TMA: Prezent :)

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

TMA: Prezent :)

Post autor: Leming »

Bardziej pytanie techniczne o misję.
Otóż z powodu braku kluczy, tym samym niemożności otwarcia większości drzwi w mieście wpadłem na pomysł i wyciągnąłem głaz z rzeki, ciskam nim w drzwi i je wyważam.
Czy opisany sposób jest właściwy (bo przecież drzwi nie są programowo zablokowane przed wyważaniem) i przewidziany bądź celowy przez autora fanmisji? Sposób działa, ale nie chciałbym sobie zepsuć tej wspaniałej fanmisji poprzez np. wejście w miejsce do którego klucz znajdę dużo później, tym samym nie będę szedł zgodnie z zaplanowaną fabułą.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

To nie jest właściwy sposób postępowania. Głazy leżą tam z innego powodu.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Inny powód już znalazłem i nawet rozwiązałem związane z nim zadanie.

Teraz się męczę w jaki sposób użyć wielki i ciężki młot.

Inne uwagi.
Zauważyłem wyświetlanie kolorowego tekstu przy najechaniu na obiekt. Nie pamiętam, aby taki mechanizm był w innych fanmisjach. Czy to sprawka patcha 1.19?

(ciekawostka związana z fabułą) Klucz pijaka otwiera pewne drzwi w mieście. Czy jest gdzieś wspomniane do czego to jest klucz, kim jest jego właściciel i dlaczego jest tam gdzie jest? Czy gracz ma sam odkryć metodą prób i błędów gdzie ten klucz pasuje?

Dobry numer z sejfem i kodem. Dałem się nabrać.

Zauważyłem, że kilka ważnych obiektów z ekwipunku nie da się klasycznie użyć, a trzeba położyć lub nimi rzucić. Jeśli ktoś przypadkiem wyrzuci taki obiekt lub w inny sposób go zgubi to nie będzie miał możliwości wykonania zadania.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Flavia »

Chyba nie było misji, w której wyważanie drzwi stanowiłoby właściwy sposób postępowania... No, może poza Search for Crom's Blade, ale to trochę inna historia, zresztą drzwi do rozwalenia nie były tam nawet frobowalne.

Przy okazji: czy można coś zrobić ze skrzynką na listy sióstr jakichśtam i urzędu do walki ze złem wszelakim? Próbowałam wrzucić tam dowody w sprawie pewnej wdówki, ale nic to nie dało, myślałam nawet, żem spsuła misję, ale w innych miejscach zadziałały. Więc może jest co innego do wrzucenia?

I czy istnieje wymierna nagroda za odkrycie najbardziej upierdliwego sekretu, czy tylko ładny widoczek? ;)
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Leming pisze: Zauważyłem wyświetlanie kolorowego tekstu przy najechaniu na obiekt. Nie pamiętam, aby taki mechanizm był w innych fanmisjach. Czy to sprawka patcha 1.19?
Ten sposób wyświetlania tekstu istniał wcześniej
Leming pisze: (ciekawostka związana z fabułą) Klucz pijaka otwiera pewne drzwi w mieście. Czy jest gdzieś wspomniane do czego to jest klucz.....
Tak
Leming pisze:
Zauważyłem, że kilka ważnych obiektów z ekwipunku nie da się klasycznie użyć, a trzeba położyć lub nimi rzucić. Jeśli ktoś przypadkiem wyrzuci taki obiekt lub w inny sposób go zgubi to nie będzie miał możliwości wykonania zadania.
Tylko zadań typu opcja
Flavia pisze: czy można coś zrobić ze skrzynką na listy sióstr jakichśtam i urzędu do walki ze złem wszelakim? Próbowałam wrzucić tam dowody w sprawie pewnej wdówki, ale nic to nie dało, myślałam nawet, żem spsuła misję, ale w innych miejscach zadziałały. Więc może jest co innego do wrzucenia?
Te i inne obiekty służą jedynie zamieszaniu w głowie graczom :)
Flavia pisze: I czy istnieje wymierna nagroda za odkrycie najbardziej upierdliwego sekretu, czy tylko ładny widoczek? ;)
Tylko duma lub znużenie :)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

