Dark Mod - Najlepsze FM

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Dark Mod - Najlepsze FM

Post autor: Flavia »

Mixthoor pisze:Lada moment otrzymacie prezent od Flavii ;)
Ech, jasne, zostaw wszystko kobiecie x)

W każdym razie, nadszedł chyba czas, aby stworzyć na forum ranking misji do TDM. Mod wyszedł już w wersji stand-alone, więc nie ma wymówki, by go nie wypróbować. A ponieważ minęło już trochę czasu zakładam, że przynajmniej część z Was grała w przynajmniej część misji i musi to wystarczyć.

W niniejszym temacie proszę o podanie pięciu tytułów, które najbardziej Was urzekły. Kolejność dowolna. Miło by było, gdybyście podali jakieś uzasadnienie, ale nie jest to konieczne.

Za jakiś czas pewnie pojawi się ankieta, ale wolałabym, żeby najpierw wypowiedziało się kilka osób, żeby nie było, że tworzę ją na podstawie własnych uprzedzeń, z premedytacją omijając misje, które dla wielu zasługują na pierwsze miejsce.

Dotychczasowe wyniki:
I Requiem (4 głosy)
II Tears of St. Lucia (3 głosy)
III In The North (2 głosy)
IV Ex aequo: Alberic's Curse, Business as Usual, Crystal Grave, Lords and Legacy, Flakebridge Monastery, The Lich Queen's Demise, Deceptive Shadows, Not an Ordinary Guest (1 głos)

Lista NIE JEST definitywna, będę ją uzupełniała jak tylko pojawią się nowe głosy, więc jeśli ktoś jeszcze nie zagłosował może to zrobić w każdej chwili. Nawet, jeśli czyta to w 2020 roku.
Heroes are so annoying.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: Mixthoor »

Alfabetycznie

Alberic's Curse v3.0 - Ocena 4,0
Business as Usual v3.0 - Ocena 4,0
Crystal Grave v2.1 - Ocena 4,0
Requiem - Ocena 5,0
Tears of St. Lucia - Ocena 4,5
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: Mixthoor »

Co jest łachery? Nikt nie ma nic do dodania?
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: Kurhhan »

Ja nie mam, ponieważ Dark Mode mi chodzi gorzej niż Crysis 3.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: Mixthoor »

Jakim cudem? Kurczę, ja na swoim kompie nawet Crysisa 2 nie uruchomię. (znaczy się jeszcze nie próbowałem). W domu srawdzę, co mam w środku.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: raven4444 »

Tylko Requiem i Lucia, reszta to ogromna strata czasu.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2013, 18:03 przez raven4444, łącznie zmieniany 2 razy.
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: bob »

raven4444 pisze:Tylko Requiem i Lucia, reszta to ogromna strata czasu.
Bez "In the North"?
Awatar użytkownika
Zaratul
Młotodzierżca
Posty: 892
Rejestracja: 13 stycznia 2008, 21:42
Lokalizacja: Poznań

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: Zaratul »

raven4444 pisze:Tylko Requiem i Lucia, reszta to ogromna strata czasu.
Zapomniałaś o "moim zdaniem" w swoim poście.Jest duża ilość osób które z FMek Dark Modowskich czerpie przyjemność.

Co do moich pięciu typów to oto one:

Miejsce 1: Requiem
Rewelacyjna FMka dorównująca tym lepszym z Thiefów.Misja z dobrze napisaną fabułą i świetnymi zróżnicowanymi lokacjami.

Miejsce 2: In The North
Świetna "mansion mission",pełna dobrych lokacji i tekstów do czytania.IMO można ją porównać do takich klasyków Thiefowych jak "Conspiracies in the Dark"

Miejsce 3: Lords and Legacy
Ta misja jest...bardzo duża co mi się podoba.Dawno nie było takiej FMki do TMD z takimi otwartymi przestrzeniami gdzie jest multum miejsc gdzie można wejść i coś ukraść. :)

Miejsce 4: Saint Lucia
Co ja mogę powiedzieć...klasyk.Misja która miała duży wkład w rozwój Dark Moda.Dzięki niej ludzie widząc co można osiągnąć za pomocą Darkradianta zaczęli tworzyć FMki.

