T2 FM: When Still...

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Spidey »

W jednym z kotytarzy jest brama (otwierana specjalnym kluczem), za którą widać regał. Obok znajduje się półka z książkami, za którymi jest przełącznik przesuwający ten regał.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Spidey pisze:W jednym z kotytarzy jest brama (otwierana specjalnym kluczem), za którą widać regał. Obok znajduje się półka z książkami, za którymi jest przełącznik przesuwający ten regał.
Byłam w tym pokoju, odsunęłam regał, zeszłam na dół, są tam dwa pomieszczenia oddzielone nieaktywną kratą. Jak przedostać się za kratę? Nie znalazłam żadnego przełącznika.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Leming »

krystyn-a pisze:Nie mam zadania o intencjach ojca Joe, nie wiem gdzie mam szukać.
Hmm... nie pamiętam dokładnie, ale przychodzą mi na myśl tylko dwie lokalizacje?
Byłaś w tajnej biblioteczce za zakratowanymi drzwiami?
lub
Byłaś w pokoju, gdzie można było się udać drabiną na kolejne piętro, gdzie było mnóstwo skrzyń?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Spidey »

Jeżeli rozwiązanie jest za kratą to wal w ten dzwon. :mru
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Spidey pisze:Jeżeli rozwiązanie jest za kratą...
Mam wrażenie, że nie o to chodzi. Zapytam inaczej. Gdzie jest kapitan James? - to on prawdopodobnie ma potrzebny zwój. Czy spotkam go po uderzeniu w dzwon? Na razie jestem "przed" i nigdzie go nie ma, a wszyscy są już pod działaniem blackjacka.
Za kratę w pokoju za regałem też przydałoby się wejść, ale nie wiem jak, z daleka widać na przeciwległej ścianie zamek, ale może to tylko dla dekoracji.

Edit:
Sprawa się wyjaśniła, nie przeczytałam zwoju, a miałam go w ekwipunku.
Cel zaliczony, idę walnąć w dzwon.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Jestem na początku czwartej misji, w kręgu trzech osad. Nie wiem jak przejść dalej. Jakaś podpowiedź?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Paweuek »

W okręgu gdzie jest kilka chatek, w tej najdalszej od strażnika, jest gdzieś ukryte coś co przełącza coś gdzieś :)
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: dario »

Misja 3. Potrzebuje znaleźć ogniste miejsce na relikwię. Mam wrażenie, że na początku misji był gdzieś rozpalony kominek w którymś z pokoi, ale chyba go zgasiłem :? ... No chyba, że jest gdzieś jakieś inne miejsce?

EDIT: Nie aktualne :P Na starcie jak byk taki "fojer" :-D
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Paweuek pisze:W okręgu gdzie jest kilka chatek, w tej najdalszej od strażnika, jest gdzieś ukryte coś co przełącza coś gdzieś :)
W każdym okręgu jest kilka chatek, a moi strażnicy już śpią i nie mam pumktu odniesienia. Jakaś dokładniejsza podpowiedź?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Leming »

krystyn-a pisze:W każdym okręgu jest kilka chatek, a moi strażnicy już śpią i nie mam pumktu odniesienia. Jakaś dokładniejsza podpowiedź?
Podejrzewam, że jesteś w pierwszej wiosce i przeszkadza Ci magiczna bariera, która nie pozwala iść dalej?
Jeśli tak, to musisz najprawdopodobniej (bo nie wiem po czym dokładnie ona znika) zrobić dwie rzeczy: przeczytać jakiś zwój (dodatkowy objectiv) lub wejść do chaty, do której można się dostać tylko przez dach - widać deski wystające, strzała z liną potrzebna i tam w środku coś zrobić.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Leming pisze:Podejrzewam, że jesteś w pierwszej wiosce i przeszkadza Ci magiczna bariera, która nie pozwala iść dalej?
Jestem w tej wiosce, w której rozpoczęłam misję, pozostałe dwie też zwiedziłam. Nic nie wiem o magicznej barierze. Gdzie ona ma być?
W pierwszej wiosce jest chata, z wejściem przez dach, ale tam stoi tylko skrzynia, nie znalazłam nic więcej. Mam jakiś zwój w ekwipunku, przeczytałam, bez rezultatu.
W innej wiosce jest jeszcze jedna chata, do której wchodzi się przez dach. To ta, nad którą unosi się gęsty dym. Może o nią chodzi? Ale tam też nic nie znalazłam. Co dalej?

