Zestaw obiektow + pytanie o drzwi

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Inq
Bełkotliwiec
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 18:29

Zestaw obiektow + pytanie o drzwi

Post autor: Inq »

Da sie zrobic takie cos, ze np. po postawianiu szafy pojawia sie jako osobne obiekty otwieralne szuflady w okreslonym miejscu?

Jak zrobic wlasne drzwi do Dromeda? Czytalem ten poradnik do edytora do 3 czesci, ale nie wiem, czy odnosi sie on rownierz do Dromeda.
Awatar użytkownika
Gregorius
Egzekutor
Posty: 1716
Rejestracja: 28 maja 2003, 08:47
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Kontakt:

Re: Zestaw obiektow + pytanie o drzwi

Post autor: Gregorius »

Inq pisze:Da sie zrobic takie cos, ze np. po postawianiu szafy pojawia sie jako osobne obiekty otwieralne szuflady w okreslonym miejscu?
Mniej więcej się da, ale lepiej wtedy szafę zrobić jako brush z nałożoną teksturą szafy, a same szuflady jako obiekty.
Inq pisze:Jak zrobic wlasne drzwi do Dromeda? Czytalem ten poradnik do edytora do 3 czesci, ale nie wiem, czy odnosi sie on rownierz do Dromeda.
Edytor dla Thiefa 3 to całkowicie inna bajka.

Jeżeli chcesz zrobić "nowe" drzwi dla DromEda, to najprościej podmienić teksturę dla drzwi które już są, wrzucając nową do podkatalogu "obj", zależnie jakie drzwi chcesz podmienić.
Można też nałożyć dowolną teksturę na któreś z "sekretnych" drzwi, bez specjalnych trudności.

Prawie wszystkie drzwi w T1 i T2 to w zasadzie prostopadłościany z klamką... więc nie wiem czy jest sens robić takie drzwi od nowa.


PS. Witam wszystkich po dłuższej nieobecności :)
Brothers in arms & beer...
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Zestaw obiektow + pytanie o drzwi

Post autor: Nivellen »

Siema Gregorius :-D Ostatnio ekstremalnie trudno spotkać kogoś ze starej gwardii, same "młodziaki" jedynie ;) Ano niestety RL nas dopada (mnie jak cholera przez ostatnie 1,5 roku :evil: )

A co do tych drzwi, to może kolega Inq pyta o całkiem nowy obiekt, np. drzwi z zaokrągloną górą. Jeśli tak, to trzeba zapoznać się z Animorem lub 3DS Max - ale to bardzo daleka droga. Szybciej i prościej skorzystać z zasobów stronki Timona lub Schwaa.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Inq
Bełkotliwiec
Posty: 32
Rejestracja: 13 kwietnia 2008, 18:29

Re: Zestaw obiektow + pytanie o drzwi

Post autor: Inq »

Bede w takim razie musial chyba nauczyc sie robic drzwi w Maxie - bo chce zrobic szuflade, ktota bedzie sie wysuwala wlasnie jako drzwi.

edit:
Bez sensu, wlasnie przeciez to by nie dzialalo!
Moze po prostu zrobic szuflade jako kufer, ktora sie wysuwa i graczowi pokazuje sie jej zawartosc (lub dostaje od razu przedmioty - jak w Thiefie).
ODPOWIEDZ