Masters of Horror Contest

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Masters of Horror Contest

Post autor: Kapitan Smith »

Póki co w konkursie mamy 4 misje:

The Island ( http://www.southquarter.com/fms/data/island.zip )
Torn Apart ( http://www.southquarter.com/fms/data/tornapart.zip )
The Dead of Winter ( http://www.southquarter.com/fms/data/th ... nterv1.zip )
Last Caress http://www.southquarter.com/fms/data/lcaress(2).zip

Która z nich przestraszy najbardziej?

Więcej informacji na ttlg ( http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=114320 )
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Paweuek »

Polecam! Te misje to istne perełki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Kapitan Smith »

Hmm, dopiero teraz znalazłem czas, aby samemu je przetestować. Niestety poniżej moich oczekiwań :(

W Torn Apart grało mi się nawet przyjemnie, dodatkowe efekty graficzne itp. zawsze przyjemnie zobaczyć coś takiego. Strach na poziomie średnim, jak na misję do takiego contestu zdecydowanie za mało. Nie dostrzegłem żadnych większych potknięć.

Natomiast Last Caress to już dramat. Nie dość, że czarno białe (a jak, jestem miłośnikiem nowoczesności ;) ), to jeszcze zapluskwione. Bardzo łatwo można dostać się w miejsca, gdzie nie nie powinno móc się dostać, mam na myśli dziury, z których nie da się wyjść, czy miejsca "po za misją". Szczególnie na początku widzimy drzwi prowadzące do ściany ( za drzwiami nic nie ma ). W wielu miejscach brakuje też dźwięku. No i najważniejsze: nie ma w tej misji NIC strasznego, przynajmniej w moim odczuciu. Natomiast na plus możemy zaliczyć wprost fenomenalną architekturę i wielką pomysłowość autora. Krótko mówiąc: nie polecam.

Natomiast co do dwóch pozostałych misji: nie grałem, bo Garrett Loader stwierdził że pliki ISLAND.ZIP i THEDEADOFWINTERV1.ZIP nie są fanmisjami -_- . Wiecie może jak je uruchomić?
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Pablito »

Ja odpalałem przez darkloadera i wszystko było w porządku:

Dead of Winter wg mnie bardzo fajne, tylko troche użerania się z kluczami było, ale klimat grozy niezły (tylko czemu ostatni boss pada tak łatwo ;))

A co do wyspy to nie miałem juz chęci by ją przechodzić, a do momentu do którego doszedłem nic strasznego się nie wydarzyło.
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2010, 09:19 przez Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kapitan Smith
Poganin
Posty: 750
Rejestracja: 21 października 2006, 12:31
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Kapitan Smith »

Ach... Podczas ładowania Dark Loadera widzę komunikat: D:/.../island.zip is not a valid zip archive.

Podobnie przy Dead of Winter.
Czyżby coś było nie tak z WinRarem? :roll:
Łucznik
Arcykapłan
Posty: 1305
Rejestracja: 21 października 2006, 19:15

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Łucznik »

Do którego thiefa to misje?
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Pablito »

do thiefa 2
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Jacek »

Kapitan Smith pisze: D:/.../island.zip is not a valid zip archive.
Być może misje ściągnęły się z błędami, spróbuj ściągnąć jedną powtórnie i sprawdź.
Kapitan Smith pisze:Czyżby coś było nie tak z WinRarem?
W czasie gdy pisałeś tego posta mogłeś go co najmniej 5 razy zainstalować i sprawdzić :)
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Michal »

Mam problem z misją The Dead of Winter. Wszedłem (a właściwie to wpadłem) do... sedesu i nie mogę się wydostać. Jestem w tym zbiorniku pod spodem i na dole znalazłem klucz (sewers gate key) ale nie otwiera on tego włazu, który prowadzi na powierzchnię. A kibelki są za wysoko i nimi też nie wyjdę. Tak więc musze zaczynać misje od nowa i najpierw znaleźć klucz do tego włazu czy jest jakieś inny wyjśćie z tego gówna? (dosłownie i w przenośni) :-D
Awatar użytkownika
Jacek
Strażnik Glifów
Posty: 3200
Rejestracja: 28 sierpnia 2003, 23:05
Lokalizacja: Zwoleń

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Jacek »

Nie ma. Nastepnym razem nie wpadaj w g... :twisted:
Awatar użytkownika
Pablito
Kurszok
Posty: 509
Rejestracja: 15 lutego 2004, 20:40
Lokalizacja: Z tamtąd

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Pablito »

owszem wyjść się da musisz tylko:
znaleźć w jednym z pomieszczeń strzały z liną i spuścić się na linie do klozetu :P ;)
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 2010, 09:19 przez Pablito, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Paweuek
Gniew-Amon
Posty: 1879
Rejestracja: 12 sierpnia 2002, 12:25
Lokalizacja: Cytadela

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Paweuek »

Torn Apart - sfekty strachowe na porządnym poziomie, jednak całość sprowadza siędo nudnego keyhuntu po średnio architektonicznie ciekawym domu. 3.

