TG: Lord Alan's Basement

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Gość

TG: Lord Alan's Basement

Post autor: Gość »

Mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi o misje Lord Alan`s Basement. Korytarzami dochodzę do pomieszczenia w którym jest kibelek, potem jest kolejne pomieszczenie, potem kolejne i jeszcze jedno z drzwiami, których za Chiny nie moge otworzyć. Przeszykałem ściany i nic nie znalazłem. Możesz mi coś podpowiedzieć.
Pozdrawiam i dzięki za odzew.
Mike
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Paweuek »

Mogę CI tylko narazie powiedzieć, że jest to misja niełatwa. Poziom to labirynt kwadratowych pokoi. Zaraz zagram to może coś Ci poradzę.
Obrazek
Mike

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Mike »

HEJ! Kluczyk znalazłem (był na szafie) ale potem utknołem przy tych kratach i dzwigniach. Czy mógłbys mi napisać taka małą solucje.
Będę bardzo zobowiązany.
Pozdrawiam Mike
Mike

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Mike »

Paweuk ratuj. Próbowałem jeszcze grać w ta misje ale nie mogą nic wymyślić przy tych kratach i dźwigniach, które są zaraz po wyjściu z piwnicy. Napiszesz mi coś.
Mike
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Paweuek »

► Pokaż Spoiler
Dalszą część solucji dopiszę gdy sam to przejdę. Powodzenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Paweuek »

► Pokaż Spoiler
Obrazek
Mike

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Mike »

dzieki Paweuk za pomoc ale misji nie ukończyłem. Misja zawiera całą masę błędów (przynajmniej moja). Niektórych rzeczy w ogóle nie ma gdzie mają być.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Mike
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Paweuek »

Niech zgadnę - nie ma złodzieji?
Obrazek
Mirkus
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 15 czerwca 2003, 21:10

Lord Alan's Basement

Post autor: Mirkus »

To kolejna z misji jaka znalazła się na płytce z Top Secret. Jak dla mnie najlepsza z dotychczasowych. Jednak mam problem. Wciąż nie mogę znaleść kolekcji srebra lorda Alana. Mam złotą czaszkę, róg, runy wszystkich żywiołów, rękę chwały, formę odlewniczą tylko nie za bardzo wiem co z tym robić. Nie mogę dostać się do Music Hall na górze i do drzwi w błekitnych komnatach na dole z za których też słyszę muzykę. Czy możecie mi pomóc ? Może ktoś pamięta ?
Awatar użytkownika
Bańan
Skryba
Posty: 285
Rejestracja: 27 maja 2003, 15:33
Lokalizacja: Sanok

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Bańan »

Mam identyczny problem. A jakie runy?
Bańan
śruba + okręt = śrubokręt
Mirkus
Miastolud
Posty: 41
Rejestracja: 15 czerwca 2003, 21:10

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Mirkus »

Bańan ---->
► Pokaż Spoiler
Tylko co dalej :(
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Jacek »

mialem ten sam problem przez ok pol roku. prawdopodobnie jedynym wyjsciem jest sciagniecie tej samej planszy w wersji na thief2. jest taka sama ale nie ma bledow i wszystko da sie przejsc bez problemow. w tej wersji po prostu brakuje niektorych kluczy a srebro jest w jednym z nieotwieralnych pomieszczen.
Ostatnio zmieniony 05 listopada 2004, 19:32 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Katharsis13 »

Hmm, po zainstalowaniu Patcha do T.Gold niby wszystko jest ok- wszystkie dzrwi moge otworzyć. Ale...dalej nie moge znaleźć srebra. Aby nie było za łatwo:wink: , prosiłabym o odpowiedzi (jak ktoś je zna) na moje pytania:
1)jak wejść/zejść/wejść na niższe/wyższe poziomy w wielkim pomieszczeniu, gdzie znajduja się proch babki Lorda A.
2) jakąś wskazówkę (niezbyt szczegółową, jeśli można prosić) co mam zrobić(i czy w ogóle) z wielkim zielonym i migającym sześcianem w sali obok fałszywego rogu.
3)czy te runy będą gdzieś potrzebne
To by było na razie tyle. Zobaczymy co z tego wyniknie. :-D
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Jacek »

2) jakąś wskazówkę (niezbyt szczegółową, jeśli można prosić) co mam zrobić(i czy w ogóle) z wielkim zielonym i migającym sześcianem w sali obok fałszywego rogu.
3)czy te runy będą gdzieś potrzebne
1. Nie wiem dokładnie o które ci chodzi.
2.
► Pokaż Spoiler
3. Jakie runy? Talizmany? - nie.
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Katharsis13 »

