T2 FM: The Night Falcon

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: PiotrS »

Misja trzecia "The Hammerite monastery"

Jak wydostać się z podziemi, krypty z Wampirami?
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: timon »

Trzecia misja

W korytarzach napotykasz dwie ściany z wzorem z młotem ( tekstura z nagrobka). Po lewej stronie są zgaszone lampy. Należy je przekręcić, obie.
Dalej musisz
także przekręcić lampę, która jest wysoko nad wejściem obok ściany z witrażem.
PS
uwaga o wampirach w tym cyklu jest ich mnóstwo
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: PiotrS »

timon pisze:PS
uwaga o wampirach w tym cyklu jest ich mnóstwo
Może i dobrze
Po przejściu 2.5 misji byłem nawet zły na poziom trudności - łatwy przeciwnik, a tu w tej krypcie miłe zaskoczenie 8-) , wreszcie godny przeciwnik :)
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: timon »

Tu są najgorsi przeciwnicy, najlepiej ( z punktu widzenia wampira ) rozmieszczeni.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: PiotrS »

knuckleduster pisze:W misji Lord Wellhofer nie mogę wykonać questa: dowiedzieć się co planuje Lord. Czy czegoś nie znalazłem?
:cry:
Prawdopodobnie chodzi o skrytki w bibliotece, tam zaliczało się dwa cele: plany Lorda i informacje o Sokole.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
forti
Ożywieniec
Posty: 95
Rejestracja: 04 sierpnia 2004, 12:22
Lokalizacja: kraśnik

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: forti »

Witam !

Właśnie utknąłem w misji "The Hammerite Monastery" , nie mogę dostać się katakumb nie wiem nawet czy w ogóle istnieją , bardzo słabo znam angielski ale wiem , że chodzi o jakieś wejście , które da się otworzyć za pomocą Świętego Młotka ( znalazłem coś takiego, da się tym tylko rzucać ), podobno gdzieś jest jakiś wampir, mam tam chyba zaliczyć dwa zadania. Proszę o pomoc bo już wyczerpałem wszelką koncepcje. :(
"Jak tam było, tak tam było,
Ale jeszcze nigdy tak nie było,
Żeby jakoś nie było."
Awatar użytkownika
forti
Ożywieniec
Posty: 95
Rejestracja: 04 sierpnia 2004, 12:22
Lokalizacja: kraśnik

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: forti »

No , widzę , że mało kto z was grał w Night Falcon chyba, albo nie chcieliście pomóc :wink: . Na szczęście pomógł mi Timon i misję ukończyłem mimo awarii kompa (T2 się nie chciał uruchamiać). Zostało mi jeszcze cztery misje... Te wampiry to straszni rzezacy, nie polecam walki z nimi, ja po kilku próbach konfrontacji dałem sobie spokój i skorzystałem z bogatego arsenału strzał wodnych , zalewając katakumby mrokiem, cichutko przy ścianie przemknąłem obok tych bydlaków.

Ciekawe co jeszcze mnie zaskoczy w kolejnych misjach, bo te wampiry... :x
"Jak tam było, tak tam było,
Ale jeszcze nigdy tak nie było,
Żeby jakoś nie było."
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: timon »

Ludzie nie pamiętają szczegółów w serii, ale zawsze warto zapytać. Może ktoś coś
będzie pamiętał, poza tym istnieje WYSZUKIWARKA. My naprawdę dużo FM-ek omówiliśmy :-)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
forti
Ożywieniec
Posty: 95
Rejestracja: 04 sierpnia 2004, 12:22
Lokalizacja: kraśnik

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: forti »

Wiem , wiem Timon i bez wyszukiwarki staram się znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie i dokładnie przeglądać tematy na tym forum 8-) , nie miałem zamiaru na serio robić komukolwiek wyrzuty jednak wydaję mi się , że temat The Night Falcon nie został należycie omówiony , w stopniu mnie satysfakcjonującym ... :wink:
"Jak tam było, tak tam było,
Ale jeszcze nigdy tak nie było,
Żeby jakoś nie było."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: Jacek »

wydaję mi się , że temat The Night Falcon nie został należycie omówiony , w stopniu mnie satysfakcjonującym ...
Tu masz rację, pewnie dlatego że to spora Fan Misja i nie wszyscy mogli ściągnąć, poza tym, nie każdemu chce się grać w dużą kampanię. A może dlatego że w FM-ki grają starzy wyjadacze którzy przechodzą je bez problemów? Niektórzy zaglądają też na TTLG forum.
Co do wampirów w Night Falcon to... bądź dzielny, jeszcze ich spotkasz.

ps. grałeś w Lord Ashton Series?
Awatar użytkownika
forti
Ożywieniec
Posty: 95
Rejestracja: 04 sierpnia 2004, 12:22
Lokalizacja: kraśnik

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: forti »

Nie , nie grałem w Lord Ashton ani w inne kampanie. Dopiero niedawno zorientowałem się , że są całe serie ( kampanie ) i ściągając FM-ki zastanawiałem się dlaczego niektóre pliki mają aż tak duży rozmiar jak The Night Falcon ! Wcześniej słyszałem coś o Abyss ale podobno ten projekt nie wypalił.
I mam pytanie, czy wszystkie serie są w jednym pliku tak jak Night Falcon , czy zdarza się , że trzeba kompletować poszczególne misje ?
"Jak tam było, tak tam było,
Ale jeszcze nigdy tak nie było,
Żeby jakoś nie było."
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: Jacek »

Jeżeli jest kampania to przeważnie są w jednym pliku, nie jest ich dużo, te w które na pewno warto zagrać to: Calendra's Legacy (3 misje) i Keeper of the Prophecies (4 misje). Są też FM-ki dwuczęściowe.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: timon »

