Nowa T2 FM: Greenbay

Wpadnij tutaj, jeśli chcesz zapoznać się z istotnymi wiadomościami, podyskutować o najnowszych doniesieniach ze świata Thiefa oraz opatrzyć zjadliwym lub miłym komentarzem poszczególne informacje.
ODPOWIEDZ

Jak oceniasz misję?

Granie w tę misję jest bliskie doświadczeniu mistycznemu! Coś niesamowitego!
0
Brak głosów
Misja dorównująca oryginalnym poziomom. Bardzo dobra!
3
50%
Misja dosyć dobra, ale nie wszystkim może przypaść do gustu.
3
50%
Misja przyzwoita, ale niczym nie zaskakuje. Przeciętniak.
0
Brak głosów
Na bezrybiu ryba rak. Możecie w to zagrać, jeśli się naprawdę bardzo nudzicie.
0
Brak głosów
Szkoda czasu na ściąganie takich śmieci. Trzymajcie się od tej misji z daleka!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 6

Awatar użytkownika
Abru
Młotodzierżca
Posty: 896
Rejestracja: 22 września 2002, 13:00

Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Abru »

Tytuł: Greenbay
Typ: T2
Autor: DrK
Rozmiar: 2.9 MB
Data wydania: 30.11.2008
Język: angielski

Do pobrania z:
1) http://rapidshare.com/files/168907355/Greenbay.zip
2) http://www.thief-thecircle.com/download.asp?fid=1408
3) http://www.0815x.org/thief/Greenbay.zip

Wątek na forum TTLG
Awatar użytkownika
Dex
Paser
Posty: 257
Rejestracja: 28 września 2008, 14:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Dex »

Nie zagłosuję, bo nie ma takiej odpowiedzi, jaką sam bym chciał dać. Polecam każdemu, kto lubi przyjemne misje, z małą intrygą. Przyjemne lokacje, ładnie wykonane miasto, sporo zakamarków i sporo łupu do zdobycia!
Awatar użytkownika
eLPeeS
Garrett
Posty: 3879
Rejestracja: 21 października 2004, 15:55

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: eLPeeS »

Też się waham z oceną, ale wystawię wyższa z tego względu że misja zawiera świetny sekret z okazji 10 urodzin Thiefa, który mnie solidnie rozbawił na koniec. Dla niecierpliwych screen poniżej :) Poza tym FMka oferuje ciekawe, trochę ciasne czasem, miasto i daje sporo możliwości do użycia strzały z liną a to lubię. Denerwuje mnie tylko to, że autor wrzuca tu i ówdzie skrzynie na loot których nie można frobować. Grunt, że gra się przyjemnie.

http://img81.imageshack.us/img81/7650/t ... 098vx7.jpg
"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice."
Awatar użytkownika
peter_spy
Złodziej
Posty: 2556
Rejestracja: 14 września 2002, 22:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: peter_spy »

Ha niezłe, mógł ewentualnie dać upragniony przez wszystkich bow upgrade ;)
b3s3
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 10 maja 2005, 21:51

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: b3s3 »

Rzeczywiście, bardzo dobrze zrobiony kącik 10'th anniversary. W dodatku poruszać można się od kanałów poprzez mieszkania, aż po dachy [tutaj wywaliło mi grę ze 2 razy, jakiś bug]. Rzeczywiście ciasno, oj ciasno ale gra się super. Warto ukraść tą fanmisję do swoich zbiorów.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Mixthoor »

Misja autorstwa DrK... Świetnie wykonana mała dzielnica Miasta, w której przyjdzie nam uciszyć niewygodnego świadka. Dużo domów (do wielu z nich można się włamać) biblioteka Mechaników, kanały i dachy (autor zaznaczał, aby nie skakać, ponieważ grę może wywalić do systemu). Grywalność wysmienita, dobór tekstur również. Polecem serdecznie, jedna z lepszych niewielkich misji jakie grałem.
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Michal »