W jaki sposób poradzić sobie z oknem (zabitym deskami) w starym magazynie (niedaleko miejsca ukrycia naszego ekwipunku). Próbowałem, ale nijak nie mogłem przez nie przejść, a gdy mi się jakoś udała sztuka przeniknięcia bardziej przez ścianę niźli okno, to nie mogłem wejść z powrotem. A może jest tam jakaś inna droga?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Deski w oknie powinny dać się wyjąć, deski w drzwiach przeskocz
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Nie deski stanowią problem tylko sposób przejścia przez samo okno. Nie mogę ani w nie wskoczyć, ani się wspiąć. Czy do pokonania tej przeszkody potrzebna jest jakaś tajemna wiedza z klawiszologii (np. jednoczesny skok, kucanie i ruch w bok)? Żeby chociaż w okolicy było jakieś frobowalne pudełko, żebym mógł sobie podstawić, a tu nic. Nie chce mi się dźwigać głazów ze środka mapy, choć i tak nie wiem czy z nimi dam radę.

Flavia, udało ci się, a zatem zdradź proszę jak tego dokonałaś.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Kucnij i wtedy się podciągnij.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Nivellen »

To nie kwestia jakiejś tajemnicy, tylko konfiguracji pliku "cam_ext.cfg". Trzeba odznaczyć linijkę "new mantle" aby uaktywnić nowy, ulepszony sposób wspinania/wchodzenia. Musi wyglądać tak:
game specific
; -------------

; enable new mantling code
new_mantle
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Dzięki Nivellen. Ta rada pomogła. Przy okazji rozwiązała się sprawa z balkonem (nad domami do wynajęcia) oraz balkonem w domu Justyny. Tylko skąd ja miałem to wiedzieć, że muszę coś zmieniać w pliku?
Timon, powinieneś dodać w opisie misji uwagę o włączeniu tego podciągania, inaczej inni gracze mogą podobnie jak ja, ugrząźć w misji z powodów technicznych.

Czy da się otworzyć tylne drzwi w budynku Rady Miasta? Po otwarciu drzwi frontowych klucz mi automatycznie zniknął i nie mogę otworzyć drzwi tylnych.

Czy każdy klucz w grze do czegoś służy, czy niektóre z nich mają za zadanie tylko i wyłącznie wprowadzić gracza w konfuzję?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Leming pisze: Timon, powinieneś dodać w opisie misji uwagę o włączeniu tego podciągania, inaczej inni gracze mogą podobnie jak ja, ugrząźć w misji z powodów technicznych.
Masz rację umieszczę tę uwagę w info
Leming pisze:Czy każdy klucz w grze do czegoś służy, czy niektóre z nich mają za zadanie tylko i wyłącznie wprowadzić gracza w konfuzję?
Jest jeden bez przeznaczenia 8-)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Utknąłem na dobre.

W jaki sposób dostać się do magazynu (zielone metalowe drzwi po obu stronach budynku)?

W jaki sposób dostać się do domu dyrektora na ulicy Płatnerzy, po drugiej stronie banku? Zdaje się, jest tam klucz do odlania w wosku, niestety drzwi do domu są niefrobowalne.

Czy występuje w misji strzała z liną. W kryjówce znalazłem jedynie pałkę i wytrychy. Trochę mało jak na profesjonalny sprzęt do napadu na bank. ;p

Czy w jakimkolwiek domu w mieście znajduje się kibelek? ;)
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Flavia »

timon pisze:Jest jeden bez przeznaczenia 8-)
Chodzi o prawidłowo wykonany klucz czy klucz znaleziony w piwnicy? 8-)
Leming pisze:W jaki sposób dostać się do domu dyrektora na ulicy Płatnerzy, po drugiej stronie banku? Zdaje się, jest tam klucz do odlania w wosku, niestety drzwi do domu są niefrobowalne.
Spróbuj drzwi obok, jedne na tej ulicy na pewno się otwierają.
Leming pisze:W jaki sposób dostać się do magazynu (zielone metalowe drzwi po obu stronach budynku)?
O ile mnie pamięć nie myli, klucz można znaleźć w biurowcu naprzeciwko. To ten budynek podpisany "Lokale do wynajęcia", obok Stowarzyszenia do Walki ze Złem Wszelakim. Drzwi otworzysz wytrychami.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Flavia pisze:
timon pisze:Jest jeden bez przeznaczenia 8-)
Chodzi o prawidłowo wykonany klucz czy klucz znaleziony w piwnicy? 8-)
Jest jeszcze Nieprawidłowo wykonany klucz 8-)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Flavia »

timon pisze:
Flavia pisze:
timon pisze:Jest jeden bez przeznaczenia 8-)
Chodzi o prawidłowo wykonany klucz czy klucz znaleziony w piwnicy? 8-)
Jest jeszcze Nieprawidłowo wykonany klucz 8-)
I wszystkie bezużyteczne? :))
Timon, Ty... trollu! :evil:
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Edversion »

Hm, gdzie trzeba się zakwaterować po zakończeniu wszystkich pozostałych wymaganych wytycznych?

