FM Hard Luck

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Thief
Bełkotliwiec
Posty: 1
Rejestracja: 06 października 2002, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Misja "Hardluck"

Post autor: Thief »

Po pierwsze gram na Expert oczywiście i jeszcze nie było takiej misji żebym się zaciął jakby co ;-). No ale zawsze musi być ten pierwszy raz ;-). Zebrałem ponad 2100 kasy, mam kości, wszyscy strażnicy leżą ogłuszeni, a w piwnicy pod stolikiem i za półką z książkami na 2 piętrze są czerwone dźwignie. Podejrzewam że mają one związek z dziurami w ścianach wyglądającymi jak zamknięte drzwi w 2 pokojach na tym 2 piętrze i w jednym z pokoi w piwnicy (za drewnianą kolumną). Co zrobić ?. Być może dźwignie zadziałają tylko wtedy jeśli będę miał Thiefa:Gold bo tak jest napisane w definicji mapki).
PS. Skad ściągnąć ŁATWO DromEd ? Tylko nie mówcie że z File Planet. Chodzi mi o ŁATWY SPOSÓB. Być może jakiś FTP gdzie jest masa FanMisji, Thievery, no i DromEd ?

Pozdrowienia i jak najszybciej odpowiedzcie
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: FM Hard Luck

Post autor: Sniper »

Polecam swoja stronke. Tam znajdziesz duzo fanmisji na szybkim serwerze. Thievery tez jest ale niestety narazie tylko w archiwum newsow je znajdziesz :)
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: FM Hard Luck

Post autor: timon »

Dromed, tutoriale, tekstury, misje możesz uzyskac od PiotrS - TFCD. Polecam.
Mirkus
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 15 czerwca 2003, 21:10

Re: FM Hard Luck

Post autor: Mirkus »

Panowie znowu mam problem. Misja ma tytuł Hard Luck. Niby prosta, zebrać odpowiednią ilość kasy nie zabić żadnego służącego i wrócić do startu. Praktycznie wszystko zrobiłem a misja się nie kończy. W piwnicy budynku znajdują się tajemnicze czarne drzwi. Obok w pomieszczeniu jest dzwignia którą przestawiłem. Takie same drzwi znajdują się jeszcze na piętrze (fajcha jest z boku regału z książkami) i trzecie drzwi w pokoju obok gdzie było masę kosztowności. Czyżby gdzieś była jeszcze trzecia dźwignia bo żadne z drzwi mi się nie otworzyły ? Jak ktoś coś pamięta to niech napisze. Może być spojler :)
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: FM Hard Luck

Post autor: Bańan »

Widze, że ćwiczymy płytke z Top secreta :)
Na jakim poziomie grasz?
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Mirkus
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 15 czerwca 2003, 21:10

Re: FM Hard Luck

Post autor: Mirkus »

Bańan ----> Zgadłeś :) To ta płytka. Tak sobie poczytałem ostatnio o nadchodzącym T III i postanowiłem trochę przećwiczyć palce bo strasznie mi zgrabiały. Dawno nie miałem żadnego wytrycha w ręce :) Hard Luck na razie wstrzymałem z wiadomych powodów, a przed momentem skończyłem Circle of Strain 3 i Lord Edmund Entertains. Tym razem obeszło się bez problemów. Jaki poziom ? Strach się przyznać, normal a to tylko dlatego, że obawiam się żeby już totalnie nie ugrzęznąć.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: FM Hard Luck

Post autor: Bukary »

Uważaj. Niektóre misje na poziomie EXPERT mają dodatkowe obszary, które nie są dostępne na innych poziomach trudności.

Zagraj też koniecznie w FMs do Thiefa 2. Niektóre są po prostu NIESAMOWITE!
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: FM Hard Luck

Post autor: PiotrS »

Jeżeli zebrałeś odpowiednią ilość kasy [1000] wróć do bramy i podejdź blisko do niej.

