TMA: Better Off Dead

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

TMA: Better Off Dead

Post autor: dario »

Jak na razie ukończyłem pierwszą misje (citadel), ale nie rozgryzłem trzech opcjonalnych zadań.

1. Jak się dostać do złotego młota? Przypuszczam, że ma to związek z guziczkiem i spadającymi kulami ognia
2. Brakuje mi jednej książeczki do kompletu:

* jedna jest w wieży (na mapie tzw. bastion)
* szyb wentylacyjny
* w baseniku na dziedzińcu
* przed wejściem do wieży zegarowej
* w jednym z zakratowanych grobowców (na zewnątrz)
* w wieży zegarowej za oknem
* w bibliotece, w pokoju na lewo wchodzimy na balkon (parapet)
* na dachu szopy (obok stoi armata)
* w pokoju nad którym znajdujemy martwego kapłana - książeczka znajduje się za rozbitą okiennicą

* ??? = gdzie jest ostatnia?

3. Sekrety: znalazłem w sumie 7, ale zapisałem tylko 6 (jeden gdzieś mi umknął):
* w kryptach sekret z pochodnią
* sekret z armatą w jednym z bastionów
* w Temple za czerwoną kotarą (2 sakiewki)
* jadalnia/spiżarnia, po podniesieniu kubka przesuwa nam się szafka
* zielony kamień otwiera sekrety
* niebieski kamień otwiera sekret
* czyli teoretycznie wychodzi, że żółty też musi :-D

* gdzie są pozostałe trzy sekrety?
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: eLPeeS »

1. Z guzikiem ma guzik wspólnego ;) Musisz się udać na poddasze wieży zegarowej i tam na jedynej bramie użyć klucza Aleistera
2. Wydaje mi się że brakuje Ci tej znajdującej się w pomieszczeniach powyżej komnat Alaistera. Obok głównego wejścia do jego lokalu mieszkalnego - po prawej stornie we wnęce - jest drabinka wiodąca na górę. Łatwo ją przegapić.
3. Z sekretami zawsze mam problem bo nigdy nie pamiętam co nim było ale wydaje mi się że:
- skrzynie otwierające się pod naporem spadających kul ognia traktuje się jako jeden z sekretów
- Jest jakiś loot do chapnięcia z pomiędzy skrzyń w obszarze o którym pisze w pkt. 1
- jest też jeden ruchomy banner pod sufitem w barakach
Więcej nie pamiętam, ale sam mam wszystkie 8-)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: dario »

Wszystko się zgadza oprócz jednego sekretu :? W skrzyniach był medalion (8) sekret, następnie w barakach znalazłem baner za którym była złota czaszka (9). Co to tych skrzynek to już je wcześniej miałem otwarte - nie wiem czy przypadkiem wytrychem je nie otwarłem... I jeszcze jedno: w kryptach znalazłem miejsce w którym trzeba było użyć kwasu na łańcuchach - po uruchomieniu zegara płyta "odpadła", ale dalej nie ma nic ciekawego (chociaż jest znaczek, że tam powinien być sekret) ?
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: eLPeeS »

Aż załadowałem wcześniejsze savey żeby sprawdzić (na szczęście miałem jeden zrobiony w dobrym momencie ;)) i co się okazało. Skrzynie są sekretem. Raczej ich nie otworzyłeś wytrychami bo są nie frobowalne, ale może rozwaliłeś je pieprznięciem z armaty stojącej na dziedzińcu (efekt jak po naciśnięciu guzika - kule ognia spadają i skrzynie stają otworem). Co do łańcuchów to a i owszem można je polać kwasem, ale nic się nie dzieje. Ot płyta się podświetla na czerwono. Po mojemu to po przestawieniu zegara uwięziony lokator wydostaje się na wolność i jest to jeden z nieumarłych przechadzających się później nieopodal. Czemu tam jest symbol sekretu? Kto wie. Przy okazji przypomniałem sobie jaki może być ostatni sekret:
- zaraz obok miejsca w kryptach w którym są wspomniane wyżej łańcuchy jest wnęka z wazą i także "symbolem sekretu" - "wiece co macie z nim zrobić" (jak mawiał jeden "znany raper" o dziewiczym śmiechu ;))
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: dario »

