Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Wejdź tutaj, jeśli utknąłeś w którejś fanmisji, potrzebujesz pomocy, chcesz wyrazić swoją opinię, podzielić się przemyśleniami na temat własnych lub cudzych FMs.

Moderator: Mixthoor

Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Bukary »

Ogłaszam konkurs na najciekawszy cel misji! :wink:

Zasady:
1) Można wymyślać tylko cele "realistyczne" (czyli takie, które da się zaimplementować w DromEdzie).
2) Cel musi być jasno sprecyzowany. Można go ewentualnie podeprzeć kilkuzdaniowym (krótkim) opisem sytuacji.

A zatem? Jaki byłby dla was najciekawszy cel misji?
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: timon »

1) Można wymyślać tylko cele "realistyczne" (czyli takie, które da się zaimplementować w DromEdzie).
Nie wszyscy wiedzą jakie cele da się uzyskać w dromedzie. Może więc niech ludzie podają pomysły a ty ocenisz co się da zastosować.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Maveral »

timon pisze:
1) Można wymyślać tylko cele "realistyczne" (czyli takie, które da się zaimplementować w DromEdzie).
Nie wszyscy wiedzą jakie cele da się uzyskać w dromedzie. Może więc niech ludzie podają pomysły a ty ocenisz co się da zastosować.
Ohoho to wyjdzie z tego pokaźna lista, może jednak sami coś wymyślimy niż by nam miał Bukary podpowiadać. Jak na coś wpadne to napisze :wink:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Shadow
Paser
Posty: 204
Rejestracja: 19 grudnia 2003, 21:30

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Shadow »

Bukary, Timon -----> Jesteście świetni w robieniu fanmisji. Ja osobiście kiedyś pisałem małe opowiadania s-f. Możemy spróbować opracować jakiś scenariusz misji. Ja mogę nakreślić ogólną fabułę, cele, jakieś rozwiązania co do wyglądu wnętrz, a Wy stworzylibyście fanmisję. Musielibyśmy tylko ściśle współpracować.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Paweuek »

Proponuję niespotykany dotychczas cel: gracz musi zatrzymać potok lawy zalewając go wieloma galonami wody.

W jednym z moich projektów zrobiłem śmiertelny potok lawy dzięki drzwiom z Lost City ze zmienioną teksturą. Dodałem Render -> Extra light -> bodajże 1
Potem pozwoliłem drzwiom się zmieniać: Tweq -> Models po stworzeniu 5 dodatkowych modeli z innymi teksturami, co sprawia wrażenie falowania a raczej bulgotania lawy.

Wodą moga być również drzwi (proponuję Crushing Wall). Nie stanowi to problemu.
Obrazek
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Henry »

W jednym filmie amerykańskim wystarczyło skierować lawę do kanałów burzowych, LA ocalało, to jest powtarzanie wzorców amerykańskich, ja wolę Kajka i Kokosza - tam jest prawdziwe życie. :-)
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Mellitus »

Jest wojna i coraz trudniej żyje się w Mieście. W końcu dochodzi do oblężenia i złoto traci na wartości. Teraz złodzieje zaczynają kraść żywność i wodę. :twisted:
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Bukary »

Mellitus pisze:Jest wojna i coraz trudniej żyje się w Mieście. W końcu dochodzi do oblężenia i złoto traci na wartości. Teraz złodzieje zaczynają kraść żywność i wodę. :twisted:
Blisko jesteś jednego z celów, który miał być (i może będzie) w TCN. :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Paweuek »

Dzięki za zauważenie mojej propozycji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Paweuek »

Tzn. za jakąś pozytywną reakcję... przecież jeszcze nikt chyba nie wymyślił mobilnej lawy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Bukary »

Ciekawy jestem, jak to wygląda... Nie ma wrażenia "sztuczności" owej lawy?

A propozycji, jak to powiedziałeś, "nie zauważyłem", gdyż czekam aż się ich uzbiera więcej, żeby wybrać najciekawsze...
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Maveral »

Mellitus pisze:Jest wojna i coraz trudniej żyje się w Mieście. W końcu dochodzi do oblężenia i złoto traci na wartości. Teraz złodzieje zaczynają kraść żywność i wodę.
Proponuję dodać, że wojnę sprowokowała mobilna lawa i jedynym sposobem na powstrzymanie wojny jest zalanie lawy wiadrami zimnej wody, której zresztą zaczyna brakować... :wink: I teraz jest dylemat tej misji - napić się czy też odżałować i polać lawe wodą :wink: :lol:
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Paweuek »

Lawa jest jedynie kanciasta.
Obrazek
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: brzeszczot »

mam takie pytanka...

1. Czy mozna za pomoca Dromeda wprowadzic element "manipulacji woda" - np napelnianie zbiornikow, oproznianie, zalewanie obszarow...
Przypomnialem sobie taki motyw z Half-life, kiedy przechodzac przez kanal musiales odkrecic zawor. Zalewajaca lokacje woda wynosila gracza do gory - w ten sposob mozna bylo przedostac sie w wlazu u gory i do nowej lokacji.....

