FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: Clive »

Witam wszystkich.
Zapewne nikt mnie tu nie zna bo mimo, że jestem tu od jakiegoś czasu zarejstrowany to rzadko się pojawiam... ale mniejsza z tym. Otóż ostatnio poznałem się troche bliżej z T3Ed'em, a ponieważ czytałem wszystkie "dzieła" Spidiego o Garretcie i szczególnie dwa z nich
mi się spodobały("Piramida" i "Pięć mieczy ciernia stalowej róży")
to pomyślałem, że można by było zrobić Fan Misje do Thief'a 3 oparte na tych właśnie opowiadaniach. Niestety jestem jeszcze w początkowych etapach zapoznawania się z T3Ed'em :wst (przynajmniej tak mi się wydaje),
a fajnie by było gdyby te misje wkrótce się ukazały... i tak moje plany poprzedzają naukę T3Ed'a, ale ja się nie poddaje porozkminiam trochę ten edytor i zacznę coś robić. Spidi się zgodził nawet rozrysował mapkę póki co w formie propozycji, ale jest. Więc jeśli ktoś byłby chętny pomóc to nie odmówię nawet poproszę, szczególny problem(bo na tym się już nie znam kompletnie) to przydałby się ktoś kto by zrobił dwa może więcej nowych modeli do FMki, póki co wymagany jest jeden tak zwany Seth* bodajże 4 metrowy posąg, który wyskoczył by z tej 4 metrowej(w pionie) skrzyni. Resztę jakoś by się leciutko przerobiło i było by git. Tylko ten Seth* i skrzynia... to jak narazie największy problem.Więc jeśli ktokolwiek zgłosi się do pomocy to byłbym wdzięczny zresztą całej fmki sam bym chyba nie dał rady zrobić przynajmniej w aktualnym poziomie zaawansowania... musiałbym być jakims kozakiem w tym T3Ed, zresztą co to by było w autorach jedna osoba, która napisała opowiadanie i druga, która na podstawie tego zrobiła FMkę. Hmm. No to by było na tyle...
chyba że ktoś ma jakies propozycje czy pytania(?).
Ostatnio zmieniony 21 września 2010, 18:54 przez Clive, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Obrazek
Awatar użytkownika
Nivellen
Złodziej
Posty: 2799
Rejestracja: 30 stycznia 2003, 23:21

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: Nivellen »

To mówisz, że ile czasu spędziłeś na nauce T3Eda, miesiąc - dwa...? :kwd
Wydaje mi się, że powinieneś poświęcić najpierw czas, na stworzenie kilku próbnych plansz, dopiero wtedy brać się za "pełnoprawną" misję.
Produkcja fm-ki na silniku UE wymaga nie tylko znajomości edytora, ale przede wszystkim aplikacji 3D (3ds max, Maya, Mudbox, ZBrush, itp., ew. darmowy Blender), 2D (PS, PSP, Gimp) i sporej wiedzy z dziedzin takich jak: architektura, historia, czy ogólnie pojęta sztuka.
Bynajmniej nie chcę ciebie zniechęcać do pracy - czytaj, oglądaj, rysuj, projektuj - rozwijaj się! Im więcej będziesz ćwiczyć, tym lepsze efekty uzyskasz, jednak wymaga to wszystko czasu, a przede wszystkim wysiłku i pracy.
Zresztą co ja się będę produkować, Judith i Abru są tu specami od UE i T3Eda, więc wracam do swojej "archaicznej" układanki w Dromedzie :jez :mru
Jeśli lubisz mroczne tajemnice i zamki...
Zapraszam do obejrzenia zrzutów z powstającej Fanmisji
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: Clive »