Bardzo fajna misja, godna polecenia. Trafiła w moje gusta. Będę musiał do niej wrócić wieczorem jeśli znajdę chwilę czasu, bo przegapiłem masę loota (ok.2000) :wst
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Mixthoor »

Też tak myślałem, ale ominąłem jeden sekret... Jeśli nie znajdziesz samemu, zerknij na forum ttlg lub daj znać tutaj, nakieruję Cię ;)
Awatar użytkownika
Michal
Poganin
Posty: 729
Rejestracja: 02 listopada 2006, 13:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Michal »

Udało mi się samemu znaleźć, o dziwo całkiem szybko - postanowiłem przeczesywać mapę od góry. Map loota zebrać się nie udało (5137/5159) ale mniejsza z tym, musiało mi coś drobnego umknąć.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Mixthoor »

Tytuł: Greenbay
Data recenzji: listopad 2011

Słowo wstępu
Archiwum wielkości 3 MB zawiera dosyć dużą dzielnicę Miasta, w krótej będziemy mieli możliość włamania się do wielu zamkniętych sklepów oraz mieszkań. Naszym celem będzie zdobycie dowodów, przez które Garrett na wiele lat trafiłby do więzienia, a także uciszenie świadka, którego zeznania również mogłbyby go pogrążyć. Jeśli starczy nam odwagi, w pobliżu znajduje się biblioteka Mechanistów. Oczywiście celem włamania nie będą księgi i pisma, lecz kosztowności Zakonu.

Fabuła - 4
Pewien człowiek, imieniem Flint był świadkiem jakiegoś niezbyt uczciwego przedsięwzięcia, w którym Garrett brał udział. Nie znając tożsamości złodzieja, Flint postanowił zgłosić przestępsto Straży Miejskiej. Naszym głównym celem będzie odszukanie jego sklepu, zebranie wszystkich obciążających nas dowodów oraz uciszenie niewygodnego świadka. Na tym zadanie się nie zakończy... W dzielnicy Greenbay będziemy mogli włamać się do biblioteki Mechanistów, gdzie zapoznamy się z przemyśleniami lokalnego ogrodnika. Chwali on wspaniałą architekturę Młotodzierżców, piętnując jednocześnie ohydne, szare i puste budowle Zakonu Mechanistów. Przeszukując mieszkania zwykłych ludzi przeczytamy ich osobiste pamiętniki, na kartach których wylewają swoje myśli i spostrzeżenia. W kanałach natkniemy się na Quince, byłego strażnika w rezydencji Ramirez'a, którego de facto mieliśmy przyjemność obrabować jeszcze za czasów pierwszego Złodzieja. Jest on strasznie podirytowany faktem, że skutkiem naszego włamania do posiadłości Ramirez'a stracił posadę i musiał podjąć się haniebnego fachu. Został pracownik kanalizacji miejskiej, którego zwą potocznie "ściekowym". Okazuje się, że Flint i Quince to przyjaciele...