2. Wprowadzic element "gry w grze". Takie przygodowe uzupelnienie rozgrywki. Np na ekranie cztania zwojow czy ksiazek musimy rozwiazac jakas rysunkowa zagadke, rebus, ukladanke, czy mozemy przegladac jakas grafike, mape - tu jest duze pola do wykazania sie wyobraznia...
mysle ze rozwiazywanie problemow w taki sposob daloby nie mniej satysfakcji niz odnalezienie starannie ukrtego przelacznika... Chociazby
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Gregorius »

Moje pomysły:
Zabić się :lol: - już kiedyś przeze mnie wymyślony -> http://piotrs.e-tools.pl/forum/viewtopic.php?t=809

Znaleźć żarcie... dla siebie... dobry pomysł. Sam o tym ostatnio myślałem i wymyśliłem fabułę roboczo nazwaną "Terrible Winter" :o
W Mieście nastąpiła prawie epoka lodowcowa, bogate domy lordów stoją rozgrabione (a dobrze im tak), pozostali żywi ludzie szwędają się po ulicach szukając żarcia... albo kogoś do zjedzenia :wink:
A Garrett musi znaleźć coś dla siebie...

Oczywiście w scenerii mega-zimowej
Brothers in arms & beer...
Aen
Mechanista
Posty: 423
Rejestracja: 01 listopada 2002, 12:43
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Aen »

Uwieść jakąś pannicę, najlepiej rozkapryszoną szlachciankę, która wpadła złodziejowi w okp. Np. zażyczy sobie jakiś cenny, jedyny w swoim rodzaju legandarny pierścionek z ruin oblężonych przez zombiaki- nie ma sprawy, zakochany Garrett przyniesie. Podwiązki z ultra modnego i cennego materiału ze starannie chronionego wielkiego sklepu- Garrett przyniesie. Składników na jakies tam perfumy (Czyli unikatowe piżmo, rodzaj drewna znajdowany tylko na ultra niebezpiecznych bagnach- Garrett przyniesie:)))). A kiedy pannie znudzi się nasz złodziej i da mu kosza- ZEMSTA :twisted: W jaki sposób?hm....np. znalezienie straznika w jej zamku, podsylanie mu milosnych listow pisanych NIBY przez nia, az w koncu, gdy on sam onieśmielony nie będzie wiedzial, co zrobić, podrzucenie i mu i jej jakiegoś winka z usypiaczem i ułożenie smacznie obok siebie:DDD
Kobiety są jak szanse - niewykorzystane, mszczą się okrutnie!
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Bukary »

brzeszczot pisze:1. Czy mozna za pomoca Dromeda wprowadzic element "manipulacji woda" -
Nie. Chociaż z tego, co wiem, udamo się coś takiego zrobić belbozowi, ale on zniknął ze sceny Thiefa odkąd mu ukradli komputer.
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: brzeszczot »

Kurcze, powiadasz ukradli komputer :roll: - co za ironia losu ! to wola o pomste do nieba :evil:
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Bukary »

brzeszczot pisze:Kurcze, powiadasz ukradli komputer :roll: - co za ironia losu ! to wola o pomste do nieba :evil:
Nie, jeszcze bardziej ironiczne jest to, że policja odzyskała jego komputer z wszystkimi danymi (misje!), ale ponieważ został on uznany za dowód w sprawie, to belboz nie ma do niego dostępu i jeszcze dłuuugo nie będzie miał. :)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: brzeszczot »

Czy belboz pochodzi z tego rejonu najlepszego ze swiatow gdzie procedury urzednicze zwykly sie niemilosiernie slimaczyc ? :wink: :-)
Awatar użytkownika
Bukary
Homo Rhetoricus
Posty: 5569
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 18:15
Lokalizacja: Gildia Topielników (przy tawernie Pod Rozszalałym Wichrem)

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Bukary »

brzeszczot pisze:Czy belboz pochodzi z tego rejonu najlepszego ze swiatow gdzie procedury urzednicze zwykly sie niemilosiernie slimaczyc ? :wink: :-)
To chyba Anglik. 8-)
Thief Antologia PL: od 20 X 2006 w sklepach!
Zagraj w FM Old Comrades, Old Debts i zobacz moje zrzuty.
Awatar użytkownika
brzeszczot
Młotodzierżca
Posty: 817
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 11:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: brzeszczot »

Cyrk Monty Pythona pokazal co potrafia robic angielscy urzedniczy :-)

A tak poza tym uwazam za malo jest misji "na wysokościach" - ach ten lek wysokosci, zrecznosc i gibkosc zlodzieja, piekne widoki
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: timon »

Nie, jeszcze bardziej ironiczne jest to, że policja odzyskała jego komputer z wszystkimi danymi (misje!), ale ponieważ został on uznany za dowód w sprawie, to belboz nie ma do niego dostępu i jeszcze dłuuugo nie będzie miał.
"Miś", jak pragne zdrowia. A już myślałem , że idiotyzmy mnie nie sa wstanie zaskoczyć. :D
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Maveral
Bruce Dickinson
Posty: 4661
Rejestracja: 11 kwietnia 2003, 12:07
Lokalizacja: Radlin
Płeć:

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Maveral »

Nie, jeszcze bardziej ironiczne jest to, że policja odzyskała jego komputer z wszystkimi danymi (misje!), ale ponieważ został on uznany za dowód w sprawie, to belboz nie ma do niego dostępu i jeszcze dłuuugo nie będzie miał
Nie no w tym momencie to kolesie poprostu przesadzili :lol: ROTFL
Ciemność jest naszym sprzymierzeńcem!
Awatar użytkownika
Mellitus
Kurszok
Posty: 515
Rejestracja: 24 sierpnia 2003, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki byłby najciekawszy cel misji?

Post autor: Mellitus »

Co do miłości do szlachcianek - przekraść się pod jej okno, zaśpiewać miłosną serenadę i uciec przed wściekłymi strażnikami i ojcem szlachcianki... :oops:
"Lecz jak mam osiągnąć Eden,
Jeśli ona ma lat dwadzieścia dwa,
A ja jutro skończę siedem"
R. Kasprzycki, Bo jestem powietrzem...
ODPOWIEDZ