Kapitan Smith i edytor

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

^^

Niestety jak juz gdzieś wspominał Edversion, limit na załączniki na tym forum został przekroczony. Proszę skontaktować się z administratorem forum. :?

[ Dodano: Wto 26 Gru, 2006 18:51 ]
Ech, ten świąteczny klimat nie pozwala pracować :/ A raczej zmęczenie po świętach i już posplite przejedzenie ;)
Na razie pominąłem wątek muzyczny i zająłem się pracą nad terenem. Do ambentów pewnie wrócę pod koniec roboty... :?

[ Dodano: Sro 27 Gru, 2006 12:41 ]
Gdzie znajde mały ogień, np. taki, aby można było go umieścić na świeczce, żeby wyglądało, że się pali?
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

Dobra, dobra, już doszedłem :)
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

Zrobiłem sobie ostatnio taki mały obszar do eksperymentów.
Moim celem było, aby zwykły łucznik strzelał strzałami ogniowymi.
Popracowałem i udało się. Jak zwykle jednak jest ale:
Strzały nie wylatują tak jak zwykle z okolic łuku, ale mniej-więcej z pępka. (sekretna wyrzutnia?) :))
Jak można sprawić, aby strażnik strzelał z łuku, a nie z pępka?

EDIT

Jakbyście mogli, to mógłby mi ktoś polecić jakiś w miarę łatwy w obsłudze edytor wyglądu AI?
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Juliusz »

Kapitan Smith pisze:Jakbyście mogli, to mógłby mi ktoś polecić jakiś w miarę łatwy w obsłudze edytor wyglądu AI?
Chodzi Tobie o zmianę tekstur czy siatka?
Tekstury - GIMP, Photoshop i tego typu
siatka - każdy program do grafy 3D: Anim8or, Blender, 3dsmax, Lightwave, Maya itp. itd.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

xD

Już widzę, że nic ciekawego nie stworzę :( ;)

Ściągnąłem za to z jakiejś stronki gotowego, przygotowanego AI.
No i... co z tym zrobić? ^^
Awatar użytkownika
Tabal
Akolita
Posty: 171
Rejestracja: 14 grudnia 2006, 14:24

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Tabal »

Kapitan Smith, mógbyś podać mi prostą drogę jak to zrobiłeś???
Hand of Glory Forever
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

http://www.grax.org/targa/

^^

PS

I przy okazji powiedzcie też jak można postać z T1 stworzyć w misji T2, jeśli możecie ;)
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

Mam problem bardziej ze strony technicznej. Kiedy wchodzę w podgląd misji, czy jak to się tam nazywa, rozchodzenie się światła jest, ech, dramatyczne. Wygląda to tak, jakby Garrett emitował światło (wszystko wygląda tak, jak w oknie 3D).
Podejrzewam, że spowodowała to zmiana dysku twardego, który teraz mam niemal czysty, jednak jest Direct 9.0c więc nie powinno być problemów... A jednak :\ :cry:
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

------------->OGŁOSZENIE<----------------

Prace nad misją "Podróż do Krainy Biedaków" zostały czasowo wstrzymane. Za to planuję w najbliższych dniach przygotować małą misję pt. "Poranek", gdzie moim celem będzie przeniesienie do "świata" efektów ostatnich eksperymentów ze światłem.
Po zakończeniu robót nad "Porankiem" prace nad "Podróżą..." zostaną wznowione.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Paweuek »

Nie kombinuj, skończ co zacząłeś ;) Też nieraz mi się zdarzyło, że zostawiałem mapkę ukończoną w 80% i zaczynałem nową od początku... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

Efekty tych eksperymentów mogą być niezwykle istotne, więc jak nie chcecie mieć bubla to zaufajcie mi ;) Poza tym "Podróż..." nie jest jeszcze nawet w połowie gotowa ;)
W każdym razie powiem, że najcięższą i najbardziej wyczerpującą robotę mam już (chyba) za sobą. W każdym razie jak tylko skończę prace natychmiast wam udostępnie tą testową, aby usłyszeć cenne opinie. ;)
Henry
Arcykapłan
Posty: 1420
Rejestracja: 10 października 2003, 22:15
Lokalizacja: Piła

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Henry »

Kapitanie, tak jak Paweuek napisał, zrób jedno, a dobrze, będziesz zapisany w annałach Thiefa i sławny.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

No tak, tyle że zanim skończe to "jedno" to jeszcze sporo czasu minie. A te eksperymenty to ma być na prawdę malutka misja. Z resztą właściwie zrobie ją niemal na "odwal się", a dokładnie zadbam tylko o jedną rzecz. Za jakiś tydzień będzie gotowa, a potem na łaskę Budowniczego obiecuję, ze wracam do tego dużego projektu.
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Juliusz »