W tym wypadku na expercie trzeba zdobyć więcej kasy [2000] i dodatkowe przedmioty [np. maska] ale wszystko jest dostępne na normal.
Pozdrawiam
PiotrS
Mirkus
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 15 czerwca 2003, 21:10

Re: FM Hard Luck

Post autor: Mirkus »

Kasy to mam już tyle że spokojnie by na hard starczyło. Byłem pod bramą, stałem, czekałem i nic. Nie wiem co z tymi czarnymi drzwiami. Czy to jakiś dodatek na poziomie ekspert, ale jeśli tak to misja powinna się zakończyć. Tym razem nie ma już nikogo żeby gdzieś poszedł lub coś powiedział. Wszyscy nieprzytomni albo ubici. Coś musiałem przeoczyć tylko co ?

Czekając, aż ktoś się zlituje gram teraz w The Vigil, kontynuacja do Lorda Edmunda. Podobają mi się te grobowce w podziemiach. Jak ja kocham takie klimaty :)

PS. A jakie tytuły FM do "dwójki" mi polecacie i gdzie mogę je dostać ?
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: FM Hard Luck

Post autor: Bukary »

Mirkus pisze:Kasy to mam już tyle że spokojnie by na hard starczyło. Byłem pod bramą, stałem, czekałem i nic. Nie wiem co z tymi czarnymi drzwiami. Czy to jakiś dodatek na poziomie ekspert, ale jeśli tak to misja powinna się zakończyć. Tym razem nie ma już nikogo żeby gdzieś poszedł lub coś powiedział. Wszyscy nieprzytomni albo ubici. Coś musiałem przeoczyć tylko co ?

Czekając, aż ktoś się zlituje gram teraz w The Vigil, kontynuacja do Lorda Edmunda. Podobają mi się te grobowce w podziemiach. Jak ja kocham takie klimaty :)

PS. A jakie tytuły FM do "dwójki" mi polecacie i gdzie mogę je dostać ?
Jakie FM polecamy? Zobacz przyklejony temat.

Co do "The Vigil": nie zapomnij rozwiązać zagadki na cmentarzu, która związana jest z
► Pokaż Spoiler
. Jest wyśmienita! :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: FM Hard Luck

Post autor: timon »

autocenzura :oops:
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2003, 20:58 przez timon, łącznie zmieniany 1 raz.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Mirkus
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 15 czerwca 2003, 21:10

Re: FM Hard Luck

Post autor: Mirkus »

Bukary ---> Dzięki. Poczytam sobie. A co do cmentarza. Teraz jestem w tym mauzoleum i przeczytałem pamiętnik tego księcia tylko się zastanawiam jak stąd wyjść bo zamknęła się za mną brama. Jak coś zmoczyłem i już nie wyjdę to napisz mi żebym się nie męczył tylko od razu load, a jak można jakoś się wydostać to ok, myślę że na to wpadnę. Robiłeś własne misje ? Jestem pod wrażeniem. Sam bym też chciał coś zrobić, ale jak wczoraj odpaliłem Dromeda to kopara mi opadła. Przydałby się jakiś dobry poradnik po polsku. Tak to raczej nie dam rady.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: FM Hard Luck

Post autor: Bukary »

Mirkus pisze:Bukary ---> Dzięki. Poczytam sobie. A co do cmentarza. Teraz jestem w tym mauzoleum i przeczytałem pamiętnik tego księcia tylko się zastanawiam jak stąd wyjść bo zamknęła się za mną brama. Jak coś zmoczyłem i już nie wyjdę to napisz mi żebym się nie męczył tylko od razu load, a jak można jakoś się wydostać to ok, myślę że na to wpadnę. Robiłeś własne misje ? Jestem pod wrażeniem. Sam bym też chciał coś zrobić, ale jak wczoraj odpaliłem Dromeda to kopara mi opadła. Przydałby się jakiś dobry poradnik po polsku. Tak to raczej nie dam rady.
Jak wyjść? Wszystko jest w księdze. Trzeba
► Pokaż Spoiler
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: FM Hard Luck