Zgadza się :) skrzynie są sekretem którego nie policzyłem - rozwaliłem je armatą :-D Kolejny sekret, ten ostatni który opisujesz też mam zaliczony czyli wychodzi na to, że żółty i niebieski kamień nie są zaliczane do sekretów (?) bo zielony na pewno jest :evil: hehe - przejdźmy do drugiej misji może :)

4 sekrety które odkryłem:
* lodowa część mapy - zbijając lodowe sople dostaniemy 3 kamienie
* w lokacji z lawą, gdzie przekręcamy palenisko z ogniem - nieopodal tworzy się most
* w lokacji gdzie płynie sobie rzeczka mamy dziurę w drzewie, gdzie są wiewiórki i kamienie
* bleeding tree - używamy vine arrow by dostać się na górę


2 pozostałe znalazłem, ale nie mam pojęcia jak aktywować:
* w bibliotece
* w drodze do oldest tree - wchodząc na most po lewej stronie u samej góry
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: eLPeeS »

Ja druga misję dopiero napocząłem i nie wiem kiedy skończę bo raz, że dziś już mi się nie bardzo chce biegać po wielkich zielonych połaciach a dwa że dziś mi się kończy czas wolny (w dużym uproszczeniu) w tym tygodniu :roz ;) Jeden mi się już sekret udało jednak znaleźć na samym początku:
- w lokacji gdzie pierwszy raz schodzimy z drzew na trawę w południowo-zachodnim narożniku na jednym z drzew jest symbol pogański ze znakiem zapytania. Wystarczy pokombinować ze strzałami linowymi.
- Jest też w lokacji z Craymenami jaskinia z obeliskiem i symbolem jak wyżej. Z tekstu wynika jakoby złoto miało spaść nam z niczym manna z nieba po pokryciu obelisku mchem. Tylko kuźwa skąd wziąć strzałę z mchem?
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Dex »

Dobrzy jesteście. Ja mam ciągle problem w 1 części.
Chodzi mi o:
1. co "otwiera" łańcuchy w krypcie?
2. gdzie znajdę pozostałe 2 kamienie otwierające "sekrety"?
I takie 1 pytanko..
Oświetliłem grobowiec i nie zwróciłem uwagi, czy to jakiś sekret, czy zadanie (raczej nie, bo się nie odznaczyło); przegapiłem coś w związku z tym?

Błądze, chodze, szukam i du... :P
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: dario »

1. Łańcuchy w krypcie otwiera kwas który znajdziesz u alchemika.
2. Niebieski był na samym początku w Assembly Hall, żółty w bibliotece przy figurce szkieleta, a zielony...? zapomniałem :-D , ale wydaje mi się, że będzie to alchemik ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Dex »

No to znam mój problem - muszę namierzyć alchemika, bo do tej pory mi się to nie udało. Mam zamkniętą skrytkę w kościele, obok tower clock, no i brakuje mi tych kamieni, bo nie mogę otworzyć sekretu w krypcie. Niebieski mam. Dzięki, Dario, no to pora szukać uważniej. Już nie pisząc o tym, że nie wiem, jak dostać się do biblioteki..
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: dario »

Masz 'administration key'? Jeśli nie to przeszukaj dobrze Temple - szczególnie jej górną część bardzo dokładnie ;)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Dex »

^ ok, mam. Dopiero teraz uświadomiłem sobie, że były drzwi, których nie mogłem otworzyć na górze, dzięki! Teraz powinno iść z górki :)
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: krystyn-a »

darioSS pisze:* jedna jest w wieży (na mapie tzw. bastion)
Jaka mapa? :( Nie mam żadnej mapy...
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: eLPeeS »

Mapę można kupić przed rozpoczęciem misji, ale z twojej wypowiedzi wnioskuję, że zrobiłaś tak jak ja i jej nie nabyłaś ;) W samej grze takiego oznaczenia nie spotkasz. Jeśli Ci chodzi o lokację o której pisał dario to jest to bodajże wieża z dwoma armatami w środku.

