Marzec pyta

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Marzec pyta

Post autor: Marzec »

Problem wyeliminowany :pad Dzięki! Optymalizację używam zawsze, nigdy jednak nie używałem Light :P bo myślałem, że optymalizacja wszystko załatwia :P Teraz tylko pytanie w jakiej kolejności stosować :)
www.thiefguild.com - Gildia Złodzieja
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Marzec pyta

Post autor: Nivellen »

Jeśli będziesz mieć włączone "object light" i zrobisz optymalizację, to automatycznie policzy też światło. Ale generalnie nie ma takiej potrzeby, chyba, że chcesz często sprawdzać jak dana tekstura wygląda w świetle "naturalnym". Inna rzecz, że taka optymalizacja zabiera dużo czasu, oczywiście w zależności od stopnia skomplikowania mapy. Ja robię optymalizację aktualnie budowanego obszaru wraz z pełnym oświetleniem co jakieś 10 zapisów, a całej mapy co 30/50. Pomiędzy tymi zapisami pracuję w większości przy poleceniu "light_bright", co znacznie ułatwia orientację i pozwala dokładnie dopasowywać tekstury.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Marzec pyta

Post autor: Dziarsky »

Filmik z logo w dechę!
Obrazek
bob
Szaman
Posty: 1161
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 10:44
Kontakt:

Re: Marzec pyta

Post autor: bob »

Czy jest możliwe przeniesienie klejnotu światła wraz z punktami życia na górę ekranu (to samo dotyczy wyświetlanego ekwipunku), właśnie?
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marzec pyta

Post autor: Kurhhan »

Takie pierdoły raczej wymagają dostępu do kodu źródłowego.
Zajmij się w końcu w tym dromedzie czymś porządnym a nie głupotami.
Forgotten Tomb
ODPOWIEDZ