Problem z Restored Cathedral

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Gość

Problem z Restored Cathedral

Post autor: Gość »

Jest to dobra misja, warta polecenia.
Jak to dobre misje mają w zwyczaju, utknąłem.
Odnalazłem Oko, ale nie mogę ominąć teleportu. Jak mogę to zrobić?
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Vk »

Ominąć teleportu? W ogóle o jaką Ci chodzi misję, bo takiego tytuły jak Ty podałeś to nie ma w t1, ale pewnie chodzi o Return to the cathedral. Opisz to bardziej szczegółowo, może to mi odświeży pamięć bo w tą misję do grałem daaaaaaaaaaaaaaaaawno temu :wink:
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

Owszem grałem dobra misja ale także bardzo dawno i chyba ci tu nie bardzo pomogę chyba że podałbyś więcej szczegółów :-)
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
Vk
Skryba
Posty: 345
Rejestracja: 16 sierpnia 2002, 19:33
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Vk »

Zamieszam pełną (nie swoją) solucję do misji w ktorej masz problem :wink: :

9. RETURN TO THE CATHEDRAL

Użyj 4 Talizmanów na statuach i wejdź do środka. Obróć się w prawo, przejdź przez drzwi i kolejne w małym pokoju. Idź aż do długiego, wąskiego pokoju i otwórz drzwi po prawej. Pozbieraj wszystko i wróć do wejścia do Katedry. Zignoruj podwójne drzwi po prawej i wybierz te na skos od ciebie. Przejdź przez kolejne drzwi do długiego, wąskiego pokoju. Zabierz rzeczy zza drzwi po lewej. Wróć do długiego pokoju, przejdź przez drzwi po lewej i użyj Flash Bombs na potworach. Dobiegnij do ołtarza (nad tobą będzie Oko) i przez drzwi po prawej. Z pokoju z fontanną przejdź za ołtarz i przez drzwi po drugiej stronie, dalej przez kolejne drzwi, schodami na górę i znowu przez drzwi. W prawo. Przeszukaj wszystkie skrzynie i idź po belkach aż do zamkniętych drzwi - za nimi czekaja ogniste strzały. Wróć po belkach i zeskocz na platformę. Otwórz drzwi i wyjdź na balkon po lewej. Skocz na piedestał i zabierz Oko. Zeskocz na podłogę. Przejdź przez drzwi prowadzące do schodów na najwyższe piętro świątyni. Stojąc w drzwiach obróć się w prawo i przejdź przez drzwi prowadzące do ogrodu. Przed tobą duch Murusa. Pomoże ci, jeśli ty mu pomożesz. Idź pierwszą odnogą po prawej. Zeskocz ze zniszczonych schodów. Na dole pojawi się Murus. Musisz odszukać jego różaniec w St. Yora. Idź drogą na prawo od Murusa, na górę schodami, przez drzwi i jesteś w St. Yora. Idź w prawo i schodami na górę. W końcu dojdziesz do sarkofagu. Przygotuj poświęcone strzały i przejdź przez dziurę w ścianie - mnóstwo zombi. Przejdź przez mały pokój do drzwi i przez następne do korytarza. Idź w lewo i korytarzem do pierwszego wyjścia po prawej. W pokoju na tyłach zabierz ze skrzyni różaniec. Wróć korytarzem i przez dużą szczelinę spadnij na parter. Opuść pokój wyjściem na lewo od tego, którym tu zszedłeś. Drzwi przed tobą to miejsce, gdzie wchodziłeś do St. Yora. Wróć tam, gdzie ostatnio rozmawiałeś z Murusem. Potrzebujesz świętego symbolu. Skorzystaj z przejścia do klasztoru u dołu zniszczonych schodów. Idź w lewo. Pierwsze drzwi na lewo prowadzą do St. Tennor. Idź do korytarza, obróć się w lewo