Do sali z prochami babki wchodzi się w następujący sposób. W jednym z pomieszczeń, w którym jest kocioł do robienia odlewów, znajduję się drabina, prowadząca do góry, do labiryntu korytarzy. Jeden z nich kończy się zamkniętymi drzwiami, po bokach których stoje dwa posągi. Za nimi jest sala z prochami, poktórej dodatkowo krąży haunt-duch (cholera wie jak i czy można go unieszkodliwić). Sama sala to rodzaj "studni", kształt okręgu. Przez "okna" wychodzące na wodę położoną na samym dole widać niższe i wyższe pozimy.
I mnie właśnie interesuje jak mozna tam się dostać :-D
Jacek pisze: 2.
► Pokaż Spoiler
Szukać?! :? Tam są gołe ściany i migoczący "sześcian", ale dobra będe szukać :-D
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Jacek »

Szukać?! Tam są gołe ściany i migoczący "sześcian", ale dobra będe szukać
Nie tylko
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Beta
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 07 kwietnia 2004, 16:10

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Beta »

A jeśli chodzi o mauzoleum, czyli salę z prochami babki to:
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Jacek »

► Pokaż Spoiler
Z tym bym sie nie zgodził - od czego jest
► Pokaż Spoiler
?
Awatar użytkownika
Beta
Miastolud
Posty: 51
Rejestracja: 07 kwietnia 2004, 16:10

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Beta »

Jest bardzo potrzebny
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Katharsis13 »

Dzięki Beta! Już myślałam, że misję będę musiała "odłożyć na półkę". Byłaby to szkoda, bo bardzo mi się podoba, podobnia jak 2 część (do T2). Wiwat A. Aleoti!
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
El-Fuego
Miastolud
Posty: 55
Rejestracja: 02 listopada 2004, 15:46
Lokalizacja: Białystok

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: El-Fuego »

Jacek pisze:w tej wersji po prostu brakuje niektorych kluczy a srebro jest w jednym z nieotwieralnych pomieszczen.
Chyba tak a ponadto stale potykam się o jakieś niewidzialne obiekty. (Np. przez takie niewidzialne coś nie da się wziąć pieniążków i fiolki z lekarstwem z pomieszczenia, w którym skrzynka zasłania dźwignię otwierającą kratę obok).
U mnie nie ma też niektórych złodzieji/strażników.
Chciałem jak najlepiej, a wyszło jak zawsze.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Jacek »

Te niewidzialne obiekty to właśnie strażnicy, ściągnij TO
BlackDog
Bełkotliwiec
Posty: 29
Rejestracja: 24 marca 2014, 23:56

Piwnica Lorda Anusa ;D

Post autor: BlackDog »

A więc przechodzę sobie tą iście mistrzowsko upierdliwą misję i został mi tylko jeden problem.
Gram na poziomie expert. Nie wiem jakim cudem wykonałem zadanie "find where is the silver" bo nawet nie wiem o co chodzi ale ok zostawmy to.
Interesuje mnie podpunkt o "ręce chwały".
Nie mogę znaleźć. Pomysłów brak, i raczej też nie ma tego na forum (ludzie mieli inne problemy więc podejrzewam że przeoczyłem coś łatwego)
Od razu załączam prośbę o poinstruowanie czy w razie takich problemów zakładać nowe tematy (by nie odkopywać takich z przed 10 lat :O), czy może pisać wszystko w jednym.
No bo nie chciałbym robić nieświadomie syfu a grę odświeżam już chyba po "latach" świetności.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Flavia »

Raczej odkopywać te sprzed lat, potem ludzie nie mogą znaleźć odpowiedzi na proste pytanie, bo do każdej misji jest po dziesięć tematów, każdy z innego roku (tutaj nie, ale np. na forum ttlg jest masakra: znalezienie jakiejkolwiek podpowiedzi, zwłaszcza do starszych misji, graniczy z cudem). A już na pewno nie ukrywać tytułów pod aliasami, które sprawiają, że moderatorka nie wie, czy się śmiać, czy płakać ;)

Co do misji, to niestety nie pomogę - grałam w nią wielki temu, a prędzej mnie sczyści, niż do niej wrócę.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Spidey
Poganin
Posty: 727
Rejestracja: 18 marca 2009, 14:17
Lokalizacja: Bytom

Re: Lord Alan's Basement

Post autor: Spidey »

To może ja się skuszę - grałem ostatnio w takie gunwa, że mi chyba nic nie grozi. :)
Człowiek, który uczy się tylko tego, co inni już wiedzą, podobny jest w ignorancji do osoby, która nie uczy się w ogóle.        ~Kronika Pierwszego Wieku
ODPOWIEDZ