Mała prośba

Zaglądnij tutaj, jeśli masz pytania lub uwagi dotyczące różnorodnych aspektów tworzenia misji w edytorach DromEd i T3Ed, jak też związanego z nimi oprogramowania i sprzętu.

Moderator: peter_spy

Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Mała prośba

Post autor: Przemek557 »

Zainstalowałem sobie ostatnio Thiefa żeby trochę nadgonić w FMkach, a jako że przy instalacji NewDark wrzucił się od razu DromEd, to postanowiłem tam zajrzeć. Odnalazłem jakieś moje dawne pliki z różnymi projekcikami i... no i właśnie nic. Nie jestem w stanie żadnego otworzyć. Pomyśałem żę to pewnie dlatego że nowy DromEd, ale po chwili zdałem sobie sprawę że to bez sensu. Niestety okazało się że DromEd otwiera wszelkie inne pliki .mis, wygląda to tak jakby nie lubił tylko tych których autorem jestem ja (mam ze 100 różnych plików .mis - z 95% nie chce się otworzyć bo "Failed to load"). Wszystko wskazuje na to że wszystko co mam jest uszkodzone (podróżowało to swego czasu z dysku na dysk). Moja prośba jest taka, aby ktoś sprawdził jeden z plików czy mu odpali, jeśli nie to będę przynajmniej miał pewność że to są już dane nie do odzyskania.

[usnąłem link]

W sumie szanse żę komuś się uda są bardzo niewielkie, mam w tym folderze też parę archiwów rar i WinRar także wykrywa je jako uszkodzone.
Ostatnio zmieniony 02 października 2014, 02:02 przez Przemek557, łącznie zmieniany 1 raz.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mała prośba

Post autor: Kurhhan »

U mnie również się nie otwiera.
Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Mała prośba

Post autor: Przemek557 »

Dzięki. No nic, szkoda - pozostaje mi tylko poszukać kopii na jakichś zakurzonych dyskach.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Mała prośba

Post autor: Juliusz »

Zaintrygowało mnie to i postanowiłem sprawdzić ten plik, jako że grzebałem wcześniej w plikach .mis.

Nie wiem do końca, co to jest, ale na pewno nie jest to plik wygenerowany przez Dromeda.

Sprawdzałem go w przeglądarce do plików binarnych. Dziwne rzeczy zawiera:
1) binarny chaos - tak, jak by to był program

2) listę czegoś co jest jakby słowami-kluczami, kodami, bazą danych wirusów?

Kod: Zaznacz cały

(...)
Mudrop.fni.Pincher.xx.Renum.bhd.bhe.StartPage.cf.Typic.amf.Trojan-GameThief.Win32.Magania.cptw.cptx.cptz.cpua
(...)
Słowa 'Trojan', 'Backdoor' powtarzają się często - a tu dodatkowo ciekawostka 'Trojan-GameThief'...

3) jest lista niejakich UUID - unikalnych identyfikatorów czy coś takiego - nie znam się - dopiero teraz googlowałem. Przykład:
http://mikolajapp.appspot.com/uuid/quer ... 544b8f1c6}
W pliku pojawiają się owe kody (to w klamrach) oraz odpowiadające im 'coś' - w tym przypadku: "ListIterator"

4) pod koniec jest jakaś struktura przypominając plik .xml:

Kod: Zaznacz cały

(...)
</handler>

      <handler event="keypress" keycode="VK_RIGHT">
      <![CDATA[
        var direction = window.getComputedStyle(this.parentNode, null).direction;
        this.parentNode.advanceSelectedTab(direction == 'ltr' ? 1 : -1, this.arrowKeysShouldWrap);
      ]]>
      </handler>

      <handler event="keypress" keycode="VK_UP">
      <![CDATA[
        this.parentNode.advanceSelectedTab(-1, this.arrowKeysShouldWrap);
      ]]>
      </handler>

      <handler event="keypress" keycode="VK_DOWN">
      <![CDATA[
        this.parentNode.advanceSelectedTab(1, this.arrowKeysShouldWrap);
      ]]>
      </handler>

      <handler event="keypress" keycode="VK_HOME">
      <![CDATA[
        this.parentNode._selectNewTab(this.parentNode.childNodes[0]);
      ]]>
      </handler>

      <handler event="keypress" keycode="VK_END">
      <![CDATA[
        var tabs = this.parentNode.childNodes;
        this.parentNode._selectNewTab(tabs[tabs.length - 1], -1);
      ]]>
      </handler>
    </handlers>
  </binding>

</bindings>
(...)
5) pojawiają się też liczne odniesienia do WinAmpa. Zatem zmieniłem rozszerzenie na .mp3, kliknąłem dwukrotnie i... jakiś facet zaczął gadać po niemiecku! Po 34 sekundach plik odtwarza się od nowa.