i idź do pokoju na końcu. Weź formę odlewczą (wygląda jak młot), użyj jej na maszynerii i przy pomocy dźwigni odlej potrzebny ci symbol. Przejdź przez St. Tennor. Schodami na końcu wejdź na drugie piętro i przedostań się na przeciwną stronę pomieszczenia. Metalową pochylnią zjedź na mały dziedziniec. Na dachu małej szopy jest świeca - wykorzystaj linową strzałę. Pochylnią wróć na górę. Opuść St. Tennor wejściem, którym wszedłeś. Zanim wrócisz do Murusa czeka cię podróż przez St. Vale. Idź na róg od St. Tennor, otwórz bramę i przejdź przez nią. Dojdź do wielkich drzwi będących klasztorną bramą. Musisz tu wrócić, gdy skończysz pomagać Murusowi. Przejdź przez drzwi po lewej do St. Vale. Przy pomocy linowej strzały dostań się na balkon i zabierz modlitewnik. Zejdź na dół i wróć do zniszczonych schodów i ponownie porozmawiaj z duchem. Powie ci, że musisz spotkać się z nim na cmentarzu przy jego grobie. Najpierw jednak musisz udać się do St. Janel. Wróć przez bramę do klasztoru i wejdź do budynku znajdującego się z boku. Przedostań się na poziom piwniczny (basement). Sprowadź windę na najwyższe piętro. Idź do schodów, ale nie korzystaj z nich. Dostań się na balkon, na dół i z niebieskiej skrzyni zabierz klucz do cmentarza. Wróć do windy i zjedź na niższy poziom. Podejdź do stołu i w lewo. Otwórz zamek w drzwiach, za nimi wejdź długimi schodami do obserwatorium. Przeczytaj książkę leżącą na stole. Zanurz w wodzie święty symbol, który wykonałeś, a zostanie pobłogosławiony. Windą wjedź na najwyższe piętro i opuść St. Janel drogą, którą się tu dostałeś. Po wyjściu z St. Janel idź w prawo, otwórz bramę i przejdź przez nią. Z przodu i trochę po prawej jest brama cmentarna. Odszukaj grób, przy którym będzie Murus. Dotknij różańcem nagrobka, postaw na nim świecę i odczytaj modlitwę, a na koniec dotknij grobu świętym symbolem. Dusza Murusa będzie uwolniona, ale zamiast dać ci klucz każe ci odszukać ciała jego towarzyszy i złożyć je w grobach. Renaulta znajdziesz w piwnicach katedry. Kiedy złożysz jego ciało w grobie powie ci, że w korytarzach pod budynkami klasztoru jest przejście do sekretnej komnaty. Drugi zmarły - Martello - jest na strychu katedry (obok sali z dzwonem). Gdy i tego pochowasz Murus da ci klucz do starej zbrojowni na najwyższym piętrze katedry. Wróć do zniszczonych schodów. Wejdź ponownie do St. Yora. Idź do pokoju, gdzie znajdował się napój uzdrawiający i w lewo przez drzwi. Idź korytarzem aż dotrzesz do dużego pomieszczenia. Przejście po prawej prowadzi do ogrodu pomiędzy St. Yora i katedrą. W ogrodzie czekają na ciebie zastępy umarlaków. Po oczyszczeniu drogi przejdź drzwiami do katedry, dalej w prawo i do schodów. Dostań się na trzecie piętro i otwórz drzwi na górze. W tym pokoju otwórz kluczem od Murusa drzwi po lewej. Za nimi znajdziesz pergamin, materiały wybuchowe i strzały. Wróć do ogrodu i skorzystaj ze zniszczonych schodów. Udaj się do bramy klasztornej przy St. Vale. Umieść materiały wybuchowe blisko niej i z bezpiecznej odległości spowoduj eksplozję przy pomocy ognistych strzał. Przejdź przez wysadzoną bramę.
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

