Oracle of the Prophets

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Oracle of the Prophets

Post autor: Henry »

Zostało mi 5 minut do ściągnięcia Oracle- Zobaczymy co to jest
Awatar użytkownika
artecki
Paser
Posty: 258
Rejestracja: 11 sierpnia 2003, 19:29
Lokalizacja: Choroszcz

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: artecki »

Zapowiada się ciekawie. Ale zagram pewnie na święta.
Pzdr.
Artecki

... World is a dark place ...
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: timon »

Zapowiada się ciekawie
Mam inne zdanie :(
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Bukary »

Napiszcie coś o tej misji. Jest dobra? To miała być podobno najdziwniejsza FM.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: timon »

Początek - coś jakby planetoida, stwory z SS2. Szaro i monotonnie. Jakoś mi sie nie chce grać dalej. Czekam na opinię innych to może sie przemogę.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Henry »

Kim ja jestem, Mały Książe czy co?
Awatar użytkownika
PiotrS
Złodziej
Posty: 2069
Rejestracja: 11 sierpnia 2002, 22:57
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: PiotrS »

Dziwny początek, nawet nie mam nic przeciwko udziwnianiu misji, zawsze jakieś urozmaicenie, ale tu nie wiem jak grać, co robić? :?
Od Thiefa oczekuje czegoś innego, zamiast takiego początku misji [pisze początku, bo może później będzie inaczej] to wole włączyć sobie np. Call of Duty, pierwszą misje w Stalingradzie. Tu też nie wiedziałem jak się zachować, też uciekałem, tez byłem bezbronny, ale jaką czułem radość z grania :lol:
Pozdrawiam
PiotrS
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: timon »

ale tu nie wiem jak grać, co robić?
► Pokaż Spoiler
, dalej bez zmian, chyba nie mam ochoty dalej iść. Z Call of Duty to ci zazdroszczę, u mnie wyskakuje komunikat -> z taka karta to graj w pasjansa. :D
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Jacek »

Niestety ale ja, zagorzały fan Frobbera, muszę was poprzeć. Poprzednie jego misje to był odlot ale w pozytywnym-thiefowym znaczeniu, uwielbiam je wszystkie, a tu jakiś kosmos jak w Red Faction; to nie ten klimat, stąd już blisko do Matrixa; wolę miasta, posesje, katedry, lochy, grobowce... Misja oryginalna ale to nie jest to co tygryski lubią najbardziej... :?
Awatar użytkownika
artecki
Paser
Posty: 258
Rejestracja: 11 sierpnia 2003, 19:29
Lokalizacja: Choroszcz

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: artecki »

Ja jeszcze nic nie wiem. :) Odpaliłem tylko i zauważyłem kilka ciekawych rzeczy, ale nie zagłębiałem się dalej. Ale skoro mówicie, że dalej nic ciekawego, no cóż :roll: Przynajmniej nie będę zaskoczony.
Pzdr.
Artecki

... World is a dark place ...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Bukary »

Doszedłem prawie do końca tej misji, ale kiedy okazało się, że muszę aktywować 4 jaja i od nowa biegać po wszystkich jaskiniach (co trwałoby wieki), to uznałem, że to naprawdę _jaja_ i dałem sobie spokój. Nie mam siły tego kończyć. Szkoda, bo chciałem sobie zobaczyć końcowy CamVator... ale nie zobaczę. :(

Może bym i grał dalej, ale mam pokaz slajdów cały czas. To najgorzej u mnie chodząca misja...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Jacek »

To najgorzej u mnie chodząca misja...
No właśnie, a Frobber pisał coś ostatnio na TTLG:
Areas with high polygon counts...are unplayable on older computers.

--------------------------------------------------------------------------------
I agree in principle. A designer shouldn’t be expecting players to have the fastest machine out there
Cosik mi tu nie gra... :shock:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Bukary »

Jednak się przemogłem, gdyż chciałem zobaczyć zakończenie.