Zrób te testy - tyle ile potrzebujesz, a poziom Twojej głównej misji będzie o wiele wyższy. Za dużo przeciętniactwa w tych 5-ciu czy 6-ciu setkach fanmisji, żeby wypuszczać kolejne "Moje Pierwsze Misje". Im więcej poodkrywasz Droma tym lepiej.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

Testy zostały zakończone. :) Niestety nie mogę wam udostępnić plików. Zamiast tego przygotowałem pare screenów. Ale najpierw wyniki testów:

Testy AI - częściowo sukces*
Testy Tekstur - sukces
Testy Drzwi xD - sukces
Testy SFX - całkowita porażka
Testy Obiektów - sukces
Testy Świateł- ogromny sukces (udało mi się świetnie odwzorować warunki poranka. Są one pokazane na jednym ze screenów, ale mało widać. Dla was to pewnie nic wielkiego, ale ja, jako nowicjusz jestem z tego bardzo zadowolony)
Testy Celów Misji- nie odbyły się**
Testy Brushy - częściowo sukces

Ogólnie - mogłoby być lepiej, jednak jestem zadowoln, że zrobiłem te testy

* udało mi się manipulować zachowaniami strażnika, lecz wystąpiły komplikacje przy zmianie używanej przez niego broni
** początkowo miały się odbyć, jednak na razie zrezygnowałem, ze względu na brak czasu

A teraz screeny z miejsca budowy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak, czy siak, teraz wracam do tego dużego projektu :)
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Juliusz »

Iście inżynierskie podejście do budowy ;)

Jak tak patrzę na ten zrzut z oknem - faktycznie - coś klimatycznego się tam zaczyna. Lepiej by to się zapewne prezentowało na otwartej przestrzeni - niekoniecznie dużej, jakiś plac otoczony murami budynku(-ów) chociażby.
Nie wiem, czy wiesz, ale zmniejszając wielkość tekstury na brushu np. z 16 na 15 (lub mniej) zwiększasz także dokładność mapy cieni. Możesz poszukać jakiś lepszych teksturek - wiele standardowych jest 128x128 zamiast 256 na 256, dać je w wielkości 15 i cieszyć się ostrzejszą grą świateł.

[ Dodano: 26 Luty 07, 17:27 ]
A co do tej ceglanej barierki - nie wiem, czy cegły akurat pasują do takiej konstrukcji. Ja bym dał drewno raczej. Pamiętaj wówczas, żeby słoje szły w odpowiednich kierunkach. No i samą konstrukcję dałoby się odchudzić, wyglądałaby zgrabniej.
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Edversion »

Ad.1 Ta ruła na suficie powinna być bardziej przy ścianie.. Tak po środku wygląda dziwnie.. ;)
Ad.2 Położenie skrzyń jest trochę nietypowe. Zrób dużo koło siebie i troche na sobie. Cos nad to przypomina mi to schody z rezydencji Bafforda. ;)
Ad.3 Faktycznie te ceglane, pochyłe barierki wyglądają trochę dziwne. Proponuję zrobić je nieco chudsze i z drewna, chyba, ze ma to być budynek w 100% ceglany. :)
Ad.4 Klimat w tym jest.. przyznaję. Czerwono tak.. czy tam, za oknem jest przepiękny zachód słońca, czy budynek znajduje się w piekle? :)
Ad.5 Nie pasuje mi dach pomieszczenia. Proponuję zrobić go ceglanym. ;) Trochę pustawy ten pokój. Ciekawy pomysł ze strażnikiem. ;)

Czekam na kolejne screeny, i mam nadzieję, że wydasz misję. :)

Teraz powiem to, co kiedyś mi Juliusz.. Popracuj trochę nad architekturą. Trochę kolumn, ozdobień murów, czy sufitów nie zaszkodzi.. Popatrz na misje z przepiękną architekturą, np. Ashen Age, czy Night in Rocksbourg. :) Spróbuj odtworzyć niektóre elementy w swojej misji.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

Kolejna przeszkoda na drodze do końca misji. Mianowicie winda :| . Obawiałem się tego już od dłuższego czasu i właśnie moment ten nastąpił. Czytałem tutoriale, niestety nic z tego nie wyszło. Patrzyłem jak to wygląda w misji "Sabotage at Soulforge". Niby wszystko się zgadzało, ale linki z dolnych przycisków windy są wysłane gdzieś ... No właśnie nie wiem gdzie. O ile reszta jest prosta i zwięzła to ten problem mnie dręczy. Próbowałem logicznie przypisać je do odpowiadających punktów itp. niestety żaden przycisk nie działa, po przyciśnięciu winda stoi. :? Cholera, chyba będę musiał zamienić to na drabinę :( Szereg czynności jakie uczyniłem:

