Zaloguj | Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Jak oceniasz misję?
Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego! 69%  69%  [ 20 ]
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra! 17%  17%  [ 5 ]
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu. 3%  3%  [ 1 ]
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak. 7%  7%  [ 2 ]
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie. 0%  0%  [ 0 ]
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka! 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 29
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 lut 2013 16:14 
Kurszok

Jeśli dla ciebie szczególna jest tutaj fabuła a bardziej fabułka jak dla mnie to tak samo się zastanawiam w ile FM-ek grałeś. Zamysł świetny ale wykonanie czysto gameplay'owe kuleje : ) Szukanie całą misję kluczy które normalnie dałby właściciel domu a w finale bieganie z "potforkami" po całej chałupie zatracając jak dla mnie całkowicie początkowy genialny klimat strachu i zaszczucia. Ogólnie ten ostatni pomysł bardzo ciekawy ale nie sprawdzający się akurat w tej konkretnie misji jak dla mnie. Moim również zdaniem autor zamieszał się w konstrukcji historii a łatanie dziur, gdybanie i szukania drugiego dna przez graczy jest jak dla mnie niepotrzebne. Dobrze to Flavia opisała i nie chcę się powtarzać : ) No ale każdy ma prawo do obiektywnej oceny więc...

Starzy wyjadacze i szukanie bzdurnych, nielogicznych a co za tym idzie niepasujących do całej opowieści bzdet na expercie ? Jak widać mamy inne pojęcia wyzwania właśnie na expercie. Na szczęście gro twórców spełnia moje wyobrażenia najwyższego poziomu trudności ( wyczuleni przeciwnicy, dodatkowe questy pięknie powiązane z fabułą które wymuszają zwiedzenie dokładnie całej mapy, wymóg by nie zabijać, nie pałkować, nie dać się zauważyć ( większy realizm ) czy nawet znaleźć więcej dóbr co jest pięknie "historycznie" wytłumaczone, wiadomo, Garrett ) w Thiefie w 100% a nie pakuje jako jedyne wyzwanie oderwane od rzeczywistości , niespójne, praktycznie nie powiązane z historią zbieranie pierdół. Sztuczne przedłużanie czasu gry i pójście po najmniejszej linii oporu. Taki jest moim zdaniem Expert w Rose Cottage : ) Zresztą nie jestem w tym zdaniu odosobniony.

PostNapisane: 02 lut 2013 17:41 
Garrett

A ja zgodzę się z kuhanem, że
SPIDI napisał(a):
...moim zdaniem Rose Cottage to przygodówka, a nie fan misja Thiefa
.

PostNapisane: 03 lut 2013 13:51 
Garrett

Posty poświęcone recenzowaniu wydzieliłem do tego wątku :
viewtopic.php?f=6&t=5977

Zezwierzęcony, o zdradzieckiej mordzie, umysłowo niestabilny, Thiefmaniak najgorszego sortu, do którego trzeba strzelać. Kanalia. Patologiczny element czyli OBYWATEL. Nie jest godny należeć do ich wspólnoty narodowej. Patologiczny zarazek.

PostNapisane: 03 lut 2013 14:54 
Ożywieniec

Zdziwiło mnie wasze narzekanie na tę misję. Chyba mamy inne podejście. Ale dawno w nią nie grałem. Przede wszystkim klimat i wykonanie graficzne tak mi się podobało, że byłem wyjątkowo mało krytyczny względem pozostałych elementów misji i zrobiła na mnie takie wrażenie, że do dzisiaj uznaję ją za jedną z najlepszych. Jakość historii jako fabuły nie robi mi dużej różnicy, dla mnie ta powinna być tłem, które się odkrywa, a nie czymś co ma zapewnić jakiś skrypt rozgrywki. Rozgrywka powinna być głównie eksploracją. Z tym że tutaj mamy do czynienia z nietypową sytuacją, jaką jest misja przygodówkowa. Z perspektywy czasu widzę, że została tak skonstruowana, że przebieg misji jest liniowy jak na Thiefa... W Broken Triad na przykład można było elementy przygodówkowe rozwiązywać w różnej kolejności.

PostNapisane: 05 sie 2019 17:49 
Bełkotliwiec

Czy jest szansa, że ktoś z Was ma jeszcze na dysku wersje polską?
Byłbym wdzięczny! :shock:

PostNapisane: 07 sie 2019 23:39 
Garrett

Och... fajnie, że ktoś w to jeszcze gra :) Niestety, moja baza FMek wyparowała w tajemniczych okolicznościach :bj:

PostNapisane: 13 sie 2019 17:32 
Młotodzierżca

Głupie pytanie, to jest moje spolszczenie? Nie mam dostępu w tym momencie do starego dysku a i też nie pamiętam co się tłumaczyło :D

PostNapisane: 13 sie 2019 21:44 
Bełkotliwiec

Chyba tak.Twoje i dwóch innych osób (tak pisze w pliku tekstowym) ;)

PostNapisane: 14 sie 2019 06:42 
Złodziej

Wersja polska: Rose Cottage v2.0 PL

Cytuj:
Polska wersja autorstwa The 5 Elements of Darkness w składzie: Melissa "Keeper" Macunado, Dawid "Mixthoor" Mitura, Karol "Raven4444" Włodarczyk.
Zespół stworzył to Spolszczenie pro publico bono i zastrzega sobie prawo do rozporządzania nim w tym duchu. Autorzy nie roszczą sobie praw do korzyści majątkowych, zachowując pełnię praw własności umysłowych. Niniejsze Spolszczenie jest oddane wyłącznie do użytku prywatnego i nie może służyć czerpaniu korzyści majątkowych.
Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikłe z nieprawidłowego działania Spolszczenia i nie zobowiązują się do udzielenia z tego tytułu pomocy.
Wieki temu :)

PostNapisane: 22 wrz 2019 21:34 
Garrett

Zagrałem ponownie po 9 latach.

Teoretycznie tylko przebiegłem i większość misji pamiętałem, więc wiedziałem, co mnie czeka.
Ale i tak był klimat, poczucie zagrożenia i kilkukrotnie zastanawiałem się nad przerwaniem gry. Oprawa audiowizualna się nie zestarzała, tak samo jak wciąż aktualne są zarzuty co do pewnej banalności rozgrywki.

Niemniej to jedna z absolutnie najlepszych FMek w historii.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Teraz jest 07 gru 2019 15:15