Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Faerie
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 16 lipca 2003, 22:55
Lokalizacja: Z tamtąd. I z powrotem.

Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Faerie »

Utkło mi się :-(
Jak otworzyć boczne drzwi przy bramie glownej (chyba...) do miasta - tej zamkniętej na głucho?
Do you not know death when you see it?
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: timon »

Nic tam nie ma. Te drzwi nie powinny mieć frobu ( strzelałem ze strzały ogniowej ).
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: PiotrS »

Pisz trochę dokładniej, bo nie jestem pewny - która brama?
► Pokaż Spoiler

Przepraszam, przeniosłem wątek, przyjęliśmy zasadę: uwagi i recenzje w dziale Informacje, porady i pytania w Fanmisjach.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Faerie
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 16 lipca 2003, 22:55
Lokalizacja: Z tamtąd. I z powrotem.

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Faerie »

PiotrS pisze:Pisz trochę dokładniej, bo nie jestem pewny - która brama?
► Pokaż Spoiler
► Pokaż Spoiler
PiotrS pisze: Przepraszam, przeniosłem wątek, przyjęliśmy zasadę: uwagi i recenzje w dziale Informacje, porady i pytania w Fanmisjach.
Aye! :-)
Do you not know death when you see it?
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: PiotrS »

Nie wiem, nie otworzyłem ich :? nie było to konieczne.


Jeżeli utknęłaś w tym miejscu, to jest pytanie:
czy byłaś już w katedrze?
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Jacek »

wydaje mi sie ze w misji jest pare bugow tzn. nie otwieralnych zamkow. np. skrzynia w domu brata Williama, pomieszczenie nad gospodą, w ktorym stoi hameryta (widac go przez okno z dołu) i ta para drzwi przed brama, za hotelem. Mam pytanie, jak otworzyc przejscie obok ołtarza w katedrze :?:
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Jacek »

sam sobie pisze i sam odpowiadam. U brata Williama jest jakis młot ale nie wiem do czego służy, za podwójnymi drzwiami przed bramą nic nie ma, u hameryty nad gospodą jest klucz ale tez nie wiem co on otwiera. Nadal nie moge otworzyc przejscia obok ołtarza :cry: A tak w ogóle to grał ktoś w Torner Island? nie wiecie co tracicie :shock:
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: timon »

przejście obok ołtarza:
► Pokaż Spoiler
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Jacek »

Dzięki Timon. Otworzyłem ale to już niestety koniec misji. Dobre było. brakuje mi tylko 110 lootu. Nasuwa mi się tylko jedno pytanie:
a) czy wy tzn. Ty, Bukary, PiotrS, Paweuek, Vk i reszta jesteście tacy dobrzy że wiecie wszystko o fanmijsjach i potraficie każdą rozkminić bez problemu; kwestia doswiadczenia i te sprawy
b) zaglądacie np. na TTLG forum skad czerpiecie rozwiazania
c) ja jastem taki cienki chociaz T1 i T2 znam na pamiec i zaliczyłem już sporo fanmisji
d) wszystkie powyższe?
Ponawiam też pytanie: czy grał ktoś w TORNER ISLAND? jeśli tak to help pliiiiiizzzzz!!!!!!
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: PiotrS »

Doświadczenie, to najważniejsze, często pewne rozwiązanie powtarzają się, bardzo trudno znaleźć coś nowego, oryginalnego, autorzy wymyślają sposoby jak to wszystko zagmatwać i to wszystko.
Dokładność, systematyczne przeszukiwanie pomieszczeń, żeby znaleźć odpowiednią ilość kosztowności czy ukryte sekrety nie pomoże żadna solucja.
I czytanie tekstów, tam z reguły są rozwiązania np. CotMA - Chapter 1, w kaplicy masz na bokach tablice, na jednym jest wskazówka, co prawda zagmatwana, ale ze słownikiem w ręku można się domyślić. Gorzej było w kopalni ze ścianą, tam to pomógł przypadek, nie miałem pojęcia, co robić.
Oczywiście czytam forum TTLG, ale wole tu zadać pytanie, bo dostane konkretną podpowiedz a tam, znając słabo angielski musze czytać po kolei i czasami dowiem się za dużo a przecież nie o to chodzi.
JacekA pisze:np. skrzynia w domu brata Williama
Czy to jest dom inżyniera, jego duch jest w kopalni. Młot potrzebny będzie w katedrze.
JacekA pisze:Ponawiam też pytanie: czy grał ktoś w TORNER ISLAND? jeśli tak to help pliiiiiizzzzz!!!!!!

