Pomysł na fanmisję - młody Garret

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Gregorius »

Takie coś mi przyszło do głowy:
(Nawiązanie do intra T1)
Misja dziejąca się w czasach grubo przed T1, Garret został zwerbowany do Strażników i jako młody chłopak ma do wykonania misję, np. zanieść jakąś książkę/zwój w pewne miejsce niezauważony. Żeby było ciekawiej, misja może odbywać się w dzień.
Jako że już w młodości miał smykałkę do przejmowania cudzych dóbr :diab11: , w czasie wędrówki nadarza się okazja (np. uchylone drzwi) na obrabowanie grobu/domu itp. (zmieniają się cele misji), więc przystępuje do dzieła. Można wpleść tu ciekawy wątek n.t. Hamerytów albo Paganów, Garret może znaleźć jakieś pisma z przepowiedniami dotyczącymi jego osoby.

Ograniczenia:
- Garret jest jeszcze dzieckiem, więc oczy gracza znajdują się na wysokości pasa dorosłych (może trochę wyżej).
- Jako posłaniec nie ma żadnej broni (po drodze może znaleźć np. blackjack'a).
- Mówi cienkim głosem (jak to dziecko).
- Z powodu niższego wzrostu i młodego wieku trzeba ograniczyć jego możliwości, tzn. skakania, biegania, ilość punktów życia, możliwość posługiwania się bronią, itp.

Jak Wam się podoba mój pomysł? Gdyby ktoś chciałby go wykorzystać, proszę o informacje! Zastrzegam sobie prawo do wglądu w powstającą na bazie moich przemysleń misję :smilew
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Bukary »

Gregorius pisze:Zastrzegam sobie prawo do wglądu w powstającą na bazie moich przemysleń misję :smilew
Nikt na taki warunek nie pójdzie... :roll:
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Gregorius »

Bukary pisze:
Gregorius pisze:Zastrzegam sobie prawo do wglądu w powstającą na bazie moich przemysleń misję :smilew
Nikt na taki warunek nie pójdzie... :roll:
Może zabrzmiało to zbyt poważnie :? Chodzi mi o to, że jeżeli ktoś wykorzysta mój pomysł, chciałbym po prostu wiedzieć jak go rozwinął... Może sam bym mógł co nieco wówczas podpowiedzieć. I nie chodzi mi o udostępnianie powstającej misji, wystarczy kilka słów.
Tak więc jeżeli są chętni, proszę bardzo, nikogo nie będę do sądu ciągał ani narzucał swoich pomysłów... :D

PS. Bukary: Ostatnio miałem przyjemność obcować z Twoją misją konkursową "Old comrades, Old Debts". Rewelacja! Jestem pełen uznania :shock:
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Nivellen »

Pomysł ciekawy, tylko bez tego niskiego wzrostu i głosu dziecka... :?
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Gregorius »

No niestety, Garret też był kiedyś dzieckiem... :placz1:
A misji tego typu jeszcze nie widziałem...
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Nivellen »

Gregorius pisze:No niestety, Garret też był kiedyś dzieckiem... :placz1:
A misji tego typu jeszcze nie widziałem...
I naprawdę chciałbyś zagrać małym Garrecikiem :?: :wink: Ja wolałbym młodziana ok. 16/17 lat i historię opowiadającą o przyczynach zejścia na złą drogę.
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Gregorius »

Nivellen pisze:I naprawdę chciałbyś zagrać małym Garrecikiem :?: :wink:
Dlaczego nie? Można by z tego nawet zrobić kampanię zaczynającą się od dziecka, przejść do młodziana i jego sporów z Keeper'ami.
(Wyszłoby z tego coś a'la "Okruchy życia" albo "Prawdziwe historie" :D )

Co do młodziana: historia może by była ciekawsza, ale gra Garrecikiem to coś nowego pod względem techniczno-strategicznym (tak sądzę)...
Awatar użytkownika
Caer
Szaman
Posty: 1054
Rejestracja: 05 stycznia 2003, 13:23
Lokalizacja: Karath-din
Kontakt:

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Caer »

No, panowie, według oficjalnych źródeł Garrett zostaje "zwerbowany" jak ma jakieś 15 lat, więc nie przesadzajmy z niskim wzrostem i cienkim głosikiem... :)

Co do początków jego "złej drogi", Nivellen, to myślę, że zaczęła się ona dużo wcześniej. I z powodów bardziej prozaicznych, niż może się nam wydawać.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Nivellen »

Caer pisze: Co do początków jego "złej drogi", Nivellen, to myślę, że zaczęła się ona dużo wcześniej. I z powodów bardziej prozaicznych, niż może się nam wydawać.
Właśnie te prozaiczne przyczyny miałem na myśli. Trywialne historyjki bywają dobrym materiałem...Jeśli umie się je odpowiednio opowiedzieć.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: brzeszczot »

pomysl wg mnie wielce ciekawy, z duzym potencjalem....

mozna na powaznie, mozna tez ujac go tez w zartobliwy sposob, bez specjalnego zadecia(patrz "Chlopcy z placu Broni) - pomysl widoku z oczu dziecka uwazam za bardzo dobry.....
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Pomysł na fanmisję - młody Garret

Post autor: Bukary »

Muszę was zawieść, chłopcy. Już od dawna powstaje misja (kampania), której bohaterem jest młody Garrett. Niestety, nie mogę znaleźć linku...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
ODPOWIEDZ