-----
Nie wiem, co to jest - może to jakieś spakowane archiwum, zawierające w sobie różne pliki...? No, Ty sam powinieneś wiedzieć najlepiej. :)

W każdym razie nie ma to nic wspólnego z Dromedem...
Ostatnio zmieniony 02 października 2014, 12:10 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kurhhan
Kurszok
Posty: 541
Rejestracja: 20 czerwca 2012, 12:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mała prośba

Post autor: Kurhhan »

Forgotten Tomb
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Mała prośba

Post autor: Przemek557 »

O cholera, to dziwne. Nie mam pojęcia przez co te pliki przeszły, ale tłumaczyłoby to dlaczego DromEd ich nie otwiera... Mam nadzieję że nie mogą one wyrządzić nikomu żadnej szkody, na wszelki wypadek zdejmę link z pierwszego postu. Tak czy inaczej niezwykle to dziwne żeby coś złośliwego uwzięło się akurat na pliki DromEdowe.

edit: WTF, otworzyłem inny plik i tam dla odmiany mówią po angielsku, co więcej zwroty "Anvil of the void" i "Deep roads" wskazują jednoznacznie na pliki dźwiękowe z DragonAge'a Oo Możliwe że to cos po niemiecku też jest z tego. Nie mam pojęcia jak to możliwe, jakieś błędy dysku pewnie.

edit2: to z pewnością jakiś mix moich dawnych plików - popróbowałem otwierać inne pliki .mis którymi dysponuję, zarówno VLC jak i HexEditem - czasami przeplatała się muzyka którą mam/miałem, było parę klatek jakiegoś filmu. Podejrzane stringi z nazwami wirusów również w częsci z nich wystąpiły (ale nie we wszystkich). Przeskanowałem parę z tych plików jakimś antywirusem i nic nie znalazł.
Chciałbym przeprosić osoby które poczuły się w jakiś sposób zagrożone ze strony piku który umieściłem - nie miałem pojęcia że mogą tam być fragmenty innych plików. Uważam że plik ten był mimo wszystko czysty, pomimo prób otwarcia kilkunastu tego typu plików w DromEdzie nie zamierzam skanować systemu :P .Wspomniana lista "podejrzanych" nazw to najpewniej jakaś baza wirusów, tak jak to sugerował Juliusz - być może traf chciał że wplątały sie w to jakieś definicje wirusów.

Dobra wiadomość (dla mnie) jest taka że przeglądając pliki mis HexEditem natrafiłem na kilka plików które zdają się być poprawnymi plikami misji. Tutaj niestety pojawia się inny problem - korzystałem w nich z własnego gamesysa, którego niestety najprawdopodobniej dłuzej nie posiadam. Czy w tym wypadku da się coś odzyskać? Jeśli nie wybiorę żadnego, lub wybiorę domyślny, otrzymuję również 'Load Failed'.

edit3: Poprawka, przy domyślnym dark.gam otrzymuję "run out of obj abstract ID" czy coś w tym stylu.
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
Awatar użytkownika
Juliusz
Złodziej
Posty: 2774
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:28
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: Mała prośba

Post autor: Juliusz »

Też przeskanowałem ten plik (Avastem) i nic nie znalazł. Myślę zresztą, że żaden trojan by nie zawierał w sobie informacji, że jest trojanem...
Tymniemniej zawartość pliku jest intrygująca.

Jak nie masz własnego gamesys'a to utracisz dodane przez siebie archetypy (np. nowe obiekty), tekstury powiązane z materiałami, własne 'source and receptrons' itp. Natomiast architektura misji, rozmieszczenie obiektów powinno być, jak było.
Ten błąd wyskakuje Tobie pewnie dlatego, że jakiś obiekt odwołuje się do nieistrniejącego archetypu. Czy misja poza tym otwiera się prawidłowo?
Jeśli tak, to spróbuj pousuwać wszystkie śmiecie (np. obiekty mogą się wyświetlać jako białe kliny) i powinieneś być w stanie kontynuować.
Awatar użytkownika
Przemek557
Kurszok
Posty: 551
Rejestracja: 29 października 2005, 12:00
Lokalizacja: Tychy

Re: Mała prośba

Post autor: Przemek557 »

Misja nie otwierała się prawidłowo, jednakże ściągnąłem DromEdDeluxe i spróbowałem uruchomić z gamesysem DEDX i wtedy przeszło. Niebywałym szcześciem jest że w jednym z projektów najnowszy plik jest akurat cały, w innym było trochę mniej szczęścia i 29 najnowszych plików (jakiś 1-2 tygodnie) było uszkodzonych :( Ale jeszcze parę dni temu sądziłem że wszystkie przepadły :-D .
Pewnie i tak z tych odzyskanych plików ostatecznie nic nie skończę :P .
Zagraj z nami w Thievery!
Thievery Server Browser
ODPOWIEDZ