendir
Ożywieniec
Posty: 89
Rejestracja: 20 lipca 2010, 22:58
Kontakt:

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Elendir »

Nivellen,

Właśnie przejrzałem ten wątek i muszę przyznać, że screeny wyglądają wspaniale. Widać, że wkładasz w to ogromną ilość pracy. Zdaje się, że zacząłeś ten projekt jakieś 6 lat temu. Ale tak to już jest z Dromedem - wymaga czasu i cierpliwości.
Jeśli kiedyś uda Ci się wypuścić tą misję, to będzie to perełka wśród FMów - przynajmniej z punktu widzenia architektury, która wygląda niesamowicie.

Jestem pod wielkim wrażeniem.

PS.
Czy jesteś w stanie określić na jakim etapie pracy jesteś (procentowo)?
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Hadrian »

I jak tam? Jak idą prace :hyh ?
Awatar użytkownika
Bluu
Skryba
Posty: 298
Rejestracja: 09 lipca 2011, 13:31
Lokalizacja: Deadwood

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Bluu »

Ciekaw jestem kiedy skończysz pracę. Bardzo bym chciał zgrać w tą fanmisję. Mógłbyś względnie określić kiedy będzie ona gotowa?
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła - Chan
Awatar użytkownika
Keeper in Training
Arcykapłan
Posty: 1409
Rejestracja: 01 października 2009, 15:01
Lokalizacja: Miasto, Południowa Dzielnica (przy fontannie)
Kontakt:

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Keeper in Training »

Bluu pisze:Ciekaw jestem kiedy skończysz pracę. Bardzo bym chciał zgrać w tą fanmisję. Mógłbyś względnie określić kiedy będzie ona gotowa?
Mam nadzieję, że nie jest to "odkopywanie nieaktualnych tematów"... Dopisuję się pod postami moich przedmówców! Od strony graficznej bosko. Co z fabułą i kiedy będzie można zacząć grę? Potrzebujesz betatesterów?
"(...) Garrett had the humbling realisation that he'd smothered more girls than he'd kissed. A good deal more. An embarrassingly good deal." - RedNightmare, "Half-Full"
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Nivellen »

Temat jak najbardziej aktualny, tyle, że od pół roku w zawieszeniu. Odezwę się jak będę miał coś konkretnego do powiedzenia/pokazania.
Dzięki wszystkim "krewnym i znajomym Królika" za odwiedzanie wątku i ciepłe komentarze :)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
uther
Akolita
Posty: 146
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 22:49

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: uther »

No to skoro Timon po 3 latach wypuścił swoją misję, to teraz pora na Ciebie. Rekord i tak będzie ;)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Nivellen »

Nie powiem, że nie. Prace ruszą zaraz po wydaniu wersji eng. misji Timona. Musimy jeszcze kilka rzeczy "wyprostować" :)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: T2: Zamkowa misja

Post autor: Dex »

Nivellen, chciałbym tylko dopisać i zaznaczyć, że także czekam z wypiekami na twarzy na Twoją Zamkową misję! Zapewne warto czekać, ale powinieneś wiedzieć, że są tu ludzie, którzy tylko czekają na Twoje dzieło, które mega smakowicie wygląda! :D

ps: liczę także, że scenariusz będzie mroczny, mistyczny i nie będziesz nam szczędził ogromu zadań, głównych i wątków pobocznych :twisted:
ODPOWIEDZ