Misja o którą ci chodzi to oczywiście oryginalna misja ale nic. Solucję do niej oraz do wszystkich innych misji z T1 i T2 mojego autorstwa znajdziesz na stronie: http://fans.cenega.com/thief

Oto solucja do misji z którą miałeś problem:

-= Return to the Cathedral =-

Poziom trudności - Hard
Zadania do wykonania:

Zabierz Oko
Opuść teren katedry

Solucja: Umieść wszystkie talizmany na ich miejscach, otworzą się wrota. Wejdź do środka. Teraz z pomieszczenia za drzwiami po lewej zabierz dwa świeczniki, a z tego po prawej - niebieski kieliszek (T-115). Otwórz teraz podwójne drzwi i rozwal chodzące tam stworzenia. Przy wielkim młocie wejdź do pokoju po prawej i zabierz strzałę wodną oraz wodę święconą. Woda z fontanny dodaje energii. Teraz do pomieszczenia po lewej i w drugie drzwi po prawej. Pierwsze prowadzą na cmentarz (jeszcze tu wrócisz). Zejdź schodami na dół i w piwnicach zalanych wodą szukaj kasy (T-526). Jest tu też włącznik wind oraz ciało brata Renault. Wynieś je pod drzwi od cmentarza, abyś nie musiał go później szukać. Teraz po schodach na najwyższe piętro. Ze skrzyni zabierz strzały z mchem i przejdź do kolejnego pomieszczenia. Po lewej są drzwi od zbrojowni - wrócisz tu później. Teraz przez deskę do następnego pokoju. Zabierz przedmioty ze skrzyń i idź dalej. Na ostatniej desce leży klejnot. Za drzwiami leży brat Martello. Zrzuć go na dół, aby nie wracać tu ponownie. Z deski, na której leżał klejnot zeskocz na półkę poniżej. Wejdź do drzwi po lewej (te zamknięte). Teraz od Oka dzieli Cię tylko mały kroczek. Gdy je dostaniesz, zanieś ciało brata pod te same drzwi, co poprzednio, a następnie udaj się do drzwi pośrodku schodów. Z pomieszczeń, które będziesz odwiedzał, zabierz fioletowy puchar i figurkę Hammeritów. Teraz do drzwi od cmentarza. Za nimi stoi duch Murusa, któremu od tej pory będziesz pomagał (oczywiście nie bezinteresownie). Po lewej w oczku wodnym są takie właśnie strzały. Idź teraz w prawo, tam gdzie stał Murus, i zeskocz ze zniszczonych schodów. Po rozmowie z nim ukaże się New Objectives. Musisz najpierw odsuzkać różaniec ducha - jest on w St. Yora's. To te drzwi po schodach. Tu idź prosto. W kuchni znajdziesz złoty kieliszek i talerzyk (T-1001). W pokoju z książką na stole są: złoty talerzyk (T-1051) i mikstura leczenia. Idź dalej. W pokoju po lewej jest niebieska waza. Teraz w prawo i po schodach na górę. Rozglądaj się uważnie, a znajdziesz wiele cennych przedmiotów oraz różaniec (jest w skrzynce) (T-1251). Wydostań się z budynku tą samą drogą i zanieś Murusowi różaniec. Teraz musisz wyprodukować święty symbol. Udaj się do przejścia przy zniszczonych schodach, wejdź do domu pośrodku placu. Jesteś w St. Jennel's. Za drzwiami po lewej jest stożek monet (T-1276). Zeskocz teraz do szybu z windą i przeszukaj tamtejsze pomieszczenia. Są tu: figurka (T-1351), strzały z mchem i ogniste. Zejdź po drabinie do podziemi - są tu: bryłka złota, klejnot (T-1501), woda święcona i mikstura leczenia. Wróć do szybu z windą i drabiną. Tam znajdziesz półkę. Wespnij się na nią i ze znajdującego się tam pomieszczenia zabierz fioletowy puchar i klucz do cmentarza. Wyjdź przed dom i wejdź do domu przy jednej z bram. Odszukaj pomieszczenie z dźwigną, wybierz formę w kształcie młota i odlej symol. Zanim go pokażesz Murusowi, przeszukaj górę i zabierz dwie ogniste strzały. Odszukaj też rynnę, po której zejdziesz do miejsca z drewnianą budką na której leży świeca. Teraz trzeba odszukać pewną księgę. Jest ona w St. Vale's. Dotrzesz tam przez bramę za dużym domem. Napój leczniczy znajdziesz w pokoju z windą. Modlitewnik zaś na górze przy jednym z regałów. Zanieś go Murusowi. Musisz jeszcze raz odwiedzić St. Jenel’s, zejść do szybu z windą i w pokoju z teleskopem zanurzyć symbol w wodzie święconej. Pokaż gotowy symbol zleceniodawcy. Teraz czeka Cię spotkanie z Murusem na cmentarzu przy jego grobie. Tam dotknij najpierw grobowiec różańcem, postaw na nim świecę, przeczytaj modlitwę z książki i użyj świętego symbolu. Murus ma dla Ciebie jeszcze jedno zadanie. Trzeba pochować jego przyjaciół. Zacznij od brata Renault. Na górę wrócisz przez St. Yora’s. Gdy go pochowasz dowiesz się o tajemnej komnacie pod murami St. Jenel’s. Aby tam dotrzeć udaj się do St. Jenel’s, zejdź szybem od windy na dół, a następnie po drabinie do podziemi. Tam odszukaj komnatę ze złotymi płaskorzeźbami na ścianach. Nad nimi są płytki. Wciśnij tą najbardziej po prawej. Otworzy się przejście w ścianie po lewej. Teraz brat Martello. Za niego dostaniesz klucz od zbrojowni. Jest ona w katedrze na najwyższym piętrze po schodach za stalowymi drzwiami z literą X. Zabierz z niej materiały wybuchowe i ognistą strzałę. Teraz udaj się do Cloister Gate i zdetonuj pod bramą ładunek za pomocą ognistej strzały. Wyjdź na zewnątrz i zaczerpnij świeżego powietrza.


