Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: MackaN »

Pytanie jak w poście? Czy fani Thiefa lubią misje w stylu typowo tombraiderowym? To jest biegamy po grobowcach, i rozwiązujemy jakieś zagadki (aczkolwiek mam na myśli coś inteligentniejszego niż w standardowym Tomb Raiderze - znajdź dźwignię), unikamy pułapek i usiłujemy dorwać jakiś artefakt? To jest - jak byście zareagowali na fabułę misji, w której głównym bohaterem jest ktoś w stylu bardziej Idiany Jonesa aniżeli zimnego i cynicznego złodzieja. Ponadto w hipotetycznej tego rodzaju misji nie okradamy żywych acz martwych, używając sprytu, wiedzy i logiki, oraz oczywiście szczęścia troszkę mieć musimy.

Generalnie mniej cienia, więcej myślenia i unikania pułapek. A co za tym idzie, mniej wrogów/strażników, a może nawet w ogóle bez takowych, poza jakimiś zwierzątkami - ewentualnie zombiakami.

Kto jest za a kto przeciw takim Tomb Raiderowym FMkom?
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: peter_spy »

Zawsze to odmiana od ciągłego rabowania kolejnej posiadłości czy kościoła Młotodzierżców :) Raz na jakiś czas nie zaszkodzi, a i wśród twórców FMek jest kilku amatorów takiego stylu. Nameless Voice i jego Temple of Tides, Yandros chyba też coś sprokurował, obecnie Nicked pracuje nad misją tego typu.
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: MackaN »

Dobrze wiedzieć, bo ostatnio po ponad 10 latach wróciłem do Tomb Raidera 2 :) I stwierdziłem, że z pierwszej osoby, bardziej logicznie i na silniku Thiefa to by mogło z takiego grobowego najeżdżania wyjść coś fajnego. Spróbuję namierzyć tę Temple of Tides.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: Paweuek »

The Lost Crusade - FM a la Indiana Jones ;)
http://www.thief-thecircle.com/download.asp?fid=1262

The Mask of Agamemnon - Lara Croft we własnej osobie ;)
http://thiefmissions.com/info.cgi?m=MaskOfAgamemnon

Poczytaj też tutaj: http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=119031 - Non Garrett FMs
Obrazek
Rick
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:46

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: Rick »

Ja lubie bardzo mmisje typu TOMB RAIER :-D
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: BodomChild »

Też lubię, szczególnie kiedy Garrett biega w szortach i obcisłej koszulce. :kwd

Grałem tylko w jedną fanmisję tego typu, to było coś o piramidzie, mumie i te sprawy.
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: Katharsis13 »

Ja jestem jak najbardziej za takimi FMkami. Ogólnie lubię takie gry, więc podobna fabuła byłaby przeze mnie mile widziana. A poza tym Garrett ma coś z Indiany Jonesa: po grobowcach i zaginionych miastach biega, odnajduje ukryte przełączniki ;) ...Trzeba jedynie rozwinąć te motywy :-D
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: Paweuek »

Pozwolę sobie zauważyć, że jeśli głównym bohaterem nie jest znany i lubiany pan G., FMka przeważnie prezentuje naprawdę fajne efekty graficzne i zabiegi skryptowe :)
Obrazek
Rick
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:46

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: Rick »

A że to temat w połowie o Tomb raider i GROBOWCACH.To kto z was lubi schodzić do katakumb w warowni żelazodrzewa?Albo kto całą zwiedził niszcząc tych upiorów?Ja osobiście tam poszłem tylko za duchem tej dziewczynki. :o .
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Tomb Raider? Ktoś lubi tego typu misje?

Post autor: Michal »

Ja nie lubię. Jestem w trakcie przechodzenia T1 i z wielką ulgą ukończyłem 3 misję. Dla mnie takie misje nie mają takiego klimatu jak te, w których jest skakanie po dachach czy penetrowanie zamczysk, rezydencji i wąskich uliczek miast.
ODPOWIEDZ