TG: Lord Alan's Basement

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

BlackDog
Bełkotliwiec
Posty: 29
Rejestracja: 24 marca 2014, 23:56

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: BlackDog »

Ok.
Pytam bo na niektórych forach za taką jak to określają moderatorzy "archeologię" można wylecieć na zbity pysk. Szczególnie że to 12 lat odkąd mam płytkę z Top secret (nie mam pojęcia kiedy to minęło dałbym maks 7 lat ;O)

Co do fanmisji mają ten wredny szczegół że człowiek nie za bardzo wie czego się spodziewać (szczególnie jeśli to dopiero początek kariery w Fm). W misjach z gry człowiek wie że musi się coś stać itp. Tu niekoniecznie.
Dlatego jak czytam że są jakieś bugi itp wolę się upewnić. Bo było kilka drzwi których otworzyć nie mogłem i tu pytanie czy nie znalazłem klucza, czy go nie ma itp.
Bo nie uśmiecha mi się grać dwa tygodnie dokładnie wszystko przeszukując jakby miało się okazać że nie ma kluczy przez błąd lub coś w tym stylu.
"Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Mixthoor »

1) Ten dział dedykowany jest Fan Misjom. Nieistotne, czy jest ona sprzed 15 lat, czy sprzed kilku dni. Cieszę się, że sięgasz po dodatkowe przygody złodzieja.

2) Osobiście Ci nie pomogę, lecz dam wskazówkę. Napisz, w którym momencie utknąłeś. Czy wykonałeś wszystkie zadania, czy może masz z jakimś problem? Jeśli drzwi można praktycznie otworzyć, przy próbie ich otwarcia usłyszych dźwięk, zaś one same zostaną podświetlone. Jeśli wytrychy nie działają, musi być klucz. Sporadczynie niepodświetlane drzwi można otwierać np. ukrytymi wajhami lub przyciskami.

3) Jeśli tu nikt nie zdoła Ci pomóc (brak czasu, nieznajomość misji, zapomnienie itp.) spróbuj na forum ttlg lub skorzystaj z porad przejścia misji. Linki znajdziesz w przewodniku: http://www.thief-forum.pl/viewtopic.php?f=4&t=5995
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: TG: Lord Alan's Basement

Post autor: Spidey »

Dłoń Chwały znajduje się za zamkniętymi drzwiami, przy których powieszono kartkę z informacją, że jakiś koleś mający klucz do pomieszczenia zaginął.

Hint 1.
Gość się utopił.
Hint 2.
Jest w basenie z turbiną. Klucz leży na dnie.

Męczę się z Rogiem Quintusa. W ogólę męczę się, grając w to. :D
Misja ogranicza się do biegania po bezsensownych pomieszczeniach, zbierania ogromnej liczby kluczy znajdujących się w bezsensownych miejscach i szukania bezsensownych skrytek z lootem. Bezsens.

EDIT
Dobra, przeszedłem. 3/10.
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
BlackDog
Bełkotliwiec
Posty: 29
Rejestracja: 24 marca 2014, 23:56

Re: TG: Lord Alan's Basement

Post autor: BlackDog »

Mix
Utknąłem jak napisałem wyżej w momencie w którym wszystkie cele są wykonane (pozostaje wyjście, zdobycie ręki no i nie zabicie nikogo)
Z pomocą opisów tu na forum zrobiłem wszystko oprócz właśnie tej ręki. Nie miałem pomysłów a bałem się błędów stąd piszę.

Spiedey.
Jak będę w domu to sprawdzę. Mi osobiście ta misja leży pół na pół. Dość słaba historia, mało wyposażenia dużo kluczy itp.
Nie powiem jednak że jest kiepska bo trochę misji zacząłem i dałem sobie na razie na wstrzymanie a w tej nie.
Co do miejsca muszę dokładnie przebadać. /Nie grałem po "piwku" a w owym miejscu sprawdzałem (bo ciało na to wskazuje więc chyba każdy by sprawdził) i dziwię się że mogłem to przeoczyć.
/hmm
Sprawdzę i dam znać.
Co do drzwi to np jest takie miejsce określane przez gracza wyżej jako pomieszczenie kowala. Ja tam nigdzie klucza znaleźć np nie mogłem a gracz wspominał że jest.
Nie wiem też o co chodzi z obj silver itp. Wykonałem go praktycznie bez świadomości. Czy ma to związek z organami? Pytam z ciekawości bo dobrze by wiedzieć (tak nawiasem nie udało mi się np przeczytać notki za autoportretem. po prostu nie mogłem ???trafic???)
Misja dość fajna aczkolwiek mocno przekombinowana.
Dam znać jak będę w domu co i jak.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: TG: Lord Alan's Basement

Post autor: Spidey »

Klucz znajdujący się u kowala leży chyba na widoku na stole (pomarańczowy, jeżeli dobrze pamiętam). Też go za pierwszym razem pominąłem. ;)

Kartka za portretem mówi o tym, że srebro, które trzeba było ukraść zostało przerobione na rury do organów. :(
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
BlackDog
Bełkotliwiec
Posty: 29
Rejestracja: 24 marca 2014, 23:56

Re: TG: Lord Alan's Basement

Post autor: BlackDog »

A więc tak.
Ręka zdobyta. Trochę się zawiodłem z tym kluczem. Autor troszkę przesadził. Najgorsze jest to że wpadłem na pomysł lokalizacji klucza (po przeczytaniu notki i skojarzeniu ciała które wcześniej widziałem i wyłowiłem sądząc że może będzie do czegoś potrzebne) bo najpierw sprawdziłem ciało (czy przypadkiem nie ominąłem przy nim tego klucza) a później pływałem trochę w jego poszukiwaniu.
Ale na niego nie wpadłem. Szukałem za mało dokładnie ale wystająca sama końcówka to przegięcie (reszta wtopiona w ścianę...). Cały klucz byłby widoczny a tak... Człowiek stwierdza że jednak gdzieś indziej jest klucz i zaczyna się błędne koło.

Co do pomieszczenia z kowalem to już sam nie wiem. Żadnego klucza tam nie widzę a tym bardziej na widoku. Ze stołu wystają tylko dwie złote płytki (nie wiem co mają przedstawiać) no i leży na nim książka. Pod skrzynka i jakiś sprzęt do prac (długi drąg)
Nie wiem czy to kwestia poziomu trudności czy znów jestem ślepy jak w przypadku bawienia się w Mitcha Buchannona w wodzie :D
W każdym bądź razie wielkie dzięki za wszelką pomoc.
Gdyby nie wasze dobre chęci misję bym musiał nieukończoną odłożyć.
Ogólnie misja napsuje chyba wszystkim sporo krwi.
Pozdrawiam.
Nie wiem jak zaznaczyć część wypowiedzi by ją ukryć jak robiliście to wyżej. Jak możecie edytować byłbym wdzięczny bo ktoś mógłby mieć do mnie pretensje. ALbo i nie.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