Last Caress - klimat noir pasuje bardziej do dreszczowca niż do horroru, ale zawsze to jakieś miłe urozmaicenie. Duży minus za początkowe, za przeproszeniem, nasranie brushy. Wyjście z domu zajęło mi jakieś 8 Alt+L'ów... Później jest ciekawie gdy już trafimy do docelowego budynku najeżonego pułapkami. Nawet w Bonehoard nie było tylu zasadzek ;) Misja bardzo fajna. 3,5.

The Island - Misja porządnie wykonana, choć ganianie po ruinach przez 2 godziny w poszukiwaniu jednego wejścia posługując się na dodatek niedokładną mapą może zbulwersować nawet mnicha shao-lin. Mimo wszystko gra jest polecana dla fanów Lost City. Po dostaniu się do grobowca gra zasadniczo szybko się kończy, ale i tam sympatyczne są nowe stworki tamże buszujące. 4.

The Dead of Winter - Zdecydowanie najbardziej technicznie zaawansowana misja w całym konkursie. Pomagamy Mechanistom w eksperymencie naukowym, który kończy się fiaskiem. Potem biegamy [ chyba raczej pełzamy ] w poszukiwaniu kluczy chowając się w cieniu przed nieumarłymi. A biegania jest co nie miara, jednak jeśli szukamy sumienie, dojdziemy po kolei do każdego zamkniętego pomieszczenia [ Michał szambonurku :P ]. Jedynym problemem może być odnlezienie tzw. triggera uruchamiającego kilka eventów. Zdecydowanie mój faworyt. 5.
Obrazek
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: dario »

Linki wygasły ze strony southquarter tak więc umieszczam nowe tak, żeby nie szukać ;)
Dead of Winter
The Island of Madness
Last Caress
Torn Apart
Awatar użytkownika
Marzec
Arcykapłan
Posty: 1494
Rejestracja: 22 listopada 2006, 11:13
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: Marzec »

Dzięki za odświeżenie tematu. Bardzo się przydało :)
Awatar użytkownika
dario
Arcykapłan
Posty: 1412
Rejestracja: 08 lutego 2007, 09:15
Lokalizacja: Tychy

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: dario »

Trochę dziwnie wypadła ta cała klasyfikacja i ogólnie konkurs. Generalnie zwycięzca czyli Dead of Winter nie spełnia według mnie kryteriów na miarę "horroru".Misja wygrała pewnie dzięki dopracowaniu wizualnemu i może w jakimś sensie fabularnemu. Natomiast dwie ostatnie misje, które rzeczywiście miały w sobie coś czym mogły przestraszyć (a mnie przestraszyły) - przegrały... I tak oto:

Island of the Madness - misja przypominająca klimatem Lost City. Dostajemy się na wyspę pełną dziwnych stworzeń. Misja sama w sobie mało straszna, natomiast szczególną uwagę należy zwrócić na staranne wykończenie misji, paletę kolorów i oprawę dźwiękową. Przez większość gry mamy ghosting. Miejsce 2 (pod względem wizualnym)/miejsce 4 (pod względem konkursu)

Last Caress - krótka, na max 15 minut. Fajny klimat jak w starych filmach z paletą barw czarno białych. Misja przesiąknięta klimatem strachu. Wprowadzenie jak i zakończenie z filmikiem.
Miejsce 3/ Miejsce 1

Torn Apart - pod względem graficznym zdecydowanie najsłabsza, ale jeśli to miała być najgorsza fm tego konkursu to jakieś nie porozumienie. Akcja toczy się w rezydencji. Miejsce 4/ miejsce 2

Dead of Winter - no i nasz zwycięzca. Najlepsza jak już wspomniałem jeżeli chodzi o przygotowanie i fabułę, ale na pewno nie najstraszniejsza. Wcielamy się w nowicjusza Mechanistów i staramy się zakończyć nie udany rytuał naszych pobratymców. Miejsce 1/ w konkursie miejsce 3
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Garrett
Posty: 5183
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 21:32
Lokalizacja: Świątynia Nieba z Zaginionego Miasta
Płeć:
Kontakt:

Re: Masters of Horror Contest

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Less Caress opisałem w innym temacie.

The Dead of Winter to kolejne rozczarowanie. Z początku wszystko wygląda atrakcyjnie: nowa postać, nowe tekstury i dźwięki. Ale już po chwili widać jak uboga i brzydka jest architektura. Fabułą zaczyna się niezbyt wymyślnie. Poruszanie po planszy to szukanie kluczy, które i tak niczego nie otwierają, a wszystko jest pozamykane. Kurczę, jak Ci mechaniści mogli tu funkcjonować?
Mamy poszukać sobie broni... ale jej dookoła leży pełno, a my nie możemy nic z nią zrobić. I finalnie: to nie jest horror, a naparzanka z Hauntami.

PODSUMOWANIE:
OCENA: 4
Grywalność: 1
Audio: 9
Video: 7

PLUSY: nowe tekstury i dźwięki, jesteśmy Mechanistą!
MINUSY: nuda, bezsens, nuda, bezsens...
Obrazek
ODPOWIEDZ