DarkRadiant+Vista=crash :/

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

DarkRadiant+Vista=crash :/

Post autor: Ozi »

Zainstalowałem sobie Vistę Buisness (licencja akademicka). Zainstalowałem Dooma 3 dokładnie tak samo, jak wcześniej na XP... Doom 3-> D:\gry\doom3, DarkRadiant-> D:\gry\DarkRadiant. Niestety pod Vistą DarkRadiant się nie uruchamia. Podczas "initialising modues" wyskakuje błąd, że aplikacja przestała działać :) Zdaję sobie sprawę, że takie napisanie "nie działa pod Vistą" niewiele mówi, ale system również informuje mnie tylko komunikatem "przestało działać" :) Wszystko inne pod Vistą działa bez zarzutu. Może osoby, które siedzą blisko DarkModa spotkały się już z problemem gdzieś na forum DM i wiedzą, czy przypadkiem pod Vistą nie ma jakiegoś kruczka, koniecznego do odpalenia DarkRadianta?

Dodam, że ta poprwka naprawiająca błędy adresowania pamięci (czy jakoś tak;P) jest zainstalowana. DirectX 9c pod Vistę również. Wiedźmin, Doom 3, czyli same gry, działają stabilnie (i nawet nie wolniej niż na XP :|). Wszystkie inne aplikacje również :/
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DarkRadiant+Vista=crash :/

Post autor: Dziarsky »

Nie pamiętam czy na stronie DR czy na forum TDM znalazłem informację, ze w kolejnej wersji edytora pojawi się wsparcie dla Visty.
Musisz się uzbroić w cierpliwość.

btw. Vista to badziew 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DarkRadiant+Vista=crash :/

Post autor: Ozi »

Czekam zatem :)
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: DarkRadiant+Vista=crash :/

Post autor: Paweuek »

Nie ma sensu bawić sie w Vistę. Podobno niedługo "małymiękki" ma zamiar wydać kolejny "rewolucyjny" system, więc można się spodziewać co najwyżej jednej poprawki czy też service packa do Visty... Licencje akademickie obejmują również starego, sprawdzonego ikspeka, więc... nie zastanawiaj się dłużej ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DarkRadiant+Vista=crash :/

Post autor: Dziarsky »

Paweuek pisze:Podobno niedługo "małymiękki" ma zamiar wydać kolejny "rewolucyjny" system
Ostatnio czytałem, że to jednak nie będzie wcześniej niż za 2, 3 lata.
Paweuek pisze:icencje akademickie obejmują również starego, sprawdzonego ikspeka, więc... nie zastanawiaj się dłużej ^^
W czerwcu ykspeka kończą sprzedawać, szkoda.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ozi
Młotodzierżca
Posty: 854
Rejestracja: 25 października 2003, 21:30
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DarkRadiant+Vista=crash :/

Post autor: Ozi »

Paweuek pisze:Licencje akademickie obejmują również starego, sprawdzonego ikspeka, więc... nie zastanawiaj się dłużej ^^
Mój XP po zminie sprzętu się zdeaktywował. Licencja akademicka pozwala niestety na tylko jedną aktywację systemu na danym kluczu, dlatego teraz mam Vistę. W każdym razie DR 0.95 działa już stabilnie pod Vistą (choć akurat odpalenie Aero sprawa, że oszar roboczy okien w DR jest niewidoczny)
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: DarkRadiant+Vista=crash :/

Post autor: Dziarsky »

Ozi pisze:(choć akurat odpalenie Aero sprawa, że oszar roboczy okien w DR jest niewidoczny)
To widocznie będzie zmora wszystkich edytorów bo Aero wyłącza render okien.
Obrazek
ODPOWIEDZ