Sniper
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Pablo »

To może jeszcze ja swoją wersję przyślę hehe :).
Pablo
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

--> Pablo

A co napisałeś solucję ? Na jakim poziomie trudności ? :-)
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
Pablo
Arcykapłan
Posty: 1398
Rejestracja: 13 sierpnia 2002, 11:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Pablo »

Nie no żartowałem przecież :-), ja nie uznaję solucji i dlatego nie ma ich także na mojej stronie, i nie będzie!!!! Owszem korzystam czasem z nich w przypadku fm`s :roll:, ale przy przejściu oryginalnej gry nie używałem. Uważam, że za dużo zabawy człowiek traci, solucje to krzywda dla graczy w przypadku oryginalnego Thiefa. Pamiętam, że świecy w tej misji szukałem przez bity tydzień, już myślałem, że to błąd gry, albo coś w tym roczaju bo nie mogłem jej znaleźć a tu nagle się znalazła w miejscu dobrze Wam znanym. Ale była radość i duma :D , cieszyłem się jak dziecko!!!! :rad5:
Pablo
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

--> Pablo

Przecież wiesz że żartuję :D Ja napisałem solucję bo się na stronę bardzo przydała. Teraz mam przerwę do Thiefa III :-) No może jeszcze niezupełnie - Thief Gold czeka w kolejce :-)
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: PiotrS »

Panowie :D Ale Gość wcale się nie pomylił, pytał o misje Restored Catedral.

Gość ->Ja ją zacząłem i nie skończyłem, nie pomogę Ci.
Pozdrawiam
PiotrS
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

Ale mieszacie :D To ja już nie wiem ;-) Muszę odpalić i odświeżyć tą misje sobie chyba.
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: PiotrS »

Restored Catedral - to misja T1 na bazie mapy Return. Katedra w tej misji jest przedstawiona w czasach jej świetności.
Pozdrawiam
PiotrS
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

Wiem, wiem grałem dawno temu. Może zagram jeszcze raz bo już ją słabo pamiętam :)
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Paweuek »

Chodzi mi o FM a nie o OM!

OM przechodzę z przysłowiowym palcem w nosie.

Restored Catedral to misja "opowiadająca" o losach katedry jeszcze za czasów jej świetności.
Obrazek
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

Ok postaram się w nią zagrać jak będę miał chwilkę wolnego czasu. Tylko sprecyzuj gdzie masz problem :)
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Paweuek »

tuż przed okiem jest pole siłowe. nie wiem jak je obejść.
Obrazek
General_ZOD
Bełkotliwiec
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2002, 20:58
Lokalizacja: Szczytno

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: General_ZOD »

Strzel w toto wodą święconą - zniknie :) .

Co do samej misji, to jest fajna, ale zbyt mało obszerna i krótka !!!
Jeżeli ktoś rozwalił kiedyś jakikolwiek dysk młotkiem to proszę o kontakt :)
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

Tylko uważaj na zwarcie :D
GG: 1432377

Sniper
General_ZOD
Bełkotliwiec
Posty: 26
Rejestracja: 27 sierpnia 2002, 20:58
Lokalizacja: Szczytno

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: General_ZOD »

Zwarcie?


220 kopnęło teścia :lol:
Jeżeli ktoś rozwalił kiedyś jakikolwiek dysk młotkiem to proszę o kontakt :)
Sniper
Akolita
Posty: 150
Rejestracja: 23 sierpnia 2002, 23:58
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Sniper »

Zwarcie - ale woda była święcona :D
GG: 1432377

Sniper
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Problem z Restored Cathedral

Post autor: Paweuek »

Zgadzam się, misja jest stanowczo za krótka, nie ma fabryki (odlewni), biblioteki (tam, gdzie był modlitewnik) ani obserwatorium (tam, gdzie święciło się symbol).
Obrazek
ODPOWIEDZ