Grywalność - 4
Misję rozpoczynamy w ogrodzie jednego z wielu domów dzielnicy Greenbay. Po przeczytaniu listu od znajomego złodzieja Zacka, poznamy lokalizację warsztatu osoby, której szuka Garrett. Gdy tylko wyjdziemy na ulicę, poczujemy się jak ryba w wodzie. Miasto ma ciasne i ciemne zaułki, w których bez problemu ukryjemy ogłuszone przez nas ciała. Na szczęście ilość strażników patrolujących ulicę nie przeraża. Jest ich jednak na tyle dużo, aby ograniczyć nam swodobne i nieostrożne bieganie. Oczywiście do czasu. Ogromną frajdę sprawia systematyczna eliminacja kolejnych nieświadomych rycerzy, czy stróżów litery prawa. Do tego dochodzi możliwość włamania się do wielu mieszkań lub sklepów. W jednym z nich znajdziemy sporo rzeczy, które uzupełnią nasz ekwipunek. Z pewnością będzie to przydatne jeśli zdecydujemy się na zwiedzenie późną porą pobliskiej biblioteki Zakonu Mechanistów. Oczywiście członkowie fanatycznego Zakonu nie są tu mile widziani, a wśród lokalnej ludności nadal panuje przekonanie, że to Młotodzierżcy są prawdziwą siłą.
Jeśli poruszanie się ulicami sprawia nam problem, będziemy mogli skorzystać z systemu kanalizacji miejskiej. Łączy on ze sobą niemalże oba końce dzielnicy. W kanałach znajdziemy również sporo pomieszczeń, w których poukrywano cenne dobra i kosztowności. Ciekawostką jest pewien sekret, przygotowany przez autora specjalnie z okazji 10-ciolecia premiery Thief'a Gold. Jeśli doskwiera brak wymaganych łupów, odnalezienie sekretu pomoże nam zaliczyć ten cel misji. Dla wprawionych w boju, nie będzie to jednak potrzebne.

Oprawa audio-wizualna - 4
Misji prawie niczego nie brakuje. Znadziemy tu przede wszyskim przemyślany i doskonale zrealizowany projekt dzielnicy. Autor dał nam możliwość włamania się do wielu pomieszczeń przy pomocy wytrychów, znajdując odpowiedni klucz lub wykorzystując linę. Sklepy i mieszkania są małe, lecz mimo tego nie brakuje im wyposażenia. Znajdziemy w nich zarówno meble jak i działa sztuki, o kosztownościach nie wspominając. Tekstury wyglądają bardzo ładnie. Tu i ówdzie dostrzec można wijące się po ścianach zielone plącza. Pięknie prezentują się także barwy świateł padające z okien wielu domostw. Z kominów i pokryw kanałów wydobywa się dym. Ślicznie zaprojektowano bibliotekę Mechanistów, którą wyłożono wielkimi szaro-ziolonymi kaflami. Oprawa dźwiękowa spisuje się idealnie. Po rozpoczęciu misji do naszych uszu dolatuje szum wiatru i brzęczenie nocnych owadów. Wokół latarni pojawia się specyficzna poświata oraz słychać buczenie niestykających ze sobą przewodów. Przez cały czas towarzyszy nam znana melodia, dzięki której nawet wielokrotne pokonywanie tych samych ulic nie jest monotonne.
Nie łudźmy się jednak, do ideału nieco brakuje. Wystarczy wspomnieć o innych projektach DrK. Doskwiera również brak mapy w naszym ekwipunku. Dzielica Greenbay składa się z wielu krętych uliczek, zatem jakiś szkic alejek z pewnością by się przydał.

Ogólna ocena: 4,0

-----------

Plusy:
- interesujący i przekonywujący wątek fabularny
- losy ściekowego Quince'a powiązane z fabułą pierwszej części Thief'a
- wspaniała, ciasna dzielnica Miasta, w której możemy włamać się do wielu sklepów i mieszkań
- sentymentalny sekret z okazji 10-ciolecia wydania gry przez Looking Glass

Minusy:
- brak mapy, z której wiele razy można byłoby skorzystać

-----------

Skala ocen
1 - beznadziejnie
2 - słabo
3 - przeciętnie
4 - bardzo dobrze
5 - wyśmienicie
Awatar użytkownika
Hareton
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 03 listopada 2012, 12:22

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Hareton »