Myślę, że warto się pomęczyć z tą misją, żeby uczestniczyć w spotkaniu z
► Pokaż Spoiler
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: timon »

Tej misji nawet zakończenie nie pomoże (, którego nie obejrzałem ).
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Bukary »

timon pisze:Tej misji nawet zakończenie nie pomoże (, którego nie obejrzałem ).
Ja się z nią męczyłem 30 minut. Myślę, że warto tyle poświęcieć, żeby
► Pokaż Spoiler
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Bukary »

Moi drodzy,

Frobber trafił na nasze forum i próbował zrozumieć, co piszemy o jego misji. Poprosił mnie o pomoc w tłumaczeniu. Dostarczyłem mu więc tłumaczenie naszej dyskusji. Oto odpowiedź, jaką od niego później otrzymałem:
Bukary

Thank you for the translation (your English is way better than my Polish!). The very poor computer translation I tried gave a sense of the forum responses so I am not surprised.

Of course I expected that some people might not like Oracle of the Prophets because it's hardly like Thief at all. But this difference is entirely intentional and required for the story. If Garrett is to "leave this world to find a more pure form of healing"and travel to a place called "the other side of time" then I felt the place had to be as different in every way possible -- even if I risked alienating some players. This place was no accident, even the sense of plain desolation.

Yet at times I wish I could have released the whole series at once, since this mission by itself now feels like a departure rather than a bridge. But I took the risk, and I'll live with the results.

As to computer speed, once players upgrade in anticipation of Thief 3, then certainly this mission will run okay. But it really does need at least a 1.0GHz machine, and I would advise against anything slower.

frobber

PS, Feel free to post this on the forum -- I'll trust that your English to Polish would be just fine.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: brzeszczot »

Bukary - podnieslismy go chyba na duchu, jak myslisz ? :-)
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: timon »

To przetłumacz Bukary na polski.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Bukary »

Proszę, Timonie:
Bukary

Dziękuję za tłumaczenie (twój angielski jest o niebo lepszy od mojego polskiego!). Mizerne tłumaczenie, którego dokonałem przy pomocy komputera, dało mi ogólne pojęcie o charakterze poszczególnych wypowiedzi, toteż nie jestem zdziwiony.

Oczywiście, spodziewałem się, że niektórym nie spodoba się "Wyrocznia", ponieważ niezbyt przypomina misję do "Złodzieja". Ale taka różnica jest całkowicie zamierzona i wymagana przez rozwój fabuły. Jeżeli Garrett ma "opuścić ten świat, aby znaleźć niczym nie skażony sposób na uzdrowienie własnej osoby", i odbyć podróż do miejsca zwanego "innym wymiarem czasu", to uznałem, że owo miejsce musi się różnić od innych pod każdym względem, nawet jeśli wiąże się to z ryzykiem zniechęcenia niektórych graczy. To miejsce nie było przypadkowe, nawet pod względem wszechobecnego odczucia pustki.

Czasami jednak żałuję, że nie mogłem "wydać" całej kampanii za jednym zamachem, jako że teraz owa misja wydaje się nie tyle podążać wyznaczonym kursem, co raczej z niego zbaczać. Ale podjąłem ryzyko i poniosę jego konsekwencje.

Co zaś do prędkości komputera: gdy gracze dokonają aktualizacji sprzętu w oczekiwaniu na T3, wtedy misja będzie chodziła bez problemów. Ale potrzebuje ona co najmniej maszyny z 1.0GHz. I nie polecam niczego poniżej tej granicy.

frobber

P.S. Możesz to opublikować na forum: ufam, że twój przekład z angielskiego na polski będzie w sam raz.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Oracle of the Prophets

Post autor: Mellitus »

Podobnie jak w System Shocku 2 - zaraz na początku zginąłem od hybrydy z rurką.

Ale ponieważ mam dość stereotypów w Złodzieju, spróbuję jeszcze raz i jeszcze :P
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
ODPOWIEDZ