T2 FM: When Still...

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

T2 FM: When Still...

Post autor: Leming »

Najwyższy poziom trudności.

Nie potrafię otworzyć kilku drzwi (np. takich metalowych).

Z kluczy to mam "exit key", który nie wiem co otwiera, "church key" ten użyłem oraz "closed annex key". Zauważyłem, że w tej misji klucze po użyciu znikają, więc pewnie jeszcze spotkam jakieś dodatkowe drzwi, które można otworzyć tymi dwoma ostatnimi.
A co do tych pozamykanych drzwi, to nie mam pojęcia co z nimi.


Czy mi się tylko wydaje, czy ta mapa ma celowo więcej zamieszania wprowadzić niż pomóc?

EDIT:
Czy mi się wydaje, czy w tej grze jest pierwszy działający zegar wskazujący właściwą godzinę? Choć nie do końca, bo start misji to u niego godzina 23:00 a dalej już normalnie dodaje minuty. No i czy ten zegar ma jakiś wpływ na wydarzenia w grze, czy to tylko taka ciekawostka?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Nivellen »

Mapa jest narysowana nie tylko niezgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami (wg. których północ jest przecież zawsze na górze), to jeszcze na dodatek sprawia wrażenie, że pomieszczenia są inaczej rozmieszczone niż w rzeczywistości.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Henry »

Z mapą jest wszystko OK, tylko trzeba się przyzwyczaić do odwróconych stron świata i do tego, że na mapie są narysowane kompleksy a nie wszystkie pomieszczenia.
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Paweuek »

Podpowiedź związana z zamkniętym aneksem: Klucz do niego otwiera dwoje drzwi. Jedne, które "łatwo" znaleźć na mapie, znajdują się za kuchnią, drugie zaś, właściwe, na pierwszym piętrze obok pokoju gdzie na kominku leży list ze skargą na hałasy za ścianą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Leming »

Gdzie znajdę klucz lorda otwierający te "metalowe drzwi"?
Pewnie na obecnym etapie gry nic mi to nie da, bo mam wszystkie wykonane cele oprócz pierwszego i ostatniego (ten się sam zaliczy). Więc jeśli ten klucz odnajdę, to nie będę musiał na około biegać.

Pierwsze zadanie "Collect information about Lord..." nie mam zaliczone, jakieś sugestie, gdzie szukać?

Poza tym dziwne mam zjawiska np. w pewnym momencie nie wiedzieć czemu otwarło mi się kilka kratek wentylacyjnych, których się nie dało wcześniej frobnąć.

Architekt musiał być nieźle zjarany, jak to projektował. Prawdopodobnie, w rzeczywistości, gdybym miał potrzebę dojść do kibelka to bym się wcześniej zesrał w gacie, zanim bym znalazł właściwe pomieszczenie. Chyba jedyne rozwiązanie, żeby się tu nie zgubić, to biegać wzdłuż ściany po prawej stronie ciała aż w końcu się dojdzie do właściwego pomieszczenia.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Henry »

► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Henry pisze:Pierwsze zadanie -tajne pomieszczenie w bibliotece,
Gdzie się otwiera? Nie mogę znaleźć przełącznika.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Henry »

► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Dzięki Henry, a gdzie jest sypialnia Prisco?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Leming »

krystyn-a pisze:Dzięki Henry, a gdzie jest sypialnia Prisco?
Gdzieś w okolicy środku budynku są kamienne schody na kolejne piętro (tam był taki mini bar). Jeśli wyjdziesz po tych schodach, na kolejnym piętrze skręcisz w lewo, to zobaczysz po chwili po lewej stronie kolejne kręcone schody na kolejne piętro. Po prawej stronie od wejścia na te właśnie schody jest pokój, którego szukasz. W pokoju na stole leży książka o Inżynierii. :)
Pewnie namieszałem, ale ta misja to prawdziwy koszmar architektoniczny.
Ewentualnie spójrz na mapkę, może się zorientujesz w terenie. "Sypialnia Prisco" jest na niej dosyć wyraźnie oznaczona.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: dario »

@Leming - koszmar architektoniczny... Heh ja właśnie zacząłem w nią grać i po raz pierwszy się zgubiłem :hyh jeszcze takiej akcji w thefie nie miałem... Btw bardzo ambitnie autor podszedł do tworzenia tej fan-misji :ok
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Ismeril
Akolita
Posty: 139
Rejestracja: 28 sierpnia 2005, 13:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Ismeril »

Trzeba biegać bardzo skupionym, ale i tak się gubię :tar Misja mi się podoba. Jest przemyślana, bardzo ładnie wykonana wizualnie, ale.... No ja jestem raczej tym Złodziejem powolnym. Każda robota zajmuje mi masę czasu. Ale w tym przypadku po 3 godzinach biegania mam dość. Wciąż nie mogę otworzyć niektórych drzwi. Np. Gdzie jest klucz do tajnego gabinetu w bibliotece? Tracę nadzieję na ukończenie tej misji :nip A to chyba jeszcze nie koniec, bo to jest mała kampania? Na ttlg zdaje się, że widziałam wątki o misji 2,3 i 4. AAAAAAAAA!!!!!!!!!! Ja chcę skończyć chociaż pierwszą!!!!! :wst
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Leming »