Nie, nie pamiętam dlaczego, ale nie dokończyłem jej, zostawiłem na później. Widocznie nie zainteresowała mnie.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: timon »

PiotrS pisze:Doświadczenie, to najważniejsze, często pewne rozwiązanie powtarzają się, bardzo trudno znaleźć coś nowego, oryginalnego, autorzy wymyślają sposoby jak to wszystko zagmatwać i to wszystko.
Dokładność, systematyczne przeszukiwanie pomieszczeń, żeby znaleźć odpowiednią ilość kosztowności czy ukryte sekrety nie pomoże żadna solucja.
I czytanie tekstów, tam z reguły są rozwiązania
Nic dodać nic ująć, chociaż to ostatnie jest strasznie trudne :oops:
Tak na marginesie :
► Pokaż Spoiler
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: PiotrS »

► Pokaż Spoiler
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: timon »

Tak
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: PiotrS »

► Pokaż Spoiler
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: timon »

PiotrS pisze:
► Pokaż Spoiler
to zależy :wink:
Dzięki
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Jacek »

Dzieki Piotrze, masz rację. Dokładność to jest to. Poza tym b. dobrze znając angielski powinienem wiecej czytać. Ta wskazówka była tak oczywista że aż mi wstyd. Niemniej jednak czasem nudne jest bieganie 20 razy po tych samych miejscach bez rezultatu. Na TTLG forum zagladam bo niektóre misje nie maja u nas oddzielnego tematu. A co bys powiedział na propozycje: Torner Island jako nowy temat? Wiem że jestem upierdliwy ale nie wierze ze nikt w to nie gra. Misja jest b. mroczna i trudna m.in. ze względu na niemiecką wersję. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: PiotrS »

JacekA pisze: A co bys powiedział na propozycje: Torner Island jako nowy temat? Wiem że jestem upierdliwy ale nie wierze ze nikt w to nie gra. Misja jest b. mroczna i trudna m.in. ze względu na niemiecką wersję.
Jasne, zakładaj nowy wątek.
Ja osobiście nie jestem zachwycony misją.
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Chronicle of the Metal Age : Ch I - nieodnalezione klucze

Post autor: Paweuek »

Misja jest, jakby to powiedział mój człowiek Uszat: "Wykręcona a Kozaku".

Mam jednak problem gdyż nie jestem w stanie odnaleźć dwóch (trzech?) kluczy. Jednego do skrzyneczki w chatce Młotnika (zdezelowanej zresztą), drugiego (i prawdopodobnie trzeciego) do katedry i tylnego wejścia do niej. A tak poza tym, co da się otworzyć kluczem Setha?

Acha, jeszcze jedno: czy jest możliwym aby się dostać gdzieś przez kopalnię? (taka płyta betonowa)

I co tak przy okazji stało sie z tymi dwoma braćmi, którzy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach?

Za odpowiedź, dzięki najserdeczniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: PiotrS »

Przeglądnij ten wątek

Klucz do bocznych drzwi katedry
► Pokaż Spoiler
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Paweuek »

Doświadczenie, to najważniejsze, często pewne rozwiązanie powtarzają się, bardzo trudno znaleźć coś nowego, oryginalnego, autorzy wymyślają sposoby jak to wszystko zagmatwać i to wszystko.
Najlepszym sposobem na ukrycie sekretnych przejść jest dodanie do pałki, miecza etc. parametru pozwalającego kolidować z terenem. Nikt tego już nie wykryje.

Co do mojej FM to kombinuję z Sources & Receptions tak że nikt sekretów nie znajdzie bez wskazówek (tzn. oszukując z ogniem, etc.)

Takie sekrety, że po ich odkryciu dopiero obiekt się teleportuje na właściwe miejsce, albo jakaś sztuka iluzji (jak w krypcie, która wygląda normalnie doputy, dopóki nie ukradniesz pewnego klejnotu, albo zardzewiala dźwignie w pochodni, którą można otworzyć jedynie mocnym uderzeniem łopaty :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Gregorius »

Paweuek pisze:
...albo zardzewiala dźwignie w pochodni, którą można otworzyć jedynie mocnym uderzeniem łopaty :-)
Tylko czy to ma sens? Czy uderzając mieczem tą (tę?) pochodnię nie można uruchomić dźwigni? Nie ma sensu takie gmatwanie jeżeli nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością...
Przez to powstają absurdy spotykane w przygodówkach, np. nie mogę otworzyć drzwi bo nie mam klucza, mam za to przy sobie łom, młot, dynamit i jeszcze inne ciekawe rzeczy, ale i tak nic mi po tym bo twórcy gry tak sobie to wymyślili i basta...
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Paweuek »

Pozwolę sobie zauważyć iż jest to mój własny wymysł i wszystko ma jakiś sens. Poza tym ta akcja jest wykonywana podczas ucieszki z kazamatów, nie posiadamy więc miecza. Zresztązobaczycie jak będzie. Chcecie żebym zamieścił jakieś wskazówki typu wielka strzałka nad jakimś znaczącym obiektem czy wystarczą subtelne podpowiedzi w postaci ukrytych papirusów?
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: timon »

Subtelne i mniej subtele wskazówki w tekście. Malo strzałek :wink:
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Gregorius »

Jeśli będą jakieś wskazówki to będzie OK. A może jakieś zagadki?
Np. 20 kroków na południe od drzewa widocznego przez okno magazynu, albo kamienie ułożone w strzałkę którą widać w całości z dachu budynku, to było by coś...
Oczywiście jeżeli tylko taki "bajer" pasuje do fabuły...
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Chronicle of the Metal Age - Chapter 1

Post autor: Paweuek »

Jak narazie istnieje coś takiego jak notatki uciekiniera. Potem zyskujemy kompana (niemal nieśmiertelnego) ale tylko do jakiegoś momentu. Pomaga on nam rozprawićsię z orkami na niższych poziomach. Wyżej już powinno być łatwiej. Się zobaczy.
Obrazek
ODPOWIEDZ