1. Dwa TerrPt: na dole i na górze
2. Winda na dole
3. Połączenie windy z dolnym TerrPt za pomocą TPathInt
4.TerrPt połączone ze sobą (w obie strony) za pomocą TPath. W polu DATA: 4.00,0,TRUE
5. Stworzenie dwóch par przycisków na dole i na górze
6. Dolny przycisk na górze połączony z dolnym TerrPt przez ControlDevice
7. Górny przycisk na górze połączony z górnym TerrPt przez ControlDevice
8. Dolny przycisk na dole połączony z dolnym TerrPt przez ControlDevice
9. Górny przycisk na dole połączony z górnym TerrPt przez ControlDevice
10. Przeliczanie

Proszę Was o pomoc. Coś robię źle :?: A może czegoś brakuje :?:

temacik przenoszę do "Gildii Edytorów" <maeglin>
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: timon »

Wybierz inny typ windy i spróbuj ponownie. Niektóre typy windy nie działają.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2007, 09:04 przez timon, łącznie zmieniany 1 raz.
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

O! Już jest wszystko w porządku :) Super i dzięki!
Ostatnio średnio mi szło z robotą i wobec tego myślę, że koniec nastąpi dopiero w IV kwartale 2007 :\ Jakby nie patrzeć, ostatnio wziąłem się ostro do roboty, a na pewno w wakacje, czy nawet już w gdzieś od połowy Maja powinienem mieć znacznie więcej czasu i wtedy zapewne prace przyspieszą, więc może wyrobię się na III kwartał?
W każdym razie masa roboty przede mną, jednak z tak wspaniałym forum wszystkie problemy są do pokonania :oki

PS

Od dziś moją ulubioną fanmisją jest Deceptive Perception:

http://www.thiefmissions.com/info.cgi?m ... perception
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

Jeśli mam drzwi przypisane już do klucza, ale zapomniałem gdzie położyłem klucz, to czy mogę wiedząc gdzie są drzwi jakoś wyszukać ten klucz?
Awatar użytkownika
Edversion
Arcykapłan
Posty: 1405
Rejestracja: 21 sierpnia 2006, 10:19
Lokalizacja: Zabrze

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Edversion »

Kapitan Smith pisze:czy mogę wiedząc gdzie są drzwi jakoś wyszukać ten klucz?
Tego nie wiem. :( Ale jakbyś pamiętał numer kluczyka jaki jest automatycznie przypisywany do nowo powstałego objektu, to by nie było problemu.

Ale nie ma problemu stworzyć nowy klucz i skojarzyć go z drzwiami.
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Marzec »

Najlepiej nazywac obiekty w dromedzie - polecam :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Kapitan Smith »

Wreszcie udało mi się zdobyć jakieś dodatkowe obiekty (wielkie dzięki dla Timona i twórców :!: ). Włożyłem je do obj, a pliki .gif do obj/txt16. Na początek postanowiłem ustawić porządną pochodnię. Stworzyłem normalną a następnie shape->model name "nazwa obiektu" (sto razy upewniłem się czy jest prawidłowa), i oto w oknie 3D pojawia się to o co mi chodziło. OK. Teraz mozolny proces przeliczania itp. aby wszystko działało jak należy. Wejście w tryb gry- niestety pochodnia pozostała tą, którą jest w OM. (pragnę jeszcze raz podkreślić, że w oknie 3D wszystko wygląda poprawnie) Czym to jest spowodowane i jak to naprawić?

PS Może i jestem za bardzo upierdliwy, ale to pierwszy raz, kiedy dodaje obiekty. Jestem zielony. :roll:
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Kapitan Smith i edytor

Post autor: Juliusz »

Kapitan Smith pisze:Stworzyłem normalną a następnie shape->model name "nazwa obiektu"
ale co zrobiłeś dokładnie? zmieniłeś parametr shape model, który znalazłeś gdzieś tam w drzewku właściwości pochodni, czy dodałeś nowy, do konkretnego obiektu? (konkretnego, czyli tego, co na mapie, a nie archetypu, czyli wzorca, który jest w gamesysie). Musisz dodać właściwość (ADD) - wówczas ona nadpisze tą, która jest zapisana w gamesysie.
ODPOWIEDZ