Co Was wkurza w FanMisjach

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Gregorius »

Chciałem się podzielić kilkoma uwagami na temat FanMisji. Nie dotyczy to jakiejś konkretnej z nich, ale niektóre błędy non-stop się powtarzają.
Może powstanie mały poradnik dla naszych twórców FanMisji :?: A co was wkurza?

Co mnie wkurza:
- Drewniane skrzynie/drzwi zamknięte pancernym zamkiem! Po co ktoś miałby drewniane skrzynie wyposażać w super zamki które wymagają trzech zmian wytrycha? Przecież wystarczyłoby kopnąć. Ta sama uwaga tyczy się drewnianych drzwi. Wkurza mnie to gdy muszę tyle czasu tracić na otwieranie rozlatujących się (z wyglądu) drzwi...

- Domy bez przedpokojów: Włamujemy się do domku, a tu co? Od razu lądujemy w salonie... Czy w świecie Thief'a nie ma deszczu i błota?

- Możliwość wejścia na dach gdy nic ciekawego tam nie ma! Włażę sobie na dach np. Katedry, a tam tylko kaszanę widać, a za murem... koniec świata i gwiazdy. Nie mówiąc już o szybkości wyświetlania grafiki :? Nie można było jakoś tego zablokować?

W starszych FanMisjach ją jeszcze gorsze rzeczy: np. drewniane drzwi za którymi nic nie ma, ale twórca zapomniał że można je wywalić mieczem nie mając klucza... tragedia...

Piszcie co Wam się nie podoba.
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Paweuek »

Denerwujące są nieotwieralne drzwi. Tym bardziej jeśli coś za nimi jest.
Obrazek
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: timon »

Wpisywać uwagi , wpisywać i jeszcze raz wpisywać !!!!
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Jacek »

- biegne schodami na górę a tam, drzwi ale bez froba - to po co schody?
- bardzo długie otwieranie drzwi wytrychem np. 4 zmiany- strata czasu; ma jakiś sens tylko wtedy gdy nie wolno nam nikogo ogłuszać
- b. trudny początek misji np. siedzę w celi, nie mam pałki - Tears Of Blood
- klucze, które są zużyte powinny znikać tak jak np. w Zapomnianym Lesie, brawo Timon
- zastrzeżenia typu: no knockouts, no alert
- niestaranna grafika, niezagospodarowane powierzchnie
- walka na koniec -p. Mystery Man, Rowena, Thief to nie nawalanka, lepiej utrudnić zagadkami
- bugi np. Rowena - róg, Lord Alans Basement - drzwi
- dużo biegania po tych samych lokacjach - Ominous Bequest
- trudne skakanie, wychodzenie z wody - albo mozna gdzieś wskoczyć albo nie - p. Highrock nad warehousem
- LABIRYNTY!

Z drugiej strony, gdyby to wszystko wyeliminować to misje może byłyby za łatwe a wtedy nie mielibyśmy forum? Odpukać.

Proponuje też następny śliski temat: Misje, w które nie warto grać.

Namawiam: ludzie, głosujcie w ankietach, nie wierze że w misje XY grało tylko 2 lub 3 osoby bo tyle oddano głosów.
tokaj
Skryba
Posty: 311
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 23:24
Lokalizacja: Czaniec

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: tokaj »

A propos kluczy: strażnik na patrolu starannie zamyka za sobą drzwi na klucz, wracając otwiera kluczem i tak w kółko. Ale czym u licha otwiera te drzwi, gdy właśnie pozbył się klucza, na naszą korzyść, oczywiście?Zawsze nosi zapasowe? A powinien biedak stać pod drzwiami i się dobijać :).
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Mellitus »

Czasem mam wrażenie, że FM robią znudzeni wyjadacze i najczęściej zostawiają tylko jeden sposób na podejście do problemów.

W oryginalnych misjach można było ominąć strażników, przebiec i ukryć się w cieniu, pohałasować i odwrócić uwagę, zapałować, sztylet w plery lub w nerę... uch... ach...

