T3 ED nie włącza mapy testowej

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
Yawgmoth
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2008, 15:59
Lokalizacja: Kraków

T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: Yawgmoth »

Witam. Mam taki problem. Jak włączam mapę w edytorze i klikam potem na joystick, to przez chwile program coś tam muli a potem nic się nie dzieje. Nie włącza się wogóle wybrana mapa. A najciekawsze jest to że w procesach ta opcja jest uruchomiona. Jak ktoś wie czemu tak sie dzieje i jak to można rozwiązać to proszę o szybką odpowiedz.
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: Abru »

Już o tym pisaliśmy. Cały proces instalacji został zawarty w Tutorialu Komaga:

1. KomagTutT3PL - rozdział I .rar - Judith
2. KomagTutT3PL - rozdział II .rar - Judith

Jeśli masz właściwy plik user.ini oraz plik Xbreboot.bat w folderze System a także przemianowaną kopie pliku T3MainOptVersion.exe na T3Main.exe (stary T3Main.exe należy usunąć lub zachować na wszelki wypadek) to możesz spokojnie zaczynać budowanie. Edytor odpalasz używając programiku Thief3 Launcher 2.02 GL.

Jest wysoce prawdopodobne, że odpalając dowolną mapę przy użyciu Joysticka nie będziesz miał dźwięku, dlatego używaj opcji Build--->Send to Xbox.

Plik Xbreboot.bat powinien wyglądać tak:

Kod: Zaznacz cały

T3MainOptVersion.exe Autoplay
A user.ini dokładnie tak:

Kod: Zaznacz cały

[BlockLoading]
;LoadFromResourceBlockFiles=True
[Source Control]
UseSourceSafe=0
[Engine.Engine]
UpdateGameSys=0
[Conversations]
SchemaChangesAllowed=true
Powodzenia! :ok
Awatar użytkownika
Yawgmoth
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2008, 15:59
Lokalizacja: Kraków

Re: T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: Yawgmoth »

No właśnie zrobiłem wszystko tak jak było opisane w poradniku ale nadal się mapa nie włącza. Nawet jak kliknąłem przez Build--->Send to Xbox.
Wtedy wyskakuje mi okienko w którym pisze że nazwa "xbreboot nie jest rozpoznawalna jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy". A całą resztę mam zrobioną jak należy.

[ Dodano: Sro 14 Maj, 2008 17:33 ]
A tak poza tym jest więcej rozdziałów z poradnika Komaga czy tylko proces instalacyjny??
Strzeżcie się sług Szachraja,albowiem lubują się w chaosie.Pragną zniweczyć wasze dzieła i zmącić wasze myśli.
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: Abru »

Odznacz w Narzędzia--->Opcje folderów opcje Ukryj rozszerzenia znanych typów plików i sprawdź czy .bat nie stanowi przypadkiem części nazwy tego pliku. Edytor nie rozpoznaje pliku, dlatego upewnij się, że nazwa i rozszerzenie jest prawidłowe... oraz czy na pewno masz w folderze plik T3MainOptVersion.exe.

Po polsku są niestety tylko te dwa rozdziały. Całość w wersji Online oraz zarchiwizowanej (zip 15.8 MB) zalega na serwerze KOMAGa.

Na szczęście to forum jest w całości po polsku. ;)
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: peter_spy »

Chyba będę musiał dotłumaczyć w wolnej chwili resztę, bo widzę, że zapotrzebowanie wzrasta ;) Sęk w tym, że zajmuję się tą robotą na codzień i po godzinach mam deczko dosyć ;)
Awatar użytkownika
Yawgmoth
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2008, 15:59
Lokalizacja: Kraków

Re: T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: Yawgmoth »

No właśnie nie ma pliku Xbreboot.bat. :|

[ Dodano: Pią 16 Maj, 2008 19:49 ]
Tylko że Komag nic o nim nie pisał a jak to możliwe że go nie ma :?: Sądziłem że to część programu :|
Strzeżcie się sług Szachraja,albowiem lubują się w chaosie.Pragną zniweczyć wasze dzieła i zmącić wasze myśli.
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: Abru »

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: peter_spy »

...i przyzwyczaj się, że użytkownicy T3eda większość rzeczy wymyślają, projektują i programują sobie sami ;)
Awatar użytkownika
Yawgmoth
Bełkotliwiec
Posty: 19
Rejestracja: 14 maja 2008, 15:59
Lokalizacja: Kraków

Re: T3 ED nie włącza mapy testowej

Post autor: Yawgmoth »

Dzięki wielkie za plik. A co do tworzenia sobie samemu to nie mam jak na razie o tym pojęcia. Ale jak tylko dam radę to nie będę pisał postów na takie tematy jak powyżej:D
Strzeżcie się sług Szachraja,albowiem lubują się w chaosie.Pragną zniweczyć wasze dzieła i zmącić wasze myśli.
ODPOWIEDZ