To, że trzeba sporo czasu na naukę, to akurat wiem, ale mimo tego napisałem o tym bo mam takie zamiary no i problem z modelem Seth'a, a ten "najbliższy czas" u mnie nie oznacza miesiąca czy tygodnia tylko co najmniej rok. Musze popracować z tym T3Edem jeszcze długo to fakt. Co do blendera bawiłem się tym kiedyś, ale to nie moje wymiary.
Historia bez przesady... wystarczy wiedza na temat thiefa to nie ma być odtworzenie jakiejs bitwy pod Grunwaldem, a architektura w Thiefie... nic lepiej nie pasuje jak gotyk. Z tą sztuką też przesada to nie jest jakieś rzeźbienie, mi tam wyobraźnia i fascynacja wystarczą.
A na gimpie dużo czasu ostatnio siedziałem, ale narazie przerwałem to "gimpienie" chcę sobie tablet kupić i dopiero będę sie bawic, zresztą mówisz o gimpie, a to chyba do niczego innego nie służy w kierunku gier po za robieniem conceptów, fan artów i takich tam no i do tworzenia tekstur. PS'a akurat nie posiadam, ale to sie nie wiele różni więcej bajerów z tego co słyszałem, być może jak ktoś chce tekstury robić to lepiej, że są te bajery nie wiem... ale mi nowe tekstury nie porzebne wykorzystam te z thiefa orginalnego jak coś, u mnie się klimat liczy i zabawa w grach, a nie grafika i jakieś ulepszanie zbędnych rzeczy. Zresztą jak mówiłem to tylko dwie FMki z powodu fascynacji opowiadaniami Spidiego i tyle. Swoją drogą dziwne, że nikt inny na to nie wpadł ktoś kto zna się dobrze na T3Edzie, Dromedzie czy innych tych edytorach od dawna i jakiś amator musi go w tym wyprzedzać.
Jeśli o postępy w T3Edzie chodzi jak narazie myślę, że mi całkiem dobrze idzie, mam kolegę który ogarną już troche edytorów między innymi z UT3, Thief'a, DarkMod'a i jeszcze z czegoś, ale nie pamietam co to za gry były, ale w razie czego może mi coś podpowiedzieć gdybym miał jakieś problemy z T3Edkiem. Narazie jedyna przyczyna tego tematu to ten Seth troche bez sensu uczyć się całego jakiegos oprogramowania do tworzenia modeli skoro chce się to wykorzystac do jednej czy dwóch FMek, moim zdaniem lepiej spytać kto się na tym zna i poprosić o pomoc.
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
Awatar użytkownika
timon
Garrett
Posty: 3883
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 19:07

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: timon »

Hmmm... jakim translatorem i z jakiego języka to jest tłumaczenie ?
Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie należący do ich wspólnoty narodowej. Hołota chamska. "Nie kocha Polski i Pana Boga"
Obcy kulturowo prezesowi
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: peter_spy »

Niv - a produkuj się, ja póki co odchodzę od T3eda na rzecz UDK i zamierzam się rozwijać w kierunku "environment artist" , niezależnie od konwencji. Oczywiście na ten moment jeszcze sporo pamiętam z T3eda i tych wszystkich powalonych sposobów na robienie w sumie prostych rzeczy... Więc jak tylko tu będę to służę pomocą. Btw. czy autor posta zdaje sobie sprawę, że zrobienie FMki do T3, składającej się w większości z własnych tekstur, modeli i ogólnie "zasobów" może się ciągnąć nawet latami?
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Clive, to może Dromed? Jest chyba prostszy...
Obrazek
Awatar użytkownika
Hadrian
Złodziej
Posty: 2423
Rejestracja: 08 stycznia 2009, 13:38
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: Hadrian »

DromEdem to ja się zajmuję i robię lokacje ,,Rezydencja" :kwd Nawet fajnie mi idzie. Bym mógł spróbować zrobić misje (tylko spróbować), ale na razie mam dużo na głowie - opowiadanie, szkoła, gra planszowa... :kwa
Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: Abru »

Myślę, że to miło pod warunkiem, że nie planujesz żadnych rewolucji. Jeśli masz w planach coś na wzór misji znanych z T3 to powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
Clive
Paser
Posty: 252
Rejestracja: 22 marca 2010, 12:06
Lokalizacja: The Black Lizard Planet
Płeć:

Re: FanMisje na podstawie opowiadań Spidiego

Post autor: Clive »

Dromed nie jest przeznaczony dla jednej osoby na świecie... to po pierwsze, a po drugie to wykluczone bo mi się już Thief 2 nie odpala więc nie ma się co męczyć. Co do rewolucji, owszem nie planuję żadnych, no po za tym Sethem... ale to tylko model w końcu...
Obrazek
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ωɛrɛ sɛŋƭɨɛŋƭ ɓɛɨŋgs
Ɔŋcɛ ɣɔʊ ɖarɛɖ tɔ lɨʋɛ ωɨth laʊgɦs aŋɖ ƭɛars
Ŋɔω ɣɔu arɛ ɔŋlɣ ɦʊʍaŋ ʍacɦɨŋɛs
Ɔʊr ɦʊʍaŋɔɨɖ ƭɔɣs ƭɦaƭ ʍɨʍɨc liʋɨŋg
ODPOWIEDZ