Greenbay

Autor: DrK
Data premiery: 30 listopada 2008

Długa była przerwa, jaką miałem od grania w moją ulubioną grę, ponieważ, muszę przyznać, zbrzydła mi ona ostatnio nieodparcie. Stało się tak chyba za przyczyną tego, że wobec wydania New Darka grałem w Thiefa ile się tylko dało, by nacieszyć się dostępnymi nowościami graficznymi. W końcu, próbując przejść Thiefa Gold z nową łatką poczułem, że mam dość tego ciężkiego, szarego klimatu. Do serii wróciłem później, kiedy zachwyt nad estetyką niektórych misji przypomniał mi o innym obliczu Thiefa, charakterystycznym raczej dla drugiej części niż pierwszej – charakterystyczne zielone i fioletowo-różowe światła, które przez jakąś specyfikę silnika mają tendencję do układania się w fantastyczne warstwy i odcienie tworząc niewyraźną, tajemniczą ambiencję stosowną dla starych, drewnianych domów Miasta, albo przeciwnie, wnętrza bogatych domów o jasnym, gładkim świetle padającym na złociste umeblowanie tych przybytków metropolii, które są najbardziej okiełznaną jej częścią. Jedną z misji dobrze realizującą tę estetykę Thiefa 2 jest Greenbay.

Teoretycznie jest to mapa z gatunku chodzenia po mieście. Naprawdę, kolejna misja niewiele różniąca się wyglądem od Assassins albo Trace the Courier nie mówiąc o niezliczonych fanmisjach, o tak ogranym schemacie rozgrywki? Na szczęście nie zwróciłem uwagi jaki to właściwie typ misji zanim zacząłem grać, a trzeba powiedzieć, że nie ma ona bynajmniej ani nic ogranego ani wtórnego jeśli chodzi o wygląd. By zacząć od strony wizualnej, nie ma tu zupełnie nic ze wspomnianych misji. Miasto raczej wygląda, jakby klimat zakuchennych ogródków, na które jakoś mieszczanie Thiefa potrafią zawsze znaleźć miejsce w ciasnych murach średniowiecznego miasta, wylewał się na ulice, pokrywając je zieloną poświatą i mchem. Na murach pełno jest bluszczu, za każdym zaułkiem można się spodziewać kępy zieleni, a w jednym miejscu znajduje się nawet wysoko położony taras, z którego uczyniono ogród z fontanną. Oryginalności tej dzielnicy miasta dodają wąskie uliczki. Wszystko to jest ułożone nieregularnie, budynki raczej wciskają się tam gdzie jest miejsce, a nie próbują dostosować do jakiejś równej lini ulicy. Ta nieregularność wykonana została bardzo umiejętnie i tworzy atrakcyjną, ciekawą zabudowę, dzięki której miasto eksploruje się zupełnie inaczej niż w innych misjach. Domy na ogół są małe i urocze, i stanowią część gry między dzikością i industrialnością tej lokacji. Ulice i przejścia są zapętlone, tak że w dane miejsce można się dostać na wiele różnych sposobów. To też zostało wykonane niesamowicie sprawnie, w jakiś trudny do wytłumaczenia sposób nieliniowość jest tutaj wyjątkowo naturalna i finezyjna. W dodatku nadzwyczajnie duża – nawet nie potrafię policzyć, ile jest wejść do biblioteki mechanistów. Pomyślałem, że autor Greenbay widocznie musi mieć niebywały talent, zarówno do budowania pięknych lokacji, jak i niesamowitej rozgrywki. I zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem, że jego inną serią jest Rocksbourg. Nie zdołałem w nią pograć dłużej niż 10 minut, bo według mnie wyglądała po prostu paskudnie. Czy jedna osoba potrafi pokazać tyle dobrego i złego gustu?

Przejdę teraz do kwestii fabuły, a jednocześnie wad misji. Zadania układają się w schemat zrób A, potem B, C, D, co może i jest normalne, ale tutaj nie udało się zrobić wrażenia płynności i naturalności. Nie pomaga fakt, że historia tła jest raczej nieciekawa i średnio opowiedziana. Nie przeszkadza to jednak znacząco w eksploracji miasta i szukaniu loota. Tutaj z kolei niestety brakuje mapy.