W każdym razie gracz miał wybór, jak chce grać - a kiedy muszę, za przeproszeniem, "ghostować" - bo mi ktoś pałki nie zasponsorował... to mi się nic nie chce...

Bu.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Jacek »

Mellitus, dzięki chłopie, to ja chciałem napisać tylko nie mogłem się wysłowić:
- wolność wyboru stylu gry!!!!!!
Nie każdy chce być Lytha lub ghost a już na pewno nie każda misja sie do tego nadaje. Tam gdzie mógłbyś sobie spokojnie podziwiać architekturkę musisz uważać zeby kogoś nie zaalarmować - np.CL
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Mellitus »

Dobrze jeszcze, jak do, przypuśćmy, docelowego budynku możesz dostać się na kilka sposobów - wejście główne, tylne, dach, okno, kanały, komin... (Chyba marzy mi się wejście przez ubikację... :oops: )
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Jacek »

To zagraj w Zapomniany Las Timona. Można ponurkować...
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Mellitus »

Jak tak dobrze mi się pisze... to następna moja wydumana bolączka:

Czemu jest tak mało fanmisji do pierwszego Złodzieja lub Złotego Złodzieja w porównaniu z drugim Złodziejem? Osobiście lubię styl pierwszej części...
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Jacek »

Po prostu ten drugi silnik pewnie jest lepszy, ludzie chcą mieć więcej mozliwości, lepszą grafikę (chociaz nie zawsze im wychodzi)..., ale nic nie zastąpi surowego stylu T1, np. zombiaki w T2, choć takie same to już nie to samo, nie powodują dreszczy...
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Gregorius »

Zgadza się, bura pikseloza w T1 świetnie pasuje do mrocznych klimatów Katedry :wink: W FanMisjach już gorzej się sprawdza...

Jeszcze kilka uwag do FanMisji i nie tylko na temat zombiaków:
- Zdarza się że "zwiedzamy" sobie ładny domek, a zza ściany słychać zombiaki. Niby wszystko OK, bo gdy się tam dostaniemy spotkamy zombiaki... Tylko czy ktoś normalny mógłby mieszkać w takim domu, albo spać sobie gdy za ścianą słychać jęki truposzy :?:

- Pochodnie w opuszczonych grobowcach - kto je zapalił i kto ich pilnuje żeby się paliły przez kilkaset lat? To samo tyczy się "Bonehoard" z T1.

- Pochodnie wysoko pod sufitem - jeszcze większa paranoja. Widzieliście latające zombiaki? Albo latających Hamerytów (oni mogą użyć czarów).

- Skąd się biorą zombiaki? Gdy ich spotykamy to można spodziewać się że znajdziemy kilka otwartych i pustych grobów z których sobie "wstali"... Ale nawet w "Bonehoard" tak nie było... :?
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Mellitus »

Zombie pewnie pochodzą od tych ciekawskich i wścibskich...

A co do innych FanMisji - dużo dla mnie znaczy, jeśli mam do czynienia z kampanią, nie z pojedynczą misją - tak dużo, że wiele mogę wybaczyć po drodze.
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Maveral »

Ja w sumie nie gram w FM bo nie mam po prostu na to czasu. Ostani raz w Thiefa grąłem jakiś rok temu. Była to część druga. W T1 to juz bedzie chyba półtorej roku jak nie gram. Kiedyś zagrałem chyba w 3 FM ale ściągałem na chybił trafił no i szmelc sie trafił. Musze wygospodarować troche czasu i zagrac sobie w T1 lub T2, bo savey jeszcze mam. Zapodam sobie "Sabotage at soulforge" i zanuże sie w klimacie Thiefa :twisted:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Co Was wkurza w FanMisjach

Post autor: Mellitus »

Ostatnia rzecz, która mnie porusza - czemu bohater ciągle walczy z fanatykami religijnymi, płatnymi chudopachołkami czy stworami z mroku? Czas na regularne wojsko - baraki, dwuosobowe patrole, zasieki i nieśmiertelne metalowe szafki.
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
ODPOWIEDZ