I swoją drogą czy zna ktoś dobry środek czyszczący? ;)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Nivellen »

Musisz wrócić do mieszkania na wynajem karczmarza

A ja mam problem z zakrwawionym elementem płaskorzeźby w piwnicy antykwariusza (tam gdzie spoczywa Oliwia). Próbuję spłukać krew strzałami wodnymi, ale nic to nie daje.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Edversion »

Wróciłem i nic z tego. ;) Gram na Expert.
Z zadań nie odhaczone mam tylko opcjonalne: pomoc staruszce i kanały, jak również proste nie zabijaj.

Niv, podpisujesz się pod moim pytaniem nt środków czyszczących? :) Fajnie zwiedzało się Twoją wytwórnię kluczy. :-D
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Flavia »

Odplamiacz jest w domku tej babki, co narzekała na stan Budynku Rady Miejskiej, czy jak mu tam było. Butelka po winie wciśnięta w róg ;)

Żeby zakończyć, trzeba wskoczyć na balkonik ponad pokojem do wynajęcia i przejść do sekretnego pomieszczenia (tego z dziurą w podłodze).
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Nivellen »

Ale wisicie na sieci, dzięki za szybką odpowiedź :-D

Edv -> moja jest tylko szlifierka, reszta warsztatu i pomysł na całe zamieszanie to praca Timona
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Flavia »

Nivellen pisze:Ale wisicie na sieci, dzięki za szybką odpowiedź :-D
Odezwał się! :))
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

Widzę, że dyskusja trwa na dobre.
Czekam nadal na odpowiedzi na moje pytania. Gram na poziomie "Ekspert", ale nie wiem czy ma to wpływ na rozmieszczenie przedmiotów.
Flavia pisze:
Leming pisze: W jaki sposób dostać się do domu dyrektora na ulicy Płatnerzy, po drugiej stronie banku? Zdaje się, jest tam klucz do odlania w wosku, niestety drzwi do domu są niefrobowalne.
Spróbuj drzwi obok, jedne na tej ulicy na pewno się otwierają.
Jakie drzwi obok? Jedyne drzwi to te do banku po przeciwnej stronie rzeczki, pilnowane przez strażnika.
Flavia pisze:
Leming pisze:W jaki sposób dostać się do magazynu (zielone metalowe drzwi po obu stronach budynku)?
O ile mnie pamięć nie myli, klucz można znaleźć w biurowcu naprzeciwko. To ten budynek podpisany "Lokale do wynajęcia", obok Stowarzyszenia do Walki ze Złem Wszelakim. Drzwi otworzysz wytrychami.
Niestety nie znalazłem tam klucza, którego szukałem. Jedynie miłego żula i biuro.
Leming pisze:Czy występuje w misji strzała z liną. W kryjówce znalazłem jedynie pałkę i wytrychy. Trochę mało jak na profesjonalny sprzęt do napadu na bank. ;p
Dodam zapytanie również o strzałę wodną, bo pojawiła się we wcześniejszych postach. Gdzie szukać?
Gdzie jest ten warsztat Alberta (czy jak mu tam)?
Czy da się wyjść na piętro w budynku Rady Miasta?
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: timon »

Leming a poznałeś dodatkowe dane o pracownikach banku? To zmienia frob w kilku drzwiach.
Nie ma II piętra w budynku Rady Miasta.
W budynku z żulem musisz dobrze szukać :)
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Leming
Złodziej
Posty: 2564
Rejestracja: 17 stycznia 2005, 10:16
Lokalizacja: Statua postępu

Re: T2 FM: Prezent :)

Post autor: Leming »

timon pisze:Leming a poznałeś dodatkowe dane o pracownikach banku? To zmienia frob w kilku drzwiach.
Nie, nie mam zaliczonego tego zadania.
Kupię Azjatkę - najlepiej Japonkę (może być używana)

Suma całkowitej ilości Informacji we Wszechświecie jest stała i jest równa 0 (zero)
ODPOWIEDZ