Ismeril pisze:Wciąż nie mogę otworzyć niektórych drzwi. Np. Gdzie jest klucz do tajnego gabinetu w bibliotece?
Zakładam, że udało Ci się otworzyć przejście "za szafą"?
To podpowiedź. Przypomnij sobie miejsce na 2 lub 1 piętrze, gdzie gruby jegomość stał koło kominka (były tam obok dwa przełączniki światła). Otóż są tam zamknięte przeszklone drzwi balkonowe. To co musisz zrobić to spojrzeć w górę na belki drewniane, użyć strzały linowej, otworzyć okno i wyjść na zewnątrz. Teraz masz do wyboru dwie drogi. Jedną zejdziesz po drabinie i wejdziesz do pomieszczenia od zewnątrz, klucz jest na barierce obok drzwi. Drugą drogą idąc odwiedzisz kilka nowych niedostępnych dotąd pomieszczeń, gdzie o ile dobrze pamiętam, znajdziesz szukany klucz.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Spidey »

Starałem się czytać wszystko co napotkałem po drodze, ale najwyraźniej coś mi umknęło, bo nie potrafię zaliczyć drugiego objective'a: "Where have the two Hammerites gone". Gdzie znajdę jakieś wskazówki?
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Leming »

Spidey pisze:"Where have the two Hammerites gone". Gdzie znajdę jakieś wskazówki?
Ze wskazówkami będzie ciężko, bo jak tu opisać lokalizację zwojów i ksiąg w tym pokręconym domu. Ale są dwa ciekawe miejsca, gdzie powinieneś poszukiwania przeprowadzić.
Pierwsze to lochy (podziemne oczywiście) drugie to kościół (główna sala). Gdy już będziesz we właściwych miejscach, to w obu przypadkach, powinieneś dokładnie przyjrzeć się ścianie tudzież podłodze. ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Spidey »

Właśnie miałem napisać, że już sobie poradziłem ;) (nie zauważyłem tego napisu w kościele zapierwszym razem).

Przy okazji ukończyłem drugą misję i brak mi słów. Jedna najbardziej klimatycznych i momentami strasznych misji w jakie grałem (chociaż graficznie nie zaskakuje).
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Jestem w drugiej misji, mam mapę, ale nie wiem jak się teraz stamtąd wydostać, biegam w kółko i nie wiem co mam dalej robić.
Jak dostać się za drzwi zastawione skrzynkami?
Nie mam lootu /brakuje mi ok. 200/ i drugiego zadania.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Spidey »

Loot nie jest obowiązkowy, ale jeżeli bardzo ci zależy to szukaj na ścianach tych dziwnych glifów (trzeba mieć okulary; znajdziesz je w jednym z pomieszczeń, do których dochodzi się używając strzały z liną. To niedaleko tego zablokowanego skrzyniami przejścia, które BTW można po prostu obejść ;) ). W korytarzach otwieranych przez glify leży sporo diamentów.

Odnośnie wydostania się: jeden z glifów (tu nie jestem pewny na 100%) otwiera przejście, które z kolei prowadzi do czegoś w rodzaju dziedzińca (który przecina jakaś rzeczka) patrolowanego przez 4 strażników.


EDIT:
► Pokaż Spoiler
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Dzięki Spidey, wydostałam się, znalazłam loot, mam wszystkie zadania oprócz tego drugiego i nie bardzo wiem, co mam zrobić. Jakaś podpowiedź?
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Spidey »

► Pokaż Spoiler
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
bari
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 21 lutego 2004, 12:05
Lokalizacja: wa-wa

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: bari »

Czy można uratować Tommiego??. W 4 ej misji są dwie drogi wyboru zakończenia (plaża albo pokój z dziećmi) ale obie prowadza do tego samego zakonczenia :sre tzn. cel z Tommym staje się failed ???
Po co jestexit key, jeśli i tak bez niego można zkonczyć te misję ?? :wes
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Paweuek »

Z tego co mi wiadomo, nie da się "go" uratować.
Obrazek
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Jestem przy końcu 3 misji. Nie mam zadania o intencjach ojca Joe, nie wiem gdzie mam szukać. Wolałabym to zaliczyć przed uderzeniem w dzwon, jeżeli jest taka możliwość, potem będzie trudniej... :rad
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: Paweuek »

Hmm, z tego co pamiętam, intencje były schowane gdzieś w jego sekretnej komnacie zaraz za regałem z książkami w zamkniętej części jednego z korytarzy. Mogę się mylić, nie mam pamięci do imion ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: When Still...

Post autor: krystyn-a »

Paweuek pisze:Hmm, z tego co pamiętam, intencje były schowane gdzieś w jego sekretnej komnacie zaraz za regałem z książkami w zamkniętej części jednego z korytarzy.
Problem w tym, że nie wiem gdzie jest jego pokój.
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
ODPOWIEDZ