Podsumowując, misja jest wielka (tak naprawdę mała i krótka, ale cóż), każdy oklepany motyw autor wykonał na swój, pełen entuzjastycznej oryginalności sposób. Wystawiam ocenę 5, ponieważ zalety z łatwością nadrabiają wady, ponadto biorę pod uwagę jak wypada porównanie do innych misji – a naprawdę trudno znaleźć równie dobrą.

Ocena: 5/5

http://www.darkfate.org/view/details/fi ... s#pp[1]/7/
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Mixthoor »

1) Zernij teraz na Better Tomorrow
2) Przyjemnie czytało się Twoją recenzję, oby tak dalej. Ja wrócę do Thiefa, gdy znajdę więcej czasu i ochoty.
3)
że jego inną serią jest Rocksbourg. Nie zdołałem w nią pograć dłużej niż 10 minut, bo według mnie wyglądała po prostu paskudnie.
Seria ANIR jest jedną z najpiękniejszych (o ile najpiękniejsza) spośród wszystkich FMek jakie wyszły do TMA. Grać w nią można bez jakichkolwiek modyfikacji, by przekonać się, że poziomem dorównuje do TDSa.
Awatar użytkownika
Hareton
Ożywieniec
Posty: 81
Rejestracja: 03 listopada 2012, 12:22

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Hareton »

A wydano patcha koloryzującego do The Better Tommorow? Rocksbourg jest na pewno jedną z najbardziej zaawansowanych graficznie misji, ale ma tak mocny klimat i styl, że nie każdemu będzie się podobać.

Ja też czytam wasze recenzje z przyjemnością, takie i inne rzeczy czynią to forum naprawdę wyjątkowym pod względem jakości.
Awatar użytkownika
Flavia
Egzekutor
Posty: 1606
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:34
Lokalizacja: Dno Piekieł

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Flavia »

Hareton pisze:I zdziwiłem się, kiedy zobaczyłem, że jego inną serią jest Rocksbourg. Nie zdołałem w nią pograć dłużej niż 10 minut, bo według mnie wyglądała po prostu paskudnie. Czy jedna osoba potrafi pokazać tyle dobrego i złego gustu?
Grzeszysz :P
Ale miło się i czytało i fajnie, że coraz więcej osób decyduje się wypowiadać w tematach o fanmisjach. Jeszcze trochę, a będzie można toczyć prawdziwe dyskusje :zlo

Przy okazji: wiecie, że ta misja to trzecia część serii? Poprzednie były robione przez innego autora (TheHardyBoyz) i ssały mocno.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Mixthoor »

Wiem, próbowałem w nie grać, lecz nie dało rady. Greenbay jest nieporównywalne.
Hareton pisze:A wydano patcha koloryzującego do The Better Tommorow?
Nie kojarzę. Myślę, że można byłoby pobawić się w ustawieniach NewDark. No, chyba że autor przygotował ciemnoszare tekstury...
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Dziarsky »

Czy ktoś może mi pomóc z lokalizacją złotej czaszki?
Z góry dziękuję :).
Awatar użytkownika
Mixthoor
Złodziej
Posty: 2334
Rejestracja: 12 listopada 2007, 13:15
Lokalizacja: Dojczlandia
Płeć:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Mixthoor »

kanały, klucz znajdziesz prawdopodobnie w bibliotece Mechaniostów
Thief Fan Missions - Przewodnik
Mixthoor Mod Pack - Kompendium dodatków
Awatar użytkownika
Dziarsky
Garrett
Posty: 4861
Rejestracja: 02 listopada 2003, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Nowa T2 FM: Greenbay

Post autor: Dziarsky »

Mixthoor pisze:kanały, klucz znajdziesz prawdopodobnie w bibliotece Mechaniostów
Edit:
Faktycznie jeszcze raz przeszukałem kanały i tym razem jeden z kluczy otworzył co trzeba. Dzięki.
ODPOWIEDZ