Przeważnie trzeba kompletować kampanie, ale np. taka strona
http://www.keepofmetalandgold.com/fmarchive.htm
pomaga w zorientowaniu się , kto i co robi seryjnie
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
forti
Ożywieniec
Posty: 95
Rejestracja: 04 sierpnia 2004, 12:22
Lokalizacja: kraśnik

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: forti »

To świetna baza FM-ek ! Wydaje się bardziej wygodna od thiefmissions.com

W związku z Night Falcon mam kolejną prośbę ( sorki , że się uczepiłem :wink: ) , czy moglibyście, choć skrótowo i ogólnikowo nakreślić fabułę ? Mam poważne kłopoty z j.angielskim i bardzo niewiele rozumiem z fabuły ( ktoś chyba chce dorwać Garretta, coś mają z tym wspólnego Hammeryci ? ). Bardzo proszę o krótkie wyjaśnienie treści jeżeli pamiętacie.
"Jak tam było, tak tam było,
Ale jeszcze nigdy tak nie było,
Żeby jakoś nie było."
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: PiotrS »

forti pisze: podobno gdzieś jest jakiś wampir, mam tam chyba zaliczyć dwa zadania. Proszę o pomoc bo już wyczerpałem wszelką koncepcje.
Pierwszy kontakt z wampirami? W podziemiach świątyni, obok ołtarza są dwa pokoje, w tym po lewej jest przejście ale nie pamiętam szczegółów
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
forti
Ożywieniec
Posty: 95
Rejestracja: 04 sierpnia 2004, 12:22
Lokalizacja: kraśnik

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: forti »

Dzięki Piotrze ale już mam to za sobą, teraz jestem w czwartej misji "Misterious Tower" , wkraczam właśnie do nowych katakumb gdzie prawdopodobnie są nowe zastępy wampirelli.

W dalszym ciągu proszę o jakieś skrótowe nakreślenie o co chodzi w fabule "Night Falcon", zbyt miernie orientuję się w j. angielskim by czytać bez problemu teksty w grze. Zazwyczaj wychwytuję tylko jakieś strzępy informacji , wskazówki gdzie coś może być ukryte itp. Garrett ma przy sobie dziennik w którym zapewne ładnie jest to wszystko opisane, ale dla mnie jest mało użyteczny. Z misji na misję szukam jakichś artefaktów, nie wiem co to jest Bractwo Sokoła (jastrzębia ?). Pomóżcie mi to zrozumieć, z pewnością przyda się ta wiedza innym forumowiczom, którym gorąco polecam "Night Falcon"
"Jak tam było, tak tam było,
Ale jeszcze nigdy tak nie było,
Żeby jakoś nie było."
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: Katharsis13 »

To teraz kolej na mnie. Też utknęłam w THE HAMMERITE MONASTERY i nie mogę znaleźć magicznych kamieni Króla Gerharda Okrutnego.
Jestem teraz w katakumbach i nie wiem, czy tam mam szukać czy na górze (dobrze nie zrozumiałam tekstu, ale wydaję mi się , że w podziemiach). Zabiłam wszystkie wampiry (Uff, ciężko było) i łażę po całej krypcie, ale kamieni ani widu ani słychu :cry:
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
Katharsis13
Poganin
Posty: 706
Rejestracja: 09 listopada 2003, 15:03
Lokalizacja: Toruń

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: Katharsis13 »

Już je znalazłam, więc pytanie nieaktualne :-D
Sowy nie są tym czym się wydają...
Awatar użytkownika
artecki
Paser
Posty: 258
Rejestracja: 11 sierpnia 2003, 19:29
Lokalizacja: Choroszcz

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: artecki »

PiotrS pisze:
knuckleduster pisze:W misji Lord Wellhofer nie mogę wykonać questa: dowiedzieć się co planuje Lord. Czy czegoś nie znalazłem?
:cry:
Prawdopodobnie chodzi o skrytki w bibliotece, tam zaliczało się dwa cele: plany Lorda i informacje o Sokole.
Nie mogę znaleźć żadnych skrytek w bibliotece, oblookałem wszystkie ściany i nic, :(
Pzdr.
Artecki

... World is a dark place ...
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: PiotrS »

Pod sufitem? pod schodami?
Pozdrawiam
PiotrS
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: PROMETEUSZ »

jak zaliczyć objectiv "lord hafners precios bracelet" W 5 misji.
Proszę o szybka odpowiedz.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: Paweuek »

Druga misja: gdzie szukać klucza do biblioteki? :(
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: PiotrS »

The Night Falcon jest zbyt dużą rozbudowaną kampanią. Proponuje zadając pytania, określić tytuł misji, w dwóch zdaniach o co tam chodzi, w dwóch zdaniach w którym miejscu jesteście i dopiero wtedy może ktoś pomoże. Np., ja grałem już bardzo dawno i mało pamiętam.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: Paweuek »

Jestem w misji drugiej: Lord Wellhoffer - dostajemy się do posiadłości lorda przez opuszczoną kopalnię. Położyłem wszystkich strażników, mam klucze do wszystkich pomieszczeń oprócz biblioteki... Bardziej raczej nie sprecyzuję... Ale nic nie szkodzi, mogę przejść sztuczką Ctrl + Alt + Shift + End :)
Obrazek
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

T2 FM: The Night Falcon

Post autor: PROMETEUSZ »

Jestem w misji " The Mysterious Tower ".
A chodzi mi o objektiw " Get Lord Hafners Precious Bracelet ".
jestem w jego domu na daszku jego luzka. Wykonałem wszystkie objektivy oprócz
tego i cholera mnie bierze. Z pozdrowieniami Prometeusz.
ODPOWIEDZ