Post autor: Bukary »

timon pisze:autocenzura :oops:
Timon, autocenzura była (chyba) niepotrzebna. Sprawdzałem przed chwilą: "broń" nie pasuje mi jakoś do żadnego z wzorców deklinacji rzeczowników rodzaju żeńskiego. Zapewne jest to zatem rzeczownik, który występuje tylko w liczbie pojedynczej. Powinienem był zatem napisać: "z bronią", a nie domieniać tego jak "konia"... :) Chyba... ;)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Mirkus
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 15 czerwca 2003, 21:10

Re: FM Hard Luck

Post autor: Mirkus »

Bukary ---> Dzięki :)
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: FM Hard Luck

Post autor: PiotrS »

Mirkus pisze: Coś musiałem przeoczyć tylko co ?
FM Hard Luck
Ale pamiętaj, masz podejść do drewnianych drzwi, obok miejsca startu a nie bramy posiadłości
Mirkus pisze:PS. A jakie tytuły FM do "dwójki" mi polecacie i gdzie mogę je dostać ?
Jakie? http://piotrs.e-tools.pl/forum/viewtopic.php?t=186
Gdzie? Wszystko zależy, jakie masz łącze, jeżeli możesz sobie pozwolić na ściąganie, to zdecyduj się na jakąś fanmisje i daj mi znać a udostępnię Ci plik, ściągniesz go sobie
Pozdrawiam
PiotrS
Mirkus
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 15 czerwca 2003, 21:10

Re: FM Hard Luck

Post autor: Mirkus »

PiotrS ----> Ok. Sprawdzę to jeszcze. Co do misji to chciałem zassać ten 300 Megowy wypas Calendra's Legacy. Czy to jedna potężna mapa czy kilka powiązanych ze sobą misji ? Jeśli to masz to mógłbym ściągnąć ale dopiero jutro tj. w środę między 8.00 a 16.00 jak będę w pracy. Tam mam łącze z prawdziwego zdarzenia. A jeśli nie masz to napisz mi gdzie to leży bo jakoś nigdzie nie mogę znaleść.
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: FM Hard Luck

Post autor: Ozi »

Mirkus pisze:W piwnicy budynku znajdują się tajemnicze czarne drzwi. Obok w pomieszczeniu jest dzwignia którą przestawiłem. Takie same drzwi znajdują się jeszcze na piętrze (fajcha jest z boku regału z książkami) i trzecie drzwi w pokoju obok gdzie było masę kosztowności. Czyżby gdzieś była jeszcze trzecia dźwignia bo żadne z drzwi mi się nie otworzyły ? Jak ktoś coś pamięta to niech napisze. Może być spojler :)
No wlasnie, mam ten sam problem. Zadne drzwi (z tych czarnych) sie nie otwieraja, ani nic innego gdy tych przelacznikow uzywam.

Musze co doinstalowac czy cos ? Jakies skrypty ? Mam 1.33 wersje Thiefa (taa Top Secret)
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: FM Hard Luck

Post autor: Jacek »

Zadne drzwi (z tych czarnych) sie nie otwieraja, ani nic innego gdy tych przelacznikow uzywam. Musze co doinstalowac czy cos ? Jakies skrypty ? Mam 1.33 wersje Thiefa (taa Top Secret)
Żadne skrypty nie są potrzebne. Musisz mieć tylko patch do Thiefa Gold. Znajdź w temacie "Thief Gold patch", tam podałem link. :wink:
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: FM Hard Luck

Post autor: Ozi »

Nom zobaczymy. Patch leci tylko cos powoli. Moze co poprawi moze nie.
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: FM Hard Luck

Post autor: Ozi »

Dobra, podzialalo. Przelaczniki pootwieraly wszystko co trza bylo. Tyle tylko, ze misj sie nie konczy gdy jestem przy bramie wyjsciowej (na zewn. ofkoz), ani jak do tej budki spowrotem wchodze, w sumie to i tak jakby sie udalo ja skaczyc wiec GIT.
Po tym patchu to nawet w Lord Alan`s Basement mam klucze, dwoch zlodziei stioi przy bramie do gildi itp.
Dzieki za wskazowki ;)
ODPOWIEDZ