Poza tym to stwierdziłem że robota nie Gołota - nie ucieknie i zmęczyłem do końca FMkę ;) Prawie bo nie mam jednego sekretu, ale o tym za chwilę bo najpierw te które poza tym o których już ja i dario pisaliśmy:
-w bibliotece mały sejf - przycisk otwierający jest duży i bardzo blisko ale ciężko go wypatrzyć bo znajduje się na bocznej ściance zamka od kamiennych drzwi- co by go wcisnąć trzeba wskoczyć na krzesło
- włażąc w górę The Oldest Tree dochodzimy do miejsca skąd widać w dole most po którym przechodzimy położywszy w pucharze serce Konstantyna a na przeciwko znak sekretu - po lewek stronie mamy przycisk który odpala ruchoma platformę - dalej już wiadomo
-Zaraz przed wejściem do pomieszczenia z Tome of Trickster pod sufitem jest kolejny znak sekretu - prosta sprawa - ruchomy panel w ścianie
- w obszarze z Craymenami przy jednym drzewie jest też gałąź a na niej gniazdo a w gnieździe loot

W końcu jestem też pewien, że obelisk w obszarze z Craymenami to sekret - w końcu po co by był tam stosowny symbol - no chyba że to podpucha jak w pierwszej części FMki. Tak czy siak nie mogę znaleźć strzał z mchem więc się nie dowiem póki co, ale generalnie skończyłem i mogę już na spokojnie wracać do roboty ;)
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: dario »

Też już skończyłem ;) brakuje w jednej jak i drugiej misji po jednym sekrecie, ale to już dla masonów :-D misja supcio jak na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego fm :)
Alla Juventus vincere non è importante. E’ l’unica cosa che conta
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: krystyn-a »

eLPeeS pisze:Mapę można kupić przed rozpoczęciem misji, ale z twojej wypowiedzi wnioskuję, że zrobiłaś tak jak ja i jej nie nabyłaś ;)
Zazwyczaj sprawdzam co jest w papierach do kupienia, tym razem sobie odpuściłam - to miał być tylko rekonesans... :-D
Zastanawiam się czy nie zacząć raz jeszcze, niewiele zebrałam, większość kluczy jeszcze do zdobycia, z kamieni mam tylko niebieski, lootu niewiele ponad 1000, więc wszystko jeszcze przede mną... a rekonesans chyba udany.
:-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Zaratul »

W końcu znalazłem te moss arrowy w drugiej misji. :)
► Pokaż Spoiler
Btw wszystkie objective`y w obu misjach zrobione,jestem z siebie dumny. :) A co do misji to rewelacja,najlepsza misja w jaką grałem od dawna.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Mixthoor »

Szybkie pytanie: Czy zdobyty w m1 ekwipunek przechodzi do następnej misji, czy tez nie? Mam tego trochę i nie wiem, czy warto wykorzystać, czy jednak lepiej zachować...
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: krystyn-a »

Szybka odpowiedź:
nie
:-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Mixthoor »

Jestem w m2 przy Świątyni Starego Drzewa (czy jakoś tak), gdzie powinien znajdować się ostatni rubin ziemi. Jak dostać się do środka tego drzewa? Wokół jest tylko woda...

BTW
Nie ma o tej FM tematu w dziale aktualności?
Awatar użytkownika
krystyn-a
Arcykapłan
Posty: 1331
Rejestracja: 11 listopada 2006, 08:41
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: krystyn-a »

Nie tędy droga - wejście jest od góry... opuść ten basen, a potem trochę wspinaczki, na pewno znajdziesz...
:-D
Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Mixthoor »

Widziałem drogę na gorze, jednak myślałem ze prowadzi ona do wyjścia, w okolice lawy z wiszącym ciałem małpy (gdzie po drugiej stronie przepaści jest kolka niebieskich gemów). Sprawdzę to, thx
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: PROMETEUSZ »

Jestem w pierwszej misji.
doszedłem do momentu kiedy trzeba ściągnąć windę jak to zrobić.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Mixthoor »

Obok jest generator, który trzeba włączyć. Jeśli jest włączony, to naciskasz przycisk (jest ciemny).
PROMETEUSZ
Skryba
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2004, 22:40
Lokalizacja: WROCLAW

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: PROMETEUSZ »

Misja 1
Ten administration key mi nie otwiera biblioteki. Czy w tym kościele jest jeszcze jakiś klucz który po znalezieniu dołącza się do tego kołka, które znalazłem na wieży.
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: T2 FM: Better Off Dead

Post autor: Pablito »

Zauważ że nad drzwiami od biblioteki masz odwrócony czerwony młot:
tylko najwyższy kapłan ma klucz do takich miejsc
Zatem najpierw musisz:
Uruchomić zegar - wchodzi się od boku - otwarte drzwi do zegara zasłonią korytarz w bok - jest tam dół w którym znajdziesz koło zębate, wyjdź na górę i odpal zegar
ODPOWIEDZ