EDIT:
Znalazłam magiczną barierę, nie wiem jak mogłam przeoczyć to przejście. Zawsze jak zapytam, sytuacja się wyjaśnia.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Mam problem.
Wydostałam się z jaskiń na powierzchnię przez wielką studnię i jestem na dziedzińcu.
Przeszłam po desce do budynku, znalazłam trochę lootu i parę flar, jakieś strzały, to wszystko. Zastanawiam się czy jest tam jakieś przejście, czy muszę zejść z powrotem do jaskiń. Tomiego jeszcze nie znalazłam i nie mam pojęcia gdzie go szukać.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: dario »

Tam, gdzie znalazłaś flary obok jest dziura. Musisz umiejętnie zsuwać się w dół, aby w efekcie dostać się do Sierocińca.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

darioSS pisze:Tam, gdzie znalazłaś flary obok jest dziura. Musisz umiejętnie zsuwać się w dół, aby w efekcie dostać się do Sierocińca.
Dzięki Dario, najlepsze jest to, że wlazłam do tej dziury, ale myślałam, że to jakaś pułapka, wgrałam zapis i i dałam sobie z nią spokój.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: PROMETEUSZ »

pierwsza misja

gdzie jest klucz do kościoła ????
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: dario »

O ile dobrze pamiętam to w sejfie za obrazem
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: PROMETEUSZ »

za ktorym obrazem ???
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: dario »

Przed sobą masz wejście do kaplicy/kościoła po prawej stronie są schody na końcu których otwiera się okno do gabinetu. Następnie w kominku masz przełącznik otwierający obraz z panelem i kolejnym przełącznikiem do obrazu z sejfem.
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: PROMETEUSZ »

a jaki kod jest do tego sejfu albo na którym papirusie jest ??
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: dario »

* papirus znajduje się w szafce w biurku
* z kodem musisz pokombinować trochę: znaczek # zwiększa o połowę nutke z np. 3 na 3,5 a b zmniejsza nutke o połowe np. z 6 na 5,5 - spróbuj...
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: PROMETEUSZ »

tylko pod klawiatura tych znaczkow nie ma gdzie one są
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Spidey »

Nie wpisuj znaczków. ;) Potraktuj to jako działanie - wpisz tylko wynik.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: PROMETEUSZ »

mam jszcze jedno pytanie gdziejest ostatnia notka juliusa bo mi tego zadania tylko brakuje
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: dario »

Pamiętnik Juliusa znajduje się na strychu. Aby się tam dostać potrzebujesz klucza Close Annex Key - który zdobywasz po otwarciu sejfu. Pokój ten znajduje się gdzieś na drugim piętrze. Następnie musisz otworzyć klapę w suficie "przełącznikiem pochodnią".
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
BodomChild
Złodziej
Posty: 2419
Rejestracja: 15 maja 2006, 23:32
Lokalizacja: Pabianice

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: BodomChild »

Jestem w pierwszej misji, na swoje nieszczęście zacząłem grać na expercie (trzeba zebrać cały loot), wykonałem już wszystkie zadania, został mi tylko loot (4000) i wyjście z rezydencji. Przeorałem już chyba cały dom, uzbierałem trochę ponad 3600 i nic więcej nie mogłem znaleźć, obok kościoła są schody i korytarz z oknami (nie można ich rozwalić), przez które widać jakieś posągi i złote monety, chętnie bym się do nich dobrał, ale nie mogę otworzyć drzwi, które najprawdopodobniej prowadzą do tego pomieszczenia.
Mam exit key, closed annex key, church key i Robert Lelder key, wytrychy nie działają, jest jakiś klucz do tych drzwi?
PAŃSTWO POLSKIE ODZYSKUJE GODNOŚĆ
ODPOWIEDZ