Miejsce 5: Flakebridge Monastery
Misja w klimatach Thiefa 1.Bardzo mi się ten zrujnowany klasztor pełen nieumarłych podobał.
Look at you, hacker. A pathetic creature of meat and bone, panting and sweating as you run through my corridors. How can you challenge a perfect, immortal machine?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: Mixthoor »

Zaratul pisze:Miejsce 2: In The North
Świetna "mansion mission",pełna dobrych lokacji i tekstów do czytania.IMO można ją porównać do takich klasyków Thiefowych jak "Conspiracies in the Dark"
Ales mi smaku narobil.
Zaratul pisze:Miejsce 5: Flakebridge Monastery
Misja w klimatach Thiefa 1.Bardzo mi się ten zrujnowany klasztor pełen nieumarłych podobał.
Taki zrujnowany to on nie byl ;)
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
raven4444
Szaman
Posty: 1011
Rejestracja: 29 lipca 2007, 14:00
Lokalizacja: Poznań
Płeć:
Kontakt:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: raven4444 »

Ja się po prostu czegoś innego spodziewałem po TDM i się przejechałem po nim. A i też chyba wiadomo że to jest moje zdanie...
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: Mixthoor »

Kurhhan pisze:Ja nie mam, ponieważ Dark Mode mi chodzi gorzej niż Crysis 3.
Kurhan, mój stary komp:
- Intel Core 2 Duo E8400 3,0Ghz
- Mainboard Gigabyte EP43-DS3
- Win7 64bit SP1
- Grafika ATI Radeon HD 4800 Series 1GB GDDR3 na PCI Express 2.0 (rdzeń 700 MHz, pamięć 993Mhz)
- 4GB RAMu DDR2 1033 Mhz (jakieś dragony, nie mogę sprawdzić żadnym programem, a kompa nie będę rozkręcał 2x 2GB)

DM działa idealnie.
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: bob »

Mixthoor pisze:4GB RAMu DDR 1033 Mhz
Tylko DDR1 :o A nie przypadkiem DDR2?
Mixthoor pisze:Intel Core 2 Duo E8400 3,0Ghz
Dobry (w sensie że stabilny) to jest procesor?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: The Gold of The Dark Mod

Post autor: Mixthoor »

Pewnie, że DDR2 - poprawiłem. A procek bardzo dobry. Bez podkręcania jeszcze chodzi. Na rynku takie dostaniesz jedynie na allegro/ebay. Albo w muzeum :P
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Dark Mod - Najlepsze FM

Post autor: Flavia »

Oto moje typy:

Requiem - dotychczas najbardziej rozbudowana misja do TDM; skomplikowana fabuła z kilkoma zwrotami, rozgrywka oferująca różnorakie wyzwania, wiele doskonale wykonanych lokacji. Absolutny must-play.

The Lich Queen's Demise - ukoronowanie sagi o Thomasie Porterze. Wspaniale wykonany zrujnowany zamek skąpany w promieniach zachodzącego słońca i wypełniony truposzami. Tajemnica królowej liczy do rozwiązania, po drodze kilka zagadek, nowy, niezwykle pomysłowy typ przeciwników. Czego chcieć więcej? Rozwalił mnie jedynie pewien błąd, który sprawił, że królowa, zamiast dać się zabić, wypadła poza mapę, niespodziewanie kończąc moją przygodę z misją.

Deceptive Shadows - za klimat, głównie, choć fabuła też bardzo mi się podobała. Grywalność nieco szwankowała, głównie za sprawą nadmiernego biegania za kluczami i skarbami, no ale już trudno.

In The North - misja z dosyć dobrą fabułą, kojarzącą mi się nieco z Conspiracies in the Dark (choć porównanie to wypada na jej niekorzyść). Zabrakło mi w niej jednak "tego czegoś", może też trochę większego zróżnicowania w grywalność (zagadki anyone?), ale że to początek serii jestem skłonna przyznać jej kredyt zaufania. Zresztą, i tak na razie nie ma lepszych kandydatów.

Not an Ordinary Guest - misja zasługująca na uwagę głównie za sprawą oryginalnego (jak na TDM) podejścia do fabuły: mianowicie na każdym poziomie trudności wcielamy się w inną postać i dostajemy inne zadania do wykonania. Świetny pomysł, doskonałe wykonanie, zróżnicowana (oczywiście) rozgrywka. I znak jakości "ku" za wymuszone ograniczenia.

Dotychczasowe wyniki głosowania zamieszczam w pierwszym poście. Jakby ktoś jeszcze chciał się wypowiedzieć, zapraszam.
Heroes are so annoying.
ODPOWIEDZ