Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Post autor: MackaN »

Wchodzę sobie na stronę http://www.thief-thecircle.com/dromed/ a tam mi wyskakuje już od paru dni taki komuniat:
"Microsoft JET Database Engine error '80004005'

'C:\www\clients\thief-thecircle\dromed\database\dromed.mdb' is not a valid path. Make sure that the path name is spelled correctly and that you are connected to the server on which the file resides.

/dromed/include/menuDB.asp, line 11 "

Niestety nie mam wersji offline wszystkich manuali z tejże strony (a były przydatne). Czy ktoś może dysponuje takowymi i może gdzieś wszystkie teksty z tejże strony umieścić na jakimś serwerze lub wysłać na maila? mackan(at)o2.pl? (nie obrażę się też za jakieś bonusowe materiały z innych stron)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Post autor: Nivellen »

Nie wiem, co się stało, bo u mnie również bezpośredni link nie działa, ale wystarczy skrócić adres, wcisnąć enter klik i potem wyszukać co potrzebne w dziale "Thief Editing" ;)
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Post autor: MackaN »

Wszystko super, tylko nada,l nawet jak wchodzę ze http://www.thief-thecircle.com/editing/ - tak jak podałeś, to na tej liście, kiedy kliknę w Dromed Central, to wciąż strona którą potrzebuję się nie wyświetla :(
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Post autor: Nivellen »

Fakt, ładują się jedynie oficjalne tutki, brak dostępu do zasobów z DC. Myślę, że może to mieć związek z reorganizacją serwera TTLG. Poczekamy zobaczymy. A jakiego tutka konkretnie potrzebujesz?
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Post autor: MackaN »

Tutka o mechanizmach na jakich zasadach najłatwiej robić pułapki efekty windy itp. Tzn coś już bardziej o mechanizmach gry. Bo jak narazie umiem tylko modelować, budować mapy, wstawiać obiekty itp. Ale jak zrobić, żeby po wejściu Garreta gdzieś coś się działo i jakie funkcje za to odpowiadają w tych klasach w hierarchi to już nie wiem. Potrzebuję generalnie teraz jakiegoś tekstu o logice Dromed'a. Bo narazie widzę, że mechanizmy nie wyglądają tu tak intuicyjnie jak choćby w edytorze do Arcanum (chociaż, tam to było mnóstwo zabawy z szeregiem plików tekstowych w łatwej ale kiepskiej z punktu widzenia wydajności formie, ale bardzo przyjmnie się tam modeluje izometrycznego RPGa, inna sprawa, że teraz nie chcę RPGa tylko fanmisję do Złodzieja (mniejszy pożeracz czasu. Grywalną misję można zrobić w 5 miesięcy spokojnie, natomiast w Arcanum dłubię już od 3 lat :D)) ani też nazwy klas (obiektów) nie są dla mnie tak jasne, żebym wiedział do czego służy obiekt i jak zadziała, nie mam żadnych dokumentów które opisują klasy, czy też prostszych, opisujących wykorzystanie i tym samym poniekąd działanie danych klas. Pewnie nie ma czegoś takiego o obiektach w Dromedzie i o skryptach podobnego do dokumentacji Javy Suna :)

Powiem jeszcze tyle, że czytałem oficjalnego Manuala, więc podstawy o skryptach, że tam ConVict coś uruchamia itp wiem. Ale co z tego jak nigdzie nie jest napisane w dokumentacji tej co mam, jak działają mechanizmy gry i jakieś proste przykłady.
Powiedzmy jak zrobić "Zapłon" (tigg) i jakie mam możliwe efekty (funkcje) do wykorzystania na obiekatach i jak je podłączyć do obiektu i kontrolować przepływ danych.

PS: Mam nadzieję że ktoś zrozumiał ten mój przydługi post o 00:41 po 2 nieprzespanych nocach :) Ewentualne literówki i gramatyczne podknięcia poprawię rano jak się wyśpię wreszcie :)

PSPS: Jaka komenda kasuje wszystkie textury co mam załadowane do Dromeda poza tymi które już nałożylem brushe, żeby mi nie znikneły, co bym miejsce sobie zrobił i mógł nową rodzinę wczytać i dodać do świata dodatkowe textury z tejże :)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Post autor: Nivellen »

MackaN pisze:PSPS: Jaka komenda kasuje wszystkie textury co mam załadowane do Dromeda poza tymi które już nałożylem brushe, żeby mi nie znikneły, co bym miejsce sobie zrobił i mógł nową rodzinę wczytać i dodać do świata dodatkowe textury z tejże :)
zastosuj komendę "compress_family all", usuwa wszystkie nieużywane tekstury. Ponadto ściągnij sobie jakieś "menus'y", np. ze strony Komaga, bardzo ułatwia to życie w walce z Dromem :-)
Wrzucam dwie paczki z tutorialami, zawierającą zbiór najważniejszych porad i wyjaśnień zebranych z forum ttlg. (część z nich była zapewne również na DC)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
MackaN
Ożywieniec
Posty: 101
Rejestracja: 31 grudnia 2006, 14:23

Re: Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Post autor: MackaN »

Wow, dzięki Nivellen za te pliczki. Czas się zabrać za lekturę :) A myślałem że dziś wreszcie się wyśpię. No nic trudno. Wracam do czytania, jak już wszystko przejrzę i jeszcze będę miał jakieś pytania co do tutków, to też w tym miejscu forum się z tym podzielę.

A co do tej komendy, to tak mi coś świtało że to było coś z compress family, ale nie pamiętałem dokładnie co. :)
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: Co się stało z materiałami do Dromeda z Thief The Circle?

Post autor: Nivellen »

Przeglądając TTLG znalazłem link do archiwalnego Dromed Central. Nie wszystkie linki działają i całość ładuje się trochę wolno, ale jest